The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 20 sie 2014, 17:39

Czy mi się wydaje, czy jak on poszedł do baru to simowie z miasta weszli do niego razem z nim? Przecież tak samo było w trójce. Właśnie liczyłem, że jak zamkną świat to chociaż Simy będą już na miejscu i nie będzie tego głupkowatego uczucia, że wszystkie simy z miasta zlatują się tam gdzie gracz, żeby robić sztuczny tłum.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 20 sie 2014, 17:44

Jeśli nie było simów dlatego, że była noc to dla nich wielki plus soft9

KLIK :haha:

Jeżeli to prawda to jest nadzieja, ale wątpię :haha:

Nie, no. Przyznali się. Za to mają ode mnie wielki + XDDD

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 20 sie 2014, 18:27


Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 20 sie 2014, 18:33

W grach online można też modelować włosy :haha:

Awatar użytkownika
develire
Posty: 55
Rejestracja: 23 cze 2014, 18:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: develire » 20 sie 2014, 19:09

A mnie te filmiki przekonały do zakupu tych simsów, ale w tym filmiku zawazylem lekkiego laga, albo zapauzował. Denerwuje mnie ta wielozadaniowość, dał żeby on pocalowal jej dlonie, to oni usiedli i od razu wstali :| Ale animacje bardzo mi sie podobaja, nie ma tak cmok cmok i koniec, tylko pokazuja, ze cos im sie nie podobalo. A świat podzielili po to, zeby nie wchodzic na parcele inne i zeby sie one niepotrzebnie ladowaly? Pamietam jak bylo w trojce, przesunalem 2cm na czyis dom i już lag (to sa tylko moje domysly) :|
You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med.

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 20 sie 2014, 22:17

A ja cały czas zastanawaim się, jak to jest, kiedy mamy simową rodzinę i jeden sim gdzieś pojedzie (na siłownię). Co dzieje się wtedy z pozostałymi członkami rodziny? Włącza im się wola i po prostu uzupełniają potrzeby? Mieliśmy przecież mieć możliwość kontrolowania ich. Jeśli jest tak jak piszę, to niefajnie. Po pracy pojedziemy gdzieś naszym simem i wrócimy dopiero w nocy, a pozostali lokatorzy przez ten czas nie zrobią nic konstruktywnego (nie będą zawierać relacji, uczyć się umiejętności...).

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 20 sie 2014, 23:40

lemurek, było już pisane, że simowie którzy zostaną w domu będą zajmowali się swoimi sprawami. Zresztą na tym filmiku powyżej widać to wyraźnie - sim pojechał na miasto, jego rodzina spała. Jak wrócił, każdy coś robił: gościówa chyba ścieliła łózko, ktoś tam był w łazience, a dziewczynka oglądała TV :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
develire
Posty: 55
Rejestracja: 23 cze 2014, 18:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: develire » 21 sie 2014, 8:24

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=u2yp4XcrfFQ[/youtube]
Kolejny gameplay :)
You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 sie 2014, 9:01

Mnie już i tak żaden gameplay nie przekona do tej gry, w każdym widoczne są te same rzeczy, czyli głównie uproszczenia, takie jak te:

-brak odkręcania i zakręcania kurków w kranach podczas gdy sim myje łapy
-talerze magicznie przyciągają się do ręki podczas sprzątania ich
-na kanapie jest tylko opcja "usiądź" oraz "drzemka", zabrakło np. "rozłóż się" które było w poprzednich częściach
-kupowanie nasion: wystarczy kliknąć na ogródku, wybrać opcję kupienia nasion i magicznie od razu znajdują się w naszym inwentarzu... kolejny dowód na obecność magii w podstawce! To nawet w jedynce trzeba było te nasiona kupować w sklepie... I czyżby znowu nie można było sadzić roślin w dowolnych miejscach, tylko w wyznaczonych do tego? I po co to podlewanie tak długo trwa, znowu sim spędzi pół dnia jak ma większy ogród, to była bolączka też poprzedniej części...

Dlaczego oni jak dodadzą coś nowego, muszą zabrać coś starego? Serio nie można było zostawić starego, które było dobre i dodać też nowe czy to animacje czy opcje?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 sie 2014, 12:28

^ Można sadzić gdzie się chce. W innym gameplay'u Mortimer zasadził coś po prostu w trawie. Ale wtedy nie widać, gdzie zostało to zasadzone. Również się wściekłem, jak zobaczyłem to nagłe pojawienie się nasion ;_;

Awatar użytkownika
develire
Posty: 55
Rejestracja: 23 cze 2014, 18:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: develire » 21 sie 2014, 12:36

A mi dwojka i trojka nie przypomina simsow, bo nie ma grafiki 2D :|
You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 sie 2014, 13:17


dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 21 sie 2014, 13:30

Takie emocje, że cały świat widzi rakietę na wysokości 100 metrów i se po prostu idą dalej, nawet nie zatrzymując się soft9

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 21 sie 2014, 14:26

Bo to zbyt mało ekscytujące. To nie to co obraz...

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 21 sie 2014, 14:30

Nowe zdjęcia od Les Sims Wiki na DOTsim - link

Zauważyłem, że oświetlenie w budynkach jest zbyt słabe - za dnia słońce prawie wcale nie oświetla mieszkań, a lamp jest za mało. Oby dało się to polepszyć zmianą intensywności świecenia żarówek.

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 21 sie 2014, 14:52

Obejrzałam najnowsze filmiki, zdjęcia i nie zmieniłam zdania.
Na każdym filmie to samo - gadają, oglądają TV, grają na kompie, idą do parku - tam znowu gadają albo grają w szachy. Czasem pokazali jakiś klub, gdzie sim mógł opowiadać dowcipy, pograć na pianinie, wypić coś. W sumie poza opowiadaniem dowcipów nie ma tam nic nowego.
Tak samo jak w TS2 i TS3 simy z miasta po chwili schodzą się tam, gdzie znajdą się simy gracza.
Oświetlenie we wnętrzach faktycznie jest okropne. Szaro i ciemno, co nieprzyjemnie kontrastuje z szalonymi kolorami na zewnątrz.

I jeszcze raz pytam, po co całkiem zamykali świat? Bo on nie jest półotwarty. Jest zamknięty i koniec.
Byłby półotwarty gdyby można było poruszać się po całej jednej dzielnicy bez ekranu ładowania. Ileż jest tych domów? Cztery? Pięć? Większość komputerów dałaby radę, gra byłaby przyjemniejsza, można by było np. odwiedzić sąsiada jak w TS3. Ja często mam tak, że w jednym domu mieszkają rodzice, w domu obok dzieci ze swoim potomstwem i się odwiedzają. W Czwórce to by był koszmar, za każdym razem śliczny minimalistyczny ekran ładowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 21 sie 2014, 15:18

Wkurzająca jest ta muzyka. Taka trójkowa. Z reszta w ogóle, odnoszę wrażenie jakbym oglądała gameplaya z trójki przez tą grafikę...
Podświetlanie wszystkiego jest irytujące.
Ekran wyczytywania jest słaby.
Te style chodzenia, o ile w CAS-ie jeszcze ujdą, o tyle w samej rozgrywce wyglądają idiotycznie. Jakby mi sim tak chodził przez cały czas, to by mnie coś trafiło.
Cudowna trawa :haha:
Nie obejrzałam do końca, bo nudne.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 sie 2014, 15:22

GDZIE JA SIĘ PYTAM SĄ TWÓRCY Z ZA CZASÓW THE SIMS 2? Którzy robili dobre gry, ciekawe, nie nudzące się trudne, piękne, z dużą gamą opcji?! Gdzie?! Chyba jak skończyli dwójkę poszli wszyscy na emeryturę, albo ich zwolnili, żeby zatrudnić nowych ludzi bez doświadczenia ;(

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 21 sie 2014, 16:25

Co do stylów chodzenia to nie dość, że są beznadziejne, to jeszcze sim jak się zatrzymuje tak sztucznie przechodzi do normalnego kroku. Czyli nawet jak jest smutny to w momencie gdy przestaje chodzić nagle przestaje się garbić i w ogóle. To wygląda jak te animacje chodzenia z dwójki... :P

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 21 sie 2014, 16:37

Mi te style chodzenia średnio się podobają. Niby fajny pomysł, ale chyba wolałbym jeden chód u simów, niż kilka, które są nienaturalne. :P No ale cóż, zobaczymy jak bd to wyglądało w grze. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości