Świat Według Beaty

Czyli Beatka Bzdet podbija Willow Creek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 14 mar 2015, 20:49

Dodałem ankietę o Błażejku i Apolonii - zapraszam do głosowania. Możecie wybrać dwa głosy, czyli wyrazić swoje zdanie na temat obu postaci. ;)
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Lunon » 14 mar 2015, 22:06

Wolałem Beatkę w wersji HOT RÓŻOWA KOCICA :doge:
Ciekawe co tam Emilek oglądał :swelol:
Przystojny młody mężczyzna z tego Błażeja, ot co.
Jak te matki troszczą się o swoje dzieci [*]

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Levkoni » 19 mar 2015, 13:07

Kasi, świetnie prowadzisz historię! Fragment z przysiadającą się simką ze złamanym sercem wygrywa xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Sasha » 22 mar 2015, 10:20

ja uważam, że Błażej dla Bećki jest idealny! Może trochę za normalny, ale z tą rodziną szybko mu odbije.

Awatar użytkownika
exodus
Posty: 167
Rejestracja: 20 gru 2013, 17:23

Re: Świat Według Beaty

Postautor: exodus » 23 mar 2015, 19:27

Beatka w hot ruszofej sukience jest lepsza :x
dlaczego ten stary moher kazał się jej przebrać...
Beatka całująca się niczym w pamiętnikach z wakacji :swelol:
KasimEdit: No bez przesady...

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 26 mar 2015, 20:03

Chciałbym przeprosić za brak nowych relacji. To nie jest tak, że zrezygnowałem z prowadzenia jej, lecz mam ostatnio mnóstwo nauki, zbliża się koniec roku i matura, więc nie mogę znaleźć czasu na grę. Dodatkowo mam problem z baterią w laptopie, całkowicie się popsuła i efektem jest samowyłączający się laptop, więc utrudnia to bardzo grę. Obiecuję, że jak ułożę te dwie sprawy, to wrócę z relacjami. A teraz przedstawiam wyniki ankiety, w której zagłosowały 22 osoby. Dziękuję za tak liczne zainteresowanie. :wub:

Co uważasz o Apolonii i Błażejku?
Apolonia to świetna matka. 5% [1]
Apolonia to typowy moher, ale jest świetna. 23% [ 5 ]
Nie cierpię jej, niech umrze! 18% [ 4 ]
Błażej to idealny partner dla Beaty. 32% [ 7 ]
Błażej nie pasuje totalnie do Bećki. 18% [ 4 ]
Błażej jest ciekawym simem, ale nie pasuje do Beaty 5% [ 1 ]

No więc Błażejek pojawi się na dłużej w życiu Beatki, a Apolonia na dłużej pozostanie w u córki... :devil:
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Pappy » 27 mar 2015, 11:12

Miałem nadzieję że Apolonia umrze... :c Ale ok, jest zabawna. :P

Mam nadzieję że dasz radę szybko ułożyć swoje sprawy i wrzucić kolejną relację ^^
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 03 kwie 2015, 19:32

(Przez mój samowyłączający się laptop pisze ten post trzeci raz -.- )

Znalazłem troszkę czasu i porobiłem zdjęcia na kilka relacji! Zdradzę, że u Beatki dużo się dzieje i dziać się będzie - zreszta w jej świecie to normalka! A teraz zapraszam na kolejną relację, tym razem nieco nudniejszą od poprzednich, ale kluczową dla wydarzeń, które będą miały miejsce w następnej relacji. ^^

Relacja IX - Grzeszki Na Deser
Miłość Beaty i Błażeja kwitła w zawrotnym tempie! Wszystko wskazuje, że to co jest między nimi to jest coś na prawdę poważnego :dotatusia:. Tymczasem podczas porannego śniadania przygotowanego przez Apolonię (plus odwiedzin matki), staruszka wpadła na świetny pomysł - ofc. świetny tylko według niej.
- Wiesz Beatko, tak bardzo się cieszę, że ty i Błażejek przypadliście sobie do gustu! Az pomodliłam się do świętego Walentego raz jeszcze! I dzwoniła do mnie jego mama, Helenka, ta moja koleżanka z kółka różańcowego i też bardzo się cieszy, aż dała na mszę dziękczynną! Ale martwi się, że jej synek mało je odkąd zamieszkał sam. Może zaprosisz go do nas na obiad, Helenka będzie spokojniejsza, a ja poznam go lepiej?
- Dobra mamo, ale teraz daj mi w spokoju zjeść tego kurczaka, to przecież wymaga skupienia...
Obrazek
Dopiero po śniadaniu, Bećka, skapnęła się, że nieumyślnie zgodziła się zaprosić na obiad Błażeja. Tak to jest, gdy się zadaje Beacie pytania, gdy ta je. ;/
- Halo? Cześć pulpeciku! Słuchaj, moja mama chce byś wpadł do nas na obiad! Ale nie martw się, o 17 idzie na koronkę, więc będzie mieli czas dla siebie i ewentualnie jakiś deser... Nie można nic nie jeść po obiedzie!
Obrazek
No więc punktualnie, wystrojony Błażej przyszedł do domu Bzdetówny. Ah, ale z niego elegancik. :dotatusia:
- Wyglądam jak grecki bóg! Wszystkie laski moje!
Błażej, kochany, ogarnij się bo w tym domu mieszkają tylko dwie "laski", w czym jedna jest już twoja, a druga to stara torba.
Obrazek
Beata na powitanie od razu rzuciła się z lawiną pocałunków na Błażeja. Ah ta miłość. :wub:
Obrazek
Tymczasem Apolka w kuchni szykowała obiad. Szło jej to tak dobrze, że zaczęła myśleć, że powinni ściągnąć z anteny program kulinarny z Ewą Wachowicz, a powinien powstać całkiem nowy program - "Gotuj z moherem Apolką"
Obrazek
Błażej to romantyk! Przyniósł naszej Beci różę. :wub:
Obrazek
But First Let Me Take A #Selfie
Obrazek
Obiad odbył się za domem, w sumie jak każdy inny posiłek w tym domu. soft1 Beata była tak zapatrzona w jedzenie, że nawet nie zwróciła uwagi, że jej matka zaczęła przesłuchiwać Błażeja.
- A do kościoła chodzisz? A na tacę dajesz? A spowiadasz się co miesiąc? A ile zarabiasz? A dzieci to mieć ile chcesz? A przykazań Bożych przestrzegasz? A mieszkanie masz własne czy wynajmujesz?...
Obrazek
- A swoją drogą, to ty zamierzasz się oświadczyć tej mojej chudzince? W końcu to nie po chrześcijańsku tak bez ślubu...
Obrazek
- No nie wiem proszę pani, ja się boję, że jestem młody i powinienem się wyszaleć zanim wezmę ślub...
No paczta, szalony się znalazł. soft1
Obrazek
- A co mi będziesz syneczku tutaj paniować... Mów mi mamo!
Obrazek
Beata dopiero teraz zauważyła, że jej matka męczy biednego Błażejka.
- Biedny Błażej... Chyba powinnam mu pomóc i powiedzieć mamie by dała mu spokój... ale z drugiej strony ten obiad na talerzu...
Obrazek
Tak jak zapowiadała przez telefon Bećka, Apolonia o 17 poszła na koronkę. Zakochani mieli czas dla siebie. :dotatusia:
- Wiesz Błażej, to może teraz pora na coś pikantnego? :cwaniak:
- Beata, ja cię bardzo przepraszam, ale ja na pikantne to mam uczulenie!

Obrazek
Z racji, że Błażej nie zrozumiał co Bećka miała na myśli pod słowami "coś pikantnego", postanowiła mu to pokazać - w czynach. soft9
Obrazek
- Halo? Mamusia? Bo ja chyba zaraz będę uprawiał seks, mogę?
Obrazek
Mimo, że mama Błażeja tłumaczyła mu, że to nie po chrześcijańsku tak przed ślubem, to Beata nie dała za wygraną. Błażej to buntownik - w ostateczności nie posłuchał mamy. B)
Obrazek
Z serii "#przypau"
Beata i Błażej tak byli zajęci sobą, że nie zauważyli, że do domu wróciła Apolonia.
- Beata! Nie uwierzysz o czym było kazanie... JEZUS MARIA!!! BEATA CZY TY BIBLII NIE CZYTAŁAŚ?! CO TY NAJLEPSZEGO WYCZYNIASZ?!
Obrazek
- Beata, co ty sobie wyobrażasz! Seks?! Przed ślubem?! Czy Ciebie Bóg opuścił, że dziewictwo przed ślubem chcesz tracić?!
Obrazek
- Nikt! Ale to NIKT, rozumiesz? Nikt takiego wstydu naszej rodzinie nie przyniósł! Wstyd i hańba! Twój ojciec to się biedny teraz w grobie przewraca!
Obrazek
- Ale, ale, ale...
Obrazek
Biedny Błażejek się wystraszył i uciekł z domu. Cóż się dziwić - kto by się takiej Apolonii nie bał?
Obrazek
Po awanturze z matką, Beata zamknęła się w pokoju. Przed snem zdążyła wejść jeszcze na fejsa i wgrać nowe zdjęcie. Wrzucaj nowe zdjęcia na fejsa, Beatko, wrzucaj. Jutro czeka cię kolejny dzień pełen przygód!
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Sasha » 03 kwie 2015, 19:52

JAKIE BEZBORZNIKI! No jak tak moszna można?! Żadnego ślubu przed seksem. Znaczy seksu przed ślubem.
Ale Apolonia niech nie przesadza. Może będą z tego małe Błażejki czy Beatki i szybciej ten ślub będzie.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Lunon » 04 kwie 2015, 9:46

Przesłuchanie jak najbardziej odpowiednie.
Wiara przede wszystkim.
A może oni tylko chcieli spróbować peetingu ;_;
- czytałem o tym w bravo- :doge:

Simbook:
Grupy- TOPMODELKI, size+++++++ Beatka xD

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Shanzo » 04 kwie 2015, 11:56

Co to za rozwiązły tryb życia ;_; Jeszcze Błażejka demoralizuje, o nie!
Lepiej, żeby Apolonia mszę zamówiła za Beatkę, bo to nie wiadomo...
- Halo? Mamusia? Bo ja chyba zaraz będę uprawiał seks, mogę?
<3
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 05 kwie 2015, 20:36

Z okazji świąt nową relację dam wcześniej. ;)

Relacja X - Oczyszczenie Duchowe
Kościół pod wezwaniem Atencyjnych Ust Smisia w Willow Creek. To tu większość simowych emerytek spędza 3/4 swoich dni, modląc się, śpiewając psalmy i szarpiąc za uszy hałaśliwe dzieci. :curious:
Obrazek
Po ostatniej akcji z Błażejkiem, Apolonia postanowiła zaprowadzić Beatę właśnie do tego kościoła, gdzie sama bywa na pięciu mszach w ciągu dnia. Ale co Beci ma dać kościół? Otóż Apolka wymyśliła, że córka musi się wyspowiadać ze grzechu jakiego się dopuściła. :swelol:
- Mamo serio? Mam się spowiadać, że z Błażejkiem chciałam pogrzeszyć?
- POGRZESZYĆ! Właśnie! Ty się dziecko ciesz, że nie poprosiłam o egzorcyzmy dla ciebie.

Obrazek
Poznajcie miejscowego księdza - Edka. Edek to ideał mężczyzny - ofc. według Apolonii i co najwyżej reszty moherów, które biegają do kościoła.
Obrazek
Apolonia od razu postanowiła naskarżyć na córkę swojemu idolowi. ;/
- No to cóż się stało droga Apolonio?
- A no widzi ksiądz, aż mi wstyd o tym mówić! Moja córka chciała bardzo poważnie zgrzeszyć i potrzebuje spowiedzi. Bardzo proszę, niech ksiądz ją wyspowiada, bo inaczej będą mnie nękać złe demony!

Obrazek
Ksiądz Edek od razu zgodził się wyspowiadać Becię i zaprowadził ją do konfesjonału. Okazało się, że Beata ma więcej grzechów na sumieniu, niż ten jeden z wczorajszego dnia... :O
- No więc droga Beato, czym zgrzeszyłaś?
- No ten... no... myślą ową, uczynkiem i zaniedbaniem!
- A inne grzechy poza formułką?
- No to ten... chciałam uprawiać seks przed ślubem, ale to mama prosiła bym się z tego wyspowiadała, a oprócz tego to... flirtowałam z dziadkami w parku, który prawie spaliłam grillując, przeklinałam ee nooo, np. powiedziałam raz do mamy "morelowe morele", piłam alkohol, spałam na ławce w parku, oglądałam filmy dla dorosłych... no takie "50 Twarzy Grodzkiej" na przykład, brałam udział w nielegalnych zawodach w łowieniu ryb i prawie pobiłam na nich kobitkę czarnowłosą, trolowalam na forum kulinarnym, gdzie mnie zresztą zbanowali, kąpałam się w cudzym basenie, a potem pobiłam się z właścicielką tego basenu... mówię księdzu, taka siwa kwoka z tej baby była! Ale w sumie wkurzyła się też bo grzebałam w jej śmietniku, no i spaliłam raz prawie las i pobiłam się z niedźwiedziem, ale przed bójką pierw ukradłam komuś ciuchy spod prysznica na tym ośrodku kempingowym, gdzie ten niedźwiedź mnie zaatakował, a wracając do pożaru w lesie, to zginął w nim jakiś pustelnik w damskich portkach, co kradł mi jedzenie... No i w sumie to taka moja tajemnica była, więc niech księżulek nikomu nie mówi!, no i tak trochę posprzeczałam się z Mrocznym Kosiarzem! Wiedział ksiądz jaki on niemiły? No i wspomnę, że chciałam się wyzywająco ubrać na randkę, to mama uważa, że to grzech! Nom to ten, więcej grzechów nie pamiętam...
- Boże, dziecko, ogranicz ty lepiej wychodzenie z domu... Tzn. jako pokutę odmów trzy zdrowaśki!

Obrazek
O któż to? Przecież to nie kto inny jak Emil. :swelol: Pewnie jest ministrantem. xD (Swoją drogą w grze Emil stał się nastolatkiem, chlip, chlip - ostatnia relacja z nim ;( )
Obrazek
Apolonia czekała na Beatę obok kościoła, gdzie była mała knajpka z jedzeniem. Tam spotkała przy barze... Pana Wiesława! :swelol: Pamiętacie go? Jeśli nie, to w 2 relacji Beata z nim romansowała w parku, a w 3 lub 4 Wiesław odprawiał dzikie orgie w ubikacji w muzeum. ;/
- ... no i wie pan, dlatego uważam, że spowiedź jest ważna w życiu człowieka
Obrazek
Beata się zdziwiła widząc ich razem. Dalej pamięta, że całowała się z tym starcem w parku.
- Mama i ten staruch z parku? Co oni robią razem? Mi się to nie podoba...
Obrazek
Beata postanowiła jak najszybciej zabrać matkę do domu.
- Mamusiu, wyspowiadałam się temu całemu księżulkowi więc możemy iść. W końcu to pora na obiad nie? No już, szybko, idziemy!
Obrazek
Po powrocie do domu, Beata sprawdziła tableta. Zauważyła na jaką stronę ostatni raz weszła jej mama...
Obrazek
Beata była zaszokowana tym co odkryła. Sama została brutalnie zmuszona by pójść do kościoła, a jej matka spowiada się przez internet?! Skandal! Ale cóz, bądź sobie zaszokowana, Beatko, jutro twoja matka zaszokuje cię jeszcze bardziej!
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Pappy » 06 kwie 2015, 0:07

Beatka taka grzesznica... soft9
Kasim Hazim pisze:Kościół pod wezwaniem Atencyjnych Ust Smisia
:doge:
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 06 kwie 2015, 17:25

Ach, ten pan Wiesiek ma coś w sobie, kobiety ewidentnie do niego lgną :D Ciekawe z jakich grzechów spowiada się Apolonia :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Levkoni » 07 kwie 2015, 18:50

Hahaha nazwa kościoła mnie urzekła :D Spowiedź online? Widzę, że Apolka idzie z duchem czasu, nie taki z niej moher jak się wydaje ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 11 kwie 2015, 23:49

Relacja XI - Nowy Tatuś
Nowy dzień, nowe przygody i nowe pomysły Beatki do zrealizowania!
Obrazek
Rano Beatka wybrała się pobiegać do parku. Uznała, że teraz kiedy jest w poważnym związku musi o siebie dbać. :curious:
Obrazek
Bieganie skończyło się bardzo szybko, gdyż Bećka zaciekawiła się jakoś obrośniętą mchem kłodą. Po co ona w nią rękę wkładała i czego tam szukała - to pozostawiam do Waszej własnej interpretacji. soft9
Obrazek
Tymczasem przed domem pojawił się ksiądz Edek. Pamiętacie go z poprzedniej relacji? Otóż okazało się, że ksiądz baardzo lubi różowy kolor! Kto by się spodziewał!
Obrazek
W drodze powrotnej do domu, Beatę zaczepił sąsiad. Pan Dobromił Patyk, był wyraźnie czymś oburzony:
- Pani Beato, ja wszystko rozumiem, ale czy pani matka może oglądać te msze święta o 5 rano trochę ciszej? Przecież spać nie idzie, a moje dzieci to zaczęły chodzić po domu i psalmy śpiewać!
- Proszę pana, jak pan ostatnio po pijaku "Rotę" pod oknem śpiewał, to ja jakoś pana żonie się nie skarżyłam. Ma pan swój farsz, to niech się pan zajmuje swoimi pierogami.
Obrazek
Przed domem Beata spotkała księdza Edka. Zdziwiona jego wizytą dosiadła się do niego i postanowiła dowiedzieć się, co jest powodem jego przybycie do jej skromnych progów.
- A księżulek to co tutaj robi?
- A widzisz droga Beato, przybywam tu z pewna misja. Martwię się o twoją matkę, Apolonię. Od kiedy przyjechała tutaj jest obecna na każdej mszy i daje najwięcej na tacę, a ostatnio nie przychodzi na gorzkie żale. Martwię się o nią i to wcale nie dlatego, że brakuje mi stówek, które daje na tacę.
- Proszę Księdza, ona mi mówi, że wychodzi, bo idzie na te gorzkie drogi krzyżowe, czy inne rekolekcje roratowe. Ale ja z nią porozmawiam, bo to do niej całkiem niepodobne...

Obrazek
Po południu Bećka spotkała się w parku z Błażejkiem. Czyż nie jest z nich piękna para? :wub:
Obrazek
Miłość tu... miłość tam... i to DOSŁOWNIE! Nie tylko Beata i Błażej się rozkoszują sobą, bo jak spojrzycie w głąb zdjęcia to ujrzycie coś ciekawego. B)
Obrazek
Tak jak mówiłem, w parku nie tylko Beata i Błażej spotkali się na randce. Apolonia także sobie randkowała, tyle, że z... Wiesławem! :O Kto by się spodziewał? Czy to dlatego Apolka opuszcza gorzkie żale?
Obrazek
Beata obawiała się, że natknie się na matkę i dojdzie do niezręcznej sytuacji. W końcu sama miała małą przygodę z Wiesławem o której jej matka pewnie nie wie. Beata i Błażej jak najszybciej uciekli tam, gdzie Apolonia ich nie zauważy.
Obrazek
Beata i Błażej schowali się w bezpieczne miejsce (to jest w kiblu).
- Beata ja ci muszę coś powiedzieć...
- Nie wierzę, że moja matka i Wiesiek razem! Na sernik z rodzynkami, jak to się mogło stać? Jak mogłam nic nie zauważyć?
- Beata, słuchaj...
- Błażej nie teraz! Musimy wydostać się z parku, ale tak by moja matka nas nie widziała! Choć, mam świetny plan.

Obrazek
Love, sweet love. :wub:
Obrazek
Z serii "Genialne plany Beaty Bzdet" - Beata wymyśliła, że przebiorą się z Błażejem, dzięki czemu jej matka ich nie rozpozna. Wyglądali po prostu smerfastycznie! B)
Obrazek
Faktycznie, plan Beaty zadziałał! By się przytajniaczyć jeszcze bardziej, używali swoich przed chwilą wymyślonych pseudonimów:
- Widzisz Błażeń, mówiłam ci, że to zadziała
- Beatricze, nie mamy czasu na rozmowy, trzeba iść uciekać!

Apolonia i Wiesław byli tak zajęci sobą, że ich olali. Sad but true.
Obrazek
- Słuchaj Wiesławie, darze mój od Boga, muszę iść by Beata się nie skapnęła, że zgrzeszyłam i nie poszłam na gorzkie żale.
Obrazek
Namiętne pożegnanie. Chyba nikt nie znał Apolonii od tej strony... soft9
Obrazek
Beata i Błażej uciekli - do lasu. :curious:
- Eh, widzisz Błażej, mówiłam ci, że się uda!
- Tak, ale Beata ja muszę...
- Ale wciąż nie rozumiem - moja matka i ten stary podrywacz?

Obrazek
- Beata, cały dzień chce ci coś powiedzieć, ale ty wciąż uciekasz przed swoją matką. Beatko, ty mój pulpeciku, czy wyjdziesz za mnie?
Błażej romantyk - oświadczyny, pod gwiazdami, w strojach idiotów, w lesie. :wub:
Obrazek
- Oh Błażej! Pewnie, że wyjdę za Ciebie! Nie mogę odmówić, tak jak nie mogłabym odmówić kurczaka z ryżem... a ile ten pierścionek ma karatów?
Obrazek
Biedny Błażej, jak mu się udało nie upaść?
Obrazek
Po powrocie do domu, Bećka od razu poinformowała o zaręczynach Apolonie.
- Mamo! Nie uwierzysz co się dzisiaj wydarzyło! Tak uciekałam przed tobą i W... znaczy przed jakąś namolną ankieterką z tesco, kiedy to Błażej poprosił mnie o rękę! Ostatni raz byłam tak zaskoczona, gdy zamówiłam pizzę i zamiast z salami przywieźli mi wegetariańską.
Obrazek
- Kruszynko! To wspaniale! Jutro pójdę i się pomodlę, by podziękować Bogu za taki prezent!
- Ale swoją drogą, ksiądz Edek mówił, że nie chodzisz na gorzkie żale... Czy to dlatego, że spotykasz się z panem Wiesławem?
O tak, chyba najwyższa pora dowiedzieć się prawdy. Wypytuj matkę Beatko, wypytuj, bo jutro czeka cie niespodziewana wizyta gościa...
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Galcia » 12 kwie 2015, 10:04

Typowy sąsiad. :P Gruby, w samych bokserkach i rozciągniętym tiszercie, a do tego wygląda na nieogolonego. Jakby z "Kiepskich" wyskoczył. :D
Ksiądz sprawia wrażenie takiego, który by sam chętnie opuszczał gorzkie żale z Apolonią. Albo z Wieśkiem. soft9
Ciekawi mnie motywacja Błażejka do tak rychłego ożenku: mamusia mu kazała, tak bardzo kocha Beatkę, czy po prostu liczy na poślubne bara-bara... :dotatusia:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Kasim Hazim » 18 kwie 2015, 17:58

Cóż tak mało komentarzy? :|

Relacja XII - Co Dwa Mohery To Nie Jeden

Po zaręczynach Beata i Błażejek zajęli datę ślubu i musieli zmagać się z naukami przedmałżeńskimi u księdza Edka.
- ... No i dlatego drogie dzieci nie można używać prezerwatyw, gdyż to wielki grzech!
- Czyli mam zostać maszynką do robienia dzieci?
- Beata, chudzinko, księdzu chodzi o to, że musimy prowadzić życie według kalendarzyka małżeńskiego

Obrazek
Beata w zadumie na temat kalendarzyka małżeńskiego udała się do ubikacji. Tymczasem ksiądz Edek pokazał swoją drugą twarz. soft9
- Wiesz Błażej, lubię takie chude ciasteczka jak ty. :dotatusia:
- Ale prze księdza, przecież ksiądz jest w celibacie. Ja się boję, że ksiądz grzeszy.

Obrazek
Po wyjściu z kościoła, Błażej przypomniał sobie coś bardzo ważnego.
- Wiesz Beatka, będziesz na mnie bardzo zła, ale właśnie sobie przypomniałem, że moja mamusia ma przyjechać z wizytą by pomóc w przygotowaniach do ślubu.
Obrazek
- Błażej, czy ty dzisiaj nie sikałeś, że mówisz mi o tym dopiero teraz?! Przecież ja mam pustą lodówkę, bo wszystko zjadłam na śniadanie.
Obrazek
Tak jak Błażej powiedział tak się stało. Jego matka kilka godzin później pojawiła się u Bzdetównej. Poznajcie moi drodzy Leokadię Kiwak! Nie zapominajcie, że jest to także serdeczna przyjaciółka Apolonii z kołka różańcowego. ^^
Obrazek
Lodzia na widok syna od razu odmówiła trzy zdrowaśki i przytuliła się do niego, jak to robiła za czasów, gdy razem mieszkali.
- Ah syneczku, syneczku! Wreszcie mogę cię zobaczyć! Ale muszę ci powiedzieć, że strasznie zmizerniałeś, a twoje ubrania trochę takie pogięte. Czy ta Beata o ciebie nie dba?
Obrazek
Po przywitaniu z syneczkiem, Leokadia wraz z synem dołączyła się do właśnie konsumowanego przez Bećkę i Apolke obiadu. Po obiedzie rozpoczęła się bardzo istotna dyskusja na bardzo ważne tematy.
Obrazek
- A dzieci to ile chcecie mieć? Bo ja bym to babcia z chęcią została... Zaraz by się chrzest zrobiło i dało na drugie Leokadia. W końcu co to za małżeństwo bez dzieci. Teraz wszyscy tylko jakieś wolne związki, to się w tyłkach poprzewracało i tyle.
Obrazek
- Ale jak to dzieci? My nawet jeszcze ślubu nie mamy... Zresztą po ciąży się tyje, a ja wole zachować swoją figurę top modelki.
-Ja jestem jeszcze młody i się boję, że przy dziecku się nie wyszaleję.

Obrazek
Gdzieś koło 16, Apolonia razem z Lodzią wybrały się na drogę krzyżową. Nawet po ciężkiej podróży trzeba iść się pomodlić - wiara przede wszystkim. :)
- Widzisz Lodzia! Ja ci od początku mówiłam, że oni są sobie przeznaczeni. Trzeba przyznać, że swatki to z nas pierwsza klasa! Powinniśmy otworzyć normalnie biuro matrymonialne.
- Teraz to pozostaje nam tylko iść do kościoła i odmówić litanię dziękczynną. W ogóle słuchaj Apolka! Jak powiedziałam starej Markowskiej o ślubie mojego syna, to normalnie myślałam, że zawału dostanie. Sama cały czas utrzymuje tego swojego syna...

Obrazek
Po powrocie do domu Apolonia pomogła Beci w przymierzaniu sukienki ślubnej.
- Mamo, czy mi się wydaje czy ja mam między zębami kawałek kurczaka?
- A daj spokój, Beata, zakasujesz jutro wszystkich! Cała rodzina wytrzeszczy oczy jak cię zobaczy! Wreszcie utrę nosa tej wiedźmie co się zwie moją siostrą.
Obrazek
Tymczasem Leokadia postanowiła uświadomić syna w paru kwestiach.
- ... no i wtedy zapylasz norkę i po 9 miesiącach rodzi się mały Błażejek. Coś powtórzysz? Tylko musisz pamiętać, że nie można ci używać prezerwatyw, gdyż to grzech śmiertelny.
Uświadamiaj Lodzia swojego syna, uświadamiaj! Jutro czego go wielki dzień - ktory zaskoczy także ciebie.
Obrazek
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: Świat Według Beaty

Postautor: bluekuba » 18 kwie 2015, 18:06

Fajna relacja, a Beatka wygląda mega sympatycznie! :P
Będe zaglądał ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Świat Według Beaty

Postautor: Sasha » 18 kwie 2015, 18:09

Leokadia przy Apolonii to zwykła babcia a nie moher, spodziewałam się czegoś gorszego xD
Czy Błażejek nie jest trochę za stary dla księdza? :swelol:
A Bećka ślicznie wygląda w sukni ślubnej!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości