Strona 1 z 1

Kolejne już Miłowo

: 13 sty 2018, 1:09
autor: Gelu
Słowem wstępu


W zasadzie odkąd pamiętam, zawsze lubiłam pogrywać w Miłowie. Stąd też nazwa tematu; to nie jest moje pierwsze podejście, a piąte lub szóste. Dwa razy po prostu chciałam zacząć od nowa, natomiast w pozostałych przypadkach po prostu ginęły mi save'y przy zmianie sprzętu bądź coś się psuło. Obecna rozgrywka jest chyba najdłużej trwającą (a nadal krótko ^^) i chciałam się nią gdzieś podzielić, a to forum jako pierwsze wpadło mi w oko. Na początku grałam tylko dla siebie, toteż posiadam naprawdę niewiele zdjęć z początkowego etapu (w dodatku robione klawiszem C :| ). W związku z tym większość pierwszych relacji będzie w głównej mierze opisowa, z niewielką ilością screenów. Zaczynamy! c:

Część I


Rodziny Próchno/Przyjemniaczek


Karolina i Honoriusz Próchno w spokoju przeżywali swoje ostatnie lata. Każde z nich znalazło swoją pasję; seniorka świetnie odnalazła się w malarstwie, a także gotowaniu, zaś staruszek większą część dnia przebywał w ogrodzie; do tego stopnia, że któregoś dnia stał się dorodną simoroślą. Jeszcze tego samego dnia wydał na świat dziecko, Amelię, natomiast paręnaście godzin później umarł. Karolina, wiedząc, iż jej czas również dobiega końca, nie chciała po swej śmierci zostawiać dziewczynki samej sobie. W związku z tym przeprowadziła się do swej córki, Marysi Przyjemniaczek. Tam przez parę dni opiekowała się Amelią i zajmowała obowiązkami domowymi. Ostatecznie umarła w dzień urodzin małej simorośli.

Obrazek


Amelia zaś, nie chcąc siedzieć na głowie swojej przybranej siostrze, od razu wyprowadziła się (o jej dalszych losach w innej relacji ^^). Miała ku temu powód, gdyż w domu Marysi nie działo się dobrze. Wcale nie tak dawno bowiem kobieta przyłapała swojego męża, Daniela Przyjemniaczka, na zdradzie. Bez chwili wahania podjęła decyzję o rozwodzie i wyrzuceniu go z domu. Niespecjalnie interesowało ją, co też stanie się z mężczyzną. Pozostała sama z bliźniaczkami, które po rozwodzie rodziców nieco złagodziły konflikt między sobą. Co prawda nie stały się nagle przyjaciółkami na całe życie, jednak kłótnie w tym domu zdarzały się już dużo rzadziej. Marysia skupiła się na swojej karierze politycznej i powoli odnosiła w niej sukcesy. Nawet po zostaniu siwą staruszką nie chciała przejść na emeryturę. W tym czasie dziewczęta nadal kontynuowały naukę w szkole, a także trwały w swych związkach; Andżelika z Damianem Biedakiem, zaś Liliana ze Szczepanem Marzycielem. Ta druga pod jego wpływem zaczęła zmieniać się na lepsze, osiągać coraz lepsze wyniki w nauce. Bardzo zafascynowała się też malarstwem, do czego zachęcił ją Dariusz Marzyciel. Dziewczyna w ten sposób stała się dużo mniej nerwowa i konfliktowa. Gdy tylko osiągnęła wiek dorosły, przeprowadziła się do swojego narzeczonego, Szczepana Marzyciela. Andżelika i Marysia nie zostały jednak same, gdyż Damian Biedak szybko zamieszkał w ich domu, a zaraz potem para wzięła ślub i przyjęła nazwisko Przyjemniaczek. Niestety dosłownie dzień później w ich domu wybuchł pożar, gdy Marysia próbowała naprawić zepsuty komputer. Niestety, kobieta zginęła w pożarze.

Co zaś działo się z Danielem? Zaraz po opuszczeniu domu, zamieszkał razem z Kasią Langerak w niewielkim domku i... Zmarł dzień później w pożarze, gdy usiłował ugotować obiad. Co zaś tyczy się Kasi...

Rodzina Langerak


Okazało się, iż nie została zupełnie sama, a z małą pamiątką w brzuchu. Szybko jednak pozbierała się po początkowej rozpaczy, co było zasługą Kingi Embargo, kobiety zapoznanej przypadkiem, na zakupach. Dogadały się, może nawet za bardzo, gdyż bardzo szybko zostały parą, a Kinga wprowadziła się Kasi na dzień przed urodzinami małego Daniela Langerak (został tak nazwany na pamiątkę po ojcu). Niedługo potem kobiety weszły w stały związek partnerski, a zaraz potem adoptowały jeszcze jednego syna, Albina. W międzyczasie przygarnęły również kotkę o imieniu Mango.

Obrazek

Kasia uwielbia gotować, a także piec przysmaki dla siebie i swojej rodziny. ;)

Obrazek

Największym hobby nastoletniego Daniela jest obserwacja nieba przez teleskop.

Obrazek

Czasem jednak na niebie się nie kończy, a rozzłoszczeni sąsiedzi przychodzą z wizytą. :D Na zdjęciu Jan Hak.

Obrazek

Wybranka Kasi, Kinga Embargo, obecnie Langerak. W tle przechodzi Daniel. ^^

Obrazek

Mały Albin-rozrabiaka.

Obrazek

Daniel i Albin bardzo się lubią i spędzają razem sporo czasu. :P

Obrazek

A Kasia i Kinga nadal dbają o swój związek. ^^

Obrazek

Rodzina w komplecie podczas deseru poobiadowego.

Obrazek

Kotka Mango

Obrazek

Kinga pracuje w karierze gastronomicznej.

Obrazek

A tu dumna Kasia po przyniesieniu kolejnego awansu do domu. Pracuje w edukacji, jej marzeniem jest osiągnięcie szczytu w tej karierze.

Obrazek

Mała wpadka Daniela przy próbie przyrządzenia posiłku. Na szczęście nikomu się nic nie stało. ;)
I na koniec...

Obrazek

Gdy jak codzień chcesz rano, w samej bieliźnie, porzucać piłkę w deszczu ze swoją partnerką, a tu piorun trafia w drzewo i pożar. :)

-*-


Zapraszam do komentowania i przepraszam za tak długą część opisową, jednak chciałam jakoś wprowadzić Was w obecną sytuację. ^^

Kolejne już Miłowo

: 13 sty 2018, 16:46
autor: Lenna
Co za patologia xD Już mi się podoba.
Pomysł rozmnożenia Honoriusza poprzez bycie simoroślą jest tak abstrakcyjny, że bym na to nie wpadła soft9
Co chwilę ktoś ginie, fajnie (y)
Dlaczego śmieszy mnie, że Daniel zaraz po wprowadzeniu do nowego domu ze swoją ukochaną umiera próbując ugotować obiad xDD
Kasia jako lesbijka soft9 Ok robi się coraz ciekawiej
Ostatnie zdjęcie najlepsze :love:
Mam tylko małą uwagę - dodawaj opisy przed, a nie po zdjęciach. Lepiej się czyta.
No, to czekam na więcej :doge:

Kolejne już Miłowo

: 14 sty 2018, 0:34
autor: Galcia
Uważam to, że zarówno Daniel, jak i Marysia Przyjemniaczkowie zginęli w pożarze, za bardzo romantyczne. :D Podoba mi się też sposób, w jaki Kasia Langerak poradziła sobie ze stratą partnera. ;)
Młody Daniel wygląda jak dziewczyna. :curious: Nie krytykuję, ale chłopak wyróżnia się w tłumie. :D
Imiona adoptowanych dzieci w dwójce zawsze mnie rozwalały, jak nie Pafnucy (kiedyś moja simka adoptowała chłopca, rudego, niebieskookiego Murzynka o takim imieniu xD), to czarnoskóry ALBIN. :haha:
Iiii znowu pożar, i jeszcze jeden! :P Miasteczko piromanów.
Również jestem za tym, żeby opisy pojawiały się nad zdjęciami. :) Może to kwestia przyzwyczajenia, bo wszyscy tak piszą, ale dużo wygodniej się czyta. ^^

Kolejne już Miłowo

: 14 sty 2018, 15:43
autor: Gelu
Dzięki za miłe komentarze i radę odnośnie opisów. Mam nadzieję, że teraz czyta się lepiej. :)
Co do Kasi, sama gra podsunęła mi pomysł, bo miały z Kingą aż trzy piorunki. To się w sumie dość rzadko zdarza, a jak tak pomyślałam chwilkę, to doszłam do wniosku, że to może wyjść. :D

Lenna
Z tym Honoriuszem to był zupełny przypadek. xD Tyle czasu siedział w ogrodzie, że nagle patrzę, a tu staruszek zielony. Ale ta sytuacja wydała mi się tak piękna i tak zabawna, że postanowiłam to tak zostawić. Przynajmniej nazwisko mi się zachowało. ^^

Galcia
Daniel właśnie miał sprawiać wrażenie takiego. ^^ W charakterze jest on baardzo niesmiały, ale za to niesamowicie uprzejmy. Do tego wychowuje się z dwoma kobietami, więc tak pomyślałam, że mógłby być taki delikatny.
Wszystkie te pożary były zupełnie losowe. Ogólnie rzadko zdarza mi się celowo zabijać simów, tylko, gdy jakoś nadzwyczaj mocno fabularnie mi to pasuje. A dodam, że jeszcze caaaałe mnóstwo pożarów przed nami. xD
I tak, imię Albina to jakiś żart. XD Ale cieszę się, bo jest nawet ładniutki, a, jak wiemy, z tymi dziećmi z adopcji bywa... Różnie. :)

Część II


Rodzina Przyjemniaczek


Jak już zostało wspomniane w poprzedniej relacji, Damian Biedak przeprowadził się do Andżeliki, a zaraz potem wzięli ślub. Wówczas Damian rozpoczął karierę w branży rozrywkowej, zaś Andżela postanowiła jeszcze trochę z pracą zaczekać. Powód był prosty - para oczekiwała dziecka. I wkrótce potem na świat przyszła mała Aleksandra.

Obrazek

Obrazek


Dziewczynka rosła jak na drożdżach. W międzyczasie Przyjemniaczkowie zatrudnili opiekunkę do dziecka, by Andżela mogła rozpocząć karierę w wojsku. Odkąd była nastolatką, to właśnie było jej marzeniem. Jednak powoli coś zaczynało się psuć. Nadal opieka nad Olą była głównie zadaniem Andżeli, gdyż Damian był zbyt pochłonięty swą karierą. Coraz mniej spędzali ze sobą czasu, pojawiły się także pierwsze kłótnie. Damian wciąż upierał się, że robi to dla niej i dla dziecka, by zapewnić im doskonałą przyszłość. Andżelika zaś przypominała mu, iż dostali duży majątek po Marysi (to prawda, kobieta zostawiła po sobie koło 30 000 simoleonów), więc mógłby poświęcać jej więcej czasu. Nigdy nie udawało im się dojść do porozumienia, więc para przechodziła naprawdę ciche dni. Czas jednak płynął dalej i nadeszła pora urodzin Oli. Zostało zorganizowane przyjęcie dla rodziny i przyjaciół małżeństwa.
Obrazek

Szybko jednak pojawił się policjant, by nieco ostudzić ich zapał; było już po 22, a oni zachowywali się jak stado małp w lesie!
Obrazek

W finale wszyscy mieli gdzieś małą, dorastającą Olę i po prostu wyszli gęsiego z domu, strojąc przy tym różne miny. :)
Obrazek

Obrazek

A tutaj już nieco większa, ale nadal mała Ola po urodzinach. ^^
Obrazek

Obrazek

I tylko Damian jeszcze długo płakał po nieudanej imprezie. xD
Obrazek


Rodzina Marzyciel


Co więc dzieje się u drugiej z bliźniaczek? O niebo lepiej. Zaraz po wyprowadzce dziewczyna odżyła jeszcze bardziej i zdobyła sporo przyjaciół. W jej małżeństwie ze Szczepanem układało się świetnie, czego owocem była maleńka Wanda.
Obrazek

Obrazek

Na szczęście jednak tutaj para dzieliła swoje obowiązki na pół; zarówno szczepan, jak i Liliana, opiekowali się córką.
Obrazek

Obrazek

Dzięki temu obydwoje mieli czas na swoje zachcianki i obowiązki. Po prawdzie Liliana póki co nie pracowała, jednak oczekiwała, aż Wanda dorośnie i będzie mogła podjąć karierę sportowca. Sporą ilość czasu więc poświęcała na treningi.
Obrazek

Nie chciała też jednak być jedynie niepracującą mamuśką, toteż przemieniła swoje hobby, malarstwo, w pracę dorywczą. Po jakimś czasie jej obrazy przynosiły już całkiem spory dochód rodzinie.
Obrazek

W tym wszystkim nawet znalazła chwilę, by wyjść na zakupy, gdy Wanda została razem z tatą. ^^
Obrazek

Szczepan zaś, podobnie jak Damian, skupiał się na swej karierze w branży wywiadowczej. Co prawda nie zaniedbywał przy tym rodziny jak blondyn, jednak również wkładał dużo pracy i wysiłku w kolejne awanse. Jednocześnie też bardzo lubił to, co robił, więc zazwyczaj wracał do domu szczęśliwy. Tu akurat mały wyjątek, gdyż wyszedł z samochodu prosto na padający grad (wydaje mi się, że prawie tu zginął, bo dość późno się zorientowałam, że coś jest nie tak XD).
Obrazek

Kolejne już Miłowo

: 14 sty 2018, 22:32
autor: Kapitan Indra
Całkiem miła relacja - fajnie się czyta i dobrze, że zdecydowałaś się na sugerowane przeniesienie opisów nad zdjęcia, bo tak rzeczywiście jest łatwiej.
Nie za dużo tych pożarów? :P
Kasia Langerak - świetnie to rozwiązałaś.
W ogóle bardzo ładnie wyglądają Simowie z Miłowa po Twojej stylizacji.
Będę zaglądać - mam tylko nadzieję, że nie pomieszają mnie się relacje z Miłowa Lenny z relacjami z Miłowa Twoimi ^^

Kolejne już Miłowo

: 15 sty 2018, 0:31
autor: Galcia
Ooo, Aleksandra, jakie ładne imię. :D I jaka szpetna fizjonomia. xD
Ciekawe, że córki obu bliźniaczek wyglądem wdały się w ojców - kropka w kropkę. ^^ Oby tylko charakterków nie odziedziczyły po matkach. soft9
Czekam na kolejne pożary! :D