Dawidowo

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Dawidowo

Postautor: Galcia » 22 maja 2016, 15:21

Łał, postęp, jaki dokonał się w Dawidowie w ciągu tego roku jest naprawdę imponujący! :O Bardzo podoba mi się, ze najpierw zalesiłeś cały teren, a potem stopniowo zastępowałeś las domami, polami i budynkami. Liczba zamieszkałych domów też robi wrażenie - a ile jeszcze jest pustych parcel! :D Trzymaj tak dalej, z chęcią zobaczę takie porównanie za kolejny rok. ^^
Obrazek

brightmoon
Posty: 110
Rejestracja: 26 wrz 2015, 11:57

Re: Dawidowo

Postautor: brightmoon » 23 maja 2016, 9:03

Wow, gratuluję niesamowitego postępu! :O
Aż mnie zainspirowało do stworzenia własnego otoczenia... Choć nie wiem czy miałabym tyle cierpliwości do rozwijania go, tak jak ty :)

paola
Posty: 40
Rejestracja: 02 cze 2016, 20:34

Re: Dawidowo

Postautor: paola » 10 cze 2016, 13:23

Przejrzałam cały temat, masz bardzo ciekawą i sympatyczną rodzinkę :)
Simowie prowadzą taką sielankę, aż miło popatrzeć. Jedynie Bolesław jest tutaj odstępstwem, bardzo nie nie ładnie zachował się w stosunku do Sylwii (?), a ich córeczka jest taka słodka <3
No, Dawidowo naprawdę nieźle się rozwinęło, gratuluję postępu ^^

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Dawidowo

Postautor: Dolce_Lamiya » 08 lip 2016, 12:01

Zastój nie zapanował nie tylko w temacie, lecz i w grze. Czym to było spowodowane? Może brak ochoty na grę? Jednak zmotywowany przez Lennę (Dziękuję! <3) powracam!

Czas więc na odpowiedzi na komentarze.

[spoiler]
Lenna pisze:Twoje Dawidowo bardzo się rozwinęło, podziwiam :yes: Co prawda nie przepadam za takim stylem zabudowy, ale i tak mi się podoba, widać że masz duuużo rodzin ^^
Kiedyś również podziwiałem otoczenia innych graczy i teraz sam mogę się takim poszczycić :D
brightmoon pisze:Aż mnie zainspirowało do stworzenia własnego otoczenia... Choć nie wiem czy miałabym tyle cierpliwości do rozwijania go, tak jak ty :)
Jest mi niezmiernie miło, że zainspirowałem kogoś naprawdę! Pochwal się kiedyś nim w temacie z otoczeniami! <3
paola pisze:Przejrzałam cały temat, masz bardzo ciekawą i sympatyczną rodzinkę :)
Simowie prowadzą taką sielankę, aż miło popatrzeć. Jedynie Bolesław jest tutaj odstępstwem, bardzo nie nie ładnie zachował się w stosunku do Sylwii (?), a ich córeczka jest taka słodka <3
No, Dawidowo naprawdę nieźle się rozwinęło, gratuluję postępu ^^
Teraz patrząc wstecz nie ma już sielanki w niektórych domach. Dziękuję <3[/spoiler]

Zapraszam!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Klarysa po ciąży chciała zadbać o swoją sylwetkę.
Obrazek

Walentynie natomiast coraz lepiej szło w szkole.
Obrazek

Z racji dbania o linię przez Klarysę, to w domu zaczęto gotować dietetyczne oraz zdrowe potrawy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Starsza siostra często pomagała mamie przy małej.
Obrazek

Cześć! Jestem Walentyna twoja starsza siostra. Mam nadzieję, że niedługo będziemy się razem świetnie bawić!
Obrazek

A po całym dniu padała dosłownie zmęczona na kanapę.
Obrazek

Henryk od zawsze pałał miłością do natury, dlatego też uczył się w kierunku biologii.
Obrazek

Obrazek

Klarysa korzystała z urlopu macierzyńskiego i przy okazji oddawała się swojemu hobby.
Obrazek

Mamo opowiedz mi o tym jak z tatą byliście na wakacjach w górach!
Obrazek

Nadeszły urodziny Hilarii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A Walentyna zachorowała na zatrucie pokarmowe.
Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Z reszta nie tylko Walentynę męczyły mdłości.
Obrazek

pomimo choroby czuwała nad Dianą.
Obrazek

Obrazek

Nocne pobudki nie należały do najprzyjemniejszych.
Obrazek

Klarysa z czasem przyjęła przeprosiny Sylwii i zaoferowała opiekę nad małą, kiedy Sylwia będzie w pracy.
Obrazek

Obrazek

Długi z dnia na dzień rosły.
Obrazek

A niczego nieświadoma Diana dorastała.
Obrazek

Później poszła do szkoły, dzięki czemu Sylwia zmieniła pracę na lepiej płatną.
Obrazek

Jej mama bardzo chciała, aby los córeczki potoczył się lepiej niż jej własny.
Obrazek

Nadeszła zima.
Obrazek

Pewnego dnia od rana źle się czuła. Bolały ją płuca i ciężko jej się oddychało. Simka nie zważając na swój stan wyszykowała córkę do szkoły. Zastanawiała się nad pójściem do lekarza jednak wolała pójść do pracy, gdy wstała z kanapy nagle nie mogła złapać oddechu. Simka próbowała doczołgać się do drzwi, aby jej sąsiedzi pomogli, jednak niestety straciła przytomność, a po kilku godzinach zmarła. Sylwia żyła 35 lat.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjecie pożegnalne Sylwii
(na górze znajdują się realne lata, a na dole lata w grze)

Niczego nieświadoma Diana wróciła ze szkoły. Kiedy ujrzała mamę w salonie zamarła ze strachu. Starała się ją obudzić, lecz bez skutku. Szybko pobiegła do babci Faustyny, która z kolei szybko wezwała karetkę.
Obrazek

Małą była zrozpaczona po utracie matki. Niedługo później zjawiła się pracownica opieki społecznej i zabrała małą do domu dziecka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2016, 16:14 przez Dolce_Lamiya, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Dawidowo

Postautor: Lenna » 09 lip 2016, 14:50

Klarysie się przytyło czy mi się wydaje? xD Faktycznie, powinna zacząć dbać o sylwetkę.
Ojej, te wszystkie dzieci są taaaakie urocze <3 Aczkolwiek Hilaria to nie wiem na kogo wyrośnie soft9
Obrazek XDDDDDDDDDDDDDD
Biedna Sylwia :( Sama z dzieckiem, choroba i do tego długi.
Śmierć? COOOOOOO?! O nie :( A co z Dianą? Rany, tak mi jej szkoda :/
Może ją ktoś zaadoptuje? :doge:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Dawidowo

Postautor: Dolce_Lamiya » 14 lip 2016, 12:45

Dziękuję Lenna za komentarz <3
Lenna pisze:Klarysie się przytyło czy mi się wydaje? xD Faktycznie, powinna zacząć dbać o sylwetkę.
Już praca nad sywetką zakończona i cel został osiągnięty ^^
Lenna pisze:Ojej, te wszystkie dzieci są taaaakie urocze <3 Aczkolwiek Hilaria to nie wiem na kogo wyrośnie soft9
Fakt. W Dawidowie dzieci nie są zbyt piękne, ale to zmienia się z wiekiem.

Dziś ujrzymy historie:
- Bernarda Marchewki
- Bolesława Marchewki
- Henryka, Klarysy i ich dzieci
- Dezyderiusza, Iwony i Marii Por

Zapraszam do czytania :)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Bernard rozpoczął przygodę ze studiami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na początku wynajmował mały pokoik w akademiku.
Obrazek

Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Bolesław natomiast kształcił się w kierunku kulinarnym.
Obrazek

Obrazek

Oraz w wolnych chwilach kończył pisanie książki.
Obrazek

Kiedy dowiedział się o śmierci Sylwii całkowicie zrzekł się praw do córki. Nie wzruszyło go nawet to, że małą trafiła do domu dziecka.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Walentynę nadal męczyły mdłości. Rodzice udali się z nią następnego dnia do lekarza, gdzie okazało się, że dziewczyna zachorowała na grypę żołądkową.
Obrazek

Hilaria stawała się piękna z dnia na dzień <3
Obrazek

Obrazek

Z racji, iż niedawno w Dawidowie otworzono siłownie, to pierwszą klientka byłą Klarysa, która chciała natychmiast zrzucić trochę zbędnych kilogramów. Skorzystała również z dostępnego tutaj gabinetu masażu.
Obrazek

Obrazek

Postanowiła także wybrać się na małe zakupy.

Obrazek

Obrazek

Walentyna aby zapomnieć o chorobie postanowiła posprzątać w domu oraz zadbać o ogród pod czujnym okiem taty.
Obrazek

Obrazek

Pewnego dnia niejaki Marian chcąc wyładować swoje niezadowolenie z dzisiejszego dnia kopnął w kosz państwa Marchewek, który przewrócił się wysypując zawartość ze środka. Henryk gdy to zobaczył kazał mu to sprzątnąć, ale Marian go się nie posłuchał. W wyniku tej sytuacji powstałą bójka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- Wiesz tato. Myślałam, aby swoją przyszłość powiązać z fotografia, bo to jest takie interesujące, ale żeby dostać się na studia, o których marzę trzeba bardzo dużo się uczyć oraz mieć przynajmniej 5 wygranych konkursów z wysokim podium.
Obrazek

Hilaria chętnie przyswajała nowe umiejętności.
Obrazek

Obrazek

W domu zalęgły się karaluchy, ale złym pomysłem jest pryskanie środku przeciw karaluchom na dywan.
Obrazek

- Kochanie skoro tak bardzo ci zależy na tych studiach, to poszukaj, np. w internecie konkursów fotograficznych, bo uczysz się bardzo dobrze
Obrazek

Pewnej nocy do państwa Marchewek włamał się złodziej, lecz nie miał on żadnych szans, gdyż w domu był zainstalowany alarm antywłamaniowy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Państwo Por spędzali ze sobą coraz więcej czasu.
Obrazek

Co nie oznacza, że nie zajmowali się Marią. Wręcz przeciwnie.
Obrazek

Obrazek

Jednak czas na hobby również się znalazł.
Obrazek

Po pewnym czasie wszystko zaczęło męczyć Iwonę, więc musiała z pewnych rzeczy zrezygnować, aby trzymać się na nogach.
Obrazek

Nadeszły urodziny Marii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

<3
Obrazek

- Kochanie, no dalej. Powiedz przeterminowany
Obrazek

Może jednak wypadałoby zacząć od prostych słów?
Obrazek

Okazało się, że państwo Por spodziewają się kolejnego dziecka.
Obrazek

Dezyderiusz uwielbiał spędzać czas z córeczką.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadeszła zima (szkoda, że nasza zima tak nie wygląda).
Obrazek

Iwona słyszała, że aby ich dom odwiedził Mikołaja należy upiec jego ulubione danie, czyli ciastka.
Obrazek

I tak się stało.
Obrazek

Spędziła z nim cały wieczór i zadawała wiele pytań.
Obrazek

Ów gość zostawił im w prezencie wieżę stereo.
Obrazek

Obrazek

Zima okazała się pełna niespodzianek. Na świat zawitała Joanna

Joanna Por
27.08.2015r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Zapraszam do komentowania!
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Dawidowo

Postautor: Lenna » 14 lip 2016, 13:39

Jestem ciekawa, co spotka Bernarda na studiach :P
Bolek tak mnie wkurza, taaak, ważniejsze gotowanie i pisanie niż zajęcie się córką, co z tego, że trafiła do domu dziecka soft9
Już myślałam, że Walentyna ma chorobę jelit soft9
Bijatyka pana Mariana z Henrykiem XDDDDDDDDDDDD
Karaluchy w domu? Szkoda, że nie mrówki :doge:
Dobrze, że mają alarm w domu, jeszcze by ten złodziej ukradł łóżko czy coś soft9 (albo jak u mnie, dywan. LOL)
Mała Marysia jest urocza :aww:
Lepki pisze:- Kochanie, no dalej. Powiedz przeterminowany
PADŁAM XDDDDDDDDDD

Ooo, Joasia :doge: Dużo coś tych dzieci ostatnio.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Dawidowo

Postautor: Dolce_Lamiya » 18 lip 2016, 9:44

Lenna pisze:Już myślałam, że Walentyna ma chorobę jelit soft9
xDD
Lenna pisze:Ooo, Joasia :doge: Dużo coś tych dzieci ostatnio.
I będzie jeszcze więcej :D

Z racji, iż mam trochę czasu umieszczam kolejną relacje (tym razem krótszą). Chcę również poinformować, że za kilka dni, tygodni w tym wątku "odcinki" będą pojawiały się trochę rzadziej, z tego względu iż planuję rozpocząć pewien wątek.

A teraz zapraszam! ^^

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Z racji iż Henryk tak jak wspominałem jest biologiem, to postanowił przygotować dla szkoły owadnik. Jednak pszczoły nie były chętne, aby mu w tym pomóc.
Obrazek

Mała Hilaria doczekała się swoich urodzin.
Obrazek

Obrazek

Walentyna również.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-Tato posłuchaj. Co z tego, że ta uczelnia znajduje się na zupełnie innym kontynencie. Toć są jeszcze statki. Chyba nawet takim dziadek Jan tutaj zawędrował.
Obrazek

Walentyna jednak nie przekonała ojca i wybrała się na inną uczelnię niż planowała.
Obrazek

Trochę obawiała się tego, czy po tym kierunku, który wybrała znajdzie prace. Nie była ona optymistką.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

-Wiem, że to dobra decyzja. Nie zostawię tego tak. To mój obowiązek
Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Bolesław po skończonych studiach kupił dom w Dawidowie.
Obrazek

Pierwsza noc w nowym domu.
Obrazek

Następnego dnia sim udał się na zakupy do H&M.
Obrazek

Obrazek

A później odwiedził nowe miejsca w swoim rodzinnym mieście.
Obrazek

-Miło mi pana poznać. Nazywam się Julianna
Obrazek

Rozmowa się na początku nie kleiła.
Obrazek

Lecz z czasem młodzi odkryli jak wiele mają wspólnych tematów.
-Najbardziej śmieszyła mnie ta modelka, która szła po wybiegu jak kaczka
Obrazek

Później zaczęły się częstsze rozmowy.
Obrazek

Bolesław jednak miał inne obowiązki - pracę.
Obrazek

Oraz nowe hobby.
Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Zapraszam do komentowania!
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Dawidowo

Postautor: Galcia » 19 lip 2016, 18:00

Piszesz o zastoju, a tymczasem wchodzę i widzę trzy nowe odcinki! 8D
Mam nadzieję, że zdjęcie z urodzin Hilarii jest wyjątkowo niefortunne i normalnie wygląda lepiej. :D
To zdjęcie Diany jest przeurocze! :aww: To chyba najsłodsze simowe dziecko, jakie widziałam.
O, nie! ;( Już jak napisałeś o mdłościach męczących Sylwię, podejrzewałam, że jest poważnie chora, ale nie spodziewałam się, że tak szybko odejdzie. :( Dobrze, że mała ma kochających dziadków, którzy na pewno się nią zaopiekują.
Na Bolesława brak mi słów, nawet się nie przejął losem tego biednego dziecka ani śmiercią Sylwii... <_< Mam nadzieję, że karman wróci i Bolesław pożałuje swoich decyzji.
Piszesz, że Hilaria piękniała z dnia na dzień, ale patrząc na to zdjęcie, jakoś tego nie zauważam. :D
Ile ta mała ma lat, że już myśli o studiach? soft9
Szczęściarze, mogę policzyć na palcach jednej ręki przypadki, gdy policji udało się w mojej grze pojmać włamywacza. Zazwyczaj wygrywał bójkę ze stróżem prawa i uciekał, gdzie pieprz rośnie. :P
- Kochanie, no dalej. Powiedz przeterminowany
:haha:
Uff, na szczęście Hilaria w kolejnej grupie wiekowej wyładniała. ;)
Julianna, uciekaj! :O Nie zadawaj się z tym zwyrodnialcem. Mam nadzieję, że ich przelotna znajomość nie przerodzi się w nic więcej. <_<
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Dawidowo

Postautor: Lenna » 19 lip 2016, 18:14

Uff, Hilaria jakoś wyładniała jak podrosła soft9
I znowu studia zaraz po urodzinach XD
Ja mam jednak nadzieję, że spodoba jej się ten kierunek, co wybrała.
Chryste Panie XD Jaki ten dom Bolesława zarośnięty! soft9 Na ogrodnika mu zabrakło, czy lubi mieszkać w dziczy? (co w sumie by mi do niego pasowało)
Julianna wydaje się spoko Simką, szkoda tylko że zadaje się z takim zwyrodnialcem... zgaduję, że będą mieli romans i Bolek zostawi ją samą z dzieckiem czy coś w tym stylu XD Albo cudem się zakochają i się pobiorą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Dawidowo

Postautor: Dolce_Lamiya » 20 lip 2016, 13:41

Galcia pisze:Piszesz o zastoju, a tymczasem wchodzę i widzę trzy nowe odcinki! 8D
Bo teraz mam dużo czasu (chociaż chwilowo :D)
Galcia pisze:Ile ta mała ma lat, że już myśli o studiach? soft9
U mnie kiedyś nastolatkowie od razu szli na studia, także xD
Galcia pisze:Julianna, uciekaj! :O Nie zadawaj się z tym zwyrodnialcem. Mam nadzieję, że ich przelotna znajomość nie przerodzi się w nic więcej. <_<
O tym zdążymy się jeszcze przekonać.
Lenna pisze:Ja mam jednak nadzieję, że spodoba jej się ten kierunek, co wybrała.
W końcu musi jej sie spodobać, aby mieć pieniądze na utrzymanie.
Lenna pisze:Chryste Panie XD Jaki ten dom Bolesława zarośnięty! soft9 Na ogrodnika mu zabrakło, czy lubi mieszkać w dziczy? (co w sumie by mi do niego pasowało)
Wszystkie domy w Dawidowie na starcie były zarośnięte, bo miały przypominać opuszczoną wioskę czy jakoś tak xD

Dziś nie będzie relacji, lecz pytanie + dołączona do pytania ankieta. Z racji, że w Dawidowie robi się coraz więcej simów, co wiąże się z opisaniem historii każdego z osobna, to postanowiłem decyzję zostawić czytelnikom.

Czy chcecie, aby w tym temacie był opisane losy każdej rodziny lub dalsze losy dzieci itp.? Decyzję pozostawiam Wam. Do tematu została dołączona ankieta lub jak ktoś chce, to może napisać post. Ankieta potrwa tydzień.

Pozdrawiam i dziękuję za komentarze <3 :*
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: Dawidowo

Postautor: Joan » 21 lip 2016, 18:27

Uwielbiam twoją relacje, jest przekomiczna :D (to jak wspominasz o zabawach z pieskiem, ktory trzy zdjecia dalej umiera to po prostu majstersztyk)
Jedyne co mi się nie podoba to to co zrobiłeś z Dianą. Była taką ładną simką i miała fajny story line, to nie. Musiałeś. I co teraz z nią? Nie mogłeś jej dziadkom wcisnąć?! :((

Ogólnie parę słów ode mnie - twoja relacja sprawia, ze mam ochotę włączyć simsy i grać nimi w nieskończoność, a potem wstawić to na forum <3 Na początku po prostu sobie czytałam to co tu tworzyłeś, ale teraz jestem fanką numer jeden :wub:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Dawidowo

Postautor: Dolce_Lamiya » 27 lip 2016, 11:26

Joan pisze:Jedyne co mi się nie podoba to to co zrobiłeś z Dianą. Była taką ładną simką i miała fajny story line, to nie. Musiałeś. I co teraz z nią? Nie mogłeś jej dziadkom wcisnąć?! :((
Jeszcze zobaczymy :D
Joan pisze:Ogólnie parę słów ode mnie - twoja relacja sprawia, ze mam ochotę włączyć simsy i grać nimi w nieskończoność, a potem wstawić to na forum <3 Na początku po prostu sobie czytałam to co tu tworzyłeś, ale teraz jestem fanką numer jeden :wub:
Jest mi bardzo miło <3 <3

A więc czas na podsumowanie ankiety. Zgodnie z Waszym wyborem postanowiliście, aby historie wszystkich simów z z Dawidowa były ukazane w tym temacie.

A teraz zapraszam do czytania :D

Dzisiaj będzie:

- Dalsze życie Bernarda Marchewki
- Dalsze życie Henryka i Klarysy Marchewki

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Pewnego nudnego dnia, Bernard postanowił wybrać się do miejscowego klubu studenckiego.
Obrazek

Poznał wielu nowych studentów m. in. Stefanię Paprykę.
Obrazek

- Słyszałeś o tym profesorze, który uczy fizyki? Ostatnio na zajęciach z głowy spadł mu tupecik i wszyscy ujrzeli jego łysą głowę.
Obrazek

Z racji, iż Bernard był miłośnikiem muzyki, to od razu zaczął grać na perkusji, niestety niezbyt umiejętnie.
Obrazek

Nawet niektórzy wrzucili mu kilka napiwków.
Obrazek

Po jakimś czasie Bernard za odłożone pieniądze za stypendium kupił gitarę.
Obrazek

Dzięki rozwijaniu swojego hobby dostał kartę do klubu muzycznego.
Obrazek

W klubie odbywał się konkurs taneczny. Bernard od razu wziął w nim udział.
Obrazek

Los sprawił, że Bernard konkurs wygrał, dzięki czemu mógł przez 10 minut skorzystać ze sprzętu muzycznego.
Obrazek

Z reszty zaoszczędzonych pieniędzy (stypendium, konkursy muzyczne) Bernard wynajął mieszkanie.
Obrazek

Postanowił z tej okazji zaprosić Stefanię do siebie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten wieczór zapadł im w pamięć.
Obrazek

Obrazek

Sama Stefania zamieszkała z Bernardem oraz zmieniła wygląd.
Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

A co u Henryka i Klarysy?
Jakub miał urodziny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po czym wyruszył na studia.
Obrazek

A Klarysa odkryła, że spodziewa się kolejnego dziecka.
Obrazek

Hilarii nie szło zbyt dobrze w szkole.
Obrazek

Prace domowe uważała za największą karę życia.
Obrazek

Obrazek

Jednak ciężka praca daje z czasem efekty.
Obrazek

Państwo Marchewka przygarnęli psa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klarysa urodziła zdrowego chłopca - Macieja Marchewkę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Zapraszam do komentowania!
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Dawidowo

Postautor: Galcia » 27 lip 2016, 11:54

Więc piszesz, że poznał Stefanię paprykę, taaaak? :cwaniak: Niech zgadnę, za chwilę zostaną parą?
Bernard nawet jak się cieszy, wygląda, jakby był smutny. :P
No i proszę, wykrakałam! I już się do niego wprowadziła, no no no, nie tracą czasu. ;)
Wow, kolejne dziecko? :O Już chyba wiem, jak Ci się udało tak szybko zaludnić całe otoczenie. Szkoda tylko, że Maciej też odziedziczył bliznę. Jak widać statystyka na pstrym koniu jeździ. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Dawidowo

Postautor: Lunon » 29 lip 2016, 11:18

Sporo relacji do nadrobienia miałem ' -'

Wspaniale wygląda teraz dawidowo.
Ta toaleta wyglądała, jakby była bardzo mocno używana- to a porpos zatruć (tj. grupy żołądkowej, jak się okazało)
Ten, co janko muzykant xD
Smutno mi Diany, ale w sumie im więcej postaci, tym trudniej ogarnąć relację.
Kubuś, jaki poważny ufok.

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Dawidowo

Postautor: Dolce_Lamiya » 31 lip 2016, 8:23

Dziękuję za komentarze <3 :*
Odpowiedzi jak zwykle w spoilerze.

[spoiler]
Galcia pisze:Więc piszesz, że poznał Stefanię paprykę, taaaak? :cwaniak: Niech zgadnę, za chwilę zostaną parą?
To było nawet zbyt przewidywalne XD
Galcia pisze:Wow, kolejne dziecko? :O Już chyba wiem, jak Ci się udało tak szybko zaludnić całe otoczenie.
O liczbie dzieci w rodzinie decyduje kostka do gry :D
Lunon pisze:Wspaniale wygląda teraz Dawidowo.
Dziękuję <3
Lunon pisze:Smutno mi Diany, ale w sumie im więcej postaci, tym trudniej ogarnąć relację.
Chodzi Ci o to, kto jest z kim i od kogo pochodzi? Na pierwszej stronie tematu są drzewa genealogiczne :)[/spoiler]

A w dzisiejszej relacji:
- Życie Jana i Faustyny Marchewki
- Życie mieszkańców Zatoki Źródlanej (za jakiś czas historia mieszkańców zostanie rozbita na poszczególne rodziny).

A teraz zapraszam do czytania! ^^

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Na wyspie pierwszy ślub postanowili wziąć Grzegorz i Halinka.
Obrazek

Obrazek

Na ślubie zjawili się tylko ich znajomi.
Na przodzie zasiedli Nikodem i Natalia Kiwi, zaś z tyłu Artur i Balbina Fasola.
Obrazek

Tutaj natomiast zasiedli Tadeusz i Celina Koper.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem młodzi pokroili tort, którego twórcą jest Balbina Fasola.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Artur, a ty opowiadaj o swoich zaręczynach, bo nic nie mówicie z Balbiną
Obrazek

Zabrałem ją do tego małego lasu nieopodal jeziora. Nawet pogoda sprzyjała. Balbinka przyjęła moje zaręczyny i za kilka miesięcy weźmiemy ślub.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zgodnie z obietnicą Artur i Balbina wzięli ślub kilka miesięcy po zaręczynach. Powiedzieli sobie "Tak" w tym samym miejscu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później ich życie wróciło do normy. Balbina zaszła w ciąże. Młodzi wybudowali sobie dom naprzeciwko domu Nikodema i Natalii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakiś czas później Balbina urodziła zdrowego chłopca - Maurycego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet zaczęli myśleć o drugim dziecku.
Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Jan i Faustyna na starość leniuchowali.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lecz Faustyna nie odeszła na emeryturę tak jak Jan, ponieważ jej praca była jej pasją oraz związała się ze swoimi pracownikami.
Obrazek

Faustyna nie należy do tych osób, które na starość są poważne. Wręcz przeciwnie.
Obrazek

Staruszkowie nie porzucili nawet swoich hobby.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rachunki z roku na rok rosły. Emeryci ledwo wiązali koniec z końcem.
Obrazek

Miłość między nimi, nigdy nie wygasła.
Obrazek

Obrazek

Faustynę nawet piorun nie zaprowadził do grobu. Twarda z niej babka.
Obrazek

Niektóre psy leniuchowały.
Obrazek

Inne rosły.
Obrazek

Zaś jeszcze inne przechodziły na drugą stronę. Żegnaj Drops.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Faustyna pewnego dnia postanowiła zaprosić synów ze swoimi rodzinami do siebie. Przyjęcie było świetne!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ktoś postanowił się o kogoś upomnieć. Do Dropsa tego samego dnia dołączył Jan. Janek żył 67 lat.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie pożegnalne
(na górze znajdują sie lata w grze, a na dole lata realne).

Faustyna była załamana. Straciła miłość swojego życia. Wiedziała, że kiedyś do tego dojdzie, ale nie potrafiła się z tym pogodzić.
Obrazek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Zapraszam do komentowania.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: Dawidowo

Postautor: Joan » 31 lip 2016, 10:18

O nie :C Zawsze mi smutno, gdy głowa rodu umiera. Właściwie to od niego wszystko się zaczęło. Faustyna pewnie szybko się podniesie, mam nadzieje że jej dzieci o niej nie zapomną i będą często ją odwiedzać. :)
Btw może zajmiesz Faustynie jakoś czas i dasz jej no nie wiem.. nowy cel życiowy? Mogłaby na przykład odzyskać Dianę z sierocińca. Tak tylko mówię :D
Co do drugiej historii - widać, że się rozkręca. Poza tym podobają mi się te górskie, dzikie klimaty! Czekam na więcej, ciekawe co u nich wymyślisz.

poza tym - http://i.imgur.com/Xn0mB9R.jpg <3 <3 super zdjęcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Dawidowo

Postautor: Lenna » 01 sie 2016, 11:51

Co tak szybko te relacje XD

Bernard ledwo poznał babkę, już zamieszkala u niego, hoho, szybcy są :doge:
Klarysa i kolejne dziecko z blizną .-.
Piękny ślub Grzegorza i Haliny :doge:
Czy Halinka jest w ciąży? xD
TO ZDJĘCIE <3 <3
Lepki pisze:Później ich życie wróciło do normy. Balbina zaszła w ciąże. Młodzi wybudowali sobie dom naprzeciwko domu Nikodema i Natalii.
To ona nie była w ciąży już wcześniej? soft9 Wydawało mi się, że jeszcze zanim się zaręczyli... dobra, nie drążmy tego soft9
Jan i Faustyna mają takie fajne życie na emeryturze :D
O nieee, tak sielankowo a tu nagle śmierć ;( Biedny Jan [*]
Obrazek

Awatar użytkownika
El Bastardo
Posty: 61
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:23

Re: Dawidowo

Postautor: El Bastardo » 02 sie 2016, 23:14

Matko, tylko mnie trochę nie ma, a tu już 5 odcinków...

8 lipca
Sylwia umarła? ;( A co z tym jak mu tam, Bolkiem? Nie interesuje się swoim dzieckiem?

14 lipca
Bolek to świnia nie no, nie będę obrażać świń. Nie znoszę go, mam nadzieję, że Bernard będzie lepszym Simem.

18 lipca
Łał, Walentyna jest taka ładna <3
A jaką to decyzję podejmie Klarysa? Nie wiem, ale się domyślam. Julianna, nie daj się zwieść Bolkowi, zostawi cię jak Sylwię!

27 lipca
No, Bernard idzie jak burza! Nowa fryzura Stefanii - uwielbiam. Strasznie szybko posyłasz swoje nastolatki na studia.
Oo, będzie jeszcze jedno dziecko, fajnie :)
Piesek <3 Przypomina mi Jack Russel Terriera, ale nie jestem pewna.
Z tym dzieckiem też szybko poszło :swelol:
Imię Maciek dobrze mi się kojarzy.

31 lipca
A tych z Wyspy to już nawet nie pamiętam. No ale panna młoda ładna.
Ej zaraz... ona jest pulchna, czy w ciąży?
Arturowi i Balbinie też się prędko zeszło, ledwie był ślub, a już o drugim dziecku mówią :P
Wesołe jest życie staruszka...
Ech, szkoda Dropsa.
Impreza!
Ej, Janek żył tylko 67 lat? Mało :(

No, czekam na ciąg dalszy. Wybacz, że tak krótko, ale próbuję swoją relację sklecić. Prolog już jest, zapraszam.

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Dawidowo

Postautor: Dolce_Lamiya » 04 sie 2016, 16:30

Dziękuję za komentarze :* <3
Odpowiedzi jak zwykle w spoilerze.

[spoiler]
Joan pisze:O nie :C Zawsze mi smutno, gdy głowa rodu umiera. Właściwie to od niego wszystko się zaczęło. Faustyna pewnie szybko się podniesie, mam nadzieje że jej dzieci o niej nie zapomną i będą często ją odwiedzać. :)
Co do zdania na temat głowy rodu, to zgadzam się. Faustynę dzieci z tego co pamietam, będą odwiedzały jeszcze częście niż przedtem.
Joan pisze:Btw może zajmiesz Faustynie jakoś czas i dasz jej no nie wiem.. nowy cel życiowy? Mogłaby na przykład odzyskać Dianę z sierocińca. Tak tylko mówię :D
Na los, jaki ją spotkał nie mam już wpływu, bo zdjęcia są z przed roku.
Joan pisze:poza tym - http://i.imgur.com/Xn0mB9R.jpg <3 <3 super zdjęcie.
Lenna pisze:TO ZDJĘCIE <3 <3
Cieszę się, że zdjęcie się podoba :D
Lenna pisze:Co tak szybko te relacje XD
Mam trochę wolnego czasu i nadrabiam xD
Lenna pisze:Czy Halinka jest w ciąży? xD
Chyba tak :D
Master Of Disaster pisze:8 lipca
Sylwia umarła? ;( A co z tym jak mu tam, Bolkiem? Nie interesuje się swoim dzieckiem?
Dokładnie. Stwierdził, że dziecko nie jest jego, a nawet gdyby było, to i tak nie będzie jej wychowywał.
Master Of Disaster pisze:Ej, Janek żył tylko 67 lat? Mało :(
To dużo jak na simy :D[/spoiler]


Z racji, że nie wyrobiłem się z pewnym "projektem" na czas (a była to pierwsza rocznica Dawidowa), to zgodnie z moim postanowieniem "projekt" skończyłem i mogę go zaprezentować.

W związku z zakończeniem XIII rundy na pierwszej stronie tematu pod Spisem mieszkańców został udostępniony dokument ze spisem mieszkańców po rundzie XIII. Oprócz tego postanowiłem zebrać takie małe roczne statystyki. oto one:

Statystyki:

Łączna liczba simów: 119

Podział na płeć

Liczba kobiet: 56
Liczba mężczyzn: 63

Podział na grupę wiekową

Liczba emerytów: 2
Liczba dorosłych: 75
Liczba młodych dorosłych/studentów: 0
Liczba nastolatków: 10
Liczba dzieci: 15
Liczba małych dzieci: 14
Liczba niemowląt: 3

Najdłużej żyjący sim (lata realne):
Henryk Marchewka: ur. 20.05.2015r.

Najkrócej żyjący sim (lata realne):
Konstanty Koper: ur. 04.08.2016r.

Liczba małżeństw: 30

Liczba zwierząt (łącznie): 6

Liczba psów: 3
Liczba kotów: 3

Liczba zgonów (łącznie): 11

Liczba zgonów simów: 8
Liczba zgonów zwierząt: 3


W liczbie łącznej simów,zwierząt podziale na grupę wiekową, podziale na rodzaj zwierzęcia nie uwzględniono simów i zwierząt nieżyjących. Natomiast w liczbie małżeństw uwzględniono tych simów.

Dziękuję za wszelkie komentarze pozostawione w tym temacie od roku.
Pozdrawiam serdecznie! :* <3
Obrazek

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości