The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 13 cze 2019, 14:37

Dodali w aktualizacji flagi różnych mniejszości seksualnych i płciowych co uważam za bardzo miły gest. Jak będę grał może w przyszłości to sobie powieszę na ścianie w domku uwu

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 cze 2019, 21:29

Szkoda tylko, że wciąż nie potrafią opanować tego ich siadania. Stoi grupa simów, zaczynasz rozmowę to każdy idzie usiąść. To naprawdę musi być trudne do ogarnięcia..

Mało tego jak trzeba żeby usiedli to nie siadają. Podczas występów stoją pod mikrofonem jak głuche pały, podczas ślubów stoją.. :grumpy:

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 18 cze 2019, 10:16

Oh, gdyby podczas ślubów tylko stali to byłabym bardzo wdzięczna - ale nie, po co stać i się przyglądać skoro można też wykonywać jakieś pląsy do braku muzyki i w ogóle kontekstu. XD

Flagi niech se wsadzą głęboko. To jest po prostu śmieszne jak wykorzystuje się w dzisiejszych czasach środowiska tego rodzaju mniejszości w PR XD
>mamy milion błędów w grze
>yyy dodajmy tęczową flagę, będą nas kochać
Prawie jak z fejsbukiem, gdzie zamiast zoptymalizować stronkę to co chwila zmieniają kształty dymków z komentarzami i inne kije XD Taki obraz dużych firm.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 19 cze 2019, 9:48

Z nową aktualizacją można wchodzic do wody w różnych miastach. Czyżby to krok do pływania wszędzie?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 21 cze 2019, 10:22

^Bardzo fajnie, że to zrobili :D Bardzo mi się podobała ta opcja w poprzednich częściach, dzięki temu woda staje się takim elementem rzeczywistości a nie taką "barierą". (W Trójce naprawdę genialnie kąpie się w tych bagnach w miasteczku z Kariery, a jeszcze lepiej pływa łódkami XD)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 23 cze 2019, 1:12

Ja, jako osoba które te flagi w ogóle dotyczą (bo jak zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci które one nie dotyczą, tak samo jak było z edytowaniem płci, lol) to muszę powiedzieć że się z nich bardzo cieszę. Czy jest to po prostu chwyt marketingowy? Może. Wiem że po aktualizacji z płcią wiele ludzi którzy nigdy nie chcieli kupić TS4 kupili przynajmniej podstawkę, podczas gdy inni płakali "nikt tego nie chciał, jakie to niepotrzebne!". Ale jest to -darmowy- dodatek który jest dodatkowo powiązany z akcja charytatywną, więc to jednak nie to samo co taki zwykły pink/rainbow tax. W dzisiejszym klimacie na całym świecie jest to jednak ważne posunięcie ze strony EA, zwłaszcza że w wielu krajach Simsy są zakazane za "promowanie" takich rzeczy. Miło jest widzieć że nie "boją" się utraty paru ludzi aby coś takiego zrobić. Naprawdę jest fajne uczucie że gracze wszelkiego rodzaju, ci którzy są zwykle pomijani są jakoś uhonorowani, zwłaszcza w grze dla osób w każdym wieku. Oczywiście mam też swoje zastrzeżenia - dodali niektóre kompletnie niepotrzebne, nieużywane przez nikogo flagi (np. ally? serio? I parę takich niszowych co nawet nie istnieją, poza tym chyba jest tam też flaga intersex a osoby intersex nie są LGBT) a lesbijską dodali dopiero po przypomnieniu sobie.
Jest to naprawdę mały dodatek, parę prostych obiektów i parę ubrań, więc na pewno nie zajął im czasu który by być przeznaczony na pracowanie nad gameplayem (przecież od tego inne teamy są, ale mniejsza).
Czasami trzeba pamiętać że jednak Simsy są robione dla każdego. Czasami dodadzą coś co nie jest potrzebne komuś ale może być potrzebne komuś innemu, i to moim zdaniem część simsowej magii- każdy coś dla siebie znajdzie.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 cze 2019, 10:21

Rany, jak ja mam dość tego, że NPC ubierają się w jakieś szmaty. Dlaczego EA nie może przygotować jakiejś bazy gotowych schematów ubrań, w które ubieraliby się miastowi? Tylko im tak bez sensu totalnie losuje te części...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 24 cze 2019, 11:36

Popieram, co jakiś czas muszę usuwać ze świata tych okropnych simów albo spędzać godzine na ubraniu ich normalnie. A przecież są te gotowe style, które wyglądają nienajgorzej, mogłoby im losować te ciuchy stamtąd :/

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 cze 2019, 23:08

Mało tego, ostatnio zauważyłam że znów mamy problem który był w trójce. Mianowicie często Simowie z miasta są do siebie podobni
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 11 lip 2019, 16:51

W Galerii można znaleźć oficjalne wersje rodzinek z The Sims 2, stworzone przez Maxis:

Obrazek
POBIERZ


Obrazek
POBIERZ


Obrazek
POBIERZ


Widmo, Przyjemniaki, Kowalowie, ale też Landgraabowie, Dziwaki, Papużki, i inne rodziny do pobrania na oficjalnym koncie SimGuruMaxis.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 14 lip 2019, 0:19

Guuki - super ciekawostka, ja już dawno pobrałam z tego profilu wspomniane przez Ciebie rodzinki :)

Ostatnio mowa o którejś nadchodzącej aktualizacji. Ma ona zmienić wygląd okładek, logo i Plumboba, zmodyfikować nieco CAS oraz dodać w CAS możliwość tworzenia Simom historii życia, dzięki czemu cechy oraz aspiracje będą dobierane samoistnie i nie da się ich zmienić. Do tego odblokowane mają być jakieś obiekty, normalnie ukryte, których obecnie nie da się użyć. Owa aktualizacja budzi wiele zażartych dyskusji na Simowych stronach.
Mnie się ani ten nowy wygląd nie podoba, bo przypomina te stare okładki z TS2, ani to, że można będzie te historie dodawać, bo nie da się wtedy samemu dobierać cech i aspiracji, co odbiera nieco zabawy z tworzeniem Sima. Jak dla mnie, powinno to być tak, że charakterystyka i historia życia to jedno, a dobieranie cech - drugie. Nie będę z tej opcji korzystać zbyt często. No, chyba że twórcy modów jakoś to obejdą, np. w takim MCCC gdyby można było zmieniać cechy, a historię życia zostawić.
A Wy co sądzicie?
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 14 lip 2019, 10:29

Koleżanka mi wczoraj o tym mówiła. Wygląd mi się strasznie nie podoba. Mieli taki lekki, estetyczny, a teraz napaćkają tych nasyconych kolorów jak w gierce dla małych dzieci :/
Co do historii to nawet nie wiedziałyśmy, że to będzie zupełnie zamiast ustawiania cech ; Totalna beznadzieja.
Moderzy na pewno to obejdą, więc cała nadzieja w nich.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 14 lip 2019, 11:07

O matko, jak te okładki i nowy plumbob OKROPNIE wyglądają! :O
Czemu oni zajmują się rzeczami, które w ogóle nie wymagały poprawek...?!
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 14 lip 2019, 14:36

O matko. Jakie to wszystko jest brzydkie. :wat: Bardzo podobało mi się dotychczasowe, minimalistyczne logo, a to co jest teraz przypomina mi zabawy paintem w dzieciństwie, kiedy rysowałam losowe bazgroły i wypełniałam je różnymi kolorami. Dobór samych kolorów też leży i kwiczy. Zielony na niebieskim? Serio? I ta granatowa ramka w romby w tle... Nowe okładki również nie przypadły mi do gustu. Wcześniej kolorowe postacie na białym tle mocno kontrastowały i zwracały uwagę na to, co najważniejsze - nową zawartość. Teraz wszystko się zlewa. ;/ Ogółem odnoszę wrażenie, że projektował to słabo (albo w ogóle) opłacany stażysta z daltonizmem. Ach, no i umieram z ciekawości, jakich błędów tym razem NIE naprawili. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 14 lip 2019, 16:39

A mnie się nowe okładki podobają. Ta od podstawki jest cudowna według mnie, gorszy problem mam z dodatkami - nie podobają mi się kolory i same nazwy dodatków, takie zwykłe napisy :/ Jakby były stylizowane jak w trójce np. no i zmienić te kolory to byłoby idealnie dla mnie i w ogóle cud miód. Ja ogólnie nie lubię minimalizmu i dla mnie obecne okładki czwórki zawsze były paskudne xd
I byłoby fajnie, gdyby nie to, że te nowe okładki nijak nie pasują do stylistyki samej gry, gryzą się z nią i kompletnie tego nie widzę, gdyby cała gra od początku była taka, to owszem, ale w tej chwili to jak dla mnie te obecne okładki, nieważne za jak bardzo brzydkie je uważam, są lepsze bo dobrze oddają wygląd gry. Inna sprawa że zmienianie teraz w środku serii wygląd wszystkich okładek to jakiś żart, ja współczuję ludziom którzy kupowali wersje pudełkowe i teraz nagle będą mieli inne pudełka w kolekcji.
Najgorszy jest chyba nowy ekran ładowania i startowy, te uważam że wyglądają paskudnie i absolutnie nie pasują do gry xD
Te nowe historie dla Simów brzmią bardzo ciekawie, ale martwi mnie brak możliwości zmiany cech...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 14 lip 2019, 21:50

Lenna pisze:martwi mnie brak możliwości zmiany cech...
Lenna, ale to nie będzie tak, że w ogóle nie da się samemu wybierać cech, tylko gracze będą mieli wybór, tworząc nowego Sima, czy tworzyć go jak dawniej, samemu wybierając cechy i aspiracje, czy też, odpowiadając na pytania, ustalić mu historię życia z narzuconymi cechami i aspiracjami. Tak to przynajmniej zrozumiałam.
Co nie zmienia faktu, że ucieszę się, gdy powstanie jakiś mod, który pozwoli na tworzenie Simów z historią życia, ale z dobranymi przez gracza cechami :P
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 15 lip 2019, 12:39

A nie sie tam podobaja te historie simow. Teraz jak mozna w kazdej chwili zmieniac to tak troche lipnie jest... wiem ze mozna niby samemu tego pilnowac, no ale kto to robi ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 15 lip 2019, 16:10

Kwestia okładek mnie totalnie nie interesuje, bo grę i tak mam na originie, ale fakt, są okropne.
Opcja z tymi historiami nawet fajna, ale według mnie odbiera simsom kreatywność za którą tak tą grę lubię. Tak wiem, że to opcjonalne, ale jednak.
Ciekawa jestem tylko czy oprócz zajmowania się okładkami wzięli się za błędy - na przykład za genetykę u simów-syren na którą narzeka wielu graczy czy nie działające eventy w nowym dodatku...

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 15 lip 2019, 16:56

Ururu pisze:
14 lip 2019, 10:29
Koleżanka mi wczoraj o tym mówiła. Wygląd mi się strasznie nie podoba. Mieli taki lekki, estetyczny, a teraz napaćkają tych nasyconych kolorów jak w gierce dla małych dzieci :/
Co do historii to nawet nie wiedziałyśmy, że to będzie zupełnie zamiast ustawiania cech ; Totalna beznadzieja.
Moderzy na pewno to obejdą, więc cała nadzieja w nich.
To nie jest tak że ten system zupełnie zamieni obecny system wybierania cech, tylko to będzie taka opcja dla tych co grają w te różne challenge i w ogóle.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 18 lip 2019, 16:55

Te historie dzialaja tylko na nowe simy ? I maja zablokowana zmiane aspiracji ?? szkoda troche bo rodzone simy dalej beda cheatowac....
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości