Oakshore

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Oakshore

Postautor: Jackob » 30 mar 2014, 18:43

Przedstawiam Wam Oakshore!

Obrazek

Wtulone we wzgórza, małe miasteczko Oakshore to cicha przystań dla każdego Sima, który chce odpocząć od wielkomiejskiego życia. Rodzinna atmosfera tego miejsca sprawia, że każdy, kto tutaj przyjeżdża, zakochuje się w tej małej mieścinie od razu.
Czy magia tego miejsca zadziała również na Ciebie?

Jest to przerobiona wersja Oakshore, autorstwa pleyita.

- Przy tworzeniu miasta użyłem znacznych ilości obiektów ze Store oraz kilku obiektów zmodyfikowanych.
Nieposiadanie ich w grze spowoduje ich podmienienie się na domyślne.
(Folder z użytymi CC można pobrać tutaj.)
- Świat wykorzystuje mod na oświetlenie, stworzone przez Let Them Eat Burnt Waffles .
- Użyte rozszerzenia i akcesoria: Wymarzone Podróże, Kariera, Po zmroku, Pokolenia, Zwierzaki, Zostań gwiazdą, Nie z tego świata,
Cztery pory roku, Studenckie życie, Rajska Wyspa, Miejskie życie, Diesel.

Pobierz świat

---

Zapis do Oakshore
11 rodzin, 36 mieszkańców i 16 NPC. (Simów stworzył Eq.)

Lista rodzin:
Mahoney (6)
McLaughin (5)
Leander (4)
Auttenberg (4)
Ostensen (4)
O’Kelly (3)
Lancaster (2)
Lancaster (2)
Fitzpatrik (2)
Przyjaciółki (2)
Philips (1)

Przy tworzeniu rodzin również zostały wykorzystane obiekty nieoficjalne oraz Store.
(Folder z nimi znajdziesz tutaj.)
Aby stroje wierzchnie Simów prawidłowo się wyświetlały niezbędne jest pobranie Master Controller’a zgodnego z Twoją wersją gry. (Znajdziesz go tutaj.)

Pobierz zapis

[spoiler]Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć[/spoiler]

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Re: Oakshore

Postautor: Shattered » 30 mar 2014, 21:27

No niestety kurcze u mnie nie działa, bo pisze, że wymaga dodatku który został odinstalowany.. No szkoda, to pewnie przez to, że Rajską wyspę odinstalowałam..
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 30 mar 2014, 22:20

Shattered Zainstalowałaś Oakshore po czym odinstalowałaś Rajską Wyspę? Jeśli tak to odinstaluj otoczenie i zainstaluj ponownie.

Yuttie To ciekawe. U innych nie ma takiego błędu. Spytam się tych osób, czy posiadają wszystkie dodatki. Może jakoś rozwiążemy sprawę.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 31 mar 2014, 13:57

Nie, Rajską wyspę już dawno temu odinstalowałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf

Postautor: Guuki » 01 kwie 2014, 21:09

Hejtuję to, że miastowymi Simami są netowe potwory, buuu.
Sama okolica za to przytulna, sielankowa, z niezwykłym klimatem. Przypomina mi nieco Uniwersytet Simowy. Wszystko takie wyidealizowane, spokojne... Pięknie :) .
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser

Postautor: Eq » 02 kwie 2014, 19:53

Guuki,simowie nie są netowymi potworami - mają tylko fryzury, makijaż CC. reszta to store/gra :P Z resztą, widać po wadze folderu CC.

Fryzura, mikajaż, skin - dla mnie wystarczy, by Sim został netowym potworem :P //Guuki

Śliwka

Postautor: Śliwka » 06 kwie 2014, 11:02

Miasto jej naprawdę piękne, simowie w nim także - w końcu jakaś okolica, gdzie nie latają mi paszczury :P
A tak serio dobra robota - Oakshore jest klimatyczne i miło się w nim gra :)

Awatar użytkownika
Dziub-Dziub

Postautor: Dziub-Dziub » 08 kwie 2014, 21:22

Jak wczytuje miasto to wywala mnie do pulpitu :/
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 08 kwie 2014, 21:57

Dziub-Dziub Samo miasto, czy zapis? Inni potwierdzili, że pobierając samo miasto bez paczki cc wszystko będzie działać dobrze (nie licząc podmienionych obiektów). Jeśli chodzi o zapis, bez cc mogą wystąpić problemy z ładowaniem bo sporo rzeczy się podmieni. To może być powodem wywalania.

Shattered To nie mam pojęcia. Nieposiadanie dodatku powinno wiązać się z podmienieniem obiektów. Na dodatek nie zostały użyte z tego rozszerzenia żadne specjalne opcje. Nie ma przecież parcel do nurkowania, czy też portów.

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: Gunia » 10 kwie 2014, 13:04

Jaki jest ten mod na oświetlenie? Może jestem ślepa, ale jest ich tam z 10 :D
Zapraszam na relację! :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 10 kwie 2014, 13:30

Użyłem konkretnie Moonlight Falls water & No Auroras.
Po prostu możesz sobie wybrać jaka woda ma być, bo niebo będzie przy każdym takie samo. ;)

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: Gunia » 10 kwie 2014, 13:50

Ok, dzięki ;)
Jeszcze jedno pytanie mam- czy w zaznaczonych na czerwono obszarach coś powinno być czego nie mam? Czy są po prostu puste?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 10 kwie 2014, 13:56

Są po prostu puste. ;)
Pobrałaś parkiet cc do miasta? Widzę, że most się nie wyświetlił.

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: Gunia » 10 kwie 2014, 14:13

Pobrałam, ale dopiero na sejwie mi się otworzył :)
Muszę Ci powiedzieć że szkoda, że domki nie są wyposażone. No i nie ma startera, który znacznie ułatwiłby grę nowymi rodzinami.

Obrazek

Awatar użytkownika
Dziub-Dziub

Postautor: Dziub-Dziub » 14 kwie 2014, 13:10

Jak ładuje mi się zapis wyrzuca mnie :/ Pobrałem CC ale bez ubrań, skinów itp ;)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: Gunia » 14 kwie 2014, 20:23

Pokuszę się o skrytykowanie kilku drobnych niedociągnięć :)
Po pierwsze- bardzo, bardzo, jeszcze ze 3 razy napiszę jak bardzo żałuję że nie urządziłeś domków po swojemu, tylko wrzuciłeś podstawowe meble i hulaj dusza. Oczywiście w kilku nie ma aż takiej tragedii (chyba ten O'Kelly'ch jest spoko), ale domek matki z trójką dzieci i jego wnętrze to jakaś porażka. Pisałam Ci już to w PW, że odstawałbyś bardzo od innych twórców, gdybyś przyłożył się do tych wnętrz, ale rozumiem że chciałeś jak najszybciej udostępnić nam miasto :D
Kolejna rzecz, o której już pisałam, ale się powtórzę- nie ma startera, ani jednego! Co całkowicie dyskryminuje grę jedną simką.
Kolejna rzecz to fakt, że nie dodałeś od siebie chyba żadnego klubu (mówię tu o tanecznym, chociaż jakiś bar na plaży czy coś, bo wiem, że jest w Restauracji bar :)), o parcelach z "Zostań Gwiazdą" nie wspomnę. Czasem chyba każdego nachodzi na grę jakąś gwiazdą i przydałby się nie tylko park, ale i jakiś mały bar z występami.
Brakuje mi trochę pływających domów! Jakaś barka byłaby fajna, taka w Twoim stylu, albo takie małe wybrzeże przy plaży. A właśnie, plaża... Oprócz malutkiego domku z kibelkiem nie zauważyłam żadnej, a więc nie ma miejsca na opalanie czy plażowe zabawy :P I kurort, zdecydowanie jakiś mały hotelik przy plaży.
Tak samo brakuje mi miejsca dla młodych! Kręgielni z kawiarnią, salonu gier, miejsca gdzie mogliby się spotkać (chociaż wielu ich nie ma).
Kolejna rzecz to już tyczy się simów. Część musiałam przerobić po swojemu, bo oczywiście gra przypisuje mi ciuchy jakie chce, ale zauważyłam drobną zależność- simowie są albo jasnymi blondynami, albo mają brązowe włosy czy czarne. Jest jedna ruda simka no i emeryci, ale fajnie byłoby zobaczyć kogoś odmiennego. :D
No i coś, co mnie mega mierzi ale nie jest sensem istnienia miasta, ot taka mała rada- jestem kobietą, która interesuje się makijażem i bardzo zwracam na to uwagę u simów (tu może pierdoła, ale bardzo mi przeszkadza)- kobiety o platynowych włosach powinny mieć o 2-3 tony ciemniejsze brwi, a najwyżej brązowe, nigdy czarne bo wygląda to kiepsko. A przy małych oczach nigdy nie dajemy grubej czarnej krechy eyelinerem.
Jeszcze jedna sprawa- domyślam się, że część pastelowych ubrań simów to taki zamysł, ale żaden chłopiec w wieku szkolnym nie założy turkusowych adidasów soft9

No i to tyle, uważam że odwaliłeś kawał dobrej roboty i miasto jest super, a na przyszłość mógłbyś dodać więcej spersonalizowanych miejsc.

Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 15 kwie 2014, 8:41

Znów usprawiedliwię się brakiem miejsca. :swelol:
Przy następnym otoczeniu na pewno wezmę Twoje rady do serca i powstaną parcele takie jak kręgielnia, mały klub dla artystów itd. Jest to moje pierwsze większe przedsięwzięcie, więc liczyłem się z wieloma niedociągnięciami. Jeszcze mogę się przyznać do tych adidasów. soft9

Wygląd simów czyli kolor włosów, brwi i makijaż to działka Eq. (Jednej emerytce i simką=om które zamieszkują domek obok niej, to sam dla nich wybrałem makijaż. Szybko doszedłem jednak do wniosku, że się na tym nie znam soft1 i ta część pracy ponownie spadła na Eq'a. )

Przy Grandview będziesz mi doradzać jakie parcele mam zrobić. :P

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: Gunia » 15 kwie 2014, 16:58

Okej, piszę się :D możesz mnie mianować doradcą do spraw zagospodarowania terenu :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser

Postautor: Eq » 15 kwie 2014, 21:41

Co do simów - może lekko sprostuję. Co do tych brwi, starałem się dawać ciemnejsze, no ale czasami dałem trochę za mocne czy coś, jestem facetem i się na tym nie znam :P Bardzo starałem się robiąc tych simów, ale co do ubrań - Jackob przerabiał ubrania wszystkim simom po kolei. W każdym bądź razie dziękuję Gumi, wezmę te rady do serca, i następnym razem nie walnę kresek dziewczynie z małymi oczami, a także postaram się zrobić do następnego miasta bardziej zróżnicowanych simów :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 01 sie 2017, 10:48

No faktycznie, nie ma żadnego miejsca gdzie można by pójść jak kawiarnia czy kręgielnia.
Strasznie podoba mi się ten park niedaleko ratusza.
Cmentarza też nie ma jako tako, bo ten mały tam to się nie liczy :D
Obrazek