Valliere - historia poczatku . R.I.P

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Dodo » 13 sie 2015, 2:12

Bardzo fajna relacja, czytam od początku - zwłaszcza wtrącenia Gustave'a, czy też jego myśli, tę pisane innym kolorem, mnie rozwalają :D Historia zbudowana świetnie - oto hrabia z kraju niezbyt rozwiniętego cywilizacyjnie zostaje wysłany do kraju "współczesnego", żeby przygotować grunt pod przybycie księżniczki. Postacie są sympatyczne, forma listu też jest dobra. Gdyby trochę mniej błędów w pisowni... ;)
Nie skomentuję tu wszystkiego, boby wyszedł post-tasiemiec, ale powiem, że bardzo ładna jest księżniczka i ślub Gustave'a wyszedł widowiskowo.
Czekam na więcej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Kapitan Indra » 13 sie 2015, 2:20

Nie no, bomba - uspokoiłam się, że to był tylko wypad za miasto i jedynie dlatego Hrabia Miecza nie dostał odpowiedzi.
Dobrze, że się Gustave wreszcie odważył oświadczyć ukochanej.
A ślub był super, księżniczka jaka wystrojona, no i Michelle mnie rozwaliła tym, że chciała sama wszystkiego dopilnować :)
To teraz tylko czekać na potomstwo ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Stara-Raszpla » 13 sie 2015, 15:28

#23 ZMIANA PLANOW

LIST OD Hrabiego Miecza Jean-Jacques Vainqueur

Panie,
Musze byc z Tobą szczery. Mój czas powoli nadchodzi. Zanim jednak odejdę, chciałbym być pewny o bezpieczeństwo Twojej Rodziny i Księżniczki.
Jesteś doskonałym Lordem Protektorem. Nie mógłbym sobie wymarzyć bardziej godnej i zaufanej osoby na opiekuna Księżniczki. Jednakże, obawiam się, iż jeżeli kiedykolwiek ktoś spróbuje odnaleźć Margueritte w niecnych zamiarach, to będzie jej szukał właśnie pod Twym dachem, byłeś w końcu najbardziej oddanym poddanym Króla, Jego przyjacielem. Wtedy nie tylko wasze życia, ale również waszych bliskich będą narażone na niebezpieczeństwo. Nie chciałbym być współwinnym cierpienia niewinnych.
Mógłbym odejść w spokoju wiedząc że jesteście bezpieczni.
Hrabia Miecza


LIST OD Gustave de la Valliere

Hrabio,
Smutna to dla mnie wiadomość. Ciężko mi sobie wyobrazić, brak Ciebie przy nas, dzięki Tobie żyjemy.
Długo dyskutowaliśmy z Michelle na ten temat. Oboje jesteśmy zgodni co do jednego. Najbardziej godną rodziną do ochrony Jej Wysokości jest Rodzina Gothików. Ich maniery sa iście szlacheckie, natomiast bogactwo pozwali na zapewnienie Księżniczce najlepszej ochrony. Poza tym, mają już doświadczenie w podnym przedsęwzięciu, o czym pisałem CI swoim liście Panie. Ponadto księżniczka przyjaźni się z młodymi Gothikami, zdaje się nawet, ze Alexendre i Francois idą w konkury do Margueritte.

Obrazek

Co sądzisz o tym Pomyśle Hrabio ??

Korzystając ze sposobnościi Miło mi Cię zawiadomić Panie, że małzonka ma jest brzemienna :

Obrazek
Obrazek

Oczywiście oszalałem na wieść o tym, pracowałem w pocie czoła, by odłożyć nieco simoelonów, na remont domu. Chciałbym aby moja rodzina mogła w końcu godnie żyć, a nie w ciasnocie i odwapnionych ścianach…


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Oczywiscie, nie mogło zabraknąc miejsca dla małego nastecy Vallierów :

Obrazek

Pokój Księżniczki również uległ lekkiemu powiększeniu, ponadto teraz dysponuje ona własną łazienką :

Obrazek
Obrazek

Michelle od razu zwołała babskie spotkanie z okazji Swojego Odmiennego Stanu
Gustave : U nas na to mówiło się Sabat Czarownic.. ale co ja tam wiem…
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gustave de la Valliere
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 22:14 przez Stara-Raszpla, łącznie zmieniany 3 razy.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: simunia » 14 sie 2015, 8:45

Bardzo fajny odcinek fajnie, że jego żona jest w ciąży ciekawe co się urodzi. Widzę, że księżniczka wyjdzie za jednego z synów Ćwirów to mnie cieszy niezmiernie.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Galcia » 14 sie 2015, 11:14

Gratuluję potomka. ^^ Dom po remoncie bardzo mi się podoba! Zwłaszcza salon - uwielbiam zieleń w czwórce, jest taka... zielona. :P Niczym pierwsze wiosenne listki drzew.
Sabat czarownic, dobre! :D Twórcy gry powinni się poważnie zastanowić nad dodaniem baby shower jako osobnego rodzaju przyjęcia - aż się prosi o taką imprezę, gdy simka jest w ciąży.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Stara-Raszpla » 14 sie 2015, 15:37

potem jeszcze sie nie urodzil :D to bylo przyjecia z okazji poczecia :D ale juz nieldugo...

A co do domku.. no coz... czekaja was zle wiesci :(
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Galcia » 14 sie 2015, 17:25

Wydaje mi się, że baby shower (bo określenia "pępkowe" nie trawię :P ) można organizować zarówno przed, jak i po narodzinach dziecka. Taką wiedzę wyniosłam z oglądania amerykańskich filmów, a amerykańskie filmy nigdy nie kłamią! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Lion » 14 sie 2015, 19:09

No proszę, z rudery zrobiło się naprawdę miłe mieszkanko :) Dobrze widzieć odrobinę sielanki u Gustave! Mam nadzieję, że śmierć Hrabiego nie będzie jednoznaczna ze śmiercią relacji, a co najwyżej ze zmianą jej formy z listownej na bardziej tradycyjną... Jestem też bardzo ciekawy maluszka, którego ma urodzić Michelle ;)

Tak btw, to sugerując się właśnie amerykańskimi filmami, baby shower kojarzy mi się zdecydowanie z przyjęciem organizowany przed porodem :P

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Stara-Raszpla » 16 sie 2015, 0:29

#24 POTOMEK

LIST OD Gustave de la Valliere

Hrabio,
Czas tak szybko płynie.
Ciąża mijała spokojnie, chociaż bywały chwile gdy bóle doskwierały Michelle :

Obrazek

To było wspaniałe, wiedzieć że tam w srodku, jest mój mały skarb

Gustave ; Haloo, Haloo Tu Tata, Tu mówi Tata.. odbiór

Obrazek]
Obrazek

Gdy nadszedł ten dzień, nie mogło mnie zabraknąć przy Michelle. Oboje wstawiliśmy się w szpitalu :

Obrazek

Oczywiście chciałem być dla niej wsparciem, dlatego musiałem zachować powagę.
Gustave : no i prawie się udało..
Obrazek
Obrazek

Asystowałem przy porodzie

Obrazek


Przede wszystkim starałem się uspokoić Michelle, poród bywa bardzo stresujący dla młodej matki

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po kilku godzinach ZOSTALIŚMY RODZICAMI

Obrazek

Świat ten powitała NASZA CÓRKA : LAURRIE

Obrazek
Obrazek

Bycie Ojcem to najwspanialsza rzec zna świecie. Nie wiedziałem że można kogoś aż tak bardzo kochać.

Gustave de la Valliere


LIST OD Hrabiego Miecza Jean-Jacques Vainqueur

Panie,
Przyjmij moje najszczersze gratulacje. Oby mała Laurrie rosła zdrowa i silna.
Laurrie, to wywołuje wspomnienia.. Nasza Nieodżałowana Królowa tak miała na imię. To najwspanialszy hołd ku jej czci.
Muszę cię także poinformować o tym iż zwołałem Radę Mężów Ocalałych Smoczej Doliny. Przedstawiłem im Twój pomysł aby umieścić Księżniczce w Rodzie Gothik. Jednogłośnie podjęliśmy decyzję o Powierzeniu Gothikom Księżniczki. Chcielibyśmy jednak abyś nadal czuwał nad jej losem.
Hrabia Miecza



LIST OD Gustave de la Valliere

Hrabio,
Nigdy, ale to nigdy nie opuszczę Marguerite i nawet jeśli nie będzie mnie bezpośrednio przy niej, to zawsze będę czuwał nad jej bezpieczeństwem jakiem Lord Gustave de LA VALLIERE w służbie rodu DE LA LOIRE.
Będę Cie na bierzaco informował o postępach w misji.
Gustave de la Valliere
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 22:05 przez Stara-Raszpla, łącznie zmieniany 1 raz.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Galcia » 16 sie 2015, 9:09

Jak uroczo. <3 Moje gratulacje. ^^
Czyli księżniczka zamieszka pod jednym dachem z dwójką adoratorów...? :curious: Może być interesująco.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Lion » 16 sie 2015, 11:51

Gustave taki pomocny, że panikował bardziej od Michelle :D Ale nie ma się co dziwić, na pewno bardzo kocha swoje dwie "prywatne" księżniczki. Laurrie jest uroczym berbeciem!

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Column15 » 16 sie 2015, 13:05

Laurrie jest taka urocza <3 <3 <3
Szkoda że przyczepiona do kołyski ;-;
Za to jak Gustave dzielnie "asystował"! XDXDXD
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Bart » 16 sie 2015, 15:54

Bardzo dobrze, że Gustave wreszcie odnalazł szczęście. Ciekawe po kim małą Laurrie odziedziczy kolor włosów..

Czekam na relacje, w której księżniczka w końcu zdecyduję się na jedno z Gothików.. soft9
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Kapitan Indra » 16 sie 2015, 16:07

Super przyjęcie (Sabat Czarownic) i fajnie, że Gustave wreszcie doczekał się córeczki. Trochę smutne, że Hrabia Miecza zbliża się do śmierci.
Doskonały pomysł z powierzenia księżniczki rodzinie Gothików. Tylko że co, Gustave będzie musiał ich wtajemniczyć? :wat:
A co do domku.. no coz... czekaja was zle wiesci :(
Co ty za straszne rzeczy szykujesz? ;/
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Stara-Raszpla » 16 sie 2015, 16:07

#25 EKSMISJA

PISMO OD RADY MIAST ZŁĄCZONYCH
Zawiadomienie
Szanowni Państwo Valliere,
Rada Miast Złączonych z przykrością zawiadamia Pastwa, iż budynek znajdujący się w dzielnicy RIVIERE, nie spełnia wymogów architektonicznych tej części Miasta. Zgodnie z uchwałą zapisaną w dzienniku ustaw Paragraf 4 Ustęp 18 : Wszystkie nieruchomości znajdujące się w dzielnicach objętych Ustawą JEDNOLITĄ muszą być zgodne stylem i kolorystyką.
Zgodnie z rozpoznaniem przeprowadzonym przez naszą Radę Państwa dom Obiega standardem od Pozostałych Nieruchomości tej dzielnicy :

Obrazek

W związku z powyżym Rada Miast Złączonych zobowiązuje Państwa do dostosowania nieruchomości do wymoków konstrukcyjnych dzielnicy RIVIERE. Istnieje również możliwość skorzystania z naszego programu i w zamian za zwolnienie nieruchomości, otrzymają Państwo ziemie w dzielnicy nieobjętej Ustawą JEDNOLITĄ o standardzie NIE NIŻSZYM niż obecny. Program nie przewiduje zwrotu strat związanych z ponowną budową domu.
Czekamy na Państwa decyzje.
RADA MIAST ZŁĄCZONYCH
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 22:06 przez Stara-Raszpla, łącznie zmieniany 1 raz.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Dodo » 16 sie 2015, 16:19

Ojojoj... no to się z tym domkiem porobiło...
Ale fajnie, że się Gustave doczekał powiększenia rodziny i chyba dobrze, że księżniczka ma być pod opieką Gothików.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Lion » 16 sie 2015, 16:58

Teraz się czepiają, jak domek nadaje się już do mieszkania, a jak Gustave miał nieosłonięty wychodek, to nikt nie reagował - co za polityka :P

Może warto przenieść dom w nienaruszonym stanie do innej dzielnicy :curious:

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Kapitan Indra » 16 sie 2015, 17:13

No, nieźle. Dom nie spełnia standardów budowlanych. Popieram Liona - a jak Gustave sikał na widoku, to było dobrze? Ale zwykły człowiek nigdy nie zrozumie urzędnika :facepalm:
Z jednej strony dobrze by było, gdyby państwo Valliere się przeprowadzili... z drugiej strony dobrze, żeby zostali, bo jak księżniczka naprawdę zamieszka u Gothików, to będą do niej musieli dojeżdżać... albo ona do nich, i Gustave nie będzie już mógł tak dobrze rozciągać nad Marguerite pieczy i kontroli, jak do tej pory.
Ciekawa jestem, co zdecydują...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Neonka » 16 sie 2015, 17:52

Przeczytałam całość :) Świetna historia, dopowiedzenia Gustava fantastyczne. Czekam na ciąg dalszy. :)

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Valliere - historia poczatku

Postautor: Jackob » 16 sie 2015, 18:22

Lion pisze:Teraz się czepiają, jak domek nadaje się już do mieszkania, a jak Gustave miał nieosłonięty wychodek, to nikt nie reagował - co za polityka :P
Simowe prawo wcale nie lepsze od naszego. :D
Poza tym ich wyremontowany dom nie odbiega dużo od stylu innych domów w tej okolicy.
Kolor ścian i dachu taki sam, tylko okna w innym kolorze. :P Jestem ciekaw jak postąpią. Zostaną, czy znajdą może swoje miejsce w innej dzielnicy.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości