Świat Według Beaty

Czyli Beatka Bzdet podbija Willow Creek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 22 wrz 2015, 22:57

Relacja XXXIX - Sposób Na Dziewczynkę

Jak wiadomo, każdy matka chciałby mieć córkę, tak jak każdy ojciec syna. W przypadku Beatki było identycznie, kobieta chciała córeczkę, gdyż synka już ma. Żeby marzenia stały się rzeczywistością, Bećka weszła na forum dla mamusiek i postanowiła spytać o sposoby, które sprawią, że urodzi dziewczynkę. soft9
Obrazek
Tymczasem Apolonia postanowiła zadbać o odpowiednią stronę kształcenia swojego wnuka i podarowała mu uroczy prezent. :curious:
- Masz wnusiu, to jest Biblia dla dzieci. Przeczytaj ją, a może zrozumiesz wreszcie dlaczego wiara jest potrzebna w życiu i postanowisz zostać księdzem i dumą rodziny jednocześnie!
- Babciu, ale ta książka jest dziwna, tu piszą, że Bóg stworzył ludzi, a przecież mężczyzna nie może rodzić dzieci...

Obrazek
Bećka wpadła na pomysł, jak sprawić by mieć córkę. Od razu postanowiła podzielić się pomysłem z Błażejkiem i wcielić go w życie.
- O tak! Jestem genialna, teraz to na pewno będę miała córeczkę! A jak Benio będzie pytał, czemu nie brat, to powiem, że nie mieli chłopczyków w magazynie!
Obrazek
Beatka i Błażej usiedli w salonie i postanowili wcielić w życie pomysł Bećki, który spodobał się Błażejowi od razu. Simka wyciągnęła telefon i od razu zadzwoniła.... na porodówkę. :swelol:
- Dzień dobry? Porodówka? Ja bym chciała powiedzieć, że rodzę za kilka dni i czy jest możliwość zamówienia dziewczynki? Halo? Haloooooo....
Obrazek
Zawiedziona porażką swojego pomysłu, Bećka, od razu poprosiła o pomoc Apolonię, która w końcu ma swoje lata i zna różne "sztuczki". Apolonia od razu wiedziała co robić. ;)
- Wypij ten sok, on na pewno pomoże... a potem musisz odmówić kilka modlitw, zaraz ci je napiszę na kartce. A i na mszę w tej intencji też trzeba dać, bo inaczej się nie uda!
- Mamo, ale ten sok jest strasznie niedobry, ja nie mam pojęcia, jak ty go zrobiłaś, ale coś mi się to nie bardzo podoba... Ty tam chyba nie dodałaś wody święconej?

Obrazek
Tymczasem Błażejek też postanowił pomóc żonie w sprawieniu, że urodzi córkę i postanowił zadzwonić do wróżki. soft9
- Halo? Czy tu wróżka Salomela? Ja bym chciał wiedzieć, czy będę miał córkę.
- Witam! Jak ma pan na imię, drogi śmiertelniku?
- Błażej! Błażej Kiwak!
- Chwila, chwila... Tak, widzę to! Pana pierwsze dziecko to będzie dziewczynka!
- Pierwsze? Ale przecież ja już mam dziecko, syna!!!
- A tak, chwila, źle postawiłam tarota! A już to widzę, pana żona będzie miała problemy z zajściem w drugą ciążę, więc płeć nie jest obecnie ważna.
- Jak to, przecież ona rodzi za kilka dni!
- Ah, to w takim razie mogę przewidzieć, że zaraz pan dostanie smsa z kosztami za tą rozmowę. Tyle ode mnie, do widzenia!

- Ale... No to chyba są jakieś jajca!
Obrazek
Wściekła Beata, na to, że nic nie zadziałało tak jak powinno postanowiła się odstresować i zrobić ciasto czekoladowe. soft9
Obrazek
- No, to teraz się najem. Mam jedynie nadzieję, że nikt nie zauważy, że zrobiłam ciasto, bo dla mnie nic nie starczy... A może to od czekolady się rodzi dziewczynki?
Obrazek
Rano, Beatka postanowiła porozmawiać szczerze z synem na temat dziecka i tego, dlaczego będzie dziewczynka, a nie chłopiec. Bo wiecie, Beatka wierzy, że jednak urodzi tą wymarzoną córeczkę. xD
- Wiesz syneczku, nie bądź zły, ale chyba będziesz miał siostrę! Bo wiesz, nie mają obecnie w szpitalu chłopczyków i ten no, taki mamy klimat po prostu, sory.
- Ale ja nie chcę siostry, chcę brata!
- Ale siostra to prawie jak brat! Tylko nie ma jajeczek i ma większe cycuszki.

Obrazek
Po pójściu przez Benia do szkoły, Beata i Błażej postanowili poszukać w książce kucharskiej przepisu na córkę. ^^
- Wiesz pupleciku, tu nie ma nic na temat porodów i płci dziecka. Wydaje mi się, że to chyba trzeba przed zajściem w ciąże ustalić płeć.
- Szukaj dalej, kruszynko, może będzie między wersami napisane.

Obrazek
- Wiesz kurczaczku? To twoja wina będzie jak urodzi się chłopiec, mogłeś wiedzieć, jakie plemniki we mnie ślesz, zanim strzeliłeś gola.
Obrazek
Po południu Apolonia zabrała Bećkę na mszę w intencji narodzin dziewczynki.
- Wiesz mamo, ja się od rana trochę źle czuję. Nie wiem czy to przez to, że zeżarłam blachę ciasta czekoladowego, czy dlatego, że zbliża się poród. Ja się boję trochę, że urodzę podczas mszy.
- Oj nie marudź, narodziny w trakcie mszy oznaczałyby, że to dziecko jest powołane do służenia Bogu! To by było piękne!
- Czy ty chcesz by wszystkie moje dzieci wstąpiły do zakonu?

Obrazek
Benio tego dnia wrócił ze szkoły bardzo smutny. Beatka postanowiła go pocieszyć. :(
- Oj synku, nie smuć się, zaraz mama zrobi dwie blachy ciasta kokosowego, bo czekoladowe jadłam wczoraj, to zjemy sobie po jednej! Co ty na to?
Obrazek
Bećka jest nowoczesną matką, dlatego postanowiła strzelić sobie selfie z synkiem. W końcu trzeba wstawić nowe zdjęcie na simbooka nie? xD
- Powiedz "GOLONKA!"
Obrazek
Benio postanowił wyjawić mamie, dlaczego wrócił smutny ze szkoły.
- Mamo, zanim wejdziemy do domu to powinnaś wiedzieć, że dostałem dwie jedynki z historii i potem śmiał się ze mnie taki Filip, to mu przywaliłem parę razy i trafiłem do dyrektora i jesteś wzywana do szkoły. A tak w ogóle to pięknie dzisiaj wyglądasz, mamusiu!
Nie martw się, Beatko, nie martw, bo zamiast trafić do szkoły, to zaraz trafisz na porodówkę. ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Neonka » 22 wrz 2015, 23:04

Jak to, nie przyjmują w szpitalu zamówień na daną płeć? co za zacofanie! Z niecierpliwością czekam na dzieciątko. :D

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 23 wrz 2015, 7:22

Hahaha, świetna relacja! :haha:
Ja rozumiem, że ksiądz w rodzinie to szacun w parafii i tak dalej, ale czy Apolonia nie wolałaby, żeby chociaż jedno z wnucząt przedłużyło ród? :P
Rozmowa z wróżką! :rotfl:
Akurat jajeczek siostrzyczka będzie mieć bardzo dużo. :dotatusia: <anatomiczny suchar>
Beatka jak zwykle wszystko zwala na męża. :D Prawdziwa z niej feministka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Column15 » 23 wrz 2015, 17:15

Twoje relacje zawsze poprawiają humor ^^ Podziwiam, że wstawiasz je tak często... soft1
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 23 wrz 2015, 18:17

Haha, rozmowa Błażejka z wróżką rozwaliła mnie na amen!
Beatka jaka podstępna, wymyśliła, że w magazynie w szpitalu nie mają chłopców i będzie siostra:)
Oj, czuję, że Apolonia dolała jednak wody święconej do tego specyfiku dla Beatki.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 25 wrz 2015, 1:40

Mam złe wieści dla fanów Beatki. : / Jutro wyjeżdżam na studia, do nowego miasta i nie mam pojęcia, czy znajdę czas na tworzenie kolejnych relacji. Internetu nie będę miał tak dobrego, jak mam teraz, w domu rodzinnym, więc nie jestem nawet pewny, czy będzie on w stanie pozwolić mi na wrzucenia zdjęć na hosting, dlatego chwilowo jestem zmuszony zawiesić Beatkę. Możliwe, że jak wszystko sobie ułożę, to wrócę z nowymi pomysłami i relacjami, ale nie mam pewności w 100%, że tak będzie. A teraz zapraszam na 40 już relację i poznanie nowego członka rodziny, ^^

Relacja XL - Poród W Wariatkowie
Tak jak wspomniałem na koniec relacji, Beatka zanim trafi do szkoły syna, trafi szybciej na porodówkę. Chwilę po rozmowie z synem, Bećkę, zaczęły brać bóle porodowe. (Całkowicie olewamy kobietę, która przyszła w odwiedziny. soft9 )
- O nie, tego nie było w umowie... Wyraźnie mówiłam, za drugim razem ma rodzić Błażej!
Obrazek
Błażej usłyszał krzyki żony i od razu wybiegł przed domem, zobaczyć co się dzieje. (W dalszym ciągu olewamy rudą mistrzynię drugiego planu. soft9 x2)
- Beata, co ty odpierdzielasz! Krzyczy tak, jakbyś co najmniej rodzić zaczęła.
- Na tosty z serem, Błazej, idioto - JA PRZECIEŻ NAPRAWDĘ RODZĘ!

Obrazek
Facet nie byłby facetem, gdyby nie zaczął panikować, gdy jego żona zamierza za chwilę wydać na świat dziecko. Błażeja panika ogarnęła dopiero pod szpitalem. soft1
- JEZUS MARIA I CO TERAZ? CO TERAZ? JESTEŚMY W SZPITALU, ALE SKĄD MAMY WIEDZIEĆ CO BĘDZIESZ ROBIĆ TERAZ?!
Obrazek
- Błażej, czy ty używasz czasem mózgu?! Przecież teraz to ja rodzić będę, to chyba logiczne! Ale pierw leć do budki z fastfoodem i kup mi hamburgera. Nie można rodzić z pustym brzuchem.
Obrazek
Bećka zwarta i gotowa na porodówkę. B)
- Jeny, a co będzie, jak mnie rozpoznają, że tutaj pracowałam? Siara i wstyd, Błażej dalej nie wie, że zwolniono mnie dyscyplinarnie...
Obrazek
Beata miała pecha i poród miała odbierać jej była przełożona, z którą na sam koniec swojej kariery medycznej ostro się pokłóciła. :( XD
- Widzę, że znowu się spotykamy. Nie mogę uwierzyć, że nie jest karalne, by takie głąby jak pani mogły mieć dzieci i je wychowywać.
- Ale pani chyba nie płacą za wyzywanie pacjentów, tylko za odbieranie porodów. Szybko, bo zaraz sama odbiorę sobie ten poród. Nie pracuję tu prawie rok i już widać, że panuje tu syf.

Obrazek
- Nic dziwnego, że Beatka stąd odeszła, kto by normalny wytrzymał z taką siostrunią-jędzunią!
Obrazek
- Ja wszystko słyszę i albo pan się zamknie, albo wywalę stąd pana na zbity pysk!
Obrazek
Poród Beatki trwał, trwał i trwał i końca nie było. Ale niestety, zdarzyły się pewne komplikacje. ;/
- Ups, chyba coś zepsułam w tej maszynie... Dobrze, że nie wiedzą, że nie mam uprawnień to odbierania porodów, bo to by była kaplica...
Obrazek
Z serii "Przypau":
- JA WSZYSTKO SŁYSZĘ!
Obrazek
Ten szpital to istny dom wariatów. Pierw lekarka, która nie powinna odbierać porodów, a teraz pielęgniarz, który wygląda jakby uciekł z psychiatryka. soft9
- Ah, to porodówka, trochę się spóźniłem, ale oglądałem w kanciapie lekarzy "Barbie I Jezioro Łabędzie"! To co, komu mam pomóc w rodzeniu dziecka? Temu panu co stoi tu obok?
Obrazek
- Na sernik z rodzynkami, ja tu umrę, ja tu jak nic umrę!
Obrazek
No i po długim oczekiwaniu, wreszcie z Beatki wyjęto małego sima! :wub:
- No, wreszcie wyszło, bo już miałam mówić, że ta ciąża to pomyłka, bo dalej nie ogarniam, który guzik służy do wyjmowania dziecka, a który do odcinania pępowiny...
Obrazek
Bećka ucieszyła się, że ma już wszystko za sobą. Wiecie, bo zmienianie pieluch i nocne wstawanie do dziecka, znając Beatkę, trafią do obowiązków Błażeja. :P
- Jaka płeć? Jaka płeć? Czy to dziewczynka? Bo jak dziewczynka to chcę by nazywała się Kiełbasa Krakowska. A propo kiełbas, jestem już taka głodna, ten poród mnie wykończył, nic mi w głowie tylko jedzenie, jak nigdy!
Obrazek
Nadeszła wiekopomna chwila! Poznajcie drugie dziecko, a zarazem pierwszą córkę Beatki Kiwak-Bzdet i Błażeja Bzdeta! Słodka c'nie?.(Żarcik, dzieci w czwórce nie są słodkie. : / XD)
Obrazek
Beatka mogła po raz pierwszy w życiu podnieść i przytulić swoją córeczkę. :wub:
- Moje słodkości, piękności, jeszcze chudziutkie, ale mamunia cię utuczy! Będziesz nazywać się Malina, bo maliny są strasznie pyszne.
Obrazek
Błażejowi imię dla córki się nie spodobało. <_<
- Kiełbasa? Malina? Co ty za imiona wymyślasz, z głodu na mózg ci siada, kruszynko! Ona będzie się nazywać Berenika, w końcu imię na B to podstawa w tej rodzinie!
Obrazek
- No dobra, ale ty wstajesz w nocy, karmisz ją, przebierasz pieluchy i łazisz na spacery.
Obrazek
Po nazwaniu dziecka i wydaniu aktu urodzenia, dumni rodzice mogli wrócić do domu.
- Beatko, trzeba zadzwonić do rodziców i im powiedzieć, że mają wnuczkę. O i zadzwonię do klubu fanów Gwiezdnych Wojen, muszę wyrobić Berenice kartę członkowską, niech będzie tam zapisana od urodzenia. To takie wspaniałe, zostać znowu ojcem!
- Weź się Błażej puknij w czerep, oszukałeś mnie, po urodzeniu Benia mówiłam wyraźnie, że ty będziesz rodzić za drugim razem i co, znowu wszystko na mojej głowie! A mogłam zostać zakonnicą i mieć spokój od ciebie i porodów! Ale nie, wywalili mnie po dwóch dniach w zakonie bo zjadłam wszystkie opłatki na mszę świętą.

Obrazek
Przed domem od razu przywitał ich Benio, który dalej wierzył, że będzie miał braciszka, mimo rozmowy z mamą na ten temat.
- Wiesz Benio, masz siostrzyczkę, Berenikę, jest taka słodka i jak się ją utuczy będzie tak ładna jak ty!
Obrazek
- Spoko, ale za to, że nie jest to braciszek macie mi kupić nowe playstation, inaczej będzie w domu dym.
Ciesz się narodzinami drugiego dziecka, Beatko, ciesz, ale to jeszcze nie koniec twojego zwariowanego życia. ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 25 wrz 2015, 10:24

Będę tęsknić za Beatką. ;( Ale pierwszy rok studiów zawsze jest najfajniejszy, więc korzystaj z niego, ile wlezie. ^^

To nie my olewamy kobietę, która przyszła w odwiedziny, to ona olewa rodzącą na środku ulicy Beatkę! :D Nieładnie.
Wykwalifikowana kadra w tym szpitalu, nie ma co. :haha: Bećkę zwolnili, a sami nie lepsi.
Jak musi być na B, to może Borówka. soft9 Ale Berenika tez ładnie. ^^
Tylko Playstation? Nisko się cenisz, Beniaminku. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Column15 » 25 wrz 2015, 19:03

Szkoda, że (prawie) koniec :( Ale życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego! :)
Odnośnie samej relacji - jak zawsze w formie! :D
Profesjonalizm w szpitalu zawsze spoko. (y)
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 25 wrz 2015, 21:19

Jak zwykle bezbłędna relacja :)
Wiedziałam, ze Beatka w szpitalu trafi na kogoś z byłych współpracowników...ale że pani doktor nie ma uprawnien do odbioru porodu, tego się nie spodziewałam :)
Jaka płeć? Jaka płeć? Czy to dziewczynka? Bo jak dziewczynka to chcę by nazywała się Kiełbasa Krakowska.
Cała Beatka :)
No i Benio fajnie zareagował. Szkoda tylko, ze nie poznaliśmy reakcji babci Apolonii :P
Jak najbardziej zrozumiałe jest, że wyjeżdżasz na studia i będziesz miał problemy z wstawianiem relacji. Ale miejmy nadzieję, że jak ograniesz się co i jak, wrócisz z kolejnymi przygodami Beatki i rodziny, bo są naprawdę fajne :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Neonka » 27 wrz 2015, 23:18

Jak zwykle się uśmiałam. :) Mam nadzieję, że jednak znajdziesz czas dla nas i dla Beatki. ;)

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 31 paź 2015, 20:21

Przykra wiadomość dla wszystkich fanów Beatki i jej zwariowanej rodzinki. Nie będzie więcej nowych odcinków. Stworzyłem tą relację podczas najdłuższych wakacji mojego życia i podczas tych samych wakacji tworzyłem każdy nowy epizod z przygodami Bećki i jej rodzinki, ale wszystko dobiega końca - tak jak owe wakacje. Moje życie zmieniło się, zacząłem studiować, poznałem nowych ludzi, samotne wieczory i weekendy zacząłem spędzać ze znajomymi, dużo czasu poświęcam także nauce (jak i samemu przesiadywaniu na uczelni), więc nie mam co ukrywać, nie mam zwyczajnie czasu na granie w simsy i tworzenie dalszych losów Beatki i raczej nie zapowiada się bym ów czas znalazł, ostatnio nawet na forum bywam rzadziej. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy czytali moją relację, komentowali i chwalili ten mój "twór". Nawet nie wiecie jakie to super uczucie, gdy robi się coś, co podoba się innym i inni chętnie to oglądają. :P No cóż, mam nadzieję, że Beatka i jej rodzinka zostaną zapamiętane i przepraszam tych, którzy liczyli na dalsze relacje. Jakby to powiedziała Bećka na pożegnanie "Niech żarełko będzie z Wami!". soft9
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 24 gru 2015, 23:47

Korzystając z wolnego od uczelni, szybszego internetu w mieszkaniu rodziców i świątecznej atmosfery postanowiłem pograć sobie w czwórkę i wrócić z paroma nowymi relacjami z życia Beaty! B) Mam nadzieję, że tęskniliście za tą (nie)normalną rodzinką.

Relacja XLI - Co U Bzdetów Piszczy
Apolonia stara się być kochaną babcią i chce dla swoich wnuków jak nalepiej. ^^
- Moja śliczna wnusia! Wykapana babcia Apolka! Już niedługo urośniesz, pójdziesz do zakonu i będziesz dumą babci!
Obrazek
- Mamoo, czy ty wysyłasz kolejne moje dziecko do zakonu? Pierw uczepiłaś się Benia, teraz Bereniki, czy ty nie umrzesz spokojnie bez księdza czy zakonnicy w rodzinie, czy jaki schabik ze śliwką?
Obrazek
Becia strasznie się cieszy, że ma wymarzoną córkę. Do tego stopnia, że z radości bawi się jej zabawkami. soft9 Czyżby przez córkę realizowała niespełnione marzenia z dzieciństwa?
Obrazek
- Beata czy ty Boga straciłaś?! Ty masz 30 lat, dwójkę dzieci, męża a zabawkami się bawisz?! ZRESZTĄ TE ZABAWKI TO DZIEŁO SZATANA JAK MOŻESZ TO W OGÓLE DZIECKU KUPOWAĆ!!!
Obrazek
Dzieło szatana czy nie, Apolonia chyba też nigdy nie miała w dzieciństwie domku dla lalek (w końcu pewnie urodziła się, gdy takich rzeczy nie produkowano!) i dołączyła się do córki. :swelol:
- Dobra, Bećka, ale jak mam być Kenem i być z Berbie, czyli tobą, to musimy wziąć kościelny, inaczej to grzech przecież tak żyć! Zabawa czy też nie, wiara przede wszystkim!
Obrazek
Tymczasem Berenisia zrobiła sobie drzemkę. W sumie też bym wolał spać, gdybym miał w rodzinie samych wariatów. soft1
Obrazek
Błażejek miał tego dnia bardzo trudne zadanie do wykonania. Musiał wytłumaczyć Beniowi, czemu jego wymarzony braciszek urodził się dziewczynką.
- No bo widzisz synku, czasem tak jest, że nie mamy wpływu na niektóre rzeczy, o tak jak wtedy gdy mama zaszła w ciążę z tobą, też nie mieliśmy na to wpływu tylko pękła...bocian nas zaskoczył! Tak samo nie mogliśmy wybrać płci dla twojej siostrzyczki, dlatego nie jest braciszkiem, a siostrzyczką, ale siostrzyczki są fajne, prawie takie jak braciszkowie, ale wiesz, zamkniesz jedno oko, drugie, i nie zauważysz różnicy!
- Ale tato, ja już od tygodnia nie chciałem brata... ani siostry! Chciałem piłkę...

Obrazek
Tymczasem Beata postanowiła przygotować sobie jedzenie, w końcu teraz karmi piersią, to musi dużo jeść, przynajmniej ona tak twierdzi.
- Becia, Becia, klepie kotlecia! Ale mi się Mickiewiczem poleciało he he.
Obrazek
Beata postanowiła zjeść swój obiad w towarzystwie męża i syna, rodzina powinna spędzać czas razem przecież. soft9
- O czym rozmawiacie? Bo wiecie ja z chęcią też pogadam, w końcu ze mną to na każdy temat można pogadać, jestem taka wszechstronna, pamiętasz Błażej? Jak mnie podrywałeś na serial w telewizji to udawałam, że go oglądałam... Ups, tego akurat miałeś nie wiedzieć...
- Kochanie, dlaczego nie podałaś obiadu do stołu?
- Bo już nie ma, spóźniliście się trochę.
- Jak to, kruszynko, przecież jak pytałem co robisz, to powiedziałaś, że obiad bo ktoś musi nakarmić tą rodzinę...
- No tak, ale to było 10 minut temu, a ja 5 minut temu zdążyłam zjeść już cały garnek ziemniaków i sześć kotletów... MATKA MUSI PRZECIEŻ JEŚĆ DUŻO!

Obrazek
"Kołysanki Beatki Bzdet-Kiwak cz.któraśtam"
- Śpij córeczko, moja mała, wyśnij sobie gigantycznego banana, potem jeszcze dwie małe świnki, które zabijesz i zrobisz z nich szynki! Wszystko doprawisz rosołem z kurczaka, którego upolujesz z samego ranka!
Obrazek
UWAGA! SCENA ŁOŻKOWA, TYLKO DLA WIDZÓW +18!
- Wiesz Błażej co...
- Taaaaaak?
- No bo wiesz wszyscy śpią i wiesz co można porobić?
- Myślisz o tym samym co ja kruszynko?
- Tak, wiedziałam, że się zgodzisz! To idź przebierz Berenice pieluszkę, a ja sobie spokojnie pójdę spać.

Obrazek
Tymczasem Apolonia postanowiła wypróbować swój nowy nabytek kupiony na stronie http://www.niezbędniki-mohera.pl. Reklama głosiła, że każdy szanujący się moher powinien to mieć!
- Tak! Wreszcie mogę podglądać sąsiadów tak jak trzeba!
Obrazek
- Tak żem myślała, że ta bezbożnica spod trójki zdradza swojego męża z tym łysym spod jedynki! A niby taka wierząca i co niedzielę do kościoła pomyka! Ja wiedziałam, że to pozory!
Obrazek
Błażejek nie miał wyjścia i zgodził się przebrać Berenikę na prośbę Beatki. Ciężkie życie ojca polaka!
- Ja cię kocham córeczko, ale proszę, ty sraj może trochę mniej co???
Obrazek
Czyżby Apolonia i Wiesław przeżywali kryzys? Czemu Wiesiek śpi na kanapie, a nie w sypialni z żoną?
Obrazek
Wszystko jasne! Okazało się, że Apolonia chrapie niczym mój tato niedźwiedź i nie dawała przez to spać mężowi. :/
Obrazek
Rano Apolonia oczywiście nie interesowała się powodem ucieczki Wieśka z sypialni, ani tym, że dawała nocny koncert. Bardziej interesowała ją msza poranna w RELIGIA.TV.
- A już się bałam, że zaśpię na kazanie Rydzyka...
Obrazek
- IN VITRO TO GRZECH! HOMOSEKSUALIZM TO GRZECH! SEKS PRZED ŚLUBEM TO GRZECH! ZABEZPIECZENIA TO GRZECH!...
Obrazek
- A ja się dziwię, że moja matka potem widzi szatana w lalkach barbie i we wszystkim dookoła... Ah, nie mam do niej siły i chyba pora zjeść piąte śniadanie.
Jedz, Beatko, jedz. Nawet nie wiesz, że niedługo nie będziesz musiała narzekać na matkę... ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Smustle » 25 gru 2015, 0:02

Powrót Beatki <3
Jak zawsze uśmiałam się do łez :D
Beatka i Apolka bawiące się domkiem z lalkami xDDD
Beatka to chyba je za całą rodzinę :P (i jeszcze jej jedzenie zjada xd)
Niezbędnik mohera soft9
- Ja cię kocham córeczko, ale proszę, ty sraj może trochę mniej co???
:haha:
Hmm... Czyżbyś wysyłał Apolonię... gdzieś :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 26 gru 2015, 22:02

Nie ukrywam, że spodziewałem się większej ilości komentarzy...

Relacja XLII - Simem Się Rodzisz I Simem Umierasz
Ten dzień wydawał się taki jak każdy poprzedni i nikt nawet nie przypuszczał, że stanie się coś strasznego. Ale to potem. Apolonia i Wiesław dzień zaczęli od typowego, porannego obgadywania sąsiadów.
- Wiesz Wiesiu, ta spod szóstki wczoraj w nocy znowu piła wino... a ten spod jedynki spał na kanapie, chyba żona mu nie daje... O! A ta Goździkowa co w aptece pracuje to poszła spać nie odmawiając różańca! Bezbożnica jedna...
- Tak sobie czasem myślę, że ty mogłabyś napisać biografię wszystkich mieszkających na tym osiedlu...

Obrazek
- Wiesz, pójdę chyba na mszę i pomodlę się za tych wszystkich grzeszników, bo ta ulica to jedna wielka patologia. Za Ciebie Wiesiu też się pomodlę, przy okazji zaliczę spowiedź bo w każdej chwili mogę umrzeć, a nie wezmą mnie do nieba niewyspowiadaną...
Obrazek
Niestety, chyba Apolonia nie zdąży się wyspowiadać i pomodlić za sąsiadów. :( XD
- Jakoś dziwnie się czuję... Jakoś ciemno mi się w oczach robi... WIESIEK! DZWOŃ NA...
Obrazek
Hanka z "M jak Miłość" zginęła w kartonach, Rysiek z "Klanu" na kafelkach, Dagmara z "Pierwszej Miłości" pod kontenerem, a Apolonia na panelach na tarasie. Jak widać, poszła w ślady gwiazd seriali i wyznacza nowe sposoby śmierci! B)
Obrazek
Wiesiek najwyraźniej nie zrozumiał powagi sytuacji. :/
- Apolonia co ty na litość Boską wyprawiasz! Wstawaj z tej podłogi, co ty myślisz, że mam 5 lat i się nabiorę na takie żarciki?
Obrazek
Beata nie była lepsza, także uznała, że matka się wygłupia. W tej rodzinie nawet umrzeć spokojnie nie można. soft9
- Mamo, wstawaj, obiad gotowy od kilku minut, a ty sobie leżysz na tarasie jak jakaś księżniczka!
Obrazek
- Na schab z kością, mamo! Czy ty głucha jesteś, wstawaj z tej podłogi, sąsiedzi patrzą, wstyd robisz!
Obrazek
Dopiero przyjście Mrocznego Kosiarza uświadomiło rodzinę, że Apolonia sobie nie żartuje, a po prostu kopnęła w kalendarz. :/ R.I.P Apolonia Cegła. [*]
Obrazek
- O nie! Błagam, tylko nie moja Apolonia! Nawet nie zdążyła się wyspowiadać, będzie mnie nawiedzać po śmierci, podwójna tragedia!
- Kurde, babcia umarła, a ja głupi ją dzisiaj okłamałem, że nie mogę iść na mszę bo jestem chory. Będę się w piekle smażył...
- Udawaj poważnego, Błażej, udawaj, nikt się nie dowie, że cieszysz się, bo będzie spokój!

Obrazek
Mroczny Kosiarz od razu rozpoznał Beatkę. W końcu mieli okazję się już poznać!
- A pamiętam panią! To pani przyczyniła się do śmierci tego pustelnika w lesie i jeszcze chciała korzystać z mojego tabletu! Wiedziałem, że jeszcze kiedyś się spotkamy...
- Czy mógłbyś się zamknąć i nie mówić o tym przy moim mężu i synie? No bo to trochę siara, że żyją pod jednym dachem z morderczynią...

Obrazek
Wiesław został wdowcem, biedaczek.
- I co ja teraz zrobię bez mojej Apolonii! Przecież nie znajdą już takiej miłości... Świat już nie będzie taki sam...
Obrazek
- Oj daj spokój, Wiesiek, ty też niedługo umrzesz, więc się spotkasz z mamą! A teraz... komu pulpecików, bo wystygną? Nie wolno mieć żałoby z pustym brzuchem...
Jedz sobie Beatko, jedz. Już niedługo czeka cię kolejna niespodzianka! ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 26 gru 2015, 23:00

Hmm, relacja przedostatnia - fajnie się Beatka z mamunią pokłóciła o to, ze znowu wszystkich wysyła do zakonu. Super też zabawa matki i córki domkiem lalek, który w teorii miał być dla małej Bereniki :)
Tymczasem Berenisia zrobiła sobie drzemkę. W sumie też bym wolał spać, gdybym miał w rodzinie samych wariatów. soft1
Święta racja. Mądre dziecko :)

Wytłumaczenie Błażejka dla Benia, czemu ma siostrę - bezkonkurencyjne :yes: Ale mały i tak go zgasił :D
- Becia, Becia, klepie kotlecia! Ale mi się Mickiewiczem poleciało he he.
Śpij córeczko, moja mała, wyśnij sobie gigantycznego banana, potem jeszcze dwie małe świnki, które zabijesz i zrobisz z nich szynki! Wszystko doprawisz rosołem z kurczaka, którego upolujesz z samego ranka!
Jak ja kocham te teksty <3
Scena łóżkowa mnie rozwaliła na łopatki :)
- Ja cię kocham córeczko, ale proszę, ty sraj może trochę mniej co???
A co on myślał? Że dziecko to lalka? I przewijać nie trzeba?
Niezbędnik mohera, rany :haha: Apolonia oczywiście, jak każda typowa stara baba, kocha szpiegować sąsiadów.

Relacja ostatnia - hmm, w sumie się tego spodziewałam, że w końcu Apolonia wyciągnie nóżki...
Hanka z "M jak Miłość" zginęła w kartonach, Rysiek z "Klanu" na kafelkach, Dagmara z "Pierwszej Miłości" pod kontenerem, a Apolonia na panelach na tarasie. Jak widać, poszła w ślady gwiazd seriali i wyznacza nowe sposoby śmierci! B)
No, ona zawsze musi być na topie :)
Ale Beatka i Wiesiek - no jak oni mogli myśleć, że babunia sobie żarty robi?
Myśli Benia - no tak, nakłamał babci...a babcia umarła...
Myśli Błażeja - no, kto jak kto, ale on będzie wreszcie miał od niej spokój. Nie dziwne, że się chłopak cieszy.
Spotkanie z Mrocznym Kosiarzem było najlepsze :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Lenna » 27 gru 2015, 14:22

Ooo powrót Beatki! <3 Co tak szybko te relacje? :P
W przedostatniej relacji Apolonia jeszcze w pełni sił podgląda sąsiadów, a tu taka niespodzianka... :(
Haha, chyba nikomu nie przyszło do głowy, że staruszka może umrzeć, bo nikt nie mógł w to uwierzyć xDDD
No nie, będzie mi jej brakować :(
Mroczny Kosiarz xDDDD
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 28 gru 2015, 19:45

Wrzuca relację w pierwszy i drugi dzień Świąt i narzeka na brak komentarzy, no wiecie co. :P
Czy do zestawu dla lalek był dołączony ksiądz, który mógłby udzielić ślubu Kenowi i Barbie? :D
Kiedyś myślałam, że dzieci Beatki będą grube, ale teraz obawiam się, że umrą z głodu z brzuszkami wzdętymi jak u małych Etiopczyków, bo Bećka wszystko im zje. soft1
R.I.P. Apolonia. :( Będzie mi brakować jej komentarzy.
Aż się boję, jaką to kolejną niespodziankę wymyśliłeś dla Beatki. :D Czyżby jej matka miała powrócić jako duch? To by była raczej niespodzianka dla Błażeja, i to niezbyt miła. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 29 gru 2015, 22:51

Zauważyliście, że mieszkanie Bećki i jej rodziny przeszło remont? :3

Relacja XLIII - Żegnaj Apolonia!
W domu Bećki i Błażejka pojawił się tajemniczy gość. Czyżby kolejny ciekawy i nienormalny członek rodziny? :mysli:
Obrazek
Wiesław i Bećka wyszli przed dom sprawdzić, kto ich odwiedził, ale okazało się, że Wiesław bardzo dobrze zna kobietę.
- Mariola! Już myślałem, że zapomniałaś o starym ojcu!
- Oj weź, tati, przecież dobrze wiesz, że wyjechałam robić karierę i nie miałam czasu tu przyjechać! Ciesz się, że jestem, a nie masz jeszcze pretensje! Byłabym wcześniej, ale skoczyłam jeszcze na manicure i na solarium, a przy okazji były przeceny w galerii handlowej.

Obrazek
Beata przeraziła się wyglądem córki Wieśka.
- Boże, ja wiedziałam, że Wiesiek ma córkę z pierwszą żoną, ale, że to typowy plastik, to ja nigdy nie myślałam, jak pierogi ruskie kocham.
Obrazek
Wiesiek postanowił nadrobić czas z córką, gdyż kariera modelki za granicą sprawiła, że Mariolka ma bardzo mało czasu dla starego ojca.
- Wiesz córeczko, myślałem, że nie przyjedziesz na pogrzeb Apolonii, nawet nie wiesz ile znaczy...
- A weź, przyjechałam bo mam pokaz mody w okolicy i szkoda mi kasy na hotel nie? Nie myślisz, że zależy mi na pogrzebie tego starego mohera, daj spokój, wreszcie padła i będzie spokój, a tobie znajdziemy jakąś fajną babkę. Moja przyjaciółka, Angela, ma matkę, która jest sama, koniecznie muszę was spiknąć, a teraz muszę lecieć, bo jestem ugadana z fryzjerem nie? Ty też mógłbyś iść z tą grubą... Baśką tak? Wygląda, jakby miała tą samą fryzurę od komunii normalnie.

Obrazek
Beata tymczasem tłumaczyła Beniowi skomplikowane relacje panujące w tej rodzinie.
- No bo widzisz synku, dziadek Wiesiek nie jest moim tatą, mój tato umarł, z głodu, bo mama wyjechała na kilkudniową pielgrzymkę, a ja wyjadłam przez noc cały zapas jedzenia, a on gotować nie umiał, no i babcia wyszła za dziadka Wieśka, który okazał się być ojcem twojego tatusia, bo babcia Pelagia ukrywała ten fakt przed wszystkimi. Więc dziadek Wiesiek jest moim ojczymem oraz teściem. No a ciocia Mariola to córka dziadka Wieśka z pierwszego małżeństwa, które chyba rozbiłam całując się z nim w parku, więc jednocześnie jest siostrą twojego taty, a moją szwagierką, jednocześnie będąc pasierbicą mojej matki, która jest teściową twojego taty, który jest także pasierbem swojej teściowej tudzież mojej matki, twojej babci Apoloni! Boże, to takie skomplikowane, że zgłodniałam.
Obrazek
Z cyklu "Matka roku wg. książki kucharskiej". B)
- Jedz, jedz kochana, wiem, że mleko to nie jest taki specjał jak frytki, czy pizza, albo salceson, no ale lekarz powiedział, że jesteś za mała na takie rzeczy. Ale spokojnie, podrośniesz i mama cię tak nakarmi, że będziesz taka piękna jak mamusia. Bo jedzenie ponoć upiększa.
Obrazek
- Wiesz kruszynko, ja się boję, że nasze dziecko przez ciebie będzie miało nadwagę.
Obrazek
Tymczasem Mariolka walczyła w kuchni z mikrofalą.
- Fajne to urządzenie, wkładasz jedzenie i nie dość, że się magicznie robi, to chyba jeszcze na tym ekraniku można oglądać filmy. Ale gdzie jest pilot od tego?
Obrazek
Błażejek chyba nie jest zadowolony z metod wychowawczych swojej żony. soft9
- Nie płacz, córunia, ja wiem, że mama cię przekarmia i się martwisz, że będziesz purpulętna, ale twój braciszek przeżył to samo, be strong Bera!
Obrazek
Berenikę jednak to niezbyt przekonało. ;/
Obrazek
Następnego dnia miał się odbyć pogrzeb Apolonii. Czyż staruszka nie wygląda spokojnie jako nieboszczyk? :wub:
Obrazek
Mariolka ubrała się idealnie na tą okazję, sukienkę projektowała sama Aszerka, projektantka i modelka, która jest wzorem dla Marioli. :curious:
Obrazek
Bećka niestety nie zna się na modzie tak dobrze, jak jej szwagierka i od razu rzuciła się do niej z pretensjami.
- Czy ty obiadu nie jadlaś?! Jak ty Mariola wyglądasz, to pogrzeb, a nie pokaz mody! Moja matka przez ciebie się w grobie przewraca teraz!
Obrazek
- Ty chyba rozumu nie masz wytapetowana pudernicu, przebieraj się, bo zaraz tak ci skopię ten wielki tyłek, że nie załatwisz się przez miesiąc!
Obrazek
- Oj Beti, daj spokój, ja po prostu nie chciałam, żeby było tu tak smutno i czarno, przydadzą się jakieś kolory, ty też byś mogła się przebrać, tą sukienkę to chyba na studniówce miałaś, przynajmniej tak wygląda, czerń w tym sezonie jest totalnie pase.
Obrazek
Apolonia miała piękny pogrzeb. Na tą okazję wynajęto nawet pianistę, który odegrał piękną arię. KLIK
Obrazek
Beata ostro się wkurzyła, w końcu kto to widział, grać takie hiciorki na pogrzebie szanowanej katoliczki?
- CZY PAN CEBULI SIĘ NAŻARŁ?! CO TO MA BYĆ, MIAŁ BYĆ WALC POGRZEBOWY, A NIE ŁZY, TO JEST POGRZEB, A NIE WESELE!
- Ja przepraszam bardzo, ale ja nie umiem innych piosenek, myślicie, że czemu wziąłem tylko 10 simoleonów?

Obrazek
Na pogrzebie pojawili się wszyscy bliscy staruszki, oprócz jej wiernych przyjaciółek z koła różańcowego, które odmawiały wieczny różaniec, wujka Bożydara, który wychowywał swoje dziecko z Zenią w Stanach, jej bratanka Adriana, którego wydziedziczyła i wszystkich innych postaci, które wyklęła. soft1
Obrazek
Mowę pogrzebową wygłosił... Błażejek, jako ulubiony pasierb i zięć zmarłej. B)
- No więc... Apolonia była eee... stara! Była stara, ale za to bardzo... wierna! Wierna kościołowi, tak właśnie. Całe życie spędziła na modlitwie i uprzykrzaniu mnie życia... Kościołowi oddała by na pewno duszę i całą rodzinę... wnuki też, chciała wysłać wszystkie do zakonu... No i Apolonia była jeszcze... kochana, tak. Jak jej córka nie mogła sobie znaleźć męża to ściągnęła mnie... Na pewno nie po to by móc wreszcie komuś uprzykrzać życie... No i co tu jeszcze mogę powiedzieć... Niech spoczywa w pokoju i w spokoju zostawi nas... Żegnaj mamusiu!
Obrazek
- Mądre słowa... takie od serca! To było głębokie, niczym kariera modowa Aszerki.
Obrazek
Wiesław jest załamany, w końcu został wdowcem.
- Eh, ile bym dał by Apolonia tu siedziała koło mnie. Pewnie by narzekała, że za mało modlitw, że nie wyspowiadałem się, że Mariolkę opętał szatan...
Obrazek
Beata tymczasem miała w poważaniu przemowę męża i myślała o jednym,
- Niech to się kończy, dają mamę pod ziemię, bo głodna się robię, ile można człowieka chować...
Myśl o jedzeniu, Beatko, myśl, ale śmierć twojej matki to nie koniec zmian w Twojej rodzinie. ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 29 gru 2015, 23:05

Rany, Mariolka przebiła wszystko! Plastik-fantastik, w różowym na pogrzeb, ratunku! :haha:
Tłumaczenie Beatki synkowi zawiłości rodzinnych zawsze spoko :yes:
Rozwaliła mnie mowa pogrzebowa Błażejka.
Biedna Berenisia. Jak tak dalej będzie, matka z niej zrobi kluchę.
Tymczasem Mariolka walczyła w kuchni z mikrofalą.
- Fajne to urządzenie, wkładasz jedzenie i nie dość, że się magicznie robi, to chyba jeszcze na tym ekraniku można oglądać filmy. Ale gdzie jest pilot od tego?
Genialna z niej dziewczyna. Naprawdę ;)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Lenna » 30 gru 2015, 10:33

Hahaha, Mariolka jest genialna xD
Beatka wyjaśniająca skomplikowane relacje rodzinne soft9
No nie, w różowym na pogrzeb :haha:
Czekam na kolejne relacje <3
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość