Holenderska zachcianka

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Holenderska zachcianka

Postautor: smisiv » 30 lip 2014, 2:48

Holenderska zachcianka
Niderlandy dla średniozamożnych.


A oto mój pierwszy domek na nowym forum. Przeznaczony dla ustatkowanej oraz cichej pary uwielbiającej holenderski styl. Utrzymany w ciepłych kolorach, średnio zagracony, w przeciętnej grupie cenowej. Wymaga bardzo dużo pracy przy utrzymaniu ukwiecenia oraz zieleni. Za parcelą znaleźć można kącik jadalny oraz otwartą szopkę, pod którą umieściłem kącik florystyczny. We wnętrzach, pomimo małego metrażu, nie ma ścisku. Chyba udało mi się zmieścić wszystkie najważniejsze meble oraz przedmioty.



-------------------------------------



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


-------------------------------------



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


-------------------------------------



Masz holenderską zachciankę?
Ściągnij ją! [KLIK]



-------------------------------------


Fakty techniczne

- Wymaga wszystkich dodatków oraz akcesoriów. W pełni współpracuje z darmową Ultimate Collection.
- Oprócz przezroczystego recoloru podjazdu oraz dwóch ceglanych ścian, nie ma w nim CC.
- Polecam instalację Clean Installerem, aby uniknąć błędów. Gra dodała do pliku jakąś zastępczą teksturę worków na śmieci oraz bliżej niezidentyfikowane portale, których nie chcę usuwać, by parcela działała poprawnie.
- Starałem się, żeby simy nie klinowały tyłków w drzwiach, a przedmioty nie migały na zielono w poszukiwaniu pousuwanych tekstur.
- Wokół domu nasadzone jest mnóstwo drzew i krzewów, ponieważ parcela "wlewa się" w otaczającą ją zieleń. Polecam więc posadzić poza jej granicą kilka klonów, albo walnąć gotowy szpaler buków.
- Poddasze, to fakepoddasze, bo dach był zbyt niski, aby urządzić tam piętro. Okna na piętrze są dekoracyjne.
- Domek może być używany do simowych relacji, seriali itp. Będzie mi bardzo miło go tam zobaczyć.
- W związku z polityką redakcji od 12/05/2016 nie jest możliwe ściągnięcie pliku z forum. Proszę używać odnośnika do Mediafire. Licznik ściągnięć użytkowników do momentu przenosin parceli: 45 downloads. Dziękuję! :hug:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 21:04 przez smisiv, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Crux » 30 lip 2014, 8:52

Sam nie umiem budować i dla mnie to jest po prostu cudne! :D Ja się pytam, gdzie twoja ranga architekta? :doge:

Awatar użytkownika
RockWolf
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:59

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: RockWolf » 30 lip 2014, 9:13

Bardzo urokliwy domek :aww:! Aż musiałem go sobie pobrać! :P

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Shattered » 30 lip 2014, 9:44

Smisiek! Coś wspaniałego :sweet:
Dom z zewnątrz wygląda obłędnie. Ten kogut na dachu, skrzynka na listy, pojazd sprawiają, że dom wygląda bardzo realistycznie.
Tył domu: jakoś ta latarnia obok stolika dziwnie mi wygląda. Świetny ogród, ławeczka. Brakuje mi tam grilla :)
Wnętrze: ten dywan na suficie jest nieco śmieszny :P Tak samo jak te zasłony w salonie i w przedpokoju. Jakoś nie pasują mi. W salonie obok tych sof brakuje mi dywanu. Nie wiem, jakieś zboczenie mam. Wszędzie bym dywany wsadzała..
Ale firanka w kuchni wchodząca w szafki to już totalnie wygląda idiotycznie. Poza tym kuchnia jest naprawdę świetna..
Sypialna.. znów te firanki. Ściana bez listew zawsze wydawała mi się brzydka. Aczkolwiek ładny kolor..
Czy ja dobrze rozumiem, że simy jedzą na podwórku bo w domu nie ma stołu z krzesłami..

Ostatecznie oceniam na 8,5/10
Domek oczywiście ściągnę i zamieszkają tam moi simowe z relacji :P Tylko zmienię firanki :)
Ostatnio zmieniony 31 lip 2014, 7:33 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Guuki » 30 lip 2014, 10:14

Ten domek jest przepiękny! :sweet:
I do tego świetna prezentacja. Zdjęcia aż cieszą oko.
Brawo!
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: smisiv » 30 lip 2014, 12:08

Dziękuję za komentarze :3
Ultra, sam nie wiem, czy to jest normalne, ale z każdą parcelą dodają mi się te portale. Napisałem o nich w poście, nie chciałem ich usuwać. To dzięki nim na parceli pojawiają się simowie oraz auta. Nie wiem tylko, czemu są w tym pliku, po prostu powinny pojawić się w grze. A świecą na czerwono, ponieważ są zmodyfikowaną częścią gry, a nie dodatkiem CC.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Lunon » 30 lip 2014, 14:03

No ja się zakochałem.
Piękna bryła, dużo roślinek w ogrodzie (a to lubię)
Wnętrze klimatyczne, ciche i ciepłe.
Szkoda tylko, że nie ma poddasza :(

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Jackob » 30 lip 2014, 16:05

:aww: Jednym słowem, cudny.
Mały domek z prześlicznym ogrodem. ^^
Wnętrza nie w moim stylu, urządzone tylko tym co oferuje sama gra, ale rozumiem, że chciałeś ograniczyć cc.
Z ogrodem simowie sami sobie nie poradzą, ogrodnik to konieczność. Urzekł mnie kącik florystyczny. :sweet:
Prezentacja domu cieszy oko i sprawia, że automatycznie chce się pobrać. :P

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Sasha » 02 sie 2014, 11:32

W tym domku się zakochałam od pierwszego wejrzenia. Bryła jest cudowna, a ogródek ciekawie zaprojektowany, zwłaszcza na tyłach. No i jest dużo kwiatów, co uwielbiam.
Wnętrze jest proste, ale bardzo przytulne :)

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Shanzo » 02 sie 2014, 13:55

Nie podoba mi się. Okna w stosunku do ścian są za duże i dziwnie to wygląda. Wnętrza natomiast to mydło i powidło. Szczególnie łazienka i kuchnia. Ogród piękny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Kapitan Indra » 03 lut 2016, 19:37

Smisiu, domek jest super, lubię takie maleństwa, a zdjęcia nocne na podwórzu po prostu mnie urzekły. Kuchnia, salon i łazienka - mistrzostwo. Nie lubię tylko, kiedy dom ma, tak jak u Ciebie, drzwi główne w większości ze szkła, ale poza tym spoko. Gdybym dalej grała w TS2, pobrałabym ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: smisiv » 03 lut 2016, 21:09

Dziękuję za nowe komentarze i odkopanie domku ^^

luizalein, sprawy z grafiką mają się tak:
- Najpopularniejszy mod na światło -> http://modthesims.info/d/290746
- Zdjęcia robię Frapsem -> viewtopic.php?f=131&t=841
- Wszystkie ustawienia w grze na max,
- Zdjęć nie obrabiałem, poza nocnymi, gdzie było zbyt niebiesko. (zmniejszyłem nasycenie kolorów)

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: Dolce_Lamiya » 04 lut 2016, 10:07

Domek jest przecudny <3
Lubię brąz i te wszystkie kolory. Nie mam słów!
Dom pobieram i prawdopodobnie ukaże się w mojej relacji :)
Obrazek

Obrazek

brightmoon
Posty: 110
Rejestracja: 26 wrz 2015, 11:57

Re: Holenderska zachcianka

Postautor: brightmoon » 25 mar 2016, 19:20

Piękny domek. Zakochałam się w ogrodzie, uwielbiam, gdy w otoczeniu simowych domów jest mnóstwo krzewów i drzew (zboczenie zawodowe). Wnętrze domku jest bardzo przytulne. Z chęcią pobiorę i wypróbuję domek w grze, akurat szukałam miłego lokum dla swojej simki :)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości