The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Veis
Posty: 69
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Veis » 05 sty 2014, 10:20

Ja powiem szczerze hejtuję 4 od początku, jak dla mnie to jest cofanie się. Jednak nie skreślam jej tak od razu, i tak ją wypróbuję, jednak czy będę w nią grać to nie wiem.
You Better Work Work

Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 05 sty 2014, 12:06

Dethon pisze:The Sims 2 wydano w 2004 roku, a w przypadku Electronic Arts ma to duże znaczenie. Dopiero później nastąpił spadek jakości ich gier, co ciągnie się aż do dzisiaj. Tymczasem w obecnie wychodzących grach BLOKUJĄ wszelkie modyfikacje pochodzące od graczy, co łatwo usprawiedliwić koniecznością dostosowania gry do rozgrywki online (trójka przez dodatki z internetu miała dość... skromną możliwość grania online). Tak było z najnowszym SimCity - powstało zaledwie kilka modyfikacji, które mają bardzo ograniczone działanie. A ponoć The Sims 4 ma mieć możliwość rozgrywki online i nie liczyłbym na hojność EA, gdy mogą tak poprawić interes ze STORE. Ile to już było przypadków, gdy 1 i 2 część gry pozwalała na wgrywanie modyfikacji, a 3 już tylko te pochodzące od wydawcy, czyt. np. Electronic Arts. Na wyciętą zawartość gry zawsze jest popyt, ile to ludzi kupiło krowokwiat, magiczny zestaw czy szklarnię. Sam zaliczam się do tych osób. Ale to tylko gdybanie, przejdźmy do faktów. Słodziutka gierka, która będzie wymagała znowu wydania 800 zł na dodatki i 200-300 na STORE, by uzyskać to samo, co dawała trójka. A tyle świetnych gier można kupić za te 1 000 zł! Ja już mam kolekcję The Sims 3 i mi wystarczy. Może to przez tą przesłodzoną grafikę i zabranie ważnych opcji z The Sims 3...

Kto wyda ten wyda, jeżeli ktoś jest na tyle rozsądny i wie, że gra nie spełnia jego oczekiwać to nie idzie do sklepu kupować każdy nowy dodatek z nadzieją, że urozmaici mu grę, bo zrobi to na chwilę ale błędów doda jeszcze więcej. A do 3 można wgrywać mody z tego co mi wiadomo. Mi grafika aż tak nie przeszkadza jeżeli będzie naprawdę dobrze rozbudowany tryb życia i tego głównie oczekuję po zawodzie TS3.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 05 sty 2014, 19:32

Olka03, przecież nie wydadzą "najpopularniejszej gry komputerowej" tylko na jeden system. To byłby tylko kolejny strzał w kolano dla samego EA, jak i dla simsów. :|

potato

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: potato » 05 sty 2014, 19:44

Oby miasta były zaludnione. Ale tak naprawdę zaludnione a nie 4 simy na krzyż (TS3 :/ )

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 06 sty 2014, 16:08

I żeby postęp historii był normalny, a nie taki jak w 3, bo to żenada. xDDD
A concept artom też nie ufam, bardziej będę pewny, jak zobaczę to wszystko w grze.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 sty 2014, 14:58

Kiedy coś wreszcie ruszy?
Może coś zmienili w tej okropnej grafice
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 07 sty 2014, 19:07

A moim zdaniem, musi być bodyshop z dwójki. Pamiętam jak robiłam jaskrawe sukienki z białymi kropkami w paincie :haha: .
Lubię tą czwórkową grafikę. I te włosy! :sweet:
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 sty 2014, 19:24

Przestańcie w końcu jęczeć na grafikę! Będzie jak będzie i kropka, nie mam ochoty jak zapewne wielu innych użytkowników czytać wciąż wywody na ten temat. Rozumiem, że to temat o pogaduchach, ale może trochę więcej konstruktywnej rozmowy? :P

Moje największe "simowe marzenie" i tak już twórcy spełnili, bo w końcu tchnęli życie w te nudne twarze :) Jak oglądam po raz któryś filmy z prezentacji i tworzenia sima, to po prostu nie mogę się napatrzeć, każda twarz w końcu się znacząco różni, jest rozpoznawalna i to mnie cieszy, a grafa na prawdę nie jest czymś pierwszorzędnym bo wiele gier z okropną grafiką cieszy i bawi. Ja np. uwielbiam wracać do gier z NES'a i mimo, że grafika to przeważnie trochę pikseli, bawię się świetnie!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 08 sty 2014, 10:06

Wnętrza - zero innowacyjności, wszystko od siatki, simy dalej będą chodzić sztywno po liniach prostych oraz ukośnych i nadziewać się na cokolwiek ustawione nieod parady... :( W dodatku meble dalej takie same, czyli grube, duże, po prostu nienaturalne.
Ale faktycznie światło wygląda fajnie i ciekawie pada.

A interfejs wygląda po prostu jakby został schowany do paska. Daję 90% gwarancji że został zminimalizowany i można go swobodnie przywrócić w rozszerzonej postaci. XD

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 08 sty 2014, 14:49

Smisiu pisze:A interfejs wygląda po prostu jakby został schowany do paska. Daję 90% gwarancji że został zminimalizowany i można go swobodnie przywrócić w rozszerzonej postaci. XD
Wolę zwykły, prosty niebieski pasek z TS3 niż coś takiego, jednak ukrycie go wydaje mi się bardzo ciekawym pomysłem. Chociaż pewnie i tak będę grał na pełnym widoku panelu... jeśli takie rozwiązanie okaże się prawdą. :|

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 08 sty 2014, 15:09

Ufnal pisze: No nie do końca :) Inteligencja simów została znaaacznie poprawiona. Będą o wiele normalniej się poruszać, nie stoją w miejscu zastanawiając się jak pójść no i jest tyle animacji ze simy potrafią się teraz nawet cofać bez obracania się :)
W trójce też mogą się cofnąć bez obrotu. :P
Ale tylko trochę.

Interfejsu oczekuję podobnego do trójkowego, dwójkowego... Czyli w takiej formie, jak mniej więcej był w dwóch ostatnich generacjach. Jeśli okaże się inaczej i zrobią to jakoś w stylu poupychania wszystkiego tak, by zajmowało jak najmniej miejsca, no to ja dziękuję. soft1 Aktualny interfejs może zajmować dość dużo miejsca na ekranie gracza, ale z rozdzielczością mojego ekranu nie jest to raczej problemem. I tak nigdy nie porzucę uwielbienia do tych pasków na rzecz takich ikonek. OK, może i są czytelniejsze, ale wolę widzieć na pasku, ile mój Sim ma głodu, a nie przyglądać się tym ikonkom. ;__;
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

potato

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: potato » 08 sty 2014, 18:51

Btw, uważam że animacja mówienia wygląda... nieco dziwnie? Za każdym razem gdy widzę jakieś pierwsze filmiki z TS4 mam wrażenie że simy nie mówią a jedynie poruszają zębami. -.-

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 08 sty 2014, 20:39

No cóż, mi również interfejs się nie podoba...zrobili najgorsze co mogli zrobić.

potato, simy nareszcie MÓWIĄ, a nie krzyczą i odstawiają scenki...co prawda wciąż wymachują rękami, ale w mniejszym stopniu ;/

Grafika dla mnie może być, na pewno ją dopracują, a jeśli nie teraz to po wydaniu, tak jak zrobili z trójką, gdzie niektóre łatki stopniowo polepszały wygląd gry.

Jeszcze jedna kwestia - zarówno na starym forum jak i ogólnie w internecie było wiele oburzeń, że okna nie są przezroczyste, a lustra nie odbijają widoku...jak można zauważyć na zdjęciach zamieszczonych przez Ufnala niektóre szyby są przezroczyste, inne nie. To dowodzi temu że producenci wciąż pracują nad tym. Co do luster zapewniali, że odbijany widok będzie dokładniejszy i w przeciwieństwie do trójki będzie można zobaczyć cały świat, a nie tylko pomieszczenie

Ogólnie bardzo mi się podoba czwóreczka, ale z ostateczna opinią czekam do premiery :P

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 08 sty 2014, 23:15

Wiemy, że nie.
Ale może się nieznacznie zmienić, a chciałbym, żeby się zmienił znacznie. Wolę dwójkowy i trójkowy, niech w czwórce z tego nie rezygnują.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 09 sty 2014, 11:20

http://www.simowie.info/News:SimGuruGra ... 4_08.01.14

Piękne wyjaśnienie dla tych, którzy obawiali się szalejących emocji soft9

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 09 sty 2014, 11:28

Z jednej strony spoko, że kolory nie będą tak wpływały na sima.. ale z drugiej bardziej realistyczne wydaje się wpływanie na uczucia jakiegoś koloru niż obrazu :P
No więc skoro kolor, wzór nie oddziałuje na simów to co im szkodzi dać nam stwórz wzór?

Awatar użytkownika
Veis
Posty: 69
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Veis » 09 sty 2014, 15:05

Chociaż tyle z tymi emocjami...
Chociaż i tak pewnie POPSUJĄ to tak że będą one mocno denerwujące.

Nie pisz tak brzydko :< /Ufnal
You Better Work Work

Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 09 sty 2014, 15:28

Ja wciąż sie zastanawiam czy włosy będą rosły czy nie. Podano dwie rozne informacje... to co z tym porostem? Ojej, gdyby rosly *_* ale frajda.

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 10 sty 2014, 19:33

Obrazek
wydaje mi się, że obrazu ze sztalugami nie było w tym temacie.

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 10 sty 2014, 21:04

E tam w kółko to samo miejsce, ten sam dom i ci sami simowie, chce coś nowego wreszcie :/
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości