The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 09 cze 2016, 14:58

Ja tam myślę, że to kolejne nawiązanie do dziecięcych akcesoriów xd

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 09 cze 2016, 15:22

A ja myślę, że małych dzieci nie będzie (przynajmniej nie teraz). :P Nazwa akcesoriów ("kids room stuff") sugeruje, że będą to raczej obiekty przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. Jeśli chodzi o "wskazówki" umieszczone w najnowszym pakiecie, według mnie jest to zwykłe drażnienie się z graczami.
Obym się jednak myliła. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 cze 2016, 19:47

Małe dzieci na pewno będą. Tak jak pisałem wcześniej, twórcy podpięli temat o nich na oficjalnym forum i zaczęli się w nim udzielać, więc coś jest na rzeczy ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 09 cze 2016, 20:25

Levkoni pisze:... twórcy podpięli temat o nich na oficjalnym forum i zaczęli się w nim udzielać, więc coś jest na rzeczy ;)
Uu, a co piszą?

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 cze 2016, 23:13

Mint, nie pamiętam, ale któryś Guru napisał coś a propos pomysłów, że "macie wspaniałe pomysły" etc. Takie w sumie ogólniki.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 10 cze 2016, 0:06

Mogliby zacząć coś robić (o ile już nie robią, w co mocno powątpiewam, obserwując poczynania EA w tej serii) związanego z małymi dziećmi. Jeśli by już zaczęli cos robić, to fajnie byłoby, gdyby słuchali fanów z tamtego tematu - przecież zawsze mówią, jak to zdanie fanów nie jest dla nich ważne i jak zawsze ich słuchają...
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2016, 17:30

A wracając jeszcze do "musical chairs" czyli przesiadania się simów. Już wiem co naprawili, a czego nie. No więc:
1. Przesiadania się nie ma tylko wtedy, kiedy dopasujemy stół do krzeseł lub na odwrót.
2. Simowie nadal przesiadają się na kanapach, fotelach i ogrodowych ławach ze stołem. Dlatego proponuję tych ostatnich nie używać w restauracjach bo będziemy mieli totalny chaos :<
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 11 cze 2016, 18:13

Wracając do tematu małych dzieci... Pamiętacie te spekulacje jeszcze przy pierwszych informacjach o The Sims 4 kiedy to udostępniono CAS? Spekulacje były o usunięciu młodego dorosłego, a były spowodowane zbyt małą ilością ikon grup wiekowych. Czy możliwe, że już wtedy zaplanowali, że nie dodadzą małych dzieci?

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 11 cze 2016, 18:17

Myślę, że na początku planowali bachory, ale stwierdzili, że to niepotrzebne i przyspieszyli premierę :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 11 cze 2016, 18:22

Gdyby Sims 4 na początku miało wyglądać tak jak teraz (na początku przecież miało być online) to myślę że by były małe dzieci, postęp historii itp. Zmaścili robotę przerabiając grę a nie robiąc jej od nowa
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2016, 18:30

No ja niestety muszę przyznać, że dzisiaj sim wstał mi od stołu i poszedł na inne krzesło po wybraniu interakcji rozmawiania z simem. Wciąż jest w tym luka i chyba już do końca serii pozostanie

Ja już dawno wiedziałam, że nie będzie małych dzieci. Kierownictwo przyspieszyło premierę i twórcy pewnie nie mieli nic do gadania..

Co do aktualizacji, cieszę się że jak narazie nie widziałam żadnego miastowego stwora z gender :)

Zauważyłam jednak, że gra nieco straciła na płynności. No w sumie tyle już rozszerzeń wyszło
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 11 cze 2016, 20:25

Zakupilam restauracje i nie wygladaja zle. co wiecej zaimplementowali cos o co gracze czesto prosili. SImpowie w koncu moga jednoczesnie jesc i pic ;)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2016, 20:26

Przecież od podstawy mogli jeść i pić jednocześnie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 11 cze 2016, 20:46

jakos wczensiej tego nie zauwazylam aby u mnie to dziallao :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2016, 21:42

Raszpla, Shattered ma rację, już od podstawy mogli jeść i pić jednocześnie ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 11 cze 2016, 22:08

Shattered pisze: Zauważyłam jednak, że gra nieco straciła na płynności. No w sumie tyle już rozszerzeń wyszło
Tyle rozszerzeń wyszło... i nadal nic sensownego. Mijają już 2 lata a tu ani pogody, ani zwierzaków, ani porządnych wakacji, nocnego życia (chodzi o takie prawdziwe, z miastem z wieżowcami, sława, kariera, paparazzi itd. a nie to, co jest w Spotkajmy się). Ja się już boję, co będzie, kiedy uzupełnią grę o to wszystko, skoro twierdzisz, że gra już teraz traci na płynności... a EA jak widać zamierza dalej kontynuować tę swoją politykę i kolejne milion pakiecików i akcesoriów. W ogóle zaczynam wątpić, czy kiedykolwiek doczekamy się tych kluczowych rzeczy soft1 Bo jak na razie to gra w ogóle mnie nie zachęca w stanie obecnym...

Co do jedzenia i picia... Oj Raszpla XD Toż to nawet ja wiem, że opcja jest od podstawy, chociaż nigdy nie grałam w czwórkę :P Aczkolwiek nie wiem jak to działa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2016, 22:20

Co do tego to już nie mogę się zgodzić :P
Wszystko naprawdę zależy od kreatywności.. Na tym etapie wg mnie zawartość jest ciekawsza niż ta co mieliśmy w trójce.
Mamy zalążkę wakacji, biwakowanie. Niektórzy narzekają, że pakiet jest nudny, ale co robi się na biwaku? Siedzi ze znajomymi i pije opowiadając różne historie...
Takie wieżowce jak były w trójce to mogą sobie podarować. Kluby puste, mieszkania z sąsiadami widmo..
Mówisz, że tutaj nie ma nocnego życia. W Spotkajmy się jest naprawdę dużo możliwości, tylko jak już wspomniałam zależy to od kreatywności. Poza tym, czego brakuje w stosunku do klubów czego nie było w poprzednich seriach?
Nigdy po dwóch latach nie mieliśmy pogody, ani zwierzaków. Ale wg mnie zwierzaki nadejdą w 2017
Wiem, że narzekałam i wciąż narzekam na czwórkę, ale odnalazłam jakąś radość i pasję w grze. Dla mnie brakuje jedynie życia rodzinnego i to wg mnie jest największa bolączka czwórki..

Z płynnością, to w sumie też trochę oszukuję :P bo mam dużo CC i mój procesor jest nieco słabszy niż rekomendowany, a i tak ustawione mam wszystko najwyższe :doge:

Największy plus i coś za co cenię czwórkę, to równomierny upływ czasu na wszystkich parcelach i starzenie się mieszkańców..
W dwójce mnie to irytowało, że jadę do swojego sklepu jednym simem, wracam po 10 godzinach i wciąż ranek... A w czwórce, jeden sim pracuje normalnie, drugi prowadzi sklep. Oboje rano wychodzą i jak wracam ze sklepu to jest wieczór i drugi sim wraca również z pracy..
Tak samo starzenie się simów z miasta. Dobrze, że nie ma postępu historii. Mogę bez obaw zostawić rodzinę, nie martwiąc się że simka doczeka się trójki dzieci, rozwodu i romansu z simką
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 11 cze 2016, 22:47

ok popelnilam gafe :D trudno :D 1370 godzin przegranych i nie zauwayzlam tej opcji :P

Co do brakow w ts4 podobnie jak Shattered najbardziej odczuwam brak zycia rodzinnego... bachorkow.. jakis fajnych opcji dla dzieci i nastolatkow. Dodatek Pokolenia to jest to czego mi potrzeba w ts4.

Odczuwam tez brak wlasnie postepow w rozgrywce dla pozostaiwonych simow. Tworze drzewa genealogiczne rodziny / miasta i chcialabym abym wchodzac co kilka dni do podgladu miasta, widziala jakies zmiany i mogla aktualizowac drzewo bez koniecznosci tracenia czasu na zenienie i dziecienie polowy miasta.

Pogoda to jest cos, czego rowniez mi brakuje, ale wiem ze dochodzi ona jako jedna z ostatnich dodatkow, wiec trzeba poczekac.

Martwi mnie troche, ze tworcy nie wykorzystuja szans jakie sobie dali.. Gra jest gra modulowa. Skoro zrobili "Witaj w pracy" to dlaczego nie ma upgrade'u innych karier.. bylabym zdolna doplacic za opcje odblokowania tej czy innej kariery.. mysle ze sporo graczy by sie skusilo.. Owszem... czesc spolecznosci wieszalaby psy na EA, ze nie dali od razyu wszystkiego w dodatku, ale mimo to, chcialabym widziec nowe kariery w formie pakietu rozgrywki, ktore do dzialania potrzebowalyby dodatku WwP.
(tak wiem sa mody... ale mnie nie przekonuja)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 cze 2016, 1:31

Co do płynności rozgrywki to u niektórych faktycznie możliwe jest takie zachowanie gry, w końcu poprawili oświetlenie na ultra :)

A jeśli chodzi o samą grę to mi brakuje również życia rodzinnego więcej oraz jakiś konkretnych zadań w stylu trójki. Iść naprawić sąsiadowi TV albo wyhodować jakieś konkretne plony i oddać kucharzowi. Tak, żeby można było się zżyć z miejscowymi simami, a nie żeby robiły tylko za otoczkę. Pamiętam jak w trójce umierał sąsiad ze starości, a ja sobie myślałem wtedy "o, to ten któremu wciąż musiałem naprawiać wieżę, szkoda" albo "to ta simka, która kradła sąsiadom gnomy ogrodowe jak byłem detektywem".

Liczę, że aktualizacje dodadzą oprócz małych dzieci również taki system zadań oraz... poprawią wygląd roślin :P Bo to głupie, że wszystkie wyhodowane plony są do siebie podobne, myślę że zrobienie dla każdej roślinki innego modelu nie jest jakieś bardzo skomplikowane.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 12 cze 2016, 18:17

Zwrocenie uwagi na plynnosc rozgrywki jest raczej spowodowana tym, ze TS4 bylo odpoczatku reklamowane jako gra, ktora powinna uruchamiac sie nawet na tosterach. Z tego powodu zrezygnowano z otwartego swiata ( chyba) , czy tez zamiast pelnej mapyt terenu dano makiety. \Dodatkowo grafika realistyczna ustapila miejsca kreskowkowej. Wczesniej ktos porownał jakośc tekstur i tez sa nizsze niz w ts3.

Ja osobiscie nie uswiadczylam spowolnien na swoim sprzecie, to jest duzym sukcesem. Moj komputer ma 3,5 roku.. Wyobrazcie sobie gre w pelna TS2 na komputerze, ktory na tamte czasy mial 3,5 roku..

Na chwile obecna myślę ze mój sprzęt pociagnie juz do konca serii..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości