The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 06 sty 2017, 21:32

Mówiono, że dodatki będą raczej raz na rok... czyli my możemy się spodziewać gdzies w 4 kwartale 2017 ;]
Ale co z tego, wymyślą teraz NocneŻyciePoZmroku #3 tyle, że z kapelami, gwiazdami, magikami, aktorami i nowym miastem... I ot, nowy dodatek...
Haahha :D

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 06 sty 2017, 21:52

Braxandre pisze:Mówiono, że dodatki będą raczej raz na rok... czyli my możemy się spodziewać gdzies w 4 kwartale 2017 ;]
Ale co z tego, wymyślą teraz NocneŻyciePoZmroku #3 tyle, że z kapelami, gwiazdami, magikami, aktorami i nowym miastem... I ot, nowy dodatek...
Haahha :D
Gdyby ktoś mi to powiedział pięć lat temu to bym go wyśmiał. Ale problem w tym, że z T$4 to naprawdę możliwe soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 07 sty 2017, 0:28

Braxandre pisze:Mówiono, że dodatki będą raczej raz na rok...
Jeśli to prawda (a wszystko wskazuje na to, że tak), to mnie nieźle załamałeś. Ja tu czekam na przeminięcie tej generacji, a - jak widać - rozwijanie tej odsłony będzie trwało jeszcze długie lata. Wszystko dlatego, że rozdrabniają zawartość na jeszcze mniejsze pakiety, a dodatki zostawiają wiele do życzenia. :') To jest czarny czas dla tej gry.
Zapowiedź pakietu z wampirami wygląda OK, ale część z kręglami nie przedstawia nic interesującego.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 sty 2017, 0:41

Mi tam się dobrze gra w czwórkę, ale mimo wszystko też czekam aż ta generacja przeminie. Męczy mnie już to całe rozdrabnianie się, obiecywanie i czekanie na uzupełnianie podstawowych rzeczy.

Fajnie, jak grę się rozwija przez długi czas, ale w przypadku TS4 poszli zbyt w jedną skrajność.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 07 sty 2017, 1:07

Zastanawiam się na jakiej podstawie niektórzy z Was myślą, że TS5 (o ile powstanie) to będzie "prowadzone" w inny sposób? Jak dla mnie to będzie już tylko gorzej. To co teraz dzieje się przy TS4 może nam się nie podoba, ale skoro to nadal kontynuują, to znaczy, że mają z tego pieniądze. A EA to korporacja licząca na zyski a nie fundacja charytatywna, która chce wywołać uśmiech na twarzach graczy.

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 07 sty 2017, 9:55

Patrząc na tempo wydawania dodatków do czwórki, piątka (jeśli się ukaże) powstanie nie szybciej niż w 2021
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 sty 2017, 11:29

Hirooo wg mnie czwórka nie jest niczym nadzwyczajnym w tym względzie, po prostu EA przystosowało plany wydawnicze do obecnych standardów, gdzie wiele gier obecnie otrzymuje masę małych DLC i liczne aktualizacje bo dłuższe wsparcie gry bardziej się opłaca, nawet jeśli podstawa wyszła okrojona. Takie dawkowanie zawartości dłużej utrzymuje zainteresowanie graczy tytułem, co udowodniło już wiele innych tytułów poza TS4. Wystarczy wspomnieć tu Fallouta, Skyrima, Cywilizację, Cities: Skylines, a także wiele gier sieciowych i nie tylko. To czy w TS5 będzie to kontynuowane nie ulega wątpliwości, w końcu to nie instytucja charytatywna jak napisałeś i model wydawniczy musi być opłacalny, ale zawsze można liczyć chociaż na dużo lepszą jakość produktu (po aferach z obciętą zawartością, nie sądzę żeby w przypadku premiery TS5 zabrakło takich podstaw jak małe dzieci, chyba że EA chce, żeby znowu się ten temat ciągnął za nimi latami jak teraz).

Simwood EA w ubiegłym roku samo ogłosiło, że planują wydawać czwórkę minimum do 2018 roku. Nie zdziwię się, jeśli w 2019 wyjdą ostatnie dodatki/pakiety i jeszcze tego samego roku TS5. To, że wydają 1 dodatek rocznie i masę pomniejszej zawartości nie oznacza, że będzie pełnych dodatków ok 7-8 sztuk tak jak przy poprzednich częściach. Powinniście już wiedzieć, że w przypadku TS4 plany wydawnicze całkowicie rozmijają się z tym, co było przy okazji TS2 czy TS3. Zakończenie TS4 po wydaniu np. dużych 5 dodatków wcale mnie nie zdziwi.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 sty 2017, 13:17

Mi tam nie przeszkadza rozdrabnianie tej zawartości gdyby była ona jakaś ciekawa i jakoś urozmaicala grę. Rozumiem ze każdy gra i inaczej i oczekuje czegoś innego ale ja od symulacji życia oczekuje rodzinnej rozgrywki. A tutaj jest pełno możliwości i pomysłów. Natomiast EA wydaje 3 akcesoria o ogrodzie i wszystko dosłownie skupiające sie na dorosłym życiu poza domem
Pomysł akcesoriów z pralkami dla mnie świetny gdyby dobrze go zrealizować. Pralka, suszarka. Czy nawet odkurzacz albo żelazko No nie wiem.. ktoś kiedyś powiedział ze na cholerę pranie w grze skoro w życiu ma dość.. to po cholerę grasz w symulacje życia? Pograj sobie w jakąś grę fanstasy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 07 sty 2017, 13:28

Zgadzam się z Shatt. Przydałyby się takie akcesoria "domowe" z robieniem prania, prasowaniem i ogólnie sprzątaniem.
Najlepszym krokiem dla EA byłoby teraz wydanie dodatku w stylu "Pokolenia" i tam upchnięcie wszystkiego, czego brakuje - place zabaw, pralki, nowe imprezy itd.
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 07 sty 2017, 14:59

Simwood pisze:Najlepszym krokiem dla EA byłoby teraz wydanie dodatku w stylu "Pokolenia" i tam upchnięcie wszystkiego, czego brakuje - place zabaw, pralki, nowe imprezy itd.
Jeśli już, to najlepszym dla EA byłoby wydanie dodatku Pokolenia i tam danie małych dzieci i rzeczy dla nich (choć wydaje mi się, że mimo wszystko małe dzieci będą w aktualizacji dla wszystkich, a dodatek da rzeczy dużo dla nich więcej, różnorodne zabawki, przewijak, którego nie będzie w aktualizacji, może przedszkole, itd.) i kilku akcesoriów czy tam pakietów w stylu "Pralnia" i tam pralki, "Sprzątanie" i tam coś o sprzątaniu, "Place zabaw" - wiadomo, "Wypasione pokoje dla maluchów" itd. Takie rzeczy rozdrobnią, bo to się po prostu sprzeda i tyle. :)

Ciekawe, czy zwierzaki dadzą w jednym dodatku czy rozwalą na pakiety i będzie "Koty", "Psy", "Gryzonie" soft9, bo już nic mnie nie zdziwi, skoro wychodzi osobny pakiet z kręgielnią. :)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 sty 2017, 15:37

Mnie również irytuje, że twórcy na siłę chcą być cool i wciskają różne modne aktywności dla dorosłych. Tymczasem dzieci znowu odchowuję byle tylko jak najszybciej stały się dorosłe bo nie ma nimi co robić...

Ale szczerze nie dziwię się im. Wystarczy spojrzeć na różne ankiety przeprowadzane przez nich czy ostatnio na stronie pomocy the sims na FB, z których jasno wynika, że dla graczy właśnie takie bzdury są priorytetem, a życie rodzinne w tych ankietach zajmuje bardzo niskie pozycje. Jakie akcesoria wybrali najlepszymi w 2016? KINO DOMOWE, które nie wniosło prawie niczego nowego prócz maszynki do popcornu. Rozumiecie, Kino domowe? Akcesoria, które dały dwa wielkie telewizory... A jakiego dodatku oczekują najbardziej? Oczywiście zwierzaków, dalej były studia, postaci nadnaturalne... życie rodzinne dopiero na 5 miejscu.

Dlatego EA produkuje takie rzeczy, bo dzieciarnia, która jest docelowym graczem, patrzy oczami. Tam gdzie jest kolorowo i dużo to się sprzedaje.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 07 sty 2017, 16:01

Bo "dzieciarnia" to jest jednak ich market... Nie można ich winić o to że nie robią tego co dorośli fani chcą. Gry dla dorosłych wbrew pozorom są bardzo trudną marką.
Trzeba pamiętać ze simsy to jednak gra od 12 lat (...w Rosji od 18, ale mniejsza) więc starają się jak najbardziej ich słuchać. A młodsi gracze raczej nie są właśnie zainteresowani takim rodzinnym graniem, w końcu młodzi ludzie z reguły młodszych dzieci nie lubią (jak i starsi oczywiście, nie każdy z tego wyrasta- ja też nie wyrosłem :P)
Nie mówię że polityka EA jest dobra, broń Boże, ale trzeba rozumieć dlaczego starszych fanów traktują po macoszemu.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 sty 2017, 18:28

Jhud ale dotąd jakoś nikomu nie przeszkadzało to, że gra była dla wszystkich ;p Przy TS2 i TS3 mierzyli w różne grupy wiekowe i się z tym nie kryli, a teraz wręcz przeciwnie. Robią wszystko, żeby starsi nie mieli tu czego szukać. Nie wiem, może TS4 jest swego rodzaju eksperymentem. Każda gra, która regularnie otrzymuje nowe części, w końcu jest na etapie, gdzie twórcy testują nowe rozwiązania i zawsze trafi się czarna owca w rodzinie (czyli część, która na tle innych jest postrzegana jako najgorsza).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 07 sty 2017, 21:59

Prawda jest taka, że także spora część starszych czy dorosłych wręcz graczy nie gra w ogóle dziećmi i się nimi w grze nie interesuje. Tworzą sobie swoją wymarzoną Simkę czy parę, robią im zdjęcia, wrzucają np. na tublra. Czy swojego ulubionego demona :D, jakiegoś innego anioła, stwora czy postać z książki i interesuje ich chodzenie nimi na imprezy itd., robienie jak najładniejszych zdjęć...
Także, jeśli przyjmiemy, że spora część graczy młodszych, czyli takich 12-15 nie gra dziećmi prawie wcale, bo sami praktycznie nimi są ;) i chcą się pobawić dorosłymi, robić bara-bara ;), chodzić do klubów i po prostu robić to wszystko, co robią dorośli według nich, a oni nie mogą ;) plus naprawdę spora część graczy 16+ oraz zupełnie już dorosłych także dzieciakami w grze się nie interesuje, chce robić zdjęcia swojej idealnej Simce czy parze itd., to tak naprawdę nie pozostaje zbyt wiele graczy, których interesuje w grze rozwijanie rodziny, wychowywanie dzieci i bawienie się nimi na huśtawce czy w piaskownicy. :)
Stąd te wyniki w sondach i ankietach są takie, jakie są - marzenie o życiu rodzinnym w TS4 dopiero na 5. miejscu i Kino domowe najlepszym pakietem w 2016. :)
To dobrze tłumaczy, czemu EA trochę pomija ten jakże istotny wątek maluchów w TS4. Bo choć rzeczywiście jest mega istotny i bez niego gra jest niekompletna - tak naprawdę tylko niewielkiej ilości osób tego życia rodzinnego w grze brakuje. Dlatego też EA skupia się na rozszerzaniu życia młodych dorosłych: mieszkania w blokach, kluby, imprezy, spotkania, festyny itd.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 sty 2017, 22:21

Ale wydaje mi się że jednak tego typu sandbox powinien mieć dużo możliwości wyboru. Tak żeby każdy mógł grać jak lubi. Ja na przykład zawsze nastawiam rozgrywkę na rodziny. Uwielbiam wychowywać moich simów, rozwijać ich skille i kariery, a potem ich rozmnażam, żeby nowe pokolenie przejęło schedę. No i niestety jestem przez to poszkodowany bo ten element rozgrywki nie jest taki, jaki być mógł.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sty 2017, 17:14

A tak odchodząc od tematu marketingu EA...

Jak mnie coraz bardziej irytują bugi w TS4! Jest coraz gorzej, jeśli chodzi o zachowanie simów. Dosłownie wciąż przerywają nagle akcje żeby zająć się czymś innym, a podczas rozmawiania chodzą po całym pomieszczeniu co chwilę zmieniając siedzenia. Przykłady, które mam dosłownie codziennie w grze:

1. Sim A bierze jedzenie, siada, przerywa jedzenie i idzie wziąć prysznic po czym przerywa prysznic i idzie rozmawiać z simem B po czym nagle wszystkie akcje się anulują i wszyscy stoją bezczynnie.

2. Sim A rozmawia z simem B, siadają na kanapę, po czym sim B wstaje żeby usiąść na fotel, po czym Sim A wstaje żeby usiąść na drugi fotel bliżej sima B, wtedy sim B wstaje i idzie usiąść na krzesło w jadalni, sim A idzie za nim i siada obok, po czym akcja rozmowy się przerywa i sim B wychodzi do innego pokoju.

To jest koszmar i totalnie psuje rozgrywkę bo muszę poświęcać czas na to, żeby ponownie wydawać polecenia które się anulowały, a nabijanie paska znajomości z jakimś simem to tragedia, bo przez ciągłe przesiadanie się dużo dłużej to trwa :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 sty 2017, 17:39

I niestety Levkoni to jest coś czego nigdy nie naprawią, a będzie coraz gorzej..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Halpuria » 08 sty 2017, 20:54

A gracie z włączoną wolną wolą? U mnie wyłączenie tej funkcji znacznie poprawiło rozgrywkę, bo się już praktycznie grać nie dało.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sty 2017, 21:00

Ja ostatnio próbuję grać z wyłączoną wolną wolę, ale dam znać czy jest lepiej. Choć nie sądzę, żeby miało to wpływ na przesiadanie się podczas rozmowy czy nagłe anulowanie się działań (np. jak moi simowie mają kolejkę działań, to często przestają brać prysznic, mimo że nadal są brudni i biorą się za następne zadanie. To samo z jedzeniem potraw).

Najbardziej mnie wkurza, że już kilka razy w spisie zmian aktualizacji czytałem, że poprawili przesiadanie się simów, a ja nie widzę w ogóle żadnych zmian. Ostatnio na przykład rzekomo naprawili to, że simowie oglądając TV wstawali z siedzenia i oglądali na stojąco. Nic z tego, u mnie cały czas simowie wstają i stoją obok kanapy zamiast na nią usiąść.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 sty 2017, 21:57

Tak samo jak na zwiastunach simowie siedzą i oglądają występy simów np. karaoke czy podczas opowiadania dowcipów, a u nas w grze stoją wokoł niego :facepalm:
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości