The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 cze 2015, 23:10

Właśnie, też mnie to boli, w grze nie widać postępu czasu :/

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 cze 2015, 23:18

Nie ma żadnych placów zabaw tam czy niedowidze? No ja w szoku. Pojawiła się nadzieja na małe dzieci w aktualizacji.

Ale te ladowanie.. No ciekawe czy wraz z rozwojem gry wciąż będzie takie szybkie

latka będzie dość szybko, 11 czerwca..
Zastanawiam się tylko dlaczego Promenada Magnoli jest taka mała.. Też ją kiedyś rozszerzą..

soft9

Ach ale ja wciąż czekam ma małe dzieci..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 06 cze 2015, 21:02

Rozmiary parcel w Newcrest:

Otoczenie #1:
• 50×40
• 40×30
• 40×30
• 30×30
• 30×20

Otoczenie #2:
• 30×20
• 30×20
• 40×30
• 20×15
• 20×15

Otoczenie #3:
• 30×20
• 30×20
• 30×20
• 40×30
• 40×20

Premiera: 11 czerwca

źródło: DOTsim
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 cze 2015, 2:14

Wiecie co wam powiem, że mimo tych braków jakoś tak teraz gdy nie mam jak, tęsknię za grą.. Za praca w szpitalu czy urządzaniu przyjęć.. Szczególnie urodzinowych.
Gra mimo braków ma wiele fajnych opcji..
Aj szkoda, że każda część gry oferuje coś innego..

Ale co dalej z grą? Tyle czasu od premiery, a o małych dzieciach wciąż tylko gadają, że nad nimi pracują..
Ten wzrost nastolatków, teleportowanie się z miejsca w którym sie stoi. No mnie to irytuje.. Ale czy to zmienią? Wątpię..

w tej części mamy naprawdę świetne ubrania.. Trojkowe to po prostu porażka..

Teraz wychodzi darmowa łatka z nowym światem.. Jak myślicie co następnie dadzą za darmo?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 07 cze 2015, 12:14

Możliwość zakupienia ultraciekawych akcesoriów z trzema obiektami, to dostaniemy za darmo. :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 07 cze 2015, 12:20

Nie wierzę, że to mówię, ale... Od jakiegoś czasu wprowadzają do gry to, czego fani oczekują (co oznacza, że osoby tam pracujące nie są złe, tylko góra źle nimi rządzi), więc dodali już:
-baseny;
-duchy;
-nowe kariery;
-część postępu historii;
-piwnice;
-teraz dodają nowe otoczenie.

Teraz pomyślmy, czego jeszcze nie dodali, a fani chcą:
-małe dzieci (za wcześnie na nie - obstawiam rocznicę premiery gry);
-reszta postępu historii (też za wcześnie - powstałyby narzekania, że mogli od razu dać cały);
-otwarte dzielnice (to jest dla mnie najbardziej prawdopodobne, już wcześniej były o tym spekulacje)

Co myślicie? Dla mnie jest to prawdopodobne. Ewentualnie pójdą na łatwiznę i dadzą jakiś "przerywnik" w formie nowych ubrań, mebli, czy czegoś jeszcze. Mogą także dać coś niespodziewanego, jak np. możliwość pływania w morzu dla simów.

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 07 cze 2015, 12:56

Pewnie prędzej doczekamy się otwartych dzielnic niż małych dzieci :swelol:

Bardzo chciałbym w grze te wymienione przez Ciebie rzeczy, bo są one całkiem prawdopodobne.

Pływanie w morzu moim zdaniem jest nieprawdopodobne i nie wiem czemu mam takie przeczucie. Hm, może dlatego, że w grze nie ma morza? :P

A rzeczy, które są wyczekiwane przez fanów, to nie jest słuchanie ich próśb przez EA, to raczej coś w stylu wydamy okrojoną grę, a potem dodamy te parę opcji, których nie dodaliśmy do premiery gry i będzie super, fani będą się cieszyć, że dodajemy coś za DARMO. To niestety widać. Szkoda tylko, że target twórców to teraz zachwycone dziesięciolatki (lub nieco wyżej), a o starszych graczach się zapomina. :| Cóż, w sumie marketing, bo rodzice kupią dziecku grę, a starszy nastolatek już nie będzie miał tyle szczęścia (albo i będzie miał, skoro widzi, jakim guanem jest ta odsłona i nie zakupi gry).
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 07 cze 2015, 15:00

Jak dadzą otwarte dzielnice, małe dzieci to kupuję TS4...fajnie by było jakby zmienili jeszcze wzrost nastolatków(oj to też mnie bardzo razi)...

Na resztę jestem gotowa przymknąć oko...cały czas byłam na NIE, ale też zaczęłam oglądać fotorelacje z TS4 i przyznam, że podoba mi się ta seria coraz bardziej, tylko jak pisałam, muszą dodać te otwarte dzielnice i małe dzieci, bo bez tego nie dam rady grać(nie chcę)...

Na pewno bym zakupiła od razu z dodatkiem kariery, co do akcesoriow czy pakiet(gubię się w tym) odpuściłabym sobie, no chyba, że stanieją do czasu mego zakupu i wtedy pomyślałabym nad nimi ;)

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 07 cze 2015, 22:49

Cain pisze:Szkoda tylko, że target twórców to teraz zachwycone dziesięciolatki (lub nieco wyżej), a o starszych graczach się zapomina. :| Cóż, w sumie marketing, bo rodzice kupią dziecku grę, a starszy nastolatek już nie będzie miał tyle szczęścia (albo i będzie miał, skoro widzi, jakim guanem jest ta odsłona i nie zakupi gry).
Dziesięciolatki są zachwycone tą grą i widząc dwójkę/trójkę piszą "to wersja na telefon ?" o jedynce już nie mówiąc. :P

Szkoda tylko że EA tak późno uzupełnia te braki, słabe to posunięcie trzeba przyznać. xD W końcu wszystkie filmiki oczerniające grę/artykuły/opinie powstały w dniu premiery...
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 cze 2015, 14:42

A czy możemy im mieć za złe, że są zachwycone? ;p Oczywiście, że będą zachwycone, bo skoro nie znają poprzednich części to faktycznie gra się wyda im znakomita. To tak samo jak u mnie z sagą Star Wars - najpierw widziałem nowe części, a dopiero potem stare i uważam nowe za bardzo udane. A prawie każdy kto widział odwrotnie powie, że nowe to bajka dla dzieci ;p

A co do uzupełniania zawartości to się z Tobą zgodzę Pappy. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i pozostaje na długo, dlatego dziwi mnie fakt, że twórcy gier w obecnych czasach tak często wypuszczają wybrakowane produkty :p Nawet jak potem je uzupełniają to w pamięci graczy zostanie ta gra jako niedorobiona.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 08 cze 2015, 18:43

Paradox pisze:Nie wierzę, że to mówię, ale... Od jakiegoś czasu wprowadzają do gry to, czego fani oczekują (co oznacza, że osoby tam pracujące nie są złe, tylko góra źle nimi rządzi), więc dodali już:
-baseny;
-duchy;
-nowe kariery;
-część postępu historii;
-piwnice;
-teraz dodają nowe otoczenie.
Cos mnie chyba ominelo ?? cos dodali ostatnio kiedy nie gralam ?? kurcze bo moze wroce do gry...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 08 cze 2015, 20:39

Otóż od aktualizacji, która wyszła stosunkowo niedawno, nasi simowi znajomi organizują przyjęcia, na które nas zapraszają. Nie testowałem tego jednak, gdyż od jakiegoś czasu w Czwórce budowałem, a teraz w ogóle mi się nie włącza :(

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 08 cze 2015, 21:55

Oczywiście, że nie powinniśmy mieć za złe tym dziesięciolatkom, ale możemy. :P Myślę, że nawet w ich głowach podczas gry pojawia się myśl: O, fajne otoczenie! Szkoda, że po przejściu na jakąś parcelę pojawia się ekran ładowania, mogłoby tego nie być. Zresztą zrobienie otwartych dzielnic nie powinno być trudne - przecież widać, jak wszystkie obiekty w domach są załadowane i w ogóle, więc w czym problem...? Zwłaszcza, że w otoczeniu i tak pojawiają się Simowie.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 08 cze 2015, 22:12

Ale jakiej by to swobody dało rozgrywce :O

Wtedy podział miasta na dzielnice miałby sens. Pewnie od początku tak miało być, tylko uznali, że jesteśmy mało wymagający i nie ma co się trudzić.

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 08 cze 2015, 22:25

Ale co to był za trud otworzyć już otwarte otoczenie? O_o Natrudzili się tylko projektując ekran ładowania :P

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 08 cze 2015, 23:58

Nie było chyba tutaj o tym, więc piszę: Newcrest, czyli nazwa nowego miasteczka, to po polsku... Newcrest. Nazwa nie będzie zmieniana.
Serio, EA -.- Śmiesznie to będzie wyglądało wśród Wierzbowej Zatoczki i Oazy Zdrój. Albo zmieniają wszystkie nazwy na angielskie, albo tą jedną tłumaczą na polski. Po co robić taki mess w grze :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 09 cze 2015, 0:46

Na DOTsim można się podpisać pod petycją do EA Polska, żeby zmienili nazwę Newcrest na Nowogród:

http://sims.arhn.eu/2015/06/petycja-do-ea-polska/

Oby nazwa została zmieniona. Bardzo nie podobał mi się bałagan w TS3, że tu Sunset Valley, a niżej Księżycowe Jeziora. Byłoby szkoda, gdyby w TS4 też tak się porobiło...
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 09 cze 2015, 7:06

No tak, przy wymyślaniu polskiej nazwy dla nowej okolicy trzeba się trochę pomęczyć, poprzednie mógł równie dobrze przetłumaczyć translator Google. :P "Nowy Grzebień" wygląda raczej słabo, więc lepiej zostawić angielską nazwę, bo po co się wysilać... Oczywiście podpisuję się pod petycją, choć nie wierzę w jej skuteczność. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 09 cze 2015, 9:40

Ogólnie też jestem za polską nazwą ale nie za Nowogrodem. Kojarzy mi się to z polską wsią lub jakimś średniowieczem a te otoczenie wygląda jak dalsza część Wierzbowej Zatoki
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 09 cze 2015, 14:15

A ja jestem przeciw... Choć co mnie to obchodzi, skoro gram na angielskiej wersji... Nie mniej jednak ta nazwa z DotSim to dla mnie jakaś wiocha :facepalm:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości