Dodatki do gry The Sims

Dział poświęcony pierwszej generacji Simów.

Jaki jest Twój ulubiony dodatek do The Sims?

Światowe Życie
2
5%
Balanga
0
Brak głosów
Randka
2
5%
Wakacje
3
7%
Zwierzaki
5
12%
Gwiazda
13
31%
Abrakadabra
17
40%
 
Liczba głosów: 42

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Dodatki do gry The Sims

Postautor: Rai » 12 lis 2013, 22:05

Macie jakiś swój ulubiony dodatek do gry The Sims? A może któryś wydaje Wam się szczególnie nieudany? Czegoś wam brakowało w pierwszej odsłonie Simów? :lov:

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Dejmian » 18 gru 2013, 14:18

Dla mnie każdy dodatek z "jedynki" był wyjątkowy, ale jednak "Abrakadabra" najlepsza! (y)

Awatar użytkownika
Darkling
Posty: 177
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:08

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Darkling » 18 gru 2013, 15:10

Najbardziej lubię Gwiazdę i Abrakadabrę. <3 Ale mimo wszystko każdy dodatek jest dla mnie niezbędny i nie potrafiłbym grać mając np. tylko te dwa. :P

Awatar użytkownika
Nie-Mam-Pomyslu
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2013, 17:44

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Nie-Mam-Pomyslu » 18 gru 2013, 21:30

Gwiazda zdecydowanie dla mnie najlepsza, aczkolwiek Wakacje i Abrakadabra też lubię. Wszystkie dodatki do jedynki były udane, w końcu od tej gry wszystko się zaczęło, Zwierzaki są wydawane do dzisiaj, a dużo młodych fanów o tym zapomina :D

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Lunon » 22 gru 2013, 9:34

Pamiętam, jak w drugiej klasie podstawówki ktoś mi tę grę pokazał.
Później dopiero w gimnazjum ogarnąłem, że jest takie coś jak the sims 2 xDDD
A to było w 2007 roku.
W każdym razie w jedynkę grało się, oj grało.
Dla mnie najlepszy dodatek to zdecydowanie abrakadabra.
Samo abrakadabrowo było magiczne <3
Najbardziej, co mnie denerwowało w tej grze to to, że dzieci nie dorastały :/

Ether

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Ether » 22 gru 2013, 11:55

Abrakadabra była tak dopracowana, że aż szok :o Nawet dzisiaj nie odkryłem tylu tych funkcji, które skrywają się w tym dodatku.
Ale moim zdaniem najlepszym dodatkiem była jednak Gwiazda, nie wiem dlaczego ;p ta muzyka, showbiznes, obiekty <3 Na kolejnym miejscu jest Abrakadabra, Randka i Wakacje - wnoszą bardzo dużo. Potem jeszcze zwieraki, ale tylko dla tej powiększonej okolicy :) Wielki sentyment mam do Śwatowego Życia, pamiętam ten klimat, jaki towarzyszył mi, kiedy siostra instalowała ŚŻ, nie wiedziałem co to będzie. Potem balanga i ten tort <3 Pamiętam, jak CDrom siostry zepsuł mi płytkę zwierzaków, a ona była taka piękna :(
Reasumując, każdy dodatek był wyjątkowy i unikalny. Cieszę się, że rozpocząłem przygodę akurat od tej seri. Moim zdaniem jedynka jest najlepsza, może to z przywiązania, ale żadna następna seria nie będzie tak klimatyczna. nawet Dwójka, pomimo, że była kompletną nowością nie jest na równi z jedynką.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: simunia » 23 gru 2013, 14:55

Ja uwielbiam abrakadabrę i najczęściej właśnie w the sims 1 zajmuje się magią. Na randki też chodzę simami i korzystam z tej randkowej okolicy. Najmniej korzystam z Balangi, Zwierzaków i Gwiazdy. Światowe życie to też jest bardzo fajny dodatek który lubię .

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Bang Bang » 27 gru 2013, 23:30

Dla mnie najlepsza jest abrakadabra, a pozostałe dodatki, jak dla mnie są im nowsze, tym fajniejsze ^^
a najlepiej o dodatkach umiała opowiedzieć Vinga, te wspomnienia z przeglądania jej komentarzy i właśnie się zastanawiam, czy nie utworzyć tutaj specjalnego tematu, dla jej postów, tylko że obrazków już nie ma :(
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Kasim Hazim » 27 gru 2013, 23:32

Ah, gra mojego dzieciństwa. :wub:
Każdy dodatek dla mnie był wyjątkowy, na swój sposób najlepszy, jednak jakbym miał wybierać, to chyba abrakadabra miała by największe szanse. xD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Rai » 28 gru 2013, 5:21

Wg mnie Światowe Życie było najsłabsze, ale reszta dodatków to mega. *-* Wakacje, Zwierzaki, Gwiazda, no i oczywiście mega cudowna Abrakadabra!

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Dimond » 28 gru 2013, 10:08

Wtedy chyba jeszcze nie mieli wyrobionego planu, jak właściwie powinny wyglądać dodatki. "Światowe życie" i "Balanga" to coś w rodzaju akcesoriów. Chociaż przyznam, że gdyby tak wyglądały te obecne, gra byłaby jeszcze lepsza, bo obiekty, jakie wprowadziło "Światowe życie" może i często stały bezużyteczne, ale za to dawały mnóstwo frajdy.
Ja osobiście najbardziej lubię "Abrakadabrę", "Gwiazdę" i "Randkę". W szczególności za klimat, fajną muzykę i wiele ciekawych rozwiązań i smaczków. Pamiętam, że jak za każdym razem dorwałem któryś z tych dodatków siedziałem przynajmniej do rana na odkrywaniu wszystkiego, co w sobie zawierały. A to i tak nie było wszystko.

Śliwka
Posty: 171
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:17

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Śliwka » 29 gru 2013, 18:57

Moim zdaniem każdy dodatek w jedynce był udany, ale i tak żaden nie pobije Abrakadabry. Miała swój urok no i nigdy nie miałam rodziny, która by nie czarowała :D Na drugim miejscu u mnie są Wakacje.

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Bang Bang » 29 gru 2013, 19:26

a co myślicie o afrykański mini dodatku/bonusie z double delux i o kreatorze dodanym do wersji delux?
dla mnie bonusik jest fajny, no ale kreator to dla mnie trochę beznadzieja (n)
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Ether

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Ether » 29 gru 2013, 19:36

Mam ten afrykański zestaw, jest na prawdę super! jeszcze była fontanna z Triple Deluxe i mega zestaw futurystyczny ze zwykłego deluxe, które mam na płycie. Kreator jest średni, acz twarze robi się na prawdę fajnie, bo można wkleić prawdziwe zdjęcie i przerobić to na buźkę ;d.
Z tymi wersjami deluxe zawsze miłe urozmaicenie :) W Pełnej Kolekcji są wszyystkie dodatki i wersje deluxe razem wzięte ;D
No i jeszcze bonusy za zarejestrowanie się na stronie The Sims, której już od dawna nie ma. Np. regał do Abrykadabry, w którym można trzymać wszystkie składniki, albo zestaw do akademika do zwykłej wersji gry.

Awatar użytkownika
Dziub-Dziub
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Dziub-Dziub » 02 sty 2014, 15:49

Ja bardzo dobrze wspominam Światowe Życie i je zaznaczyłem :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: schwimmen » 02 sty 2014, 18:58

Wszystkie dodatki były fajne, jednak i tak najlepsza była gwiazda i abrakadabra. Na tych dodatkach potrafiłem spędzić tyle czasu co na wszystkich do trójki.

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: dzejan » 13 sie 2014, 15:50

Każdy dodatek wprowadza cudowne opcje, ale najbardxiej podoba mi się Gwiazda :)

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Dodatki do gry The Sims

Postautor: Pappy » 25 mar 2015, 15:43

Kurczę... Kiedy zainstalowałem wersję deluxe, postanowiłem że zobaczę ile każdy dodatek wnosi. Więc po instalacji jakiegoś dodatku, grałem z nim parę dni a potem dopiero instalowałem kolejny. Wyciągnąłem z tego parę wniosków. :P

Światowe Życie - to takie uzupełnienie do podstawy. Dochodzi sporo ciekawych NPC - np. Mroczny Kosiarz. Doszło parę stylów, zamkowy, dziwaczny i nowoczesny. Jednak z żadnego nie skorzystałem, wyjątkiem było granie rodziną Mashuga. Tutaj taka ciekawostka - rodzina Mashuga miała pokazać graczom zawartość "Światowego Życia." W kuchni jest sporo nieprzygotowanego jedzenia, co sprawia że za parę simowych godzin pojawią się karaluchy. W sypialni mają łóżko z wibracjami, a pieniędzy mają tyle, że idealnie starczy na wszystkie nietypowe obiekty z dodatku. :P

Balanga - Jak dla mnie słaby dodatek. Imprezy prawie nigdy się nie udają, ale jest parę przydatnych obiektów - np. waza z ponczem, stół z jedzeniem albo dmuchane meble. Zawiera też parę fajnych skinów głowy i ciała dla kobiet i facetów, niestety tylko tyle.

Randka - W dodatku zawiodło mnie parę rzeczy. Nie da się jechać do Centrum całą rodziną, a zdobywanie przyjaźni jest teraz znacznie cięższe. Przed instalacją dodatku klikało się "Rozmawiaj" 10 razy i już mamy przyjaciela, co bardzo pomagało w zdobywaniu awansów w pracy (no bo błagam, weź tu utrzymaj 14 przyjaźni żeby zdobyć awans... soft9) natomiast w tym dodatku po 4 razach klikania "Rozmawiaj>O zainteresowaniach" drugiej osobie się to nudzi, zostają nam żarty które nie zawsze się udają, albo przytulanie które nudzi się simowi po dwóch razach... I przyjaciółmi można zostać dopiero po paru dniach. Świetnie że doszły nowe piżamki/stroje kąpielowe. Gdy się miało w domu 2 osoby tej samej płci i w tym samym wieku nużące się robiły te same stroje. A co dopiero basen w miejscu publicznym... :P

Wakacje - W miejscu wakacyjnym są tylko 3 miejsca które warto odwiedzić. Spanie w hotelach kosztuje tyle samo co w namiocie/igloo. A w hotelach jest znacznie więcej do roboty niż na kempingach/polach z igloo... Za to wszystko jest niesamowicie klimatyczne, zdecydowanie jedną z najfajniejszych i wyróżniających się spośród wszystkich dodatków o tematyce wakacyjnej są pocztówki - dlaczego nie ma ich w 2/3...? :<

Zwierzaki - Gra zmieniła się nie do poznania po instalacji tego dodatku. Wcześniej okolica miała klimat, było 10 domków i wszystkie były zamieszkane, każda rodzina była wyjątkowa. A teraz doszło naprawdę dużo parceli mieszkalnych, w których nie mieszkał nikt. Miasto-widmo. Oczywiście trzeba było okolicę zapełnić, ale podczas gry zapominałem czy to ja stworzyłem jakiegoś sima czy był to NPC. Irytująca była też kobieta w szlafroku chodząca mi po mieście (Mamuśka Czkawek) którą musiałem zabić z tego powodu. xD Ogrodnictwo to najlepsza funkcja tego dodatku, zdecydowanie. Domy na starówce mają niesamowity klimat, najbardziej podoba mi się domek Klary Urokiczar - ma swój urok!

Gwiazda, Abrakadabra - Co tu dużo mówić. Gra nie była już dla mnie taka niesamowita jak przed instalacją. Z funkcji tych dodatków korzystałem najczęściej przedtem, więc nie zagłębiałem się do końca jak przed ich instalacją. Oczywiście jak dla mnie to dalej są najlepsze dodatki, głównie ze względu na muzykę. :curious:
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Dodatki do gry The Sims

Postautor: Kapitan Indra » 01 sty 2016, 15:21

Zagłosowałam na Wakacje, bo pamiętam, że najfajniej mnie się grało na Wyspie Wakacyjnej. Te hotele, przebrany rekin i ten yeti ;) Z jednej strony plaża, z drugiej ośnieżone góry ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości