Kwitnące Wzgórza vol.2

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Shattered » 25 lip 2016, 16:10

[spoiler]Witajcie kochani.
Postanowiłam wznowić swoją relację, wiem że będzie ciężko i będę musiała włożyć w to wiele wysiłku.
Zamknęcie pictapa totalnie mnie załamało, te zdjęcia były tak stare, chwile które mnie otaczały gdy je robiłam były tak różne, tyle wspomnień, a teraz wszystko przepadło.
Dla ciekawostki dodam, że pierwszą relację zaczęłam pisać gdy zaczęłam pracować w Kauflandzie sprzedając mieso :D
Było to trzy lata temu, a pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj.. Dla wszystkich, którzy polubili rodzinę Jałowców i Młynarzy[/spoiler]


–––

Kwitnące Wzgórza vol.2

–––


Część 1


Halina Jałowiec mieszka wraz z narzeczonym - Dominikiem, w dwupokojowym mieszkaniu. Mieszkanie wyżej należy do Dominika. Sim był sąsiadem Haliny, tutaj właśnie się poznali. Obecnie mieszkanie jest wynajmowane, dzięki czemu simowie mają wystarczająco simoleonów na opłacenie czynszu oraz rachunku telefonicznego

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Planują wziąć ślub przed końcem roku, ale wciąż zbierają simoleony

Obrazek


Wraz z nimi mieszka kotka Haliny

Obrazek

Obrazek


Dominik pracuje jako recepjonista w kancelarii adwokackiej - marzy o zostaniu prawnikiem. Niestety na razie muszą mu wystarczyć rozprawy sądowe znane z telewizji

Obrazek

Obrazek

__________


Rodzina Jałowców wciąż mieszka w tym samym domu, który Edyta kupiła wraz z Filipem tuż po studiach z pieniędzy pożyczonych z banku.. Kredyt ten nie raz był przyczyną kłótni małżonków. Na szczęście udało im się spłacić wszystkie raty wraz z odsetkami

Obrazek


Ich młodsza córka - Honorata, prowadzi małą piekarnię. Udało jej się już pozyskać kilku stałych klientów, którzy przychodzą codziennie po świeże pieczywo, czy też wypieki na specjalne okazje

Obrazek


__________

Tymczasem rodzina Miłków podnosi się po stracie matki i żony. Nagła śmierć Teresy wstrząsnęła wszystkimi - najbardziej Gracjanem, który stracił również ojca. Sim obecnie studiuje na Uniwersytecie Simowym.
Jego przyrodnia siostra niestety nie ma takich ambicji. Matylda jest bardzo nieśmiałą simką, która nie wierzy w siebie.
Ostatnio postanowiła zmienić fryzurę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zmieniła również kolor włosów. Mimo wszystko wciąż czuła się gorsza i brzydsza od innych simek

- Kochanie, uśmiechnij się, Wyglądasz wspaniale

Obrazek


Adam trzyma się dla córki. Po śmierci żony pełni rolę matki i ojca

Obrazek

- Jutro przeglądniemy stypendia i zasady rekrutacji na uczelnie. Co ty na to?

Obrazek


- No nie wiem, ale zobaczyć zawsze możemy

Obrazek


Nocami jednak desperacko pragnie by jego żona jak i również nienarodzone dziecko, były przy nim

Obrazek


Z okazji zbliżających się urodzin Adama, Matylda chciała kupić ojcu coś niezwykłego. Długo zastanawiała się nad prezentem, aż pewnego dnia zupełnie przypadkiem zobaczyła nową wodę kolońską

- Po ile buteleczka?

Obrazek

- 69 simoleonów
- O jejku, no ale nic, poproszę jedną

Obrazek

____

Honorata wreszcie postanowiła posunąć swój związek dalej. Zawsze mówiła, że poczeka z tym do ślubu, ale Daniel - jej narzeczony, sprawiał że chciała złamać wszelkie granice. Postanowiła, że tego wieczoru pierwszy raz zrobi bara bara.
Spotkanie zaczęło się niewinnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- Wiesz Daniel, tak sobie myślę że może byś przyszedł w niedzielę? Jesteśmy zaręczeni, a ty jeszcze nawet nie poznałeś moich rodziców
- No, nie wiem, zobaczymy, skupmy się na teraz, a o jutrze pogadamy jutro

Obrazek

Po posiłku przejechali się po mieście, po czym Honorka wjechała w uliczkę

- Daniel, jestem gotowa

Obrazek


Zbiżenie trwało krótko, sim szybko się ubrał po czym wyszedł z auta

- Co się stało, Daniel?
- Niestety, to nie wypali. Zrywam z tobą

Obrazek


- Co ty gadasz? Żartujesz sobie ze mnie? Dlaczego?

Obrazek


- Oboje szukamy czegoś innego, sama musisz to przyznać


Obrazek

- Ty gnoju niedomty!
- Wyluzuj dzikusko zeszmacona! Spadam stąd, nara
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Dolce_Lamiya » 25 lip 2016, 16:38

Kwitnące Wzgórza <3 <3 <3
Przede wszystkim chciałbym powitać Ciebie Shatt!
Jednak myśl o kontynuacji Kwitnących Wzgórz nie była fikcją.
Przedstawienie postaci aż zachęca, do czytania!
Co do historii Honoraty, to jakoś przeczuwałem, że tak będzie.
Czekam z niecierpliwością na kontynuacje!
PS: Zapisuj na wszelki wypadek zdjęcia np. na dropboxie :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Simwood » 25 lip 2016, 16:42

Byłem wielkim fanem "Kwitnących Wzgórz", które czytałem, gdy jeszcze nie byłem zarejestrowany i z chęcią to znowu zrobię. :D
Jak zawsze piękne i stylowe wnętrza. Sam chciałbym tam mieszkać :yes:
Toyota na podjeździe :doge:
To uczucie, gdy chcesz kupić ojcu prezent, a tutaj takie drożyzny. Ciekawe tylko czy woda za 69 simoleonów ma jakieś specjalne właściwości ;)
Daniel to faktycznie gnój niedomyty :angry:
Honorata na tym zdjęciu przypomina mi pewne zwierzę :P

Ps: Masz jakieś drzewo genealogiczne, bo trochę się gubię w tych związkach? :curious:
Ps2: Ja zawsze zapisuję zdjęcia na dysku by mieć zawsze do nich dostęp ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Galcia » 25 lip 2016, 18:13

Strasznie się cieszę, że zdecydowałaś się wznowić relację. Wcześniej nie miałam okazji jej przeczytać, a słyszałam same świetne opinie. ^^ Jak sobie przypomnę o Pictapie... grrr! :angry:
Historia, która przytrafiła się Honoracie, jest bardzo przykra, ale nie mogłam się powstrzymać przed wybuchem śmiechu, gdy Daniel rzucił ją zaraz po bara-bara w samochodzie. :haha:
Ja też poproszę o drzewo genealogiczne. :hej:
Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Joan » 25 lip 2016, 18:37

To i ja dołączę się do prośby o drzewo genealogiczne :>
Ciekawie zaczęłaś tę historię, widzę tutaj potencjał na kilka dobrych, porządnych historii. Mam nadzieję, że nie zawiedziesz i utrzymasz poziom pierwszego odcinka, a może nawet lepszy. Od siebie dodam, że będę bardzo chętnie wpadać do twojego tematu. :hej:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Shattered » 26 lip 2016, 11:59

Galcia pisze: słyszałam same świetne opinie.
Naprawdę? A skąd? ^^
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Galcia » 26 lip 2016, 12:49

Widziałam komentarze pod dawnymi "Kwitnącymi Wzgórzami", no i byłaś nominowana na forumowego scenarzystę, a raczej byle czego się do rangi nie proponuje. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Lion » 03 sie 2016, 9:26

Zawsze lubiłem twoje Kwitnące Wzgórza. Naprawdę miłą niespodzianką było zobaczyć, że do nich powróciłaś ;)
Halina i Dominik wydają się być razem szczęśliwi, ale obawiam się, że mroczna przeszłość simki może jeszcze zakłócić ich spokój...
Dla mnie Matylda lepiej wyglądała jako blondynka ;) Mam nadzieję, że uda jej się znaleźć w życiu szczęście, ze studiami, czy bez.
Honorata zachowała się... No cóż, popełniła błąd soft9 Ale może w przyszłości będzie rozważniejsza.

Czekam na więcej! :)

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Lenna » 15 sie 2016, 12:59

Kwitnące Wzgórza, ojej :aww: <3
Nawet nie wiesz jak miło jest zobaczyć znowu tych Simów i śledzić ich losy <3
Czemu ta kicia nie ma ogona ._.
Dominik niby ogląda rozprawy sądowe, a w tv boks :doge: XD
Matyldzie nawet ładnie w nowej fryzurze, ale ja tam wolałam ją jako blondynkę.
Woda kolońska po 69 simoleonów XDDDDDDDDDDDDD
Pierwszy odcinek i już dramy soft9 Biedna Honorata, Daniel to idiota :( Tak nagle mu przyszło do głowy, źe nie pasują do siebie, w takim momenie, serio soft9 I zaręczyny szlag trafił.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Shattered » 03 paź 2016, 0:31

Lenna, nie pytaj o ogon! Nie wiem jak to się stało. Wiem jedynie, że zaraz po rozpłodzeniu kot znika :D
Co do drzewa kochani, naprawdę staram się, ale najzwyczajniej w świecie nie wiem jak to zrobić

________________

Część 2


Z samego wtorkowego ranka, Honorata postanowiła uraczyć matkę nowiną

- Mamo, jestem w ciąży

Obrazek


- Przestań, to nie czas na żarty
- Ja nie żartuje
- Co? Przecież zerwaliście z Danielem
- O jezu, po prostu ci mówię. Powiedz dla taty, ja uciekam do piekarni


Filip z samego rana wyszedł na spacer z psem. Potem postanowił trochę się z nim pobawić

Obrazek

Obrazek


Edyta doszła do wniosku, że powie o tym mężowi wieczorem, na kolacji..
Niczego nieświadomy Filip cieszył się na tę kolację jak nigdy. Słyszał o tym nowym lokalu od dawna, klienci sklepu chwalili tamtejsze potrawy, sim postanowił więc zaprosić tam żonę.
Pech chciał, że Honorata zdradziła swój sekret akurat tego dnia, gdy małżeństwo miało rezerwację

- Powiem ci Filip, że nie mają tu niczego czego by w mieście już nie było

Obrazek

- No niestety, sushi baru tutaj nie ma. Ale Wandzia tak zachwalała, więc może jakoś lepiej to przygotowują

...

- Muszę powiedzieć, że faktycznie świetne. Aż chyba wpadnę do sklepu w nadziei, że Wanda przyjdzie, bo aż uszy się trzęsą

Obrazek

- Kocham cię Filip, tak bardzo

Obrazek

- Mój ty najdroższy skarbie

Obrazek

..

- Jest coś o czym musimy porozmawiać. Honorata jest w ciąży

Obrazek


- Co ty pleciesz? Z kim?! Przecież z Danielem już nie są razem
- Nie wiem, nie mówiła, uspokój się bo krew ci pójdzie z nosa
- Jak mam się uspokoić?
- Daj spokój, świat przecież się nie kończy. Ja siedzę w domu, zawsze jej pomogę
- Aj, straciłem już apetyt

- Zobacz jak to jest, staramy się wychowywać jak najlepiej, ale one i tak robią co chcą

Obrazek

- No co poradzisz, nie złość się tylko zrozum. Sam jak byłeś młody to też nie jedno głupstwo robiłeś
- No słuchaj, ja jak byłem młody to myślałem tylko przyszłości, a nie o zabawie
- Tak? A swoją koleżankę ze studiów* pamiętasz?
- Dobra, skończ już. Koniec tematu

Obrazek

____

- Tak sobie myślę, może wybralibyśmy się na trzy dni na Wyspę Twikki?

Obrazek


- No nie wiem, będzie pewnie sporo kosztował taki wyjazd

Obrazek

- Z tego co patrzyłem w okolicy 2000 mamy świetną wycieczkę. Wg mnie to dobra okazja
- Jak zjemy to popatrzymy na hotele


Para zarezerwowała trzydniową wycieczkę. Halinka była wprost wniebowzięta

- Jedziemy na wakacje!

Obrazek

Obrazek


_ _ _ _ _

Następnego dnia Filip pojechał do sklepu

Obrazek

- Siostrzeniec z pewnością będzie zadowolony, to najlepszy wóz strażacki jaki może mieć dziecko, do tego mamy pajacyki z których każdy by się ucieszył

Obrazek

Obrazek

- No naprawdę, Edytka była zachwycona. Jedzenie było znakomite. Dziękujemy, w podzięce proszę przyjąć ten piękny bukiet

Obrazek

Obrazek


Tymczasem Honorata jak każdy dzień, zajmowała się piekarnią

Obrazek

Obrazek

- Oj, dziękuję bardzo i polecam się na przyszłość

Obrazek


Edyta porozwiązywała trochę krzyżówek

Obrazek

Obrazek

Postanowiła wypróbować również nowy model latawca

Obrazek


Jakiś czas później, simka wpadła na pomysł zaproszenia wieczorem Haliny wraz z narzeczonym.
Goście zjawili się tuż przed 20.

- Tato, coś taki nie w sosie, coś nie tak w sklepie?

Obrazek

- U mnie wszystko w porządku, lepiej zapytaj siostry
- Filip! Nie czas na cyrki. Lepiej powiedz czy spotkałeś Wandę

Obrazek

- A no była, podziękowałem, dałem jej jeden bukiet, tak się ucieszyła, że chyba 10 minut mi dziękowała
- A no i dobrze, teraz niech pójdzie i oplotkuje dalej, może jakaś nowa klientela najdzie
- A ja coś słyszałem, że w mieście ma powstać nowy sklep z zabawkami Rigo
- No cóż, zanim jeszcze go otworzą to trochę potrwa
- Myślisz, że mamy czego się bać?
- No toć oczywiście, przecież to sieciówka, te zabawki będą tańsze niż my płacimy w hurtowni za materiały


- Powiesz mi o co chodziło tacie?
- A daj spokój
- No powiedz

Obrazek


- Jestem w ciąży
- Co?!

Obrazek

- Przestań tą mordę drzeć kretynko!

Obrazek

- I mi nie powiedziałaś tylko w taki sposób się dowiaduję? Zresztą przecież zerwaliście, to nie rozumiem? I co teraz zrobisz?
- Wyluzuj, to ja jestem w ciąży nie ty, więc się nie przejmuj, poradzę sobie na pewno

Obrazek


Honorata chwilę później poszła spać. Jakiś czas słyszała jeszcze głosy dobiegające z salonu, po czym wszystko ucichło, a ostatnim co słyszała był dźwięk talerzy wkładanych do zlewu.
Mimo tej ciszy, długo nie mogła zasnąć. Zastanawiała się co dalej. A raczej jak sobie poradzi. Zastanawiała się czy powinna powiedzieć Danielowi.

___________________________________________________________________________________________

* Filip na studiach miał romans z
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Lenna » 05 paź 2016, 13:43

Cooo, jak to w ciąży? Że niby przez ten numerek w aucie? Nie no, to dziewczyna ma szczęście soft9
Ale super piesek :aww:
Shattered pisze:- Kocham cię Filip, tak bardzo
- Mój ty najdroższy skarbie
- Jest coś o czym musimy porozmawiać. Honorata jest w ciąży
Oj, kocham cię tak bardzo mężu, ty mój skarbie kochany, złotko ty moje, ale słuchaj, nasza córka jest w ciąży XDD

Fajny pomysł z wyjazdem!
Honorata niby taka opanowana, ale tak naprawdę to ona sama nie wie, jak sobie z tym poradzić. W każdym razie Daniel powinien się dowiedzieć, jeśli chciał z nią zerwać, trzeba było wcześniej o tym myśleć :curious: Dobrze przynajmniej, że dziewczyna będzie miała wsparcie rodziców, a przynajmniej mamy na pewno.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Galcia » 07 paź 2016, 18:13

O rety, nie dość, że narzeczony ją zostawił, to jeszcze jest w ciąży. soft9 To się nazywa mieć pecha. Sprytnie uniknęła konfrontacji z ojcem. :curious: Nie zabija się posłańca, który przynosi złe wieści.
A czy Halina z tym jak-mu-tam nie mieli przypadkiem oszczędzać na wesele? Mogli pojechać na Wyspę Twikki w ramach miesiąca miodowego.
Honorata powinna powiedzieć Danielowi o dziecku i zażądać alimentów, wtedy na pewno sobie poradzi. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paulinx
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2013, 10:49

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Paulinx » 14 paź 2016, 21:12

Hehehe, ciąża :P
Ciekawe co będzie dalej :aww:
Już nie mogę się doczekać :wub:
"Kocham zwierzęta bo tylko one nie są zakłamane."

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Kwitnące Wzgórza vol.2

Postautor: Lion » 16 paź 2016, 13:42

Oj, no to Honorata się wkopała :P Ale na pewno da radę, rodzina może i będzie prawić morały, ale ostatecznie pewnie zawsze je pomoże. Nie bardzo widzę za to Daniela w roli ojca, ale mimo wszystko powinien się dowiedzieć.
Zawsze lubiłem Wyspę Twikkii, fajnie, że wysyłasz tam Halinkę i Dominika ;)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości