The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
simunia

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 27 cze 2018, 18:47

No właśnie mój nastolatek nie ogarnia już ani domu ani ogrodu ani szkoły więc usunęłam im rośliny i jak już będzie miał prace po skończeniu szkoły to dopiero zacznie sadzić na nowo rośliny. Ogólnie w 4 gra na normalnym życiu jest jedna z najlepszych opcji, bo długość życia długa jest zdecydowanie za długie.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 cze 2018, 18:20

Może mi ktoś powiedzieć co to jest? Łazili z krzesła na miejsce, siadali czym prędzej przy rozmowie... A teraz? A teraz wszyscy klękają! :O

Obrazek

Tak samo simowie są bez przerwy smutni bo jakiś sim z miasta umarł.. LUDZIE! Powiedzcie, że przesadzam
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 28 cze 2018, 18:58

xDDDDDDDDDDDD
EA znalazło rozwiązanie przesiadania się, w końcu... siedzą, co nie? :brawo2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bang Bang » 31 lip 2018, 11:33

Znalazłem to zapisane u siebie na imgurze, pewnie widzieliście, ale mnie to nadal śmieszy :>
Obrazek
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
Ururu

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 01 wrz 2018, 14:04

^ Piękne XD

ALe mnie denerwują te Simsy. Ziomek zarabia niecałe 200 dziennie, a za rachunki ostatnie zapłacił 18 000 ;___; Ponad połowa kasy poszła na rachunki. To jakiś absurd. Ogrzewanie było włączone tylko kilka godzin, ale już je wywalam. -1 do szczęścia to niewielki koszt w porównaniu z tymi rachunkami.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 01 wrz 2018, 17:52

Ururu pisze:
01 wrz 2018, 14:04
^ Piękne XD

ALe mnie denerwują te Simsy. Ziomek zarabia niecałe 200 dziennie, a za rachunki ostatnie zapłacił 18 000 ;___; Ponad połowa kasy poszła na rachunki. To jakiś absurd. Ogrzewanie było włączone tylko kilka godzin, ale już je wywalam. -1 do szczęścia to niewielki koszt w porównaniu z tymi rachunkami.
To to jest wlasnie dobra... rewelacyjna wiadomosc :) Ja do tej pory musze specjalnie zwiekszac poziom rachunkow w MCC bo inaczej simowi sie za duzo kasy zbiera.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
Apple MacBook Pro 15" Retina. i7 2.5GHz/16GB/512GB/AMD Radeon R9 M370X w/2GB
oraz
MSI GS65 15"" i7-8750H (6 core) 2.2 / 32GB / 512GB / Nvidia GTX 1070 Max-q - 8GB

Awatar użytkownika
Ururu

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 01 wrz 2018, 19:52

No tak, ale wzrost z 3000 do 18000 to trochę przesada XD
A zamiast ogrzewania można używać kominków albo interakcji z rozgrzewającymi tulasami <3

Ogólnie mam też protip na wchodzenie simów do domu w ubraniu na dwór. pomimo tego, że istnieją tam śnieżyce i w ogóle jest śnieg, można po prostu ubrać ich w takie domowe-zimowe ciuszki i elegancko.
Wymyślone na poczekaniu, bo mody mi w czwórce nie działają (wszelkie dodatkowe ubranka tak, ale mody już nie :C ), więc mod naprawiający to nie jest dla mnie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jhud

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 02 wrz 2018, 16:51

A masz włączone mody skryptowe?
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Ururu

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 02 wrz 2018, 19:51

W sensie w opcjach? Tam mam zezwolenie na mody.
Pobrane wczoraj mody na kolorowe parasolki i lokaja działają, ale na dodatkowe ikonki dla klubów i cośtam jeszcze już nie. Może po prostu tak trafiłam na pechowe.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 wrz 2018, 18:21

Czy u Was też Simowie nie chcą jeść tortu urodzinowego i weselnego przy stole, tylko stoją? U mnie ciągle stoją nawet opcja usiądź nie pomaga, siadają dopiero po zjedzeniu
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
Carrion Crow

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 25 wrz 2018, 0:43

Siema, specjalnie ponownie założyłem tu konto (po 5ciu latach bodajże, wcześniej pod nickiem Vid), żeby pogadać o TS4.
W zasadzie grałem w podstawkę dawno temu, ale ostatnio stwierdziłem, że kupię resztę dodatków i zobaczę co ta odsłona ma faktycznie do zaoferowania.
I wiecie co...? Mam wrażenie, że bardzo niewiele. Pograłem sobie rodziną, bardzo szybko zakumulowałem tyle funduszy żeby kupić ogromny dom, potomstwo rośnie, na etapie nastolatka i mam wrażenie że po prostu nie mam już co robić. Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem bawienia się w kolekcjonerstwo i odkrywania "sekretów" gry. Mam po prostu wrażenie że tej części brakuje tego "mięcha", które miała trójka. I tej losowości przy okazji.
Nie wspominając o wszędobylskich bugach, multitaskingu który działa jak sobie zażyczy akurat w tej chwili, czyli sławetne:
>niech rodzina zje obiad przy stole
>nie
>matka wstaje od stołu i siada na fotelu dalej, w kąciku do czytania
>syn wstaje i staje obok niej
>matka siada z powrotem przy stole, ale gdzie indziej
>?!

Strasznie podoba mi się idea multitaskingu, podoba mi się estetyka tej gry i że postaci wyglądają po prostu miło dla oka, ale poza tym... no rozczarowanie. Myślałem że zwierzęta mi jakoś to ożywią, a pory roku dodadzą kolorytu, ale na dłuższą metę to nie działa.

P.S.: czy tylko ja wzdycham z tęsknotą do stylistyki części pierwszej? Tego stylu naśladowania amerykańskich sitcomów z lat 90tych, stylizowanych amerykańskich przedmieść, etc.?
Hueh.

Awatar użytkownika
Jhud

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 25 wrz 2018, 10:27

Wiesz, czwórka jest ogólnie mało popularna wśród fanów którzy grali od 1, a jedynką się wszyscy podniecają, więc sam nie jesteś w tych odkryciach. Czwórka jest dość wybrakowana niestety.

Awatar użytkownika
Carrion Crow

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 25 wrz 2018, 13:11

Wiesz co, no może i jest, nie wiem, nie śledzę aż tak bardzo opinii, bo w większości na forach i youtube'ach widzę po prostu festiwal waty cukrowej i klepania się po plecach nieważne co by się w 4ce pojawiło.
Hueh.

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 wrz 2018, 1:23

No wiesz, jeśli komuś się podoba to i niech będzie ta wata cukrowa :p Uważam, ze każda cześć TS4 jest inna i każdy będzie się dobrze bawił przy swojej ulubionej :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Carrion Crow

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 2:09

A gdzie napisałem że komukolwiek zabraniam się bawić dobrze przy 4ce? :P
Hueh.

Awatar użytkownika
DeathValley

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: DeathValley » 26 wrz 2018, 9:23

Mi w czwórce jakoś za łatwo się gra. Może to dziwnie brzmi ale jakoś ciężko aby te simy, np. przypadkowo zginęły. Brakuje mi pożarów czy rabusiów, szopów w koszu, itp. Gra się przyjemnie ale brakuje mi właśnie takich drobnostek, może dlatego odpaliłam ostatnio the sims 2 i bawię się jak nigdy grając kultowymi rodzinami Miłowa :p

Awatar użytkownika
Carrion Crow

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 12:47

Dokładnie! TO jest to czego mi najbardziej w tej grze brakuje - zdarzeń losowych. Telefonów zagadek z jedynki, rabusiów, szopów, głodnych niedźwiedzi, etc. To wszystko sprawiało że gra była ciekawsza i coś mogło się wydarzyć kompletnie przez przypadek.
Raz miałem taką nieprzewidywalną sytuację, która bardzo mnie nakręciła - kazałem (w czwórce ofc) simowi wrzucić pieniążek do studni i zażyczyć sobie coś, wrzucił, a życzenie się obróciło przeciw niemu - zaczął się pożar. Sim został podpalony, a z tego względu że nie ma nic przeciwpożarowego na zewnątrz, to nie zdołał się uratować i zmarł. Żona pobiegła mu na pomoc chcąc go ugasić... też zmarła :D. I dziecko zostało samo. Musiałem niestety zresetować bo dziecka nie chciałem bez matki zostawiać (ojciec to był akurat cham i prostak, żonie rogi przyprawiał, więc mógł zostać martwy, ale żona nie zasługiwała ;P)
Więc tak, tego zdecydowanie brakuje.
Hueh.

Awatar użytkownika
Jhud

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 26 wrz 2018, 14:02

Dla mnie czwórka na pewno jest wybrakowana, ale z drugiej strony ja osobiście w nią gram tak że w sumie *mi* to nie przeszkadza, bo gram w nią niestandardowo, tylko perfekcyjnie zrobionymi simami inspirowanymi czymś zewnętrznym, którzy się nigdy nie starzeją ani nie robią innych pokoleń, w sumie nigdy nawet awansu w pracy nie dostali, no i mi ułatwienia są na rękę, bo nie lubię się męczyć przy grach :P W sumie głównie zdjęcia im robię. Ale w porównaniu do poprzednich części na pewno są braki, i mimo że moja rozgrywka ich nie uwzględnia to i tak uważam że może być lepiej niż jest.

Awatar użytkownika
Carrion Crow

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 14:12

Chciałbym mieć smykałkę do robienia kadrów, albo chociażby do budowania, ale jestem w to tak cienki, że aż wstyd. Czy ktokolwiek z was oglądał jakieś tutoriale na nauczenie się budowania? ;D
Hueh.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 26 wrz 2018, 14:35

Carrion Crow pisze:
26 wrz 2018, 14:12
Chciałbym mieć smykałkę do robienia kadrów, albo chociażby do budowania, ale jestem w to tak cienki, że aż wstyd. Czy ktokolwiek z was oglądał jakieś tutoriale na nauczenie się budowania? ;D
Chyba najlepiej zaczac od . wzorowania sie na projektach. Widzialam kilka tutoriali, zadne jakos specjalnie pomocne. Po prostu zmysl architekta albo sie ma .. albo nie.. Ja nie mam.. ubolewam ale coz zrobic.. zreszta i tak wieksza frajde sprawia mi granie.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
Apple MacBook Pro 15" Retina. i7 2.5GHz/16GB/512GB/AMD Radeon R9 M370X w/2GB
oraz
MSI GS65 15"" i7-8750H (6 core) 2.2 / 32GB / 512GB / Nvidia GTX 1070 Max-q - 8GB