The Sims - Pogaduszki

Dział poświęcony pierwszej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Gambit

Re: Pogaduszki o The Sims

Postautor: Gambit » 21 lut 2015, 16:36

http://sims.arhn.eu/2015/02/thesims-origin/

Jak dodać jedyneczkę do Origin :)

Awatar użytkownika
simunia

Postautor: simunia » 17 mar 2015, 20:17

No może któregoś dnia jak bedę miała więcej czasu to się w to pobawię i dodam tą grę sobie do orgin.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
Pappy

Postautor: Pappy » 14 maja 2015, 19:38

The Sims Polska na Facebooku ostatnio coraz częściej dodaje posty o jedynce. Ciekawe, czy to zapowiedź do czegoś czy zwykłe wspominanie. :P Bo o The Sims 2 na przykład ani razu nie napisali. Ale szlag mnie trafia jak widzę komentarze typu "Co to za gra?" a w odpowiedzi "The Sims: Poza Domem" i oba pisane przez 10-cio latków... A jeszcze gorzej znoszę takie "hah pamiętam jaranie się dodatkami xppp" też napisane przez 10-cio latka... soft9
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

KąsaczPL

Postautor: KąsaczPL » 19 cze 2015, 15:43

Dziś podczas grania w The Sims zauważyłem, że zwierzaki mogą także przechodzić pod stołem. Nigdy tego nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Re: The Sims - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 lip 2015, 18:19

Najgorsze w tej serii jest to, że potrzeby taaaaak strasznie szybko spadają, tak cieżko rozwijać kontakty..
Ale uwielbiam w niej tą szczegółowość.. Kupowanie nasion na targu, konfitury.. Aj, szkoda że nowe części nie mają takich szczegołów.
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 27 lip 2015, 14:55

O tak, takie rzeczy w jedynce były najlepiej dopracowane. Na parcelach publicznych mnóstwo ludzi, sprzedawców i ogólnie usług. W restauracjach oprócz kucharzy i kelnerów również toaleta publiczna, sprzątaczki, pomocnicy. Na targowisku sprzedawcy nasion i innych dupereli, w Abrakadabrowie to samo - sprzedawcy najróżniejszych przedmiotów. Od dwójki tego typu rzeczy zaczęły być olewane. Chociaż w czwórce już trochę ma się to lepiej, pojawił się barman, leśniczy, bibliotekarz, trenerzy na siłowni, więc może będzie ok ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Sebosz

Postautor: Sebosz » 19 sie 2015, 10:53

Boże najgorzej w jedynce - wychodzisz o ósmej rano do abrakadabrowa, wracasz o 19 praktycznie padnięty, a w domu dalej 8 XDDD

Awatar użytkownika
simunia

Postautor: simunia » 30 sie 2015, 11:05

Fajnie jest czasami pograć trochę w 1 ja teraz własnie się zastanawiam nad tym czy by nie pograć w nią trochę bo kiedyś ją bardzo lubiłam. Fajne jest to, że w 1 się trudniej zarabia kasę niż w potem kolejnych częściach.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
NyanCat

Postautor: NyanCat » 04 lut 2016, 21:32

Jest powód do świętowania - dzisiaj The Sims obchodzi swoje 16 urodziny! :sweet:
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
NyanCat

Postautor: NyanCat » 30 maja 2016, 16:01

Kilka dni temu będąc w Niemczech na targach rupieci kupiłam Deluxe, Zwierzaki, Gwiazda i Wakacje, nigdy za dużo nie grałam, więc no, jak zainstaluję to zobaczymy jak to będzie. :doge:
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
simunia

Postautor: simunia » 24 lip 2016, 12:11

Dojście na szczyt kariery zawodowej w tej części to prawdziwy wyczyn. No i jest to też swego rodzaju wyzwanie jakby nie patrzeć.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista

Postautor: Bang Bang » 16 lis 2016, 22:53

Mimo że teraz nie gram w simsy to czasem sobie włączam jedynkę by posłuchać muzyki z abrakadabrowa <3
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
Majka Ćwir

Postautor: Majka Ćwir » 12 gru 2016, 12:59

Dla mnie jedynka ma swój niepowtarzalny klimat, którego nie ma ani dwójka ani trójka czy czwórka. Grałam tylko w te trzy części i powiem Wam, że jakby taką magiczną atmosferę ma tylko jedynka. Może jest to po prostu sentyment. Kocham te wszystkie dodatki, Abrakadabrowo, moje ulubione miejsce w the sims 1, dlaczego twórcy nie powtórzyli czegoś takiego w dwójce czy trójce?
Co najbardziej lubicie z the sims 1? Ja muzykę i własnie tę magię

Awatar użytkownika
Jhud

Postautor: Jhud » 12 gru 2016, 14:17

Nie powtórzyli bo praktycznie każda odsłona The Sims była robiona przez inny team? :P No, może przy TS2 pracował Will Wright i większość starego Maxisa, ale pod koniec z dodatkami i tak powoli bywało trochę gorzej, jak już się przygotowywali pod trójkę.

Zawsze gra w którą graliśmy w dzieciństwie czy po prostu pierwsza gra z serii z jaką mieliśmy do czynienia wydaje nam się lepsza. To się nazywa nostalgia. TS1 to pierwsza gra w jaką grałem, ale grałem w nią jak już daawno wyszło TS2- jako dziecko nie rozumiałem o co chodzi z dodatkami więc przez długi czas nie kupiłem dwójki, bo mnie straszyli że aby mieć Zwierzaki muszę mieć podstawę, a ja nie wiedziałem o co chodzi. XD Po prostu wiedziałem że chcę simsy, i tyle. Jak byłem mały to chyba widziałem jak moja siostra gra w TS1 ale nigdy nie pozwoliła mi grać, poza tym stosunkowo pózno miałem styczność z własnym kompem w porównaniu do moich rówieśników (miałem 10 lat, co było 9 lat temu)

Pewnego dnia dostałem pirata jedynki od cioci (wieem, nie gadamy o piractwie, ale to było kiedyś! Ten kto nie miał pirata gry w dzieciństwie niech rzuci kamieniem. Teraz tego nie popieram ale no, 8 lat miałem) i w tę biedną jedynkę grałem. Pamiętam, że nigdy nie mogłem zapisywać gry, czy nawet rodziny zrobić, więc grałem zawsze gotowymi rodzinami, albo Nowakami albo Ćwirami, i za każdym razem musiałem grać od nowa. No i po pewnym czasie nawet dzwięku w końcu nie miałem, z czego się cieszyłem, bo miałem koszmary po tych strasznych odgłosach co były jak np. złodziej przychodził albo duchy były, lol. No i żaden dodatek mi w sumie nie działał. A potem w końcu dostałem TS2.

Więc, ja się nigdy tak naprawdę z jedynką nie zżyłem, chociaż miło wspominam granie w nią. Teraz mam też oryginalną kolekcję ze wszystkimi dodatkami i czasami tak pogram, bo mnie śmieszy simlish w tej odsłonie i faktycznie magia jest fajna. No i muzyka, faktycznie!
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Majka Ćwir

Postautor: Majka Ćwir » 12 gru 2016, 17:26

Jhud pisze:Nie powtórzyli bo praktycznie każda odsłona The Sims była robiona przez inny team? :P No, może przy TS2 pracował Will Wright i większość starego Maxisa, ale pod koniec z dodatkami i tak powoli bywało trochę gorzej, jak już się przygotowywali pod trójkę.

Zawsze gra w którą graliśmy w dzieciństwie czy po prostu pierwsza gra z serii z jaką mieliśmy do czynienia wydaje nam się lepsza. To się nazywa nostalgia. TS1 to pierwsza gra w jaką grałem, ale grałem w nią jak już daawno wyszło TS2- jako dziecko nie rozumiałem o co chodzi z dodatkami więc przez długi czas nie kupiłem dwójki, bo mnie straszyli że aby mieć Zwierzaki muszę mieć podstawę, a ja nie wiedziałem o co chodzi. XD Po prostu wiedziałem że chcę simsy, i tyle. Jak byłem mały to chyba widziałem jak moja siostra gra w TS1 ale nigdy nie pozwoliła mi grać, poza tym stosunkowo pózno miałem styczność z własnym kompem w porównaniu do moich rówieśników (miałem 10 lat, co było 9 lat temu)

Pewnego dnia dostałem pirata jedynki od cioci (wieem, nie gadamy o piractwie, ale to było kiedyś! Ten kto nie miał pirata gry w dzieciństwie niech rzuci kamieniem. Teraz tego nie popieram ale no, 8 lat miałem) i w tę biedną jedynkę grałem. Pamiętam, że nigdy nie mogłem zapisywać gry, czy nawet rodziny zrobić, więc grałem zawsze gotowymi rodzinami, albo Nowakami albo Ćwirami, i za każdym razem musiałem grać od nowa. No i po pewnym czasie nawet dzwięku w końcu nie miałem, z czego się cieszyłem, bo miałem koszmary po tych strasznych odgłosach co były jak np. złodziej przychodził albo duchy były, lol. No i żaden dodatek mi w sumie nie działał. A potem w końcu dostałem TS2.

Więc, ja się nigdy tak naprawdę z jedynką nie zżyłem, chociaż miło wspominam granie w nią. Teraz mam też oryginalną kolekcję ze wszystkimi dodatkami i czasami tak pogram, bo mnie śmieszy simlish w tej odsłonie i faktycznie magia jest fajna. No i muzyka, faktycznie!
Rzeczywiście masz rację niektóre dźwięki z gry były naprawdę straszne...hahaha ale klimat był niesamowity :P