The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 19 sie 2014, 10:54

Jest jeszcze jedno podobieństwo między TS4, a TS Średniowiecze.

Świat wygląda prawie tak samo, te same skały wystające z ziemi, podobne drzewa..

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 19 sie 2014, 11:11

Dlatego przestało mnie TS4 interesować...

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 19 sie 2014, 11:14

Co do kolorów - nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale będzie możliwość regulacji intensywności kolorów w ustawieniach.
Indra ja mam swoją teorię, według której czwórka w rozwoju technologicznym znajduje się między jedynką, a dwójką xD

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 19 sie 2014, 11:31

Skoro robią tak aby wyglądała jak na tablet to niech wywalą ja do Sklepu Play na Androidzie, App Store i tego Windows'owego odpowiednika (jest taki?)...

A podobieństwo między TS4, a TSM jest. "Świat" ma podobną wielkość, drzewa podobną, a skały identyczny wręcz wygląd.

Robienie z Simsów przygodówki pełną gębą nie wyjdzie nikomu na dobre. Gdyby to były tylko dodatki do oderwania się od tego brnięcia przez pokolenia byłoby świetnie, ale tak? Nie wiem co o tym myśleć.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 19 sie 2014, 12:33

Indra ja mam swoją teorię, według której czwórka w rozwoju technologicznym znajduje się między jedynką, a dwójką xD
Sebosz, bo coś w tym jest. Gdyby dwójka miała te opcje w CAS i ładniejsze ustawienia cieni i oświetlenia to i tak byłaby bardziej rozwinięta od czwórki. No może poza widokiem poza parcelą, ale to taka dość kosmetyczna zmiana.

Jak tak piszecie o tych dzieciach to aż się dziwie w sumie, że nie zdecydowali się zrobić tak jak z Sim City, czyli wydać tę grę po prostu jako "The Sims" bez żadnego numerka...

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 19 sie 2014, 14:42

Dla mnie to gra typowo tabletowa i jako taka pewnie by mi pasowala. Ale jako kolejna odsłona serii? Nigdy! Trójka oferowała razem z dodatkami i store bardzo fajną rozgrywkę, były błędy i niedociągnięcia, ale osobiście mam duży sentyment do tej części. Z ts4 nie zamierzam nawet próbować się zżyć.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 19 sie 2014, 15:35

Czytam ten temat i czytam i wybaczcie, ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy te Violettowe dodatki to żarty czy prawda. D:
A co do samej gry - mam podobne zdanie co większość. Podobają mi się opcje tworzenia simów i mam pobrany CAS, ale samej gry nie zamierzam kupić. Z jednej strony, to fajne, ze twórcy próbują czegoś nowego, ale mi te zmiany nie odpowiadają i dochodzą jeszcze wszystkie "cięcia" jak brak basenów.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 19 sie 2014, 16:03

Nie wiedziałam, że w czwórce pojawi się opcja dostosowywania intensywności kolorów. Jeśli jest to potwierdzone, to cieszę się, bo uważam, że przy tych ustawieniach, które widzimy na screenach czy filmikach kolory są zbyt jaskrawe. Osobiście bardzo podoba mi się stonowana kolorystyka dwójki. Odnośnie podobieństwa czwartej odsłony do gry "The Sims Średniowiecze", mam nadzieję, że twórcy jednak nie pójdą w stronę przygodówki. Parę dni temu kupiłam średniowieczne Simsy i gram w nie z dużym zainteresowaniem, ale już dostrzegam pewne ograniczenia. Rozgrywka w trybie wolnym na dłuższą metę nie ma tam sensu i lepiej grać wypełniając misje. Wydaje mi się, że w czwórce jest sporo aspiracji, które Sim można wielokrotnie zmieniać po to, by właśnie te aspiracje wypełniać tak jak coś w rodzaju misji. Trochę mi się to nie podoba, ale zobaczymy jak to wypadnie w praktyce. W trójce były różne cele przy umiejętnościach np. przy umiejętności gotowania: "poznaj wszystkie przepisy" i to akurat było ciekawe, ale dlatego, że było opcjonalne. Mam nadzieję, że wyłapiecie coś trafnego z mojej chaotycznej wypowiedzi. :)

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 19 sie 2014, 17:14

Co do CAS to ja sobie go zatrzymam i będę tworzyć simy bo przyjemnie mi się tworzy :)
Może komuś się będa podobać i sobie do rozgrywki ściągnie :P

Zakupic nie zakupię TS4 chyba że za ileś tam latek uzupełnia dodatkami tak jak powinno i może skompletuję z dodatkami...teraz skupiam sie na TS3 gdzie zakupiłam sobie kolejne dodatki i satysfakcjonuje mnie bardzo :) TS3 ma tego czego chcę także nie mam potrzeby wymyślać :)
No i też mam całą kolekcje TS2 także jak tam kiedys mi też najdzie ochota to i do tej serii moge powrócić...

TS4 nie oferuje mi za wiele a bardziej odbiera także KIJ W OKŁADKĘ tej serii :P

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 19 sie 2014, 17:20

Szczerze mówiąc, to bardzo możliwe, że gdy wyjdzie czwórka na tablety (a bardzo możliwe, że wyjdzie) to będzie całkiem podobna do tej, ino zrobią parę przeróbek... Ogólnie doliczyłem się dzisiaj więcej wad, niż zalet tej części, ale zobaczymy jak to będzie w grze, choć wątpię bym z radością i chęcią w tą część gry zagrał.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 19 sie 2014, 18:44

simsy na tablet <3 rozbudowane, podobne do ts3, ale z grafiką z ts4 :) bo to, co jest dostępne w tej chwili na androida np. jak dla mnie nadaje się jedynie do kosza :/

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 20 sie 2014, 1:29

Tak sobie rozmyślałem nad brakami w TS4.. co prawda za większość z braków EA powinno dostać po tych chciwych łapach , ale co poniektóre są jakoś sensowniejsze.

( ) Brak karier Medyka czy Policjanta
Zawsze mnie denerwowało że w momencie śmierci danego sima , ten z zawodu Medycznego nawet nie mógł pomóc , jedynie stał i lamentował. To samo w przypadku kiedy włamywano nam się do domu - Policjant histeryzuje zamiast działać :D

( ) Niemowlaki nad kołyskami
W sumie w TS2 - TS4 interakcji z nimi było koło 4-5 z dodatkową możliwościa położenia ich na ziemi w ogródku i czekaniu w nadzieji że nasze potomstwo zostanie zjedzone przez krasnale ogrodowe . TS4nie popisali jakoś z interakcjami , zabrali możliwość położenia tego w ogrodzie :(

( ) Półotwarty świat
Otwarty świat był świetny - ale miał swoje minusy. Mianowicie było pustawo na chodnikach , parcelach czy ulicach. W gameplayach widać sporo simów przechadzających się koło naszej parceli - co najważniejsze nie są to tylko miejscowi. Niezadowala mnie jednak wielkość dzielnicy . 5 domków to stanowczo za mało na jedną dzielnicę . Powinno to zwiększyć do 10 . Oczywiście teraz już troche za późno na to w obecnym mieśćie , ale w następnych powinni zwiększyć ten limit działek.

( ) Teleportacja
Tutaj strzelili sobie w stope zabierając pojazdy. Mogli dać wymóg aby sim dochodził do krawędzi dzielnicy , ale pewnie trwało by to za długo i przemieszczanie się simów było by przez to irytujące . Zabierając samochody , zabrakło taksówek czy też własnego pojazdu zabierającego nas z parceli . Została tak o to teleportacja -.- . Ciekawi mnie czy zmienią to jeśli dodadzą kiedyś funkcjonalne pojazdy.

( ) Brak małych dzieci i młodych nastolatków
Jeśli faktycznie dodali by ich w dodatku - ale zrobionych bardzo ciekawie z wieloma interakcjami i mniej irytującymi do opieki niż w poprzednich częściach , można było bym im wybaczyć ich brak . Jednak na chwilę obecną jednak nie będę zachwalał wyczynów EAxisa , jak częśc graczy. Przez takie coś uznają że po co się męczyć skoro i tak to kupią :p
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 20 sie 2014, 1:50

beldor pisze:( ) Brak karier Medyka czy Policjanta
Zawsze mnie denerwowało że w momencie śmierci danego sima , ten z zawodu Medycznego nawet nie mógł pomóc , jedynie stał i lamentował. To samo w przypadku kiedy włamywano nam się do domu - Policjant histeryzuje zamiast działać :D
To samo co z postępem historii. To należało poprawić, a nie wycinać. Dodać te opcje, o których mówisz, a nie wyrzucać całe kariery z podstawki.

W sumie o wszystkich pozostałych rzeczach, które wymieniłeś mogę powiedzieć dokładnie to samo, a nie chce mi się rozwodzić nad każdą z osobna... Rzeczy się poprawia => progres. Rzeczy się wycina => regres. Proste...

A o wydawaniu przez EA 15 dodatków już się wypowiadałem.

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 20 sie 2014, 6:15

pomimo tych całych braków... Może akurat coś ciekawego się wynajdzie?
Za dwa tygodnie sami stwierdzimy co i jak.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, 10:56 przez brxnely, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 20 sie 2014, 10:30

właśnie takich opcji, o jakich pisze beldor mi brakowało
no bo co to jest, że zawód czy umiejętności nie wpływają jakoś na zachowania sima? generalnie w ts3 jest sporo niedociągnięć i szkoda, że porzucili dobre pomysły :/ mogli trochę nad nimi popracować
dla mnie ts4 powinno być kontynuacją i lepszą siostrą ts3, niestety tak nie jest i nie będzie, dlatego nawet się nie podniecam tą częścią (na początku skakałam z radości - będzie ts4! będą nowe rzeczy, których nigdy nie było! - no, to mam nowe rzeczy :D)

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: deepblue » 20 sie 2014, 10:50

Brak basenów i modyfikacji terenów dyskwalifikuje tę grę. Nie warta swojej ceny, bo EA leci na kasę i widać , że wydają coraz większy badziew a i tak wiedzą, że zgarną z tego kasę.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 20 sie 2014, 13:27

Fakt, Steam jest lepiej zorganizowany i bardziej rozbudowany niż Origin, Origin przy nim to taka marna kopia niestety :P
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 20 sie 2014, 15:31

Przecież dobrze wiadomo, że EA zrobiło sobie swoją własną konkurencję dla Steama... Usiłuje przeciągnąć jak najwięcej ludzi do Origina, myślicie że po co były akcje z rozdawaniem gier (Battlefield 3, Plants vs. Zombies, demo Battlefield 4, Peggle 2, czy nawet demo TS4), usiłuje jak najwięcej osób przeciągnąć do swojego Origina...

Szkoda tylko, że Steam jest w praktycznie każdym aspekcie lepszy. soft1

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 20 sie 2014, 16:18

Według mnie czwórka powinna być przynajmniej dwójką z taką grafiką i animacjami jakie są teraz oraz otwartym światem, jednak dobrze zbudowanym (nie tym z trójki). Chociaż, jakby miała przynajmniej tyle opcji co dwójka, to by mi nawet zamknięty, czy też półotwarty świat.

Ale zastanawia mnie jeden chory zabieg. Po co dzielić świat 2 razy? Raz na dzielnice i raz na parcele? WTF? W obrębie dzielnicy nie powinno być ekranów. Po cichu liczę na modderów :/

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 20 sie 2014, 17:27

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=udEpejLQwjg[/youtube]

Na pocieszenie soft9


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości