The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 25 wrz 2018, 0:43

Siema, specjalnie ponownie założyłem tu konto (po 5ciu latach bodajże, wcześniej pod nickiem Vid), żeby pogadać o TS4.
W zasadzie grałem w podstawkę dawno temu, ale ostatnio stwierdziłem, że kupię resztę dodatków i zobaczę co ta odsłona ma faktycznie do zaoferowania.
I wiecie co...? Mam wrażenie, że bardzo niewiele. Pograłem sobie rodziną, bardzo szybko zakumulowałem tyle funduszy żeby kupić ogromny dom, potomstwo rośnie, na etapie nastolatka i mam wrażenie że po prostu nie mam już co robić. Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem bawienia się w kolekcjonerstwo i odkrywania "sekretów" gry. Mam po prostu wrażenie że tej części brakuje tego "mięcha", które miała trójka. I tej losowości przy okazji.
Nie wspominając o wszędobylskich bugach, multitaskingu który działa jak sobie zażyczy akurat w tej chwili, czyli sławetne:
>niech rodzina zje obiad przy stole
>nie
>matka wstaje od stołu i siada na fotelu dalej, w kąciku do czytania
>syn wstaje i staje obok niej
>matka siada z powrotem przy stole, ale gdzie indziej
>?!

Strasznie podoba mi się idea multitaskingu, podoba mi się estetyka tej gry i że postaci wyglądają po prostu miło dla oka, ale poza tym... no rozczarowanie. Myślałem że zwierzęta mi jakoś to ożywią, a pory roku dodadzą kolorytu, ale na dłuższą metę to nie działa.

P.S.: czy tylko ja wzdycham z tęsknotą do stylistyki części pierwszej? Tego stylu naśladowania amerykańskich sitcomów z lat 90tych, stylizowanych amerykańskich przedmieść, etc.?
Hueh.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 25 wrz 2018, 10:27

Wiesz, czwórka jest ogólnie mało popularna wśród fanów którzy grali od 1, a jedynką się wszyscy podniecają, więc sam nie jesteś w tych odkryciach. Czwórka jest dość wybrakowana niestety.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 25 wrz 2018, 13:11

Wiesz co, no może i jest, nie wiem, nie śledzę aż tak bardzo opinii, bo w większości na forach i youtube'ach widzę po prostu festiwal waty cukrowej i klepania się po plecach nieważne co by się w 4ce pojawiło.
Hueh.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 wrz 2018, 1:23

No wiesz, jeśli komuś się podoba to i niech będzie ta wata cukrowa :p Uważam, ze każda cześć TS4 jest inna i każdy będzie się dobrze bawił przy swojej ulubionej :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 2:09

A gdzie napisałem że komukolwiek zabraniam się bawić dobrze przy 4ce? :P
Hueh.

Awatar użytkownika
DeathValley
Posty: 21
Rejestracja: 23 wrz 2018, 13:28

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: DeathValley » 26 wrz 2018, 9:23

Mi w czwórce jakoś za łatwo się gra. Może to dziwnie brzmi ale jakoś ciężko aby te simy, np. przypadkowo zginęły. Brakuje mi pożarów czy rabusiów, szopów w koszu, itp. Gra się przyjemnie ale brakuje mi właśnie takich drobnostek, może dlatego odpaliłam ostatnio the sims 2 i bawię się jak nigdy grając kultowymi rodzinami Miłowa :p

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 12:47

Dokładnie! TO jest to czego mi najbardziej w tej grze brakuje - zdarzeń losowych. Telefonów zagadek z jedynki, rabusiów, szopów, głodnych niedźwiedzi, etc. To wszystko sprawiało że gra była ciekawsza i coś mogło się wydarzyć kompletnie przez przypadek.
Raz miałem taką nieprzewidywalną sytuację, która bardzo mnie nakręciła - kazałem (w czwórce ofc) simowi wrzucić pieniążek do studni i zażyczyć sobie coś, wrzucił, a życzenie się obróciło przeciw niemu - zaczął się pożar. Sim został podpalony, a z tego względu że nie ma nic przeciwpożarowego na zewnątrz, to nie zdołał się uratować i zmarł. Żona pobiegła mu na pomoc chcąc go ugasić... też zmarła :D. I dziecko zostało samo. Musiałem niestety zresetować bo dziecka nie chciałem bez matki zostawiać (ojciec to był akurat cham i prostak, żonie rogi przyprawiał, więc mógł zostać martwy, ale żona nie zasługiwała ;P)
Więc tak, tego zdecydowanie brakuje.
Hueh.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 26 wrz 2018, 14:02

Dla mnie czwórka na pewno jest wybrakowana, ale z drugiej strony ja osobiście w nią gram tak że w sumie *mi* to nie przeszkadza, bo gram w nią niestandardowo, tylko perfekcyjnie zrobionymi simami inspirowanymi czymś zewnętrznym, którzy się nigdy nie starzeją ani nie robią innych pokoleń, w sumie nigdy nawet awansu w pracy nie dostali, no i mi ułatwienia są na rękę, bo nie lubię się męczyć przy grach :P W sumie głównie zdjęcia im robię. Ale w porównaniu do poprzednich części na pewno są braki, i mimo że moja rozgrywka ich nie uwzględnia to i tak uważam że może być lepiej niż jest.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 14:12

Chciałbym mieć smykałkę do robienia kadrów, albo chociażby do budowania, ale jestem w to tak cienki, że aż wstyd. Czy ktokolwiek z was oglądał jakieś tutoriale na nauczenie się budowania? ;D
Hueh.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 26 wrz 2018, 14:35

Carrion Crow pisze:
26 wrz 2018, 14:12
Chciałbym mieć smykałkę do robienia kadrów, albo chociażby do budowania, ale jestem w to tak cienki, że aż wstyd. Czy ktokolwiek z was oglądał jakieś tutoriale na nauczenie się budowania? ;D
Chyba najlepiej zaczac od . wzorowania sie na projektach. Widzialam kilka tutoriali, zadne jakos specjalnie pomocne. Po prostu zmysl architekta albo sie ma .. albo nie.. Ja nie mam.. ubolewam ale coz zrobic.. zreszta i tak wieksza frajde sprawia mi granie.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 15:20

No właśnie... albo się ma, albo nie.
Ja bym chętnie stworzył coś ciekawego i wprowadził tam swoich ludzi, ale albo mi wychodzą banały, albo pokraczne twory.
Hueh.

Awatar użytkownika
DeathValley
Posty: 21
Rejestracja: 23 wrz 2018, 13:28

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: DeathValley » 26 wrz 2018, 18:55

Carrion Crow pisze:
26 wrz 2018, 14:12
Chciałbym mieć smykałkę do robienia kadrów, albo chociażby do budowania, ale jestem w to tak cienki, że aż wstyd. Czy ktokolwiek z was oglądał jakieś tutoriale na nauczenie się budowania? ;D
Ja oglądałam: "jak sprawić żeby dom miał ciekawy kształt" "jak zbudować dach" itp itp. Raczej mi to nie pomogło, po prostu buduję brzydkie klocki i skupiam się bardziej na dobieraniu mebli :P

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 26 wrz 2018, 19:47

No właśnie, takie samo mam wrażenie po oglądaniu tych tutoriali, że w zasadzie naoglądasz się tego, ale nic z tego nie wynika
Hueh.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 26 wrz 2018, 20:23

Moim zdaniem najlepiej wzorować się na jakimś domu istniejącym w rzeczywistości i spróbować przełożyć go najpierw na plan (rzut z góry) na papierze, a potem dopiero na budynek w simsach (niestety w grze proporcje są niekiedy mało realistyczne ;) ). W tym celu dobrze jest wybrać sobie rzeczywisty obiekt, którego plan jest dostępny w Internecie, np. jakiś dom wybudowany przez znanego architekta lub taki, który był planem filmowym. :) W ten sposób zbudowałam dwa najbardziej udane według mnie domy, choć i tak wiele im brakuje do cudów, które można znaleźć w Galerii. Brak mi cierpliwości do ustawiania tych wszystkich detali. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 29 wrz 2018, 11:32

Jest to jakiś pomysł, ale jak widzę tych magików budujących na Youtube to mam ochotę zapaść się pod ziemię :D
Hueh.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 29 wrz 2018, 13:06

Nie oglądałam nigdy tutoriali, swoje budowanie zaczęłam od odwzorowywania prawdziwych projektów domów, ale to mi ekhem ekhem no niezbyt wychodziło XD Jako tako nauczyłam się dopiero robić wnętrza pobierając domy innych graczy z modthesims i podpatrując, w jaki sposób to robią inni. Co nie zmienia faktu że bryły to nadal dla mnie czarna magia xD
Co do czwórki, ja porzucam ją na dłuższy czas, znudziłam się kompletnie i nawet dodatki nie pomogły, mam jeszcze Przygodę w dżungli która wciąż czeka ale tak się zniechęciłam do tej gry że nawet tego mi się nie chce. Jedyne co w niej robię to siedzę w CAS albo trybie budowania, a skoro EA najwyraźniej nie zamierza wydać wiedźm ani żadnego ciekawszego dodatku, to ja nie widzę sensu grania tu, skoro jest trójka :doge:
Obrazek

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 29 wrz 2018, 13:37

Szczerze mówiąc to ja nawet nie chcę wiedźm w tej grze, nie wiem czemu, ale ten temat raczej nigdy mnie nie jarał, w trójce mam wszystkie te paranormalne pierdoły wyłączone, oprócz wampirów, które w paru miastach są już docelowo zrobione.
Natomiast fakt, tej grze brakuje contentu i jakiegoś takiego "flow" rozgrywki.
Hueh.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 paź 2018, 21:05

Wow, nareszcie wprowadzą edycję terenu - zapowiedzieli i zaprezentowali ją na dzisiejszym Maxis Monthly:


youtu.be/F10LNlHZlmQ

Więcej o nadchodzących nowościach: > Sims True Life: Maxis Monthly - podsumowanie transmisji live <

Kolejny aspekt, na który początkowo 'nie pozwalał silnik gry'. Można? Można.
Obrazek

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lama » 02 paź 2018, 23:14

Czy to jest ukryta wskazówka na GARAŻE? :wat:
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 paź 2018, 1:18

Ale zobaczcie, jak długo zajmuje im tworzenie niektórych podstawowych rzeczy, które były zawsze. Coś musi być albo nie tak z silnikiem gry, albo rzeczywiście zespół jest mniejszy i ma mniej środków na tworzenie TS4. A październikową aktualizację odwołali i przełożyli na listopad, bo nie wyrobili się z ukończeniem kariery tego influencera modowego. Po edycji terenu też widać, że narzędzie czeka jeszcze sporo pracy.

Szczerze to ja bym wolał zamiast tej edycji terenu poprawianie tego co już jest w grze - niemowlaków, nastolatków, emerytów, bo te grupy wiekowe są po prostu bo są, ale niewiele wnoszą do gry.

Co do tego niby garażu - jestem na 99% pewien, że to cicha zapowiedź samochodów. Najpierw zamieszczają na FB bodajże parcelę z takim pseudo garażem. Teraz stawiają go w prezentacji edycji terenu. Chyba nie powinniśmy mieć wątpliwości, że to zapowiedź :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości