Świat Według Beaty

Czyli Beatka Bzdet podbija Willow Creek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Smustle » 02 wrz 2015, 22:54

Hihihihihi :rotfl:
Super i śmiechowo, jak zwykle :D
Apolonia działa, nawet bolący kręgosłup jej nie przeszkodzi xD
Z Benia to niezły ananas jest :P
Na co się patrzą Apolka i Wiesiek na tym zdjęciu? :curious:
Drugie dziecko? Ciekawie soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 03 wrz 2015, 5:38

Zastanawiam się, po kim Benio jest taki inteligentny. :D Będzie zawiedziony, jeśli jednak dostanie siostrzyczkę (zwłaszcza jeśli córka wda się w mamusię :P ).
Apolonia powinna się cieszyć, że Beatka z Błażejkiem ciągle się kochają. :wub: Przecież w małżeństwie to nie grzech.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Pacyfka » 03 wrz 2015, 21:34

Galcia pisze: Apolonia powinna się cieszyć, że Beatka z Błażejkiem ciągle się kochają. :wub: Przecież w małżeństwie to nie grzech.
No właśnie, zwłaszcza jak z tego dzieci są xD
Ja jestem za tym żeby Beatka i Błażejek mieli drugie dziecko i najlepiej dziewczynkę. Apolonia będzie zachwycona - Benio na Księdza, a wnuczka na zakonnice xD

Ależ ten Benio ciekawski i jak się w mamusie wdał z pyskowaniem :P
Apolonia nadal w formie, choć mnie w tej relacji Błażejek zabił tekstem:
- Wiesz Beatka, masz oczy jak dwa procesorki!
xDDD

A potem się dziwić że Beatka jest mało romantyczna :D

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Dodo » 03 wrz 2015, 21:39

Pacyfka pisze: A potem się dziwić że Beatka jest mało romantyczna :D
Beatka toby raczej porównała czyjeś oczy nie wiem... do ciasteczek czy innych krążków cebulowych :P
Przeczytałam relację i zwijam się ze śmiechu :D Uwielbiam Benia, a Apolonia i jej zarąbisty sweterek są po prostu świetne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Lenna » 03 wrz 2015, 22:14

Hahaha, świetne jak zwykle xD
Walenie :haha: [2]
Niech Apolonia dba o siebie, bo jeszcze nam tu umrze i co :(
Aaach, mam nadzieję że Beatka i Błażejek będą mieli dziewczynkę <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 07 wrz 2015, 1:22

Relacja XXXV - Życiowe Przemyślenia

Starania o dziecko okazały się owocne i to dosyć szybko. Beatka zrobiła test ciążowy na następny dzień ( a co!) i wyszedł pozytywny. :curious: Oficjalnie można ogłosić, że na świecie pojawi się Błażej lub Beatka junior. :wub:
- Na zapiekankę z makaronu, test wpadł mi do klopa!
Obrazek
Bećka od razu podzieliła się wesołą nowiną z rodziną. Na pierwszy ogień postanowiła powiadomić Błażejka, w końcu będzie ojcem po raz drugi, nie? xD
- Błażej, boczusiu, nie uwierzysz, ale udało się! Będziemy mieli małego dzidziusia!
- Nie mogłaś mi tego powiedzieć jutro tylko budzisz mnie o 3 w nocy? Beatka, kruszynko, mi się śniło, że jestem mistrzem w lol'a!
- Ah, oczywiście, gra ważniejsze niż żona i przyszłe dziecko! Dobra, idź i śpij, ale pamiętaj, tym razem to ty rodzisz!

Obrazek
Rano, Beatka, powiedziała o swojej ciąży reszcie rodziny. Oczywiście najbardziej ucieszył się Benio, który był prekursorem pomysłu by rodzice sprawili mu rodzeństwo. soft9
- Widzisz Benio, będziesz miał rodzeństwo, tak jak chciałeś! Mama jest w ciąży, niedługo urośnie jej brzuszek i to nie dlatego, że nażarła się kapusty i ma wzdęcia!
- Super, fajnie, ale jak będzie dziewczynka to zostawiasz to dziecko w szpitalu, mamo.

Obrazek
Apolonia także się ucieszyła, że znów zostanie babcią, ale wiadomo, na swój chrześcijańsko-fanatyczny sposób. xD
- Pamiętaj by zamówić mszę w intencji donoszenia ciąży i drugą za zdrowie dziecka. Chrzciny obowiązkowo w 3 miesiącu po narodzinach - trzeba wypędzić szatana z dziecka. Na noc czytaj biblię i słuchaj psalmów kościelnych, to może dziecko nie będzie takim szatanistą jak Benio i chociaż ono wstąpi do zakonu jak dorośnie...
Obrazek
Błażej i Wiesław w kuchni postanowili wypićsoczekpiwo za zdrowie dziecka. W końcu trzeba jakoś uczcić fakt, że pojawi się kolejne dziecko. B)
- Wiesz tato, cieszę się, że będę ojcem, to świetne uczucie, zresztą sam wiesz bo też masz wspaniałego, przystojnego, mądrego, idealnego syna.
- Ale ja się dowiedziałem, że jestem ojcem ze dwa lata temu, nie jak twoja matka-wariatka była w ciąży...

Obrazek
Beatkę od razu wziął apetyt ciążowy i w kuchni postanowiła sobie przyrządzić sałatkę do jedzenia. Oczywiście przed ciążą jadła tak samo, ale niech sobie myśli, że to przez ciążę. soft9
- Seler i por i cała nasza gradka, mamy ją, to nasza sałatka! Jemy ją codziennie do śniadania, mamy ją zawsze do wpitalania!
Obrazek
Tymczasem Apolonia postanowiła zaciągnąć Benia do kościoła na mszę wieczorną.:swelol:
- Babciuu, czy my serio musimy tam iść? Za chwilę leci piąta część Harrego Pottera!
- HARREGO POTTERA?! Ty mały szatanisto! Żadnego Portfela oglądać nie będziesz, idziesz, wyspowiadasz się, przyjmiesz komunię, a po mszy pójdziemy do księdza żeby wypędził z ciebie szatana! JA CI DAM PORTFELE DLA SZATANISTÓW OGLĄDAĆ, KIEDY NA MSZĘ TRZEBA IŚĆ!

Obrazek
Bećka i Błażejek usiedli sobie w ogródku, gdzie ciężarna Beatka jadła zrobiony przez siebie, kolejny już dziś, posiłek.
- Beatka, ja nie chcę być wredny, ale ty dzisiaj zjadłaś wszystko z lodówki, dałaś trochę Beniowi, a mi i rodzicom zostawiłaś tylko mrożone warzywa! Podzieliłabyś się...
- Błażejek, ty idź się wysikaj bo chyba dzisiaj tego nie robiłeś! Ja jestem w ciąży i muszę jeść za dwóch! Zresztą, nie denerwuj mnie, kobiet w ciąży się nie denerwuje!

Obrazek
Becia jest mistrzynią w manipulacji ludźmi, szczególności w manipulacji swojego męża. :cwaniak:
- A i naczynia pozmywaj po mnie, ja nie mogę się przemęczać - dla dobra dziecka.
Obrazek
Po powrocie z mszy świętej, Apolonia zastała Wiesława przy komputerze, co ją mocno zdziwiło.
- Wiesiek, co ty na miłość Boską wyprawiasz, różaniec trzeba odmówić a ty na komputerowniku siedzisz! Czy ty Boga w sobie nie masz?!
- Oj daj spokój, piszę testament, jestem już stary i uważam, że warto spisać to i owo, a teraz w modzie jest robienie tego właśnie na komputerze! Trzeba iść z duchem czasu, Apolciu!

Obrazek
Pomysł jak najbardziej przypadł do gustu Apolonii, która postanowiła pomóc mężowi w pisaniu ostatniej woli.
- No to samochód zapiszesz mnie, a ja go sprzedam to będę miała kasę, no i te pieniądze z konta to też zapisz mnie, bo Błażejek roztrwoni na bzdury... A i ciuchy przepisz na fundację "Chrześcijanin Pomaga" bo to szczytny cel... No a Błażejkowi możesz przepisać długi za podróż poślubną, co na nią pojechaliśmy za ratę z providenta, niech ma coś od ojca na pamiątkę...
Obrazek
Wizyta w kościele z Apolonią wpłynęła na Benia zbawiennie - chłopiec postanowił zostać dobrym chrześcijaninem i pomodlić się przed snem. :curious:
- No to Boziu, spraw, by mama urodziła brata, bo siostry są głupie i śmierdzą... No i niech dziadek umrze, bo ciągle łazi i pyta czy poderwałem jakąś "foczkę" w szkole... No i ogólnie odzywaj się do mnie, bo skoro mam się modlić i to rozmowa z Bogiem to dziwnie gdy ty tak milczysz, no chyba, że jesteś niemową, tego babcia mi nie powiedziała... No i ogólnie to chcę też nowy rower, bo ten składak od babci to żal nim jeździć...
Obrazek
Modlitwę niestety usłyszała Beatka i zwątpiła, czy syn się modli, czy rozmawia sam do siebie. soft9
- Jezus Maria, Benio co ty wyprawiasz! Ty miałeś spać, a nie gadać sam do siebie jak jakiś nienormalny, idź zjedz coś jeszcze, bo nie wolno iść spać z pustym brzuchem i do łóżka, rano szkoła!
Obrazek
Beniamin sam zaczął wątpić o co chodzi z tą całą wiarą w Boga. Swoimi przemyśleniami podzielił się ze swoim najlepszym przyjacielem - misiem Józefem. ;)
- Wiesz, ja już nie wiem, babcia każe mi się modlić, mama na mnie za to krzyczy i każe spać, a ten cały Bóg nawet mi nie odpowiada. Wiesz, mi się wydaje, że to jakaś sekta i chyba nie warto w to się bawić.
Obrazek
Beata mistrz manipulacji part 2:
- Wiesz Błażejek, zrobisz rano zakupy, bo ja muszę się wyspać, potem posprzątasz, bo ja nie mogę się przemęczać, a na koniec zrobisz obiad, bo muszę dużo jeść. A i jak zrobisz pranie to też będzie super... No wiesz, zapach proszku do prania może źle wpłynąć na nasze niemowlę!
Obrazek
Bećka odkryła czemu w nocy Apolonia i Wiesław zamiast spać, siedzą przed komputerem.
- Te pomarszczone torby mnie już chyba niczym nie zaskoczą...
Obrazek
Beata jednak postanowiła pomóc matce i ojczymowi/teściowi pisać testament. W końcu od razu się domyśliła, że może na tym zyskać. soft1
- No i nie zapomnij mamo przepisać swojej biżuterii na mnie... A i nie przepisuj swojego starego domu na wujka Bożydara, przepisz na mnie, ja go sprzedam i będę miała kasę... W ogóle skoro macie już testamenty to możecie umierać, nie ma co z tym zwlekać...
Tak Beatko, pomagaj rodzicom pisać testament, pomagaj, ale oni jeszcze nie jednym cię zaskoczą. ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 07 wrz 2015, 5:35

Super, fajnie, ale jak będzie dziewczynka to zostawiasz to dziecko w szpitalu, mamo.
soft9
Beatka i sałatka? Ja wiem, że kobiety w ciąży mają różne dziwne zachcianki, ale tego się nie spodziewałam. :D
Portfele dla szatanistów! :haha:
Skłonności do manipulowania mężem Bećka odziedziczyła najwyraźniej po matce. :P
Benio jest bardzo inteligentnym małym psychopatą. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 08 wrz 2015, 20:27

- Na zapiekankę z makaronu, test wpadł mi do klopa!
Nigdy nie wątpiłam w zdolności Beatki :P
- Super, fajnie, ale jak będzie dziewczynka to zostawiasz to dziecko w szpitalu, mamo.
No tak, jak każdy chłopiec, Benio chce brata :D
- Wiesz tato, cieszę się, że będę ojcem, to świetne uczucie, zresztą sam wiesz bo też masz wspaniałego, przystojnego, mądrego, idealnego syna.
- Ale ja się dowiedziałem, że jestem ojcem ze dwa lata temu, nie jak twoja matka-wariatka była w ciąży...
Rozmowa na poziomie :haha: I związki w tej rodzinie to jeden wielki kocioł...
Portfele dla szatanistów :haha: Apolonia jest wielka.
- Błażejek, ty idź się wysikaj bo chyba dzisiaj tego nie robiłeś!

Beata Bzdet-Kiwak, mistrzyni dogryzania mężowi.
Pisanie testamentu i modlitwa Benia świetne :D
Czekam na więcej.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 12 wrz 2015, 20:20

Relacja XXXVI - Ciężarne Problemy

Ciąża to wspaniały stan dla każdej kobiety - szczególnie dla Beatki, która może śmiało robić grilla wcześnie rano, by nażreć się karkówek, kiełbas i innych boczków. ^^
Obrazek
Niestety, Apolonii w niczym nie przeszkadzała ciąża córki i w dalszym ciągu czepia się i narzeka na jej bezbożność.
- Beata, a co ty na miłość boską wyprawiasz! Piątek jest a ty mięso będziesz jeść! Przecież to grzech ciężki!
Obrazek
- A weź mi tu mamo z biblią nie wyskakuj, jestem głodna...tzn. dziecko jest! A przecież wiadomo, że w ciąży można i mięso w piątek zjeść, Bozia się nie obrazi!
- A rób ty sobie dziecko co chcesz, ale jak się nie spotkamy w niebie to nie mniej do mnie pretensji. A teraz idę, muszę odmówić poranny różaniec.

Obrazek
Tymczasem Benio miał poważne pytanie do ojca. :curious:
- Tato, a dlaczego babcia śpi z podkulonymi nogami?
- To taki znak rozpoznawczy synku, jak je wyciągnie, to będzie oznaczać, że mamy spokój i możemy kupić nowy samochód.

Obrazek
Bećka wszystko co zrobiła na grillu postanowiła zjeść sama. W końcu musi jeść za dwóch nie? B)
- A gdyby tak... podzielić się jedzeniem z Błażejkiem? A walić to, więcej dla mnie!
Obrazek
Instynkt macierzyński jednak wygrał z Beatką, która postanowiła podzielić się swoimi frykasami z synem.
- Jedz Benio, jedz! Musisz być duży i gruby, bo jak będziesz chudy jak ten twój ojciec to cię żadna nie zechce, chyba, że znajdzie się taka wspaniała jak ja i się zlituje... No jedz, jedz!
Obrazek
Błażejek jednak został zatrudniony do innego zajęcia - mycia garów. W końcu Beatka nie może się przemęczać nie? ^^
Obrazek
Wiesiek wybrał się na ryby ze swoim znajomym - Jerzym, by móc choć na chwilę odpocząć od latania do kościoła z Apolonią w przerwach między wspólną modlitwą.
- Wiesz, Wiesiek, miałem ostatnio wypadek. Schodziłem do piwnicy po ziemniaki i spadłem ze schodów.
- Jezu! I co było?
- No jak to co, makaron.

Obrazek
Beatka oglądała swój ulubiony program "Jedzenie Bigosu Na Tysiąc Sposobów", gdy wołając Błazejka zorientowała się, że go nie ma. :O
- BŁAŻEJ ZRÓB MI HERBATY!... BŁAŻEJ SŁYSZYSZ?! BŁAŻEJ NA BUŁKI Z SEREM GDZIE TY JESTEŚ?!
Obrazek
Bećka nie wiedziała, że jej mąż wraz z synem bawili się przed domem w archeologów. :curious:
- Widzisz synu, mówiłem ci, że to jest super zajęcie, dla prawdziwych facetów, a nie granie w jakieś GTA, cokolwiek to jest. I przynajmniej twojej matki tu nie słychać...
- Ale ja tato dalej nie rozumiem, czemu mam rozwalać ten kamień, ja wiem, że naoglądałeś się jakiś programów o odkrywcach, liczysz na wieczną sławę, ale to przecież zwykły kamień, nie żaden kamień z kosmosu...
Obrazek
Wściekła Beatka odnalazła męża za domem.
- Błażej, czy ty śniadania nie jadłeś? Miałeś być w domu, usługiwać mi, ja jestem w ciąży i nie mogę sobie sama robić herbat, sprzątać, czy innych takich! A TY WYCHODZISZ, BAWISZ SIĘ W ARCHEOLOGÓW I MYŚLISZ, ŻE JESTEŚ FAJNY! DO DOMU I TO JUŻ, BO BĘDZIESZ SPAŁ NA KANAPIE!
Obrazek
Dzień później, gdy sytuacja między Bećką i Błażejkiem się ustabilizowała, Beata wpadła na nowy pomysł - kupiła maszynę do robienia babeczek! A kto bogatemu zabroni? B)
Obrazek
Błażejowi się to nie spodobało. :/
- Beata, ja wiem, że wygraliśmy na loterii, ale naprawdę nie musimy wydawać kasy na takie głupie rzeczy, ja się boję, że zbankrutujemy... Przecież równie dobrze babeczki możemy robić w piekarniku.
Obrazek
- Weź ty w ogóle Błażej, idź w tych swoich skałach dłubać, czy pierogi lepić, nic się nie znasz... Nie dość, że będę miała babeczki dla siebie i dzieci, to będziemy mogli je sprzedawać, bo ta maszyna zrobi więcej babeczek niż piekarnik! Rozumiesz? Taki słodki biznes... Ale co ja ci będę mówić, zjesz śniadanie to może zaczniesz myśleć.
Obrazek
Bećka od razu wzięła się za robienie babeczek, by sprawdzić czy maszyna działa.
- Poklikam tu, trochę tu... o i to też kliknę... i to, bo ładny przycisk.
Obrazek
- No i bingo! Beatka mistrzu, ty to jesteś uzdolniona wszechstronnie, aż dziw, że nie dostałaś jeszcze żadnego nobla.
Obrazek
Błażejek to hipokryta! Narzekał na zakup maszyny do babeczek przez Beatkę, a sam kupił Beniowi zestaw małego chemika. : /
- No ucz się ucz, synku, a będziesz takim świetnym naukowcem jak tatuś!
- Ale ja wolałem piłkę...

Obrazek
- Weź Benio nie wybrzydzaj! Zobaczysz, wszystkie foczki będą twoje jak zobaczą jakie rzeczy tworzysz!
Obrazek
Benio postanowił dać szansę nowej zabawce i zrobić jakiś eliksir.
- Tato, ja nie chcę nic mówić, ale zrobiła się jakaś dziwna żółta mgła... boże, skończymy jak pracownicy redaktora w Czarnobylu!!!! Cooo? Tak, dodałem tylko wody i żółty zabarwiacz! w takim razie spoko, wszystko pod kontrolą.
Obrazek
- Wiesz co tato, ten zestaw chemika jest super, ale ja chyba jednak wolę tą piłkę co ją ostatnio oglądaliśmy w sklepie.
Obrazek
Bećka niczego nieświadoma weszła do pokoju syna i doznała szoku. <_<
- Benio, choć, obiad ci zrobi... JEZUS MARIA CO TO JEST?! Czy ten twój ojciec nie ma już ci co kupować, tylko wyrzucać pieniądze w błoto i jakieś durne rzeczy kupować? Piłkę by ci kupił, a nie jakieś zestawy chemika! Ty będziesz kucharzem, a nie naukowcem jak on!
Obrazek
Beatka postanowiła rozmówić się z mężem. -.-
- Wiesz, ty jesteś jakiś niedorobiony normalnie, kupujesz mu jakieś zabawki, które użyje raz i rzuci w kąt, marnujesz pieniądze! To, że wygraliśmy na loterii nie znaczy, że mamy je wydawać na prawo i lewo! Czy ja kupiłam coś oprócz drugiego samochodu, pralki, telewizora, nowych ciuchów, masarni? NIE!
- Ale kruszynko, sama dzisiaj kupiłaś jakąś maszynę do babeczek co kosztowała kilkadziesiąt tysięcy, a to kosztowało ledwo kilka stów...
- Ty mi tu, na zawijane zrazy, nie pyskuj! A swoją drogą, ta cała babeczko-maszyna do kitu jest, wyrzuciłam ją do kontenera, bo to szmelc, moje babeczki były okropne...

Kłóć się z mężem, Beatko, kłóć, bo jutro czeka Cię kolejny dzień pełen przygód! ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 12 wrz 2015, 20:41

Haha, Beatka jednak się nie zmienia. Jak zwykle samolubna jeśli chodzi o jedzenie :)
Już się boję o przyszłego potomka...
Świetne kłótnie z Błażejem.
Zabawa w archeologów.
Maszyna do babeczek i stół małego chemika.
- Tato, a dlaczego babcia śpi z podkulonymi nogami?
- To taki znak rozpoznawczy synku, jak je wyciągnie, to będzie oznaczać, że mamy spokój i możemy kupić nowy samochód.
Pięknie synowi odpowiedział :)
Czy ja kupiłam coś oprócz drugiego samochodu, pralki, telewizora, nowych ciuchów, masarni? NIE!
Leżę i kwiczę :haha:
Rozmowa Wieśka z kolegą :haha:
No nic, czekam na następną. Kiedy Beata urodzi wreszcie?
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 13 wrz 2015, 1:32

Hahaha, zatrzęsienie sucharów. :haha:
Bardzo dobrze, że Błażejek zagonił syna do zabawy na świeżym powietrzu, może jak się trochę porusza, to spali kalorie, którymi napycha go Beatka. :P
Ja tam od początku podejrzewałam, że kasa z wygranej na długo im nie starczy. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 17 wrz 2015, 0:20

Indra, Beatka urodzi dokładnie w relacji numer 40. Będzie to cała relacja poświęcona Becie na porodówce. :P

Relacja XXXVII - Kosmiczne Marzenia

Kiedyś ktoś mądry powiedział, że kto myśli ten nie błądzi. Jednak czasem myśli potrafią podsunąć nam pomysły, które są wręcz szalone. Tak tego dnia było właśnie z Wiesławem, który wpadł na całkiem nowy pomysł, który postanowił przedstawić swojej żonie.
- Wiesz, Apolciu, ja czuję, że niedługo moje dni dobiegną końca i chcę spełnić wszystkie moje marzenia....
- Pierw to musisz się wyspowiadać, żebyś wyspowiadany umarł!
- Zrobię to, ale pierw przyjdź za godzinę z Beatką, Błażejkiem i Beniem przed domem, muszę wam koniecznie pokazać co chcę zrobić!

Uhuhu, Wiesław taki tajemniczy! :gwizd:
Obrazek
Tak jak poprosił Wiesław, tak Apolonia zrobiła i po godzinie zwołała całą rodzinę przed dom, gdzie miał czekać Wiesław.
- No i gdzie ten Wiesiek, bo ja już się boję co on wymyślił na litość Boską!
- Mamo, ja mam nadzieję, że ty nie chcesz znowu nam wpierać, że na niebie jest chmura przypominająca twarz Maryi!

Obrazek
Chwilę później pojawił się Wiesław, a obok niego stała dziwna platforma i parę skrzynek. soft1
- Kochani, ostatnio coraz gorzej się czuję i uważam, że moje dni zbliżają się ku końcowi i chcę porobić rzeczy, których nigdy nie robiłem. Postanowiłem spełnić swoje nowe marzenie - zbudować rakietę kosmiczną i polecieć w kosmos!
Obrazek
Apolonii pomysł męża ani trochę się nie spodobał i rzuciła się na męża ze swoją niewyparzoną gębą, czemu przyglądała się reszta rodziny, w tym zachwycony kolejną dramą w domu, Benio.
- Wiesiek, czy ty już ani trochę Boga w sobie nie masz?! Na stare lata w astronautę się bawić będziesz, ty byś pacierz odmówił, na mszę poszedł, do chóru kościelnego się zapisał, a nie w kosmos zachciało ci się lecieć! Ty na nabożeństwo wieczorne leć, a nie w kosmos! COŚ MI SIĘ ZDAJE, ŻE SZATAN CIĘ OPĘTAŁ!
- DAWAJ BABCIA DAWAJ! PRZYWAL MU GONGA!

Obrazek
Apolonia postanowiła rozładować swoje nerwy w najlepszy znany jej sposób.
- Idę na spowiedź i na mszę, muszę odpocząć od tego wszystkiego, a to mnie najbardziej odprężą.
Obrazek
- A idź i nie wracaj! Jeszcze zobaczysz, będą o mnie w wiadomościach mówić!
- Wiesz dziadek, czasem się zastanawiam czy bardziej kopnięta jest babcia na punkcie swojej wiary, czy ty i twoje coraz to dziwniejsze pomysły...

Obrazek
Tymczasem Błażejek i Beatka mieli głęboko i szeroko spór rodziców i nowy pomysł Wiesława i zachwycali się brzuchem ciążowym Bećki.
- A kuci kuci maluchu! Pewnie ci tam ciemno w środku co? A może powiesz do mnie "Taaata" cooo? No powiedz - "TAA-TAA".
- Błażej na klopsy w sosie pomidorowym, to jeszcze nawet nie kopie, a ty chcesz by na ciebie "tato" wołało? Ty weź może powtórz podstawówkę, bo czasem mam wrażenie, że cofnąłeś się w rozwoju!

Obrazek
Benio doszedł do bardzo życiowych przemyśleń.
- Jestem jedyny normalny w tej rodzinie, to smutne.
Obrazek
Wiesław kilka następnych dni spędził na budowie swojej maszyny. W końcu postanowił, że pokaże Apolonii, że nie żartuje ze swoim pomysłem i poleci w kosmos jeszcze przed śmiercią. soft9
Obrazek
Benio nie ma w szkole jeszcze biologii, więc nie ogarnia czemu brzuch ciążowy jest okrągły. :unsure:
- Wiesz mamo, masz ten brzuch taki dziwny, jakbyś piłkę połknęła, jesteś pewna, że tam jest mój braciszek? Chyba jednak wolałem twój tłusty brzuch, był fajniejszy.
Obrazek
Beniamin jest ciekawy świata i nie tylko ciekawi go ciąża, brzuch ciążowy czy seks, a także temat śmierci. soft9
- Ej, rodzice, czy jak dziadek umrze to zostawi nam jakiś spadek? Bo chciałem sobie kupić tą nową grę "Life Is Sims", a kieszonkowe zabrała mi babcia twierdząc, że trzeba to dać na tacę.
- Wiesz synku, ja ci kupię tą grę, a jak dziadek zostawi spadek to kupimy ci coś ciekawszego... Chyba, że babcia zmieniła testament i zostawi nam tylko kolekcję swoich krzyży.

Obrazek
Wiesław coraz bardziej jest dumny z owoców swojej pracy nad rakietą kosmiczną.
- No, no, no, jeszcze trochę i będzie gotowe, Apolcii to normalnie z wrażenia zdrowaśkę zechce się odmówić!
Obrazek
- Ino trzeba teraz zamontować silnik, hamulec i inne poduszki powietrzne.
Obrazek
Benio bardzo chce mieć brata i po raz kolejny postanowił przypomnieć o tym rodzicom. ;)
- Zanim pójdę spać to wam coś muszę powiedzieć. Jak urodzi się dziewczynka, to nie wracajcie nawet do domu, bo jej krzywdę zrobię.
Obrazek
- Ale Benieczku, my nie mamy z tatusiem wpływu na to co się urodzi...
- Nigdy nie wiem, czy to co wyślę w mamusię to będzie dziewczynka czy chłopczyk, to się okazuje po kilku miesiącach...
- No a teraz idź Benio zjedz kolację, bo schudniesz.

Obrazek
Apolonia nie jest idealną, wspierającą żoną. Wręcz przeciwnie... soft9
- Wiesiek, ty weź już chodź spać bo się spocisz. Różaniec sam się nie odmówi, już, jazda do domu.
Obrazek
Wiesiek jednak jest wytrwały i nie daje się Apolonii i jej rządom. Do pomocy postanowił przyjść mu Błażejek, który chce by ojciec przepisał mu spadek spełniał swoje marzenia.
- Wiesz tato, ja bardzo się cieszę, że umierasz... tzn. spełniasz swoje marzenia. Ale pamiętaj, wszystko co masz w banku to w spadku przepisz mi, bo Apolonia wyda to na jakiś kościół.
Obrazek
Benio zjadł za dużo cukru na kolację i energia, którą poczuł, sprawiła, że chłopiec wpadł na nowy pomysł.
- Czuję się taki energiczny, a co mi tam, zaszaleję, zrobię party, sam ze sobą! Ino zapuszczę smerfne hity jak najgłośniej, by sąsiedzi słyszeli!
Obrazek
Bećka chcąc dać synkowi całuska na dobranoc, weszła do jego pokoju i przyłapała go na dzikich, kocich ruchach. :curious:
- Benio, na zapiekankę z makaronu, co ty wyprawiasz, już 22, a ty zamiast spać, wywijasz jakieś tańce połamańce? Spalisz kolację, schudniesz i będzie z ciebie sama skóra i kości!
Obrazek
- Oj weź mamo, jestem młody, muszę się wyszaleć!
Obrazek
Bećka sama wewnętrznie jest dzieckiem, dlatego postanowiła przyłączyć się do syna. soft9
- DALEJ BENIO, ROBIMY POCIĄG I.... Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka, Beniaminie łaskawy, zawieź nas do spiżarni!
Tak Beatko, rób pociąg z synem, rób, ale jutro czeka Cię finał pomysłu Wiesława! ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 17 wrz 2015, 12:45

Łooo, Wiesław z rozmachem! :D
Benio jest uroczy. <3 Wygląda na to, że mimo wychowywania się w lekko patologicznej rodzinie, naprawdę wyrośnie na normalnego sima. :P Chociaż po tym tekście, że zrobi krzywdę swojej siostrzyczce, chyba zmienię zdanie. soft9
Bardzo jestem ciekawa, jak się skończy kosmiczna przygoda Wiesława. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Column15 » 17 wrz 2015, 16:24

Pewnie Wiesiek zabije się, nie potrafiąc lądować rakietą. :P
Benio pisze:- DAWAJ BABCIA DAWAJ! PRZYWAL MU GONGA!
:haha:
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 17 wrz 2015, 22:49

Haha, Wiesiek i rakieta :) Już się boję tej podróży w kosmos ;)
Lepiej niech mu Apolonia nie przywali z gonga :)
Teksty jak zwykle bezbłędne.
Błażej i jego gadki do brzuszka.
Benio i jego zabawy przed snem... i jeszcze matkę w to wciągnął :D
Czekam na ciąg dalszy, bo relacja jest super, zawsze się obśmieję :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Pacyfka » 18 wrz 2015, 12:31

Chyba jednak wolałem twój tłusty brzuch, był fajniejszy.
xD xD xD

Benio to jednak taki najnormalniejszy to nie jest, ze swoimi morderczymi zapędami soft1 Pewnie po drugiej babci xD

Wiesiek i rakieta, ciekawa jestem jak to się skończy. I nie chcę żeby Wiesław już umarł :(

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 20 wrz 2015, 3:37

Relacja XXXVIII - Nie Mam Kompletnie Pomysłu Na Nazwę

Praca nad rakietą kosmiczną trwała jeszcze kilka dni, aż pewnej nocy, dumny ze swojej pracy, Wiesław stwierdził, że wszystkie śrubki powkręcane, elementy wsadzone tam gdzie powinny być i maszyna jest gotowa do uruchomienia. (Jeny, ile przecinków soft9 )
- No to się Apolonia zdziwi, jak rano wstanie... Aż różaniec z miejsca odmówi.
Obrazek
Wiesław zawołał swoją żonę, by zobaczyła na własne oczy, że udało mu się zbudować rakietę, choć ta w to szczerze wątpiła. :curious:
- Patrz i płacz, Apolcia, rakieta zrobiona moimi własnymi rękami. I co, łyso ci teraz?
- I ty mnie po to budzisz w środku nocy? Pacierz odmów i spać się kładź, a nie ludzi po nocy budzisz, ja myślałam, że ci się jakaś Maryja Panna objawiła, a ty znowu o tej rakiecie wyskakujesz...

Obrazek
Następnego dnia, Wiesiek postanowił przetestować maszynę i przelecieć się kawałek w powietrze razem z Apolonią. Lans na rakietę kosmiczną musi być! B)
- Wiesz Wiesiek, ten mundur mnie strasznie pogrubia... A i kupiłam ci obrazek ze św.Krzysztofem, to sobie gdzieś przyczepisz do maszyny, bo bez niego to ani rusz. A i zanim odpalisz to odmów modlitwę, tak na wszelki wypadek, ale szybko, bo za godzinę musimy wracać bo msza poranna się zacznie.
Obrazek
Jednak w maszynie działo się chyba coś więcej niż tylko lot próbny. :dotatusia:
Obrazek
W sumie skomentuję to tak - Wiesiek i Apolonia musieli mieć kosmiczne bara-bara w tej rakiecie. :cwaniak:
Obrazek
Po powrocie do domu, pójściu na mszę poranną i zjedzeniu śniadania, Wiesław uznał, że pora wyruszyć w daleki kosmos i spełnić swoje marzenie. W końcu po to budował tą maszynę nie? ;)
Obrazek
Rodzina pożegnała Wieśka jak należy. :)
- Tylko ty Wiesiek wróć mi za 4h bo obiad będzie, a ja ci nie będę potem odgrzewać!
- A jakby coś ci się stało, to się nie przejmuj, doskonale z Błażejkiem i mamą wiemy, gdzie jest twój testament, więc nie będzie problemu w tej sprawie.
Obrazek
- No dobra, no to ruszam! Bywajcie moi mili i mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć tam, gdzie nie dotarł nikt i okryć się sławą! ŻEGNAJCIE!
Gada, jakby miał umrzeć co najmniej, a on tylko leci w astronautę się bawić. :facepalm:
Obrazek
No i Wiesław wyruszył w kosmos, zwiedzać ciała niebieskie (dobrze, że nie kobiece, bo Apolonia by mu chyba żyć nie dała). xD
Obrazek
Gratisowe zdjęcie rakiety zbijającej się w powietrze. Nie musicie dziękować. soft9
Obrazek
Beatka jednak nie przejmowała się aż tak bardzo, Wiesławem, i tym, że maszyna może się okazać słabo wykonana i może w każdej chwili spaść na ziemię. ;/
- Wiesz Błażej, mogliśmy w kosmos wysłać moją matkę jeszcze, mielibyśmy w końcu od nich święty spokój. Przyjechali w odwiedziny kilka miesięcy temu, a siedzą tutaj dalej i ani myślą o wyjeździe...
- Ja Beata bardziej się boję, że on tego spadku nie zmienił i dalej wszystko stoi na twoją mamę, nie na nas...

Obrazek
Ciąża Beatki jest dla niej doskonałym pretekstem do robienia tego co uwielbia - czyli leniuchowania. Simka w dalszym ciągu wykorzystuje Błażejka do prac domowych. xD
- Beata, kruszynko, ja rozumiem, że jesteś w ciąży, ale czy ty musisz zostawiać jedzenie w całym domu? Przecież w końcu jakieś robaki się zalęgną, a ja się boję, że one nas zjedzą...
Obrazek
- A weź ty Błażej nie bądź mięczak, widzisz, że jestem w ciąży to nie mogę się przemęczać, a ty powinieneś być ciągle koło mnie i mi pomagać. A teraz szoruj i myj gary, bo ja się dzisiaj czuję jak indyk na święto dziękczynienia i chyba położę się spać...
Obrazek
Błażejkowi ani trochę nie podoba się to, że żona nadmiernie go wykorzystuje. : /
- Błażej to, Błażej tamto, a co to ja, sprzątaczka? Niech rodzi już tego dzieciaka i święty spokój będzie! Kurde, przez te nerwy szklanka mi do kosza wpadła. Muszę zapalić... A nie zaraz, ja nie palę przecież, zapomniałem.
Obrazek
Apolonia ani trochę nie wspiera zięcia. Wręcz przeciwnie, jak typowa teściowa, postanowiła uprzykrzać mu życie na każdym kroku, atakując go niczym ninja - z zaskoczenia. :cwaniak:
Obrazek
- Na litość Boską, jak ty te gary myjesz?! Przecież one są brudniejsze niż były! Ale co się dziwić, skoro miałeś taką matkę, co w kryminale skończyła, pewnie od dziecka w patologii się chowałeś! JEZUS MARIA UWAŻAJ NA TEN KUBEK BO GO STŁUCZESZ! A i tam go umyj z boku, bo odciski palców widać.
Obrazek
Bećka postanowiła prowadzić zdrowy tryb życia i zacząć uprawiać jogging. Nie martwcie się, ciąża jej nie przeszkadzała w chodzeniu bieganiu. :P
Obrazek
Wiesław po kilku godzinach wrócił ze swojej podróży życia, cały i zdrów. :curious:
- Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. APOLONIA, WRÓCIŁEM I ŻYJE! Nie uwierzysz co...
Obrazek
Jednak Apolonia nie dała mężowi dokończyć zdania... : /
- WIESIEK MIAŁEŚ WRÓCIĆ ZA 3H, MINĘŁO 5! OBIAD WYSTYGŁ, JA IDĘ NA DROGĘ KRZYŻOWĄ I ANI MI SIĘ ŚNI TYCH PIEROGÓW ODGRZEWAĆ! CO TY SOBIE MYŚLISZ, ŻE BĘDZIESZ LATAĆ, A JA CIĘ PRZYWITAM CHLEBEM I SOLĄ PO POWROCIE?! Z TOBĄ GORZEJ NIŻ Z DZIECKIEM, A TERAZ MARSZ DO DOMU, ODMÓWISZ RÓŻANIEC TO I COŚ DO JEDZENIA SOBIE BĘDZIESZ MÓGŁ ZROBIĆ!
Obrazek
Tymczasem w kuchni, hormony Beatki zaczęły buzować i wzięło ją na czułości z mężem. :wub:
- Wiesz, klopsiku, cieszę się, że cię mam. I wiesz, jak na starość będę jak moja matka, to daję ci prawo mnie zamordować, każdy sąd cię wtedy uniewinni
-Oj, kruszynko, przestań, bo się zarumienię!

Słódź mężowi, Beatko, słódź, ale jutro czeka cię kolejny dzień pełen wrażeń! ^^
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Lenna » 20 wrz 2015, 12:56

Haha, Wiesiek i rakieta :haha: Dobrze, że przynajmniej nie zginął soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 20 wrz 2015, 13:22

Rozumiem reakcję Apolonii, też bym się wściekła, gdyby ktoś mnie obudził w środku nocy z takiego powodu. Przecież rakieta nigdzie by do rana nie uciekła. :P
Obrazek ze Świętym Krzysztofem musi być! :D Swoją drogą, przydałby się jakiś patron podróży kosmicznych, religia ewidentnie zostaje w tyle. ;)
Nie wiadomo, do kogo należały te niebieskie ciała. :dotatusia: W każdym razie lepiej, żeby były kobiece, niż męskie. :haha:
Biedny Błażejek. :( Ofiara równouprawnienia.
Ciekawe, co takiego Wiesiek widział w tych kosmosach? :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kapitan Indra » 20 wrz 2015, 23:46

Haha, obrazek ze Świętym Krzysztofem na podróż :)
No popatrz, Wiesław wrócił i żyje.
Ależ ta Apolonia wredna - żeby nie chcieć odgrzewać mężowi obiadu - zgroza... soft2
Beatka w stroju sportowym - matko, ten brzuch jest potworny! :D
Już mam zaciesz, jak sobie wyobrażę reakcję Benia, jeśli to nie będzie braciszek...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości