The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 30 lis 2014, 12:57

Wczoraj kupiłem grę w najwyższej edycji ze wszystkimi dodatkowymi pakietami za 99 PLN. Myślę, że to uczciwa cena. Moje wrażenia na gorąco:
- nowoczesny, bardzo przejrzysty interfejs i genialna kamera (w końcu dostosowana pod obsługę gładzikiem!);
- grafika to niestety koszmar, nie wierzę, że gra w 2014 roku może tak wyglądać - patrząc na fryzury, mam ochotę wydłubać sobie oczy;
- ładowanie nie jest uciążliwe - jakież było moje zaskoczenie, gdy po krótkim ekranie zobaczyłem w pełni załadowaną parcelę z mnóstwem simów a nie białe kwadraty jak w przypadku „3”;
- simowie w końcu nie zachowują się jak przygłupy - płynnie włączają się do rozmowy, błyskawicznie wykonują interakcje (w „3” stali kilka godzin i się zastanawiali);
- nowe tryby budowania i tworzenia sima są super intuicyjne, ale niestety bardzo wybrakowane.

Ogólnie wciągnąłem się jak nigdy - pytanie tylko, na jak długo...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 lis 2014, 21:00

Jeśli chodzi o te królicze nory to prawda jest taka, że wielu z nas narzekało na nie, a teraz bardzo nam ich brakuje :D To jest danie czegoś niefajnego, po czym zrobienie czegoś jeszcze gorszego, przez co ta niefajna rzecz wydaje nam się po jej utracie fajna :P

To co powinni jak najszybciej naprawić to postęp historii. Przynajmniej tak, żeby simowie brali śluby i rodzili dzieci, bo to takie męczące jest, jak chce się aby sąsiedzi nie wymarli tylko rozmnażali się :\
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 30 lis 2014, 21:11

Co do króliczych nor, było narzekanie na nie, ale przynajmniej był budynek dla danego zawodu, była szkoła. W czwórce już na początku zapowiedzieli brak króliczych nor, ale nikt nie myślał, że usunięcie ich, zostanie zastąpione czymś gorszym i będzie jak w dwójce - sim po prostu zniknie. xD

Póki co, czwórka dalej mnie nie przekonuje...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 30 lis 2014, 21:29

Mówcie za siebie, ja się cieszę z braku tych zapchajdziór :P

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 30 lis 2014, 23:42

Czyli lepiej by było jakby wcale tego nie dodawali? Trójka w takim razie też nie powinna mieć paska wielkości piersi, piwnic, okrągłych basenów, itp. itd.

A te pasy bezpieczeństwa są jak Pokolenia - trzeba zapłacić za coś, co powinno być w podstawie. Ale gracze trójki są przyzwyczajeni do dostawania podstawowych rzeczy jak płatnych DLC, tylko jeśli w ten sam sposób coś pojawia się w nowszej generacji narzekają - czemu? Mnie nie pytajcie, ja do nich NIE należę ;)

Nie miało to na celu nikogo obrazić, mówiłem ogólnie (czyt. nie z myślą o kimś konkretnym) po tym, co czytam na innych stronach, FB i na zagranicznych portalach ;)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 01 gru 2014, 0:10

OpenMind nie zodze sie z toba. Moim zdniaem gra TS4 ma wiele do zaoferowania. Mnie przekonala na tyle, ze 3 lezy obencie nawet nie zainstalowana. Jakos teraz w ts3 razi mnie wyglad simow, kazdy taki sma. W ts4 simy wygladaja ladnie i roznorodnie.

Owszem wzrost nastolatkow razi, brak todlersow rowniez i jest to niewybaczlny blad, a raczej lenistwo tworcow, lae mimo to smaa pdostawa jest na tyle ciekawa, ze przebija podstawe ts3, nawet juz nie tesknie za w pelni otwartym swiatem.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 01 gru 2014, 8:24

OPENMIND zgadzam się w 100% ...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 gru 2014, 9:33

Ja uważam, że TS4 ma wiele do zaoferowania, ale dopiero jak ją porządnie rozbudują. Ogólnie uważam, że wydawanie gry okrojonej nie jest złe, o ile aktualizacje wszystko to przywrócą. Tylko mogli zapowiedzieć od razu przy premierze wprost, że to, to i to powróci w aktualizacji, sory mieliśmy mało czasu do wydania gry i zajęliśmy się najważniejszymi rzeczami. Zobaczymy jak to wszystko dla tej gry się potoczy. Na chwilę obecną jest trochę do roboty, np. dużo większą frajdę sprawia odkrywanie poszczególnych szczebli kariery, ale dlaczego zabrali możliwość kontaktu ze współpracownikami, szefem czy przyprowadzanie ich do domu? Również królicze dziury - ogromny zawód bo przed premierą twórcy powiedzieli, że w aspekcie króliczych dziur gracze będą zadowoleni... Wtedy myślałem, że to oznacza normalne budynki możliwe do zbudowania, ale działające jak królicze dziury.

No i brakuje też całej tej otoczki fabularnej, której też i w TS3 nie było... Żadnych historii rodzin, żadnych gotowych zdjęć w albumach, żadnych rozbudowanych opisów... Ehhh, tego pewnie już nie dodadzą.

PS: Już w tym miesiącu dojdą nowe kariery... Od ogłoszenia dwóch, nic nie mówili nigdzie na ten temat. Ciekawe kiedy je dodadzą i czy jest co liczyć jednak na więcej nowych karier, czy tylko dwie :<
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 gru 2014, 9:38

Mnie również ta gra nie przekonuje i pewnie nigdy nie będzie..
A gdzie małe dzieci??? Przecież to miał być ich priorytet.
Ale nie, niektórzy gracze zapomnieli o tym bo się jarają aktualizacjami, które dodają coś co w poprzednich częściach było od początku..

Stara-Raszpla, Czasem się zastanawiam czy Ty w EA nie pracujesz....
Co tam takiego Tobie ciekawego????? Ja nawet 3 godzin nie pograłam...
Uwielbiam tworzyć rodziny, ale ta gra do tego się nie nadaje!

Jestem wielką zwolenniczką dwójki, ale muszę przyznać że to podstawa trójki jest najlepsza..
Otwarte miasto, normalne kariery, DRZEWO GENEALOGICZNE!!
W czwórce sim umiera, a jego krewni.. nawet nigdzie nie wiadomo że to jego krewny.......
A na myśl o niemowlakach, braku małych dzieci, tym że nastolatki mają ten sam wzrost to aż mi się wyć ze śmiechu chce....

Dodali możliwość bara bara dla nastolatków i zaręczania się.. I co? I zapewne wielu graczom nie przeszkadza ich wzrost....

Grafika?? No proszę was
Obrazek

Przecież ona jest okropna!! Jaskrawe, się świeci, twarze są jakieś dziwne ... Jak dawniej tutaj ktoś powiedział, chyba dziewczynkom 12 letnim ta grafika się podoba...

O ekranach ładowania nie wspomnę bo brak słów.. Ładowanie jest, a za 3 lata z pełną gamą dodatków... wtedy zobaczymy czy będzie wam tam szybko się ładować.. :D :D :D

A już najdebilniejsze ze wszystkiego w tej grze są emocje :D :D :D
Ostatnio w dwójce mnie coś zszokowało. Otóż kazałam simom przy córce się kłócić, ta po chwili uciekła z pokoju z płaczem... To są emocje!! A nie jak w czwórce, simce umarł mąż a ona po kąpieli zrobiła się szczęśliwa..
Albo te debilne gotowanie... Nawet zdjęcia nie możesz zrobić, bo jak psychiczni walą w patelnie, albo miska lata i się rozlewa..................

Poza tym zdjęcia, relacje! Jakie tu pustki! Niektórzy nawet do dwójki wrócili, inni przy trójce pozostali.. To chyba o czymś świadczy, o tym że ta gra jest dnem.....
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 01 gru 2014, 11:15

W 4 trochę pograłam i z chęcią bym do 3 wróciła, gdyby się tak nie cięła.
Do grafiki czwórkowej można się przyzwyczaić, nawet do tych nieszczęsnych włosów. Pobrałam kilka bardziej realistycznych fryzur cc, ale jednak nie wpasowały się w ogólną grafikę gry.
Tworzenie simów nigdy mi za bardzo nie wychodziło, więc CASem się nie jarałam nigdy. Za to lubię budować.
Niektóre rzeczy w trybie budowania i kupowania są fajnie rozwiązane (na plus dobór różnych dachówek na dachach, dodanie tych obramowań, gzymsy, różna wysokość ścian), ale wszędobylska intuicyjność wkurza (nie można usunąć pojedynczego kwadratu podłogi, dach czterospadowy w przeciwieństwie do dwuspadowego nie wychodzi poza ściany (mam nadzieję, że ci co grali zrozumieją), malowanie ścian też jest irytujące). No i mój największy zarzut to brak CAStu.
Ekrany ładowania jak narazie nie przeszkadzają aż tak bardzo. Ale przy większej ilości dodatków na pewno zaczną. Mam nadzieję, że powiększą obszar bez ładowania do całej dzielnicy. Przecież nie są one aż tak duże.
Królicze nory w 3 mi nie przeszkadzały, przy dużych rodzinach było to przydatne. Była chwila wytchnienia i można było zająć się innymi simami, a nie jeszcze przejmować się żeby wykonać zadania z pracy. Ale przynajmniej znaliśmy współpracowników, szefa i mogliśmy ich odwiedzać. Brakuje mi tego strasznie w czwórce. I chociażby jakiejś dzielnicy pracowniczej, gdzie byłyby te królicze nory z budynkami pracy, szkołą... Przynajmniej otoczenia z takimi parcelami wyglądało jak prawdziwe miasto.
Aktualizacje w czwórce mi nie przeszkadzają póki dają w nich za darmo to co powinno być w podstawie. Mogę zrozumieć, że goniły ich terminy, dali wybrakowany produkt, ale go uzupełniają. Choć mogliby dać już małe dzieci i poprawić wzrost nastolatków - ale tego pewnie już za free nam nie dadzą.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 gru 2014, 14:02

Wydaje mi się, że wzrostu nastolatków nie zmienią, przecież trzeba ciuchy od nowa zmieniać..
A propo małych dzieci, no oni chyba kulki lecą, cicho nic o nich nie słychać..
Umrę ze śmiechu jak będą w dodatku, chciałabym zobaczyć miny tych co mówili, że będą w aktualizacji.. :D
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 gru 2014, 14:19

Ja nie wiem dlaczego nie poszli w większy realizm. Przecież to symulacja życia, a co dostaliśmy? Dziecinadę z plastusiową grafiką.. Wszystko uproszczone...
Ja po trójce liczyłam na to, że butelki po dzieciach nie będą znikać, że pieluchy brudne będą się walać.. tak jak w dwójce.. A co dostałam?? Nawet dziecka nie można po chacie nosić :O :O :O
Ale powiedzcie czemu? Czy to jakieś obciążenie dla silnika gry??
Może po prostu nie mieli pomysłu na nową generację, więc wpadli na to, że dodadzą znaczniki emocji.. Ot wielka rewolucja.. :haha:

A jak widzę ten opis Kontroluj umysł, ciało i serce sprytnych Simów z wyjątkowymi osobowościami i silnymi emocjami to zastanawiam się kto w to gra... Sprytni simowie, co za pajac te hasło wymyślił????
Spójrzcie sobie na pudełka podstaw dwójki i trójki. Nawet to wiele mówi
Dwójka.. Rodzą się. Umierają. Reszta zależy od Ciebie
Trójka.. Wyjdź z domu i odkryj nowe miejsca. Zmieniaj wszystko.
Czwórka........ Sprytne simy.. :D :D :haha: :haha:

Matko, 3 miesiące minęły od premiery, a dopiero duchy dodali i baseny :facepalm: :haha:

Może to dziecinne, ale chyba największy zawód z życiu przeżyłam właśnie przez czwórkę..
Matko, te filmiki przed premierą zdjęcia..
A teraz? Nawet za darmo tej gry nie chce..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 01 gru 2014, 16:13

W czwórce najbardziej boli mnie brak małych dzieci i wzrost nastolatków. Przestałem grać w TS4, wrócę gdy te rzeczy zostaną dodane. Nagrałem się już przez 60h. (?) młodymi simami, poznałem kariery, pozachwycałem się pięknym otoczeniem :sweet: oraz pobudowałem. Na resztę czekam, mam nadzieję, że się w najbliższych miesiącach tego doczekam.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 01 gru 2014, 16:50

Ultraviolence pisze:Ja nie wiem dlaczego nie poszli w większy realizm. Przecież to symulacja życia, a co dostaliśmy? Dziecinadę z plastusiową grafiką.. Wszystko uproszczone...
Ja po trójce liczyłam na to, że butelki po dzieciach nie będą znikać, że pieluchy brudne będą się walać.. tak jak w dwójce.. A co dostałam?? Nawet dziecka nie można po chacie nosić :O :O :O
Ale powiedzcie czemu? Czy to jakieś obciążenie dla silnika gry??
Może po prostu nie mieli pomysłu na nową generację, więc wpadli na to, że dodadzą znaczniki emocji.. Ot wielka rewolucja.. :haha:

A jak widzę ten opis Kontroluj umysł, ciało i serce sprytnych Simów z wyjątkowymi osobowościami i silnymi emocjami to zastanawiam się kto w to gra... Sprytni simowie, co za pajac te hasło wymyślił????
Spójrzcie sobie na pudełka podstaw dwójki i trójki. Nawet to wiele mówi
Dwójka.. Rodzą się. Umierają. Reszta zależy od Ciebie
Trójka.. Wyjdź z domu i odkryj nowe miejsca. Zmieniaj wszystko.
Czwórka........ Sprytne simy.. :D :D :haha: :haha:

Matko, 3 miesiące minęły od premiery, a dopiero duchy dodali i baseny :facepalm: :haha:

Może to dziecinne, ale chyba największy zawód z życiu przeżyłam właśnie przez czwórkę..
Matko, te filmiki przed premierą zdjęcia..
A teraz? Nawet za darmo tej gry nie chce..
dokładnie...ja też tego nie ogarniam...

W TS4 pograłam chwile dosłownie hmm maks 1 godzinę ?ale dlatego bo bawiłam się w CASie czy w budowanie itp.a sama gra oj na prawdę nie wiem ile ale malutko...i tak mnie nie zachwyciła ta generacja że po prostu nie zamierzam kupić a przecież grałam tyle co nic :P a przecież pierwsze wrażenie powinno być WOW...

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 01 gru 2014, 20:47

Jackob pisze:Nagrałem się już przez 60h
Jackob - aż tyle? :wat: Ja od dnia premiery grałam dosłownie 49 godzin, tyle pokazuje Origin ;) I już mam dosyć, czasem może tylko jakiegoś Sima stworzę. Od kilkunastu dni w ogóle tam nie zajrzałam, a w TS3 siedzę prawie codziennie.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 01 gru 2014, 21:11

Jak sprawdziłem to okazało się, że nawet więcej. :o
Obrazek
Ale z tego co wiem w ten licznik jest wliczony czas pobytu w Demo Stwórz Sima. Również licznik liczy godziny podczas, których gra była zminimalizowana, a tak było często przez cały dzień. Więc w grze mogłem spędzić tak naprawdę około 50 godzin. I to już taki max na odkrywanie wszystkiego gry i nowości. :P

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 01 gru 2014, 21:59

Obrazek

Wy też widzicie CZTERY piętra, czy zwariowałem?

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 01 gru 2014, 22:02

Westor08 pisze: Po prostu ta gra jeszcze nie powinna wyjśc a my powinniśmy byc tzw betatesterami którzy kupili grę za okazyjną cene w ramach testów.
Czyli typowe zachowanie EA :curious:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 gru 2014, 22:24

Hi Bartek, tak zwariowałeś :D Te czubki to nie piętra tylko powiększone ozdoby na dach, takie wieżyczki.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 02 gru 2014, 7:11

^Lepiej się tego ująć nie dało. Dodam, że czwórka jest świetna, ale brak jej właśnie tej duszy.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości