The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 07 lip 2015, 14:04

Jakoś nie chcę mi się robić pokoleń bez tej grupy :/

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lip 2015, 15:18

Rozwijanie pokoleń bez maluchów faktycznie jest kijowe :/ Zawsze to był najbardziej uroczy okres sima, najbardziej zapadał chyba w pamięć :p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 07 lip 2015, 22:49

A ja właśnie nie lubię tego okresu :doge: Zawsze mnie to wkurza, zmień pieluchę, pobaw się i idź spać budząc simó 1014363564 razy w nocy. Zawsze pomijam tę grupę wiekową dlatego w 4 mi jej nie brakuje. BTW 4 nie włączyłem od baaardzo dawna..
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 08 lip 2015, 14:36

a mi z kolei brakuje bardzo... najbardziej lubilam te grupe.. szczegolnie kiedy male bachorki robily te dziwne miny na nocniku...

Jeste wiele rzeczy, ktore mi przeszkadzaja w ts4.. wyglad staruszkow, wzrost nastolatkow ( i wyglad bo nie da sie ich odroznic od doroslych), brak malych dzieci, brak story pogression.. ale mimo to nie potrafie sie przelamac i wrocic do ts3.. pewna naturalnosci w zachowaniu simow w ts4 i mniej bledow powoduja ze jednak w ta czesc chce grac... no i jeszcze kilka innych opcji.. ale za dlugo by sie rozpisywac...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 08 lip 2015, 15:11

Ta grupa wiekowa może kogoś denerwować, ale zdecydowanie jest brakującym ogniwem w rozwoju Simów. Strasznie ten moment w życiu Simów lubiłem, bo zdjęcia takiego małego Sima czy po prostu przejście tej grupy wiekowej przez niego było dowodem na to, że Sim ma swoją historię i rozwijał się. A w czwórce od razu przeskakuje do dziecka, które bez wcześniejszej grupy (małe dziecko) ma według mnie niewielki sens, bo i tak zaraz przeskakuje do bycia nastolatkiem, który praktycznie nie różni się od dorosłych (poza tym, że ma trochę bardziej "budyniowatą" twarz). Rozwój Sima jest minimalny. Do tego przykucie niemowląt do kołyski i zrobienie z nich obiektów... Nie, ta mechanika mi się nie podoba. Skutecznie mnie to zniechęca. Gdyby tak nie było, to naprawdę miałbym wiele chęci, by grać chociaż w podstawę gry.

Tak naprawdę, jedyne, czego mi brakuje w tej grze, to małych dzieci i czegoś pomiędzy dzieckiem a nastolatkiem. Wtedy byłbym w miarę usatysfakcjonowany.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 lip 2015, 20:29

Dla mnie jedynie brakuje malych dzieci i zmniejszenia nastolatkow..

Chcialabym aby male dzieci dzialaly na zasadzie tych dwojkowych.. Czyli pieluchy i butelki na ziemi... Ale znajac czworkowe ulatwienia, jesli sie pojawia beda dzialac jak trojkowe.. Czyi butelki znikad a pieluchy magicznie znikaja...

Zreszta zaloze sie ze male dzieci beda uwiazane do kojca jak niemowalki, ktore juz do konca serii beda obiektami.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 lip 2015, 23:38

Mod na wzrost nastolatków: http://modthesims.info/download.php?t=559329 ^_^ Nie próbowałem jeszcze sam, ale na YT oglądałem filmik, działa całkiem dobrze.

Co do małych dzieci, to myślę, że dojdą. Ale jeśli będą w darmowej aktualizacji to jestem pewien, że połączą to z premierą jakiegoś pakietu. Np. Dadzą w aktualizacji małe dzieci, oraz podstawowe wyposażenie dla nich, a w pakiecie dodatkowe meble, ubrania i jakieś nowe interaktywne obiekty :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 09 lip 2015, 9:41

Ja mam takie same zdanie jak tutaj niektórzy, czyli brakuje mi małych dzieci i przeszkadza wzrost nastolatków…
No jeszcze te ekrany ładowania…żeby, chociaż zrobili, że ekran pojawi się wtedy, kiedy chce się przenieść do innego miasta, ale na danym mieście bez.

Zrobią to? Kupuje TS4! :)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lip 2015, 12:11

Akurat w usunięcie ekranów ładowania nie wierzę :P Ostatnio coś przebąkiwali o poprawie wyglądu map, ale pewnie z ekranami zostaniemy do końca. Mi w sumie nie przeszkadzają, bardziej boli mnie to, że nie mogę będąc w swoim domku zobaczyć drugiego końca miasta ;__; W Trójce to było fajne, że z jednej parceli widziałem, jak gdzieś daleko ktoś biegnie do parku, albo wychodzi z ratusza. Teraz to nawet nie ma czegoś takiego, że sąsiad z naprzeciwka wychodzi albo wchodzi do domu, rano rusza do pracy, potem wraca.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 09 lip 2015, 12:40

Z ekranami ładowania pomiędzy dzielnicami nie da się już nic zrobić. To ekrany ładowania pomiędzy domami w tej samej dzielnicy powinny zniknąć! To jest denerwujące. Chcesz odwiedzić sąsiada, który mieszka zaraz obok ciebie, to musisz zmarnować kilka sekund na ekran ładowania. <_< Wolę poczekać raz, a dłużej na załadowanie całej dzielnicy niż kilka razy podczas odwiedzania parcel.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 09 lip 2015, 12:44

Swoja droga.. ja nie wiem czy zauwayzliscie.. ale w Newcrest mapa pogladowa troche nijak ma sie do rzeczywistosci.. tzn u zauwayzlam ze w jednej dzielnicy, domki na mapie sa ustawiane w odwrotnej kolejnosci niz w rzeczywistosci. do znaczy ze ejsli na mapie postaiwe Domek A na lewo od Domku B, to w grze bede miala go na prawo..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lip 2015, 15:49

Stara-Raszpla, też to zauważyłem. A dodatkowo w dzielnicy na samej górze, na jednej z tych małych parcel nie da się w jednym miejscu z brzegu ustawiać ścian i podłóg. Nie wiem, czy to u mnie taki bug tylko, ale tak mam.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 09 lip 2015, 16:12

Ekrany ładowania między dzielnicami są niemożliwe do przeskoczenia, z tego względu, że cały zespół dzielnic pozoruje tylko tworzenie jednego wielkiego miasta - tak naprawdę, każde jedno małe otoczenie jest światem, tak jak np. całe Sunlit Tides czy Monte Vista w trójce. Ale z ekranami ładowania między parcelami mogliby sobie poradzić i liczę na to, że to zrobią.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lip 2015, 16:29

Tym bardziej, że jak się zajrzy kamerką przez okno domu, to i tak są załadowane w nim wszystkie meble i obiekty o_O
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 09 lip 2015, 16:37

Ekrany ładowania mogą być w sumie dlatego, że jeśli przejdziemy na jedną parcelę, to na reszcie parcel jest pusto i nic się nie dzieje... A gdyby wszystkie parcele działały jednocześnie, to pewnie wymagałoby więcej mocy od komputera, bo tam tez toczyłoby się życie, a nie tak, jak na ulicach - sztuczny tłum Simów, żadnych rozgrywanych historii poza naszymi własnymi. Nawet jeśli byłoby to obciążające jak w trójce, to na pewno nie w tak wielkim stopniu - przecież mamy 4-5 parcel na krzyż, a to zdecydowanie mniej niż 20-25 domów w otwartym, trójkowym świecie.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 09 lip 2015, 16:59

najbardziej boli mnie.. nawet bardziej od malych dzieci, brak sensownego postepu historii.. :(
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lip 2015, 17:32

Stara-Raszpla jest mod już na postęp historii i to bardzo podobny do tego co było w TS3 tylko nie zauważyłem, żeby przez to gra zamulała. Możesz w nim ustawić opcje małżeństw wśród niegranych simów, narodzin dzieci, karier oraz zmieniać miastowym ubrania ;p

A co do postępu EA to by mi wystarczyło, gdyby simowie brali śluby ze sobą, rodzili dzieci oraz żeby przy śmierci pojawiała się jakaś informacja o zgonie przyjaciela, a najlepiej coś jak gazeta w TS3, gdzie zawsze były informacje, kto zmarł poprzedniego dnia. No i żeby można było te nagrobki miastowych gdzieś zamieszczać...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 09 lip 2015, 17:38

daj linka :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lip 2015, 18:23

Raszpla, proszę ^_^

http://modthesims.info/d/551680
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 09 lip 2015, 19:12

Aktualizacja już jest.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości