Łódź

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Łódź

Postautor: rgx97 » 21 sie 2014, 15:34

Łódź

Łódź to pierwsze miasto, które udało mi się w całości stworzyć w The Sims 2. Jak sama nazwa wskazuje, inspirowałem się prawdziwym miejscem (często zresztą przeze mnie odwiedzanym). Przedstawiam wam okolicę z zabytkowym śródmieściem, okolicznymi willami oraz industrialnymi obrzeżami. Mnóstwo mieszkań, domów oraz lokali sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. W mieście nie ma rodzin. Do prawidłowego działania wymagane są wszystkie oficjalne dodatki i akcesoria.

Link do pobrania

Parcele publiczne:
dwa puste budynki do wynajęcia, klub nocny, kręgielnia z restauracją, restauracja, cukiernia, kawiarnia, kwiaciarnia, salon urody i siłownia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, sklep z zabawkami, dom kultury, trzy parki, sklep spożywczy, zoologiczny oraz H&M.

Parcele mieszkalne:
sześć domów, trzy puste działki, osiem kamienic (trzydzieści osiem mieszkań), lofty (pięć mieszkań).


Galeria zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plac Wolności:
Obrazek

Obrazek

Przykład urządzonego mieszkania (z mojego osobnego zapisu):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klub nocny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Restauracja:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Salon urody i siłownia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kręgielnia i restauracja:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kawiarnia:
Obrazek

Obrazek

Sklep z zabawkami:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dom kultury:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaciarnia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sklep spożywczy, zoologiczny i H&M:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cukiernia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lofty:
Obrazek

Obrazek

Niektóre wille:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Łódź

Postautor: salberg » 21 sie 2014, 15:46

Pamiętam, że kiedyś wrzuciłeś Manufakturę, tym razem porywasz się na Łódź w nieco większej skali...

Miasto z zewnątrz wygląda świetnie, kamienice wyszły ci bardzo dobrze i chyba byłeś świadom, że od zewnątrz wygląda to świetnie bo nie przyłożyłeś się do końca do wnętrz... (tak, wiem, i kto to mówi) Wyglądają jak najbardziej bezpłciowe i wynudzone typowe dwójkowe wnętrza, nie ma w nich nic oryginalnego i przykuwającego uwagę, takie wnętrza mógłby zrobić ówczesny Maxis. Nawet podoba mi się od środka dom kultury, ma w sobie coś ciekawego, ale żłobki, kwiaciarnie itp, są raczej słabe. Wnętrza mieszkań ujdą. Park jest niezły. Siłownia jest nawet w porządku, kręgielnia i restauracja są do niej podobne. Nie mam zażaleń co do sklepu, podoba mi się. W cukierni cały efekt psuje ten obraz na ścianie. Lofty są fajne i ciekawe. Ostatnia willa nie powala, zbyt Maxisowa.

Bardzo ładne fasady oraz ładniejsze i brzydsze wnętrza. Miasto warte pobrania, zwłaszcza jeśli komuś będzie się chciało poprawiać wnętrza.

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: Łódź

Postautor: Crux » 21 sie 2014, 15:55

Bardzo ładna okolica ^^ Z chęcią w niej zagram

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Łódź

Postautor: Kasim Hazim » 21 sie 2014, 16:30

Super okolica! :) Z chęcią pobiorę i wypróbuję ją u siebie w grze.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: Łódź

Postautor: lemurek6 » 21 sie 2014, 18:06

CUDO 8D
A ja właśnie szukałem okolicy do pogrania w niej swoimi simami. Cóż, idę grać i zobaczyć, jak miasto sprawdzi się w dwójce.
Może powstanie w nim jakaś relacja (w końcu powinienem zrobić coś takiego).

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Łódź

Postautor: Lunon » 22 sie 2014, 8:55

Okolica robi ogromne wrażenie.
Piękne, klimatyczne kamienice.
Rzeczywiście niektóre wnętrza ze zdjęć nie są najlepsze.
Jednak zawsze można je przerobić.
Pobieram i wypróbuje to miasto :)

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: Łódź

Postautor: książę » 23 sie 2014, 13:04

Na początku chciałbym cię pochwalić za ciekawy pomysł - wymagający dużo pracy i planowania. Niestety, ale twierdzę, że nie podołałeś wyzwaniu - oglądając fotografie, mocno się zawiodłem.

Miasteczko w widoku otoczenia prezentuje się ładnie - ścisła zabudowa (co jak wszyscy wiemy, nie jest łatwe do uzyskania w „2”), schludne alejki i duża ilość roślinności; niestety nie wiem, co w Łodzi robią reaktory atomowe - chyba przegapiłem konferencję Państwowej Agencji Atomistyki nt. pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej...

Trzy parki to zdecydowanie za dużo i o zgrozo, w całym mieście korzystasz z jednego gatunku trawy (!!!) i przedziwnego układu jakichś plastikowych kostek. Tereny zielone w drugiej części gry nie są za bardzo atrakcyjne - Simowie na twoim placu (swoją drogą, brakuje tam tylko obwarowań i okopanego czołgu) wynudzą się na śmierć! Uważam, że powinieneś z niego zrezygnować i postawić na pole rekreacyjne - ze źródełkiem, grillem, ogniskiem i drzewkami owocowymi.

Wszystkie stare fabryki wyglądają tak samo (a o ile wiem, w „2” występuje więcej niż jeden typ cegły). Kamienice (dzięki Bogu!) są różnorodne, ale szkoda, że nie użyłeś gzymsów i innych pięknych elementów architektonicznych (kolumny, łuki itd.). Smętne chodniki i wysuszone rabatki brzydko komponują się z całością; pomiędzy zabudowaniami zdecydowanie brakuje drzew.

Wnętrza - tutaj nie ma czego oceniać. Minimalna ilość zdjęć przedstawia totalnie niedopracowane i robione na szybko pomieszczenia - prowadzisz ten sam tandetny styl (niby jest elegancko, ale bardzo pretensjonalnie) i kupowatą kolorystykę przez wszystkie instytucje - zero różnorodności. A czyż właśnie nie mozaika starego i nowego, komunistycznego i przedwojennego, niszczejącego i błyszczącego jest poniekąd symbolem polskiej architektury?

Do poprawy.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Łódź

Postautor: smisiv » 23 sie 2014, 13:15

Podpinam się do postu wyżej.
Z daleka wygląda świetnie i może powalić. A potem następuje załadowanie parcel i powrót gdzies do 2006 roku, gdy do wyboru było kilka tapet z gzymsem i to wszystko. Kamienice bez detali, trawniki bez terrainów itp. Gdyby zadbać o takie rzeczy, zachwycałoby w grze, a nie tylko na obrazkach z wysokości. :jatowidze:

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: Łódź

Postautor: adasdelrey » 14 paź 2015, 13:00

Wspaniałe! Też zawsze chciałem zbudować miasto w simsach jakby z prawdziwego zdarzenia, ale jestem zbyt leniwy ;(


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość