The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 10 sie 2015, 17:44

Jak ty to? :O

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 10 sie 2015, 17:46

No ja też nie mam tłumów w grze, ale za to na ulicy często są simowie czy w parkach więc nie jest tak źle ja uwielbiam to jak często przechodzą simy obok domu mojej rodzinki.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 sie 2015, 21:56

beldor korzysta pewnie z moda, np. tego ;p
http://modthesims.info/download.php?t=558764
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 10 sie 2015, 23:41

Gdy wychodziła 4 nie pomyślałam, że pewnego dnia to powiem, ale zakochałam się w 4. Naprawdę po kilku dniach gry widzę, że ta część ma potencjał. Może i jest mało karier w niej, ale nie idzie tak szybko się wzbogacić jak się gra bez kodów. Jest to nie powiem bo trudne gdy rachunki przychodzą tak wysokie, że nie ma ich z czego opłacić i trzeba kombinować. Tryb budowy jest przyjemny i naprawdę można zbudować fajny dom simom. Także jeśli chodzi o 4 to jestem jak najbardziej nastawiona pozytywnie. Po prostu trzeba samemu zagrać by się do niej przekonać. Ma trochę mało karier, ale liczę na to, że po jakimś czasie będzie ich więcej.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 sie 2015, 1:20

Powiem wam, że gra bardzo wciąga. Wciągnęła mnie kolejny raz do tego momentu gdy nadszedl czas na powiększenie rodziny... soft2
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 11 sie 2015, 6:26

Shattered a mi się to najbardziej w 4 podoba powiększanie rodziny i moim zdaniem to nudne nie jest. Lubię szukać moim simom partnerów i jak już zamieszkają razem to powiększam rodzinę o kolejne dzieci. Bardzo mi się podoba genetyka w 4 bo jeden z bliźniaków jest bardzo podobny a wręcz kopią swojego taty ;-).

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 12 sie 2015, 14:59

Czy wy też kiedyś mieliście taki problem, że senior nie chce umrzeć? Miałem dwóch seniorów, simka była młodsza o parę dni a zmarła szybciej. Teraz jej mąż ma zapełniony pasek życia i nadal żyje chyba już od dwóch simowych tygodni... I teraz nie wiem czy jeszcze czekać aż umrze, czy sam go mogę zabić :P

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 12 sie 2015, 15:17

No już w trójce tak było. :P Emeryci mają chyba zagwarantowane, że będą żyć tyle i tyle dni (np. ustawione domyślnie 16, więc przeżyją tyle dni), a potem już jest tak, że mogą umrzeć w każdej chwili, gdy pasek im się "zapełni". :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 sie 2015, 16:04

Jest tak jak mówi Cain ;) Mój emeryt na przykład umarł od razu tego samego dnia, kiedy dobił końca paska życia... Ale pamiętam jak w trójce pewna emerytka przeżyła wszystkich sąsiadów i umrzeć nie chciała, miałem życie ustawione wtedy chyba na 90 dni, a ona w końcu umarła mając ok 130 dni ;O Dla mnie takie rozwiązanie jest bombowe bo nigdy nie wiesz.

Ale akurat w TS3 nawet po wypełnieniu paska życia do końca, nadal pokazywało Ci, ile dni ma emeryt, a w TS4 kiedy pasek jest już pełny to przestaje pokazywać, ile dni żyje co mnie okropnie wkurza :(
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 12 sie 2015, 17:26

A czy moglibyście mi jeszcze powiedzieć jak przeprowadzić jednego sima? Bo w rodzinie zostały mi dwie simki (Tatuś zmarł wreszcie :P) i chciałbym żeby jedna zamieszkała sama w innym miejscu, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.. mogę wyprowadzić tylko dwie osoby :(

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 12 sie 2015, 18:54

No, właśnie ja mam obecnie emeryta w rodzinie i jestem ciekawa ile on będzie żył bo długość życia mam ustawiona na normalną a jego żona za jakieś 4 dni będzie emerytką. A chcę by ich drugi syn w końcu wziął ślub ze swoją narzeczoną. A nawet jak wezmą ślub to i tak będzie już 8 simów w rodzinie a nie chce ich syna wyprowadzać z rodziny.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 12 sie 2015, 21:17

Hirooo już to gdzieś tu kiedyś tłumaczyłam - w tym panelu, gdzie przenosisz simów między rodzinami, na górze po prawej jest przycisk "utwórz nową rodzinę" czy jakoś tak. Po kliknięciu weń możesz przenieść do tej nowej, pustej rodziny jednego lub więcej simów. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 13 sie 2015, 11:58

Krowo-kwiat z podstawy wymiata uwielbiam jak moje simy maja w zapasie jego owoce bo jak jeden mi umrze to sądzę kolejny w sumie to muszę iść do córki Krystyny wójcik i sprawdzić czy im ten Krowo-kwiat urósł i czy kogoś czasem nie zeżarł . Bo Genowefa Wojcik go zasadziła obok domu he he he. Właśnie ten z 4 mi się najbardziej podoba ogólnie 4 wymiata bo nie ma store a zamiast store są akcesoria i pakiety rozgrywki ci jest dużym plusem. Jestem ciekawa czy simy same z sb też dbają o ogródek jak się nimi nie gra :mysli: .

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 sie 2015, 12:15

Simunia.. uplyw czasu na danej parceli jest tylko wtedy gdy ty na niej jestes.. to jest troche bez sensu rozwiazane....
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 13 sie 2015, 13:43

Jaka szkoda ;(. W 3 chyba było inaczej z tego co pamiętam no, ale tam mieliśmy otwarte otoczenie szkoda, że nie dali tego postępu historii do 4 bo to było by fajne. No, ale nic trudno jakoś to przeżyje i tak gram obecnie jedna rodzinka i ja rozwijam.

Awatar użytkownika
severuska
Posty: 161
Rejestracja: 23 sty 2015, 10:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: severuska » 13 sie 2015, 15:25

No ja mam pewne obawy grając w 4-kę...Jakiś czas temu zakupiłam podstawę i w miarę fajnie się gra. Niestety słyszałam, że po jakimś czasie drzewa genealogiczne się kasują i rodzina "znika". Nie powiem odrzuca mnie to na sama myśl o stworzeniu wielopokoleniowej i licznej rodziny (np. 4-ka dzieci).
Jak na razie gra się miło i przyjemnie, zastanawiam się nad kupnem dodatku "Witaj w pracy", do akcesoriów się nie przekonałam. Po tym jak zaczęłam grać w 4-kę ciężko mi wrócić do wiecznie ukochanej 3-ki ^^" (przyznaję się bez bicia). Mam nadzieję, że fani zrobią za jakiś czas moda lub coś podobnego dla postępu historii i drzew genealogicznych, jak to miało miejsce z nrass-em w "The sims 3" (chyba, że EA to zrobi w co wątpię ;P).

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 sie 2015, 15:36

severuska pisze:No ja mam pewne obawy grając w 4-kę...Jakiś czas temu zakupiłam podstawę i w miarę fajnie się gra. Niestety słyszałam, że po jakimś czasie drzewa genealogiczne się kasują i rodzina "znika". Nie powiem odrzuca mnie to na sama myśl o stworzeniu wielopokoleniowej i licznej rodziny (np. 4-ka dzieci).
Jak na razie gra się miło i przyjemnie, zastanawiam się nad kupnem dodatku "Witaj w pracy", do akcesoriów się nie przekonałam. Po tym jak zaczęłam grać w 4-kę ciężko mi wrócić do wiecznie ukochanej 3-ki ^^" (przyznaję się bez bicia). Mam nadzieję, że fani zrobią za jakiś czas moda lub coś podobnego dla postępu historii i drzew genealogicznych, jak to miało miejsce z nrass-em w "The sims 3" (chyba, że EA to zrobi w co wątpię ;P).
Dzieje się tak dlatego ,ze gra ma limit 180 simów włacznie z martwymi. I gdy ta wartosc zostaje rpzekroczona, to zdechlaki sa wpierwszej koleności usuwane przez grę... trochę to wkurzające..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 13 sie 2015, 15:48

Jak na razie to tylko ojca Jolanty Kopytko mi usunęło z drzewa genealogicznego. Ja się tym na razie nie przejmuję, bo dopiero mam 2 pokolenie u sb w rodzince oraz 7 osobowa rodzinkę w 4 się takimi rodzinkami fajniej gra niż, w 3 bo mi się gra nie tnie. Dlatego ja zdjęcia jak robię to zapisuje je też jako wspomnienia ;).
No i też mam zamiar najpierw kupić witaj w pracy a potem akcesoria i pakiety rozgrywki będzie więcej frajdy z gry. Jak na razie w 4 mam pełne ręce roboty a co to będzie jak będę miała dodatek wtedy to już żadna siłą mnie od laptopa nie odciągną. :P

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 13 sie 2015, 15:52

Stara-Raszpla pisze:Simunia.. uplyw czasu na danej parceli jest tylko wtedy gdy ty na niej jestes.. to jest troche bez sensu rozwiazane....
Jak to? Gdy byłem na urlopie w Granitowych Kaskadach, gdy powrócę, czas nie zatrzymał się, a jest taki, jaki powinien być, gdybym na urlop nie wyjechał. Co do starzenia się - można wszystko skonfigurować w opcjach, a co do ogródka - nie mam pojęcia, ale chyba po prostu rośliny się nie psują.

A w sprawie usuwania Simów, wystarczy ten mod. Nie żeby coś, ale było to już na forum wiele razy, nie tylko w tym temacie...
Ostatnio zmieniony 13 sie 2015, 15:59 przez Column15, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 13 sie 2015, 15:56

Też zauważyłam, że jak się często daną parcelę publiczną odwiedza to szybciej rosną te rośliny na niej co moim zdaniem jest trochę głupim rozwiązaniem no, ale w końcu to EA więc nie ma się co wielkich cudów spodziewać.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości