The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 18 maja 2016, 23:45

•Dodano pustą linijkę po każdym podpunkcie aktualizacji, by wizualnie wydłużyć listę zmian.
Nie wiem czemu ale strasznie mnie to rozbawiło XD Otwarcie mówią, że specjalnie chcą wydłużyć wizualnie listę, żeby wydawało się, że tak dużo zrobili :doge:
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 20 maja 2016, 22:25

Nadchodzi poprawione oświetlenie w grze:

Obrazek

twitter.com/SimGuruPizza
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 20 maja 2016, 22:25

Czyli jednak dobrze mówiłem w temacie o Zjedzmy na mieście ^^ A tu link do oryginalnego posta: https://twitter.com/SimGuruNinja/status ... 48?lang=pl

Opis mówi: "To niesamowite, jak oświetlenie wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Nasi artyści odwalili kawał dobrej roboty!"
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2016, 1:05

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Bz7e0kV ... e=youtu.be[/youtube]

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego jej skóra zmienia kolor wraz z ruchami jej ciała? :|
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 30 maja 2016, 1:47

Zapewne dlatego, że poruszając się lekko na boki, przesuwa się w dwie różne strefy oświetlenia. Lampy, okna, komputer, są źródłem różnych oświetleń. Nawet takie niepozorne rzeczy, jak lodówka albo blat, dodatkowo odbijają światło, a inne przedmioty je zasłaniają. Kod gry nie jest na tyle dopracowany, by łączyć każdy typ światła lub cienia ze sobą i w rezultacie simka "miga". Może z najnowszą aktualizacją oświetlenia to zniknie?

btw, mnie tu dodatkowo denerwuje, że w czasie cichych okrzyków buzia nie otwiera się w odpowiedni kształt. Jej zęby się stykają, a ona w śmiech xd A jak już "mówi" potem normalnie, to otwiera usta szeroko.

I btw 2, myślę, że to raczej pasuje do błędów, nie pogaduszek :v

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 maja 2016, 11:39

Akurat w Simsach zawsze były problemy z oświetleniem. Pamiętam jak w TS2 dziwnie wyglądało światło padające na tapety, w TS3 wszystko się błyszczało, a w TS4 często każdy obiekt "wpada" pod inne źródło światła co wygląda koszmarnie. Np. zasłony na oknach - to już masakra. Często każda zasłona wpada w inne źródło światła przez co całkowicie zmieniają odcienie. I mimo, że wszystkie są np. w kolorze zielonym, to jedna zrobi się szara, inna jakaś żółtawa, a trzecia pozostanie zielona...

Mam nadzieję, że ta nowa aktualizacja coś z tym zrobi i nie będziemy mieli tylko ładnych cieni, ale również poprawione oświetlenie.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 02 cze 2016, 16:18

"Jak informuje serwis Wral, najnowsza aktualizacja wprowadzi do gry niecodzienne opcje modyfikacji postaci. Twórcy dodadzą do gry możliwość tworzenia transseksualnych Simów oraz zniosą bariery pomiędzy płciami w grze. Zgodnie z ideologią gender, żaden Sim nie będzie musiał mieć określonej płci i przypisanych do niej ubrań i strojów."
- DOTsim
więcej: http://sims.arhn.eu/2016/06/02/transsek ... ment-99672

Fajnym urozmaiceniem na pewno jest to, że ubrania/fryzury będą dostępne dla wszystkich płci, chociaż sam nie jestem do tego przekonany - z obecnym systemem losowości w czwórce... :facepalm: Opcja ustawienia płodności tez jest super!
Nie sadze, by dobrym pomysłem było usunięcie oznaczenia płci w Galerii. Cholera, to tylko płeć, nie musi nic znaczyć. soft1
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 02 cze 2016, 16:25

Przegoniłaś mnie - miałem opublikować to wtedy kiedy ty o tym napisałaś. ;)
Co do nowinki: MA-SA-KRA. Czyli od dzisiaj dżendery nawet w Simsach ;).
PS: Mimo wszystko, jestem tolerancyjny. Jednak te opcje z płcią nie są dobrym pomysłem do takiej gry jak The Sims.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2016, 16:26

Ja pier...
Co za niedochalsty genetyczne. No zes nie mogę. Już nawet nie będzie można zagrać bo bez łatki gra się Noe uruchomi..
Jeden wielki cyrk będą lazic faceci w sukienkach, baby ubrane jak lesby a ty się nie dowiesz czy to baba czy chłop.. jeszcze niech faceci dzieci rodzą...
Tak ich osbram na twiterze że poczują ten zapach.
Koniec serii. Już nawet małych dzieci Nie chce

EDIT: Może bez wulgarności, co?/Indra
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 02 cze 2016, 16:32

Przepraszam bardzo bo nie chcę obrazić niczyich poglądów ani nic ale ja się czuję po prostu zniesmaczona .-. Z jednej strony gra dla dzieci i są one dla nich grupą docelową a z drugiej strony robią takie coś? Czy to już aby na pewno gra 12+?
Jestem tolerancyjna i tak dalej ale że propaganda dotarła nawet do Simsów to lekkie przegięcie... Nie chciałabym np. żeby moje dziecko w to grało.
Żeby nie robić offtopu, masakrą jest samo to, że miastowi Simowie mężczyźni będą teraz paradować w szpilkach ubrani jak nie powiem co... :facepalm: I jeszcze nie wiadomo jakiej płci toto w ogóle jest.
Pracowali nad tym rok? SERIO? A gdzie małe dzieci?
Dziękuję do widzenia, ja już nie mogę patrzeć na to co oni robią z tą grą...
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 02 cze 2016, 16:34

Shatt, na pewno wyjdzie jakiś mod na przywrócenie tylko dwóch płci.
Zastanawiam się czy gra będzie automatycznie spawnować babochłopów czy nie? ;/ Może będzie jakaś opcja odznaczenia tego. Fryzury fajnie, ciuchy niech będą, ale trzecia płeć?! :facepalm:
A małych dzieci ni ma...

Ale w sumie będę mógł teraz stworzyć Michała Szpaka i Conchitę Wurst :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2016, 16:43

Nie mogę, już obsrałam ich na twiterze, że spamowe zabezpieczenie się włączyło. I będę to robić codziennie.
Dziś ma być niby ten patch. No wyobrażacie to sobie? Po prostu masakra...
Rok poświęcili na to gówno, a o małych dzieciach ni widu ni słychu...
No jak pomyślę, że oni zamiast robić małe dzieci, przez rok po cichaczu to gówno szykowali to aż mnie skręca


Nie będzie płci,a jedynie możliwość określenia zdolności reprodukcji.. Ludzie! Ludzie! Czy ja mam zwidy??

A najgorsze jest to, że za granicą tym się podniecają jak nowym wibratorem. Masakra, co się dzieje na świecie :|

Grzybiarzyca z EA na twiterze oznajmiła, że gra nie będzie automatycznie tworzyć nowych wydziwień

EDIT: Ponawiam ostrzeżenie, następnym razem będzie warn. Swoje oburzenie możesz okazywać w sposób bardziej kulturalny/Indra
Ostatnio zmieniony 02 cze 2016, 16:47 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 02 cze 2016, 16:46

Hahahahaha! :rotfl: A na poważnie: jako wielka fanka drag queen cieszę się z możliwości przebierania facetów w damskie ciuszki. <3 Za to kompletnie nie rozumiem idei zmiany płci w dowolnym momencie (i znając życie pewnie będzie można to zrobić wielokrotnie soft9 ) - ładny ukłon w stronę osób transseksualnych, ale czy to aż tak potrzebna funkcja, żeby wprowadzać ją przed małymi dziećmi/zwierzakami/zjawiskami atmosferycznymi? Mam nadzieję, że po takiej operacji bezpłodność będzie ustawiała się automatycznie i będzie to nieodwracalne.
Nie podoba mi się zniknięcie oznaczeń płci. Skoro już wprowadzają płeć psychiczną i biologiczną, niech po prostu będzie wyświetlana informacja o obu i wszyscy będą zadowoleni. Tak jak Cain obawiam się również losowości w doborze strojów miastowych simów - już teraz wyglądają jak pajace, a jak wygeneruje mi się w sąsiedztwie jakiś emeryt w kusej spódniczce i szpilkach, mój szacunek do tej gry spadnie poniżej zera. :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2016, 16:50

Nie rozumiem.
Mam teraz rodzinę i co, nagle będą nieokreśleni seksualnie i będę musiała które ma zachodzić w ciążę??????? Matko, matko. Koniec świata
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 02 cze 2016, 17:01

Achh, czyli gra nie będzie tworzyć takich cudów, przynajmniej tyle. Co nie zmienia faktu, że PO CO komu taka opcja?! Co z tym światem? soft9 Nie wystarczy samo to, że ta sama płeć może wykonywać miłosne interakcje ze sobą? Nie, bo trzeba jeszcze wprowadzić trans, gender, facetów w ciąży i Bóg wie co jeszcze. Rany, i jeszcze to ustawianie płodności :haha:
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 02 cze 2016, 17:04

oficjalnie wracam do TS3 ... ostatni bastion TS4 upadl :D
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 cze 2016, 17:11

Też jestem zniesmaczony. Facet to facet, baba to baba. I tak powinno być. Tyle.
Porażka. :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 02 cze 2016, 17:31

soft9

Nie widzę w tym osobiście nic złego. Ale... TO NAD TYM PRACOWALI CAŁY ROK NO KURDE GDZIE MAŁE DZIECI???

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 02 cze 2016, 17:53

Powiem szczerze, że informacje o tej aktualizacji traktowałem z przymrużeniem oka, jednak jestem zaskoczony, że zdecydowali się na tak kontrowersyjny krok.
Z jednej strony jestem osobą tolerancyjną i do transseksualistów nic nie mam, ale przecież to gra dla dzieci i jak takiemu małemu szkrabowi wytłumaczyć to, że pewien Sim ma włosy dziewczyny i sukienkę, a to facet? Według mnie to nie jest dobry pomysł. Genialny pomysł z płodnością.
Boli mnie bardzo to, że zamiast zająć się naprawdę poważnymi problemami tej gry jak brak małych dzieci, czy duża ilość błędów przez rok zajmowali się tym. Ręce opadają.
Niech nie ponoszą też nas tak duże emocje - przecież to tylko gra i powinniśmy być tolerancyjni, więc trochę nie rozumiem Shatt, dobrze, że chociaż coś robią. Mimo wszystko niesmak pozostaje.
Obrazek

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 02 cze 2016, 17:57

Nie pracowali nad tym cały rok to pewne, ale przez ten czas myśleli jak zareklamować grę , by było o niej głośno. Temat transseksualistów jest tematem ... dość delikatnym . Nie ma szans by jakieś czasopismo bądź talk show nie podłapało tego i nie wspomniało o tym w programie.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości