Strona 1 z 1

Re: Spolszczenie do gry

: 01 lis 2014, 13:41
autor: Rav
Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Mając fizycznie grę na płycie w pudełku, możemy ją też pobrać przez Origin, wykorzystując kod. Polska wersja Origin powinna pobrać polską wersję TS4.

Re: Spolszczenie do gry

: 01 lis 2014, 18:26
autor: Kasim Hazim
Mi też tu coś nie gra, wydaje mi się, że język gry powinien się sam zainstalować jako polski, nie jako angielski. A wiem, że na wersje pirackie instalują się po angielsku, więc nie jestem pewny czy możemy pomóc, bo piractwo na forum jest zabronione...

Re: Spolszczenie do gry

: 01 lis 2014, 19:05
autor: Jhud
Czy ja wiem? Może to zależy od lokalizacji komputera? Mi się po japońsku zainstalowały na jednym komputerze w którym gram w visual novele...

Re: Spolszczenie do gry

: 01 lis 2014, 22:19
autor: Rav
Jeśli założycielka tematu posiada zakupioną grę, to nie widzę problemu, aby pobrała z internetu (dowolne źródło poza Origin) kopię 1:1 płyty z polskiej wersji TS4. To w jaki sposób ja pobierze i skąd, powinna już załatwiać w swoim zakresie. Posiadanie kopii czegokolwiek, mając jednocześnie oryginał nie jest przestępstwem (dopisuję - kopii własnej). :D

Re: Spolszczenie do gry

: 03 lis 2014, 22:06
autor: Rav
Chwila, chwila, ale ja nic nie napisałem o ściąganiu pirackich/przerobionych wersji!
Chodzi mi o czystą kopię/obraz płyty (np. zgrane od kogoś/pożyczenie i tylko dla własnego użytku) + twoje konto na Origin - taki układ wydaje mi się być w miarę ok, bo nikogo tu nie okradasz, choć tak do końca nie jest.
Poszperałem w googlach i sprawa wygląda tak: legalnie skopiować możesz tylko własną płytę dla siebie, pobranie/udostępnianie lub skopiowanie czyjejś nie jest legalne, nawet jeśli posiadasz na to licencję.
Tak czy owak, decyzja należy do ciebie, a już kończę ten temat, bo nie chcę jeszcze głębiej wsadzać kija w mrowisko. ;/ A moderacja niech wybaczy za złe naprowadzenie koleżanki.

Re: Spolszczenie do gry

: 04 lis 2014, 0:39
autor: Rav
Z tego co doczytałem na oficjalnym forum TS4, kupując grę w Wielkiej Brytanii, otrzymałaś klucz z przypisaną lokalizacją gry. Co to oznacza? nieważne, gdzie wstukasz swój kod (czy to w Originie, czy instalując TS4 z płyty polskiej dystrybucji), to gra zawsze zainstaluje Ci się po angielsku.
http://forums.thesims.com/pl_PL/discuss ... t_12373461 - tutaj masz wytłumaczone, jak spolszczyć grę poprzez pobranie plików językowych.

Re: Spolszczenie do gry

: 04 lis 2014, 18:56
autor: Stara-Raszpla
najprosciej to zadzwonic do EA polska, przedstawic sytuacje..

Druga sprawa.. u mnie dziala.
Wywal sciagnieta gre. Zmien origin na polski i przeloguj origina, i pobierz gre jeszcze raz, nie instaluj z plyty.
Rav pisze: Poszperałem w googlach i sprawa wygląda tak: legalnie skopiować możesz tylko własną płytę dla siebie, pobranie/udostępnianie lub skopiowanie czyjejś nie jest legalne, nawet jeśli posiadasz na to licencję.
Sprawa praw autorskich jest dosc skomplikowana. Podstawa legalnosci oprogramowania jest posiadanie unikatowego klucza licencyjnego. Wiec jezeli nie masz nosnika bo (np zjadl ci pies czy cokolwiek... typu kupiles wersje digital) to skopiowanie takiego nosnika jest legalne. Bo rownie dobrze moglbys skopiowac pobrane pliki. Nie ma to znaczenia, dopoty nosnik, ktory zamierzasz skopiowac zawiera taka sama wersje danego oprogramowania.

W tej sytuacji majac wersje standard nie moglbys skopiowac nosnika z wersja deluxe... ale wersje standard to i owszem.