The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 cze 2021, 13:47

No dokładnie, zamiast zrobić jedno z wieloma parcelami to mamy naście miast i każde inne, tu pustynia, tu wieś, tu duże miasto i tak latasz z pustyni tam i w kółko.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 09 cze 2021, 0:56

Levkoni pisze:Swoją drogą, tak odchodząc już od tematu tego konkretnego dodatku - moim zdaniem The Sims Studio powinno trochę zwolnić z dodawaniem co dodatek nowego miasta. Według mnie cierpi na tym zawartość, bo miasta robią naprawdę dopracowane, a to na pewno pochłania sporo funduszy, czasu i pracy, którą można by poświęcić na więcej gameplayu i animacji (a recykling animacji w czwórce jest przeogromny, w każdym dodatku dochodzą jakieś czynności, które zawierają stare animacje).
A moim zdaniem powinni robić mniej dodatków, ale porządnych, które będą miały dopracowane i miasto, i gameplay, niezależnie ile funduszy, czasu i pracy to pochłonie, bo jeśli zrobią coś dobrze, to i się zwróci. Nie wierzę, że ich nie stać na lepszy gameplay - po prostu są pazerni i robią wszystko jak najtańszym kosztem, w miasta pakują trochę funduszy, bo gra ma z wierzchu ładnie wyglądać, nawet jeśli w środku jest pusta.
Shattered pisze:No dokładnie, zamiast zrobić jedno z wieloma parcelami to mamy naście miast i każde inne, tu pustynia, tu wieś, tu duże miasto i tak latasz z pustyni tam i w kółko.
Ja uważam, że możliwość podróżowania pomiędzy tymi wszystkimi miastami w dowolnym momencie jest największym przekleństwem czwórki. Po pierwsze, to trochę nierealistyczne, że w przeciągu kilku sekund możesz znaleźć się w dowolnym zakątku świata xD A po drugie, to daje tylko wymówkę twórcom do tworzenia coraz mniejszych miast, bo inaczej spadnie płynność gry. Każde nowe miasto zapełnia zapis kolejnymi Simami i parcelami, więc zwyczajnie nie może być tego zbyt dużo.
Osobiście już wolę zamknięte, ale ogromne i pełne życia miasta z trójki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 cze 2021, 9:48

Lenna, ale robili kiedyś po jednym dodatku na rok i wcale nie było więcej gameplayu (ach to nieszczęsne Spotkajmy Się xD). Tutaj to jest kwestia kasy tylko i wyłącznie. Dają im budżet, jakaś szycha z zarządu mówi "no tyle i tyle przeznaczcie na zrobienie nowego miasta bo to przyciąga ludzi" i kropka :D A to co zostaje na resztę to pewnie wygląda tak, że planują jakieś funkcje, okazuje się że nie wszystko działa jak trzeba, trzeba się śpieszyć bo zbliża się premiera, więc wywalają rzeczy, których nie mają szans dokończyć i przepadają, albo są dodawane do do innego dodatku.

Pamiętam jak byłem adminem STL i zapowiadali SS, które miało mieć więcej gameplayu (np. stragany, które były widoczne na conceptach z gry i chyba nawet jakimś wczesnym screenie). Ostatecznie nie znalazły się w grze. SS to chyba też jedyny dodatek do TS4, którego premierę wtedy mocno przesunięto. Były plotki, że system grup im sprawiał problemy w zrealizowaniu. Jestem pewien, że stragany i pewnie kilka innych funkcji nie znalazły się wtedy w grze właśnie przez to. Za to dostaliśmy je w kolejnym dodatku, Miejskie Życie... Tylko ciekawe, co wywalono z MŻ, żeby je wcisnąć ;] Pamiętam, że wtedy guru pisali o planach na możliwość tworzenia zespołów muzycznych z pomocą grup. Może to wywalili? Albo wywalili to jeszcze z SS :D

W każdym razie, według mnie oprócz kasy, to po prostu nad grą pracują też jakieś patałachy, przynajmniej niektórzy z nich :D Nie potrafią sobie radzić z łataniem gry, nie potrafią zrobić nic bez bugów, a wiele rzeczy, które dodają do gry, nie działają nawet jak trzeba i potem muszą to łatać (jak choćby taka głupota jak łóżka piętrowe).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 09 cze 2021, 11:21

Guuki pisze:
07 cze 2021, 17:47
W czwartek ponoć zapowiedzą dodatek o wiejskim życiu/farmie: :O

https://simsvip.com/2021/06/07/the-sims ... -thursday/
Na Twiterze spekulują, że mogą dojść samochody albo wróżki. Jak będą wróżki to ja jestem out soft2 :grumpy:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 cze 2021, 14:47

Samochody guru już zdementowali, więc na 100% ich nie będzie. Ale poszlaki a propos pojawienia się kur czy wróżek wyglądają bardzo wiarygodnie. Choć ja bym stawiał raczej na simorośle lub wilkołaki.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 09 cze 2021, 19:41

Będą na pewno kury i króliki, bo gry słowne ze słowami beak, bird i bunny były. Jak króliki to się cieszę, sam mam jednego i wiem że wielu ludzi je chciało mieć!
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 09 cze 2021, 21:43

Czyli zapewne wszytkie zwierzęta będą działały jak pszczoły..
Oby doszło coś wartego uwagi jak np sokowirówka
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 10 cze 2021, 0:46

Levkoni pisze:Lenna, ale robili kiedyś po jednym dodatku na rok i wcale nie było więcej gameplayu (ach to nieszczęsne Spotkajmy Się xD). Tutaj to jest kwestia kasy tylko i wyłącznie. Dają im budżet, jakaś szycha z zarządu mówi "no tyle i tyle przeznaczcie na zrobienie nowego miasta bo to przyciąga ludzi" i kropka :D
No właśnie o to mi chodzi, miałam na myśli politykę EA. To oni dyktują warunki i nigdy nie będzie więcej gameplayu, jeśli nie dadzą na to hajsu. Samo The Sims Studio to sobie nic nie może, choćby chcieli zrobić gameplay kosztem miasta to najpewniej nie mają takiej możliwości xD A EA woli robić absolutne minimum, w dodatkach i pakietach rozgrywki bez miast też wcale nie było więcej gameplayu.
Levkoni pisze:W każdym razie, według mnie oprócz kasy, to po prostu nad grą pracują też jakieś patałachy, przynajmniej niektórzy z nich :D Nie potrafią sobie radzić z łataniem gry, nie potrafią zrobić nic bez bugów, a wiele rzeczy, które dodają do gry, nie działają nawet jak trzeba i potem muszą to łatać (jak choćby taka głupota jak łóżka piętrowe).
To na pewno xD Wciąż mnie bawi, jak moderzy naprawili łóżka piętrowe w 3 dni, a EA nie mogło XD
Shattered pisze:Na Twiterze spekulują, że mogą dojść samochody albo wróżki. Jak będą wróżki to ja jestem out soft2 :grumpy:
Mam nadzieję, że będą wróżki, bo inaczej mnie nie interesuje ta farma XD
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 10 cze 2021, 12:23

Wiem, że wielu graczy oczekuje takiego dodatku, ale ja jestem daleki od zachwytu. Nigdy nawet nie skorzystałem z krów, kur i traktora w „trójce”. Wolałbym pakiet rozgrywki o tematyce motoryzacyjnej i duży dodatek w stylu „Czasu wolnego”. A najbardziej szczęśliwy to bym był, gdyby zupełnie odpuścili nowe dodatki na jakiś czas i poprawili [CENZURA]-upy z pierwszych pakietów, na przykład biznesy z „Witaj w pracy” i kawiarnie ze „Spotkajmy się”.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 cze 2021, 14:11

O panie, na to to nie licz. Na bank nie będą się cofać i zmieniać starych pakietów. Szkoda bo ja np. wolałabym podliczać klientów przy kasie a nie z tabletem. Restauracje też działają tak sobie, simowie łażą zamiast jeść.
A kawiarnie to największa porażka chyba. Dodatek gdzie doszły opcje grupowe, ale nie można zamówić kawy dla grupy :doge:

No niestety wszystkich nie zadowolą, ja wolałabym latać z odkurzaczem i mopem w grze a niektórzy gracze na miotle.

Wspomniałam już, ale naprawdę jestem zachwycona nowym systemem rachunków. Mam nadzieję, że tego nie zmienią. W końcu jakiś poziom trudności.

Ciekawe co dodadzą w aktulizacji przed dodatkiem. Z pakietem dostaliśmy Lubię Nie lubię, także przed dodatkiem też by wypadało coś większego dodać.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 01 lip 2021, 10:00

Nikt jeszcze nie pisał o Simowych Sesjach? ;)

Wystartowały Simowe Sesje, czyli muzyczny festiwal w grze The Sims™ 4, podczas którego nasi Simowie będą mogli podziwiać występy gwiazd, zdobyć fanowskie gadżety a nawet sami spróbować sił na scenie!

Więcej info:
www.ea.com/pl-pl/games/the-sims/sims-sessions

Obrazek


Pomysł fajny. W weekend wypróbuję jak to faktycznie wygląda w grze. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 lip 2021, 10:56

Kalendarz z Pór Roku dojdzie do podstawy w najnowszej aktualizacji. Dostanimy również narzędzie tworzenia oczek wodnych jak i również grupowe gotowanie czy dbanie o rośliny..
Szkoda, że dalej nie można zamowić kawy czy ciastka dla grupy w kawiarni ze Spotkajmy się
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 06 sie 2021, 21:16

Shattered pisze:
10 cze 2021, 14:11
O panie, na to to nie licz. Na bank nie będą się cofać i zmieniać starych pakietów.
Plot twist!

https://simscommunity.info/2021/08/03/t ... resh-soon/

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 06 sie 2021, 23:35

książę pisze:
06 sie 2021, 21:16
Shattered pisze:
10 cze 2021, 14:11
O panie, na to to nie licz. Na bank nie będą się cofać i zmieniać starych pakietów.
Plot twist!

https://simscommunity.info/2021/08/03/t ... resh-soon/
tu powinien byc refresh do podstawy. W sumie to 3 glowne rzeczy.
a) Skoro mamy zamknierty swiat to wprowadzneie taxi jak w ts2
b) Osobny wzrost dla nastolatkow
c) otworzenie dzielnic

Przydalyby sie jeszcze jakies drobne rzeczy typu zeby toodlersi mogli rozmaiwac z clzonkami dalszej rodziny.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sie 2021, 16:33

Patrząc na to w jakim kierunku idzie TS4, to zmiany w core rozgrywki, takie jak otwarcie dzielnic czy zmiana wzrostu nastolatków wcale nie wydają mi się nierealne. Jestem bardzo ciekawy, co zrobią z pakietem SPA. W ogóle nich mi ktoś wyjaśni, dlaczego ten pakiet ma takie złe opinie? We wszystkich zestawieniach ląduje na dole, a ja uważam, że to jeden z lepiej zrobionych pakietów. Dostaliśmy w nim dużo ciekawych obiektów no i w pełni funkcjonalne SPA z personelem (nie takie udawane jak w TS3). Mam wrażenie, że wiele mu nie brakuje i się zastanawiam, co mogą w nim poddać odświeżeniu. Według mnie znacznie bardziej odświeżenie przydałoby się pakietowi Zjedzmy na mieście, który przez cały swój żywot nigdy nie działa w pełni sprawnie albo Być rodzicem, któremu przydałby się lifting elementów wychowawczych dla młodych simów (tak, żeby wychowanie simów bardziej wpływało na ich autonomię, zachowania czy inne aspekty rozgrywki, a nie tylko na otrzymaniu dodatkowej cechy w dorosłości.).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 08 sie 2021, 16:37

Ja stawiam na możliwość prowadzenia własnego spa.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 09 sie 2021, 15:33

Na zmianę wzrostu nastolatków nie liczę bo już o tym mówili. Wypowiedzieli się ludzie co pracowali nad TS2 co do tego i to był podobno straszny problem, musieli wiele animacji zrobić nie takich jak chcieli bo dużo zachodu z tym było.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 11 sie 2021, 20:24

Ale ta gra powstaje w gigantycznym studiu, pracują nad nią setki ludzi, a premiera miała miejsce 7 lat temu (czyli pracowali nad nią kilkanaście lat) - czy to naprawdę aż tak wielkie wymaganie żeby dorobili animacje dla niższych postaci? Jak dla mnie to brzmi jak zwykła wymówka. ;) Ale widać, że w tej generacji po prostu animacji im się robić nie chce, dlatego połowa interakcji towarzyskich wygląda tak samo jak zwykła rozmowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 sie 2021, 5:40

Mimo wszystko również myślę że na zmianę wzrostu nastolatków nie ma co liczyć, tak samo jak na jakiś lifting niemowlaków.
Będę pesymistyczna i powiem, że te zmiany pewnie niczego głębszego nie wniosą.
A dzielnic to już na pewno nie otworzą.

Tak jak książę, zakładam że dojdzie opcja prowadzenia własnego SPA.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 20 sie 2021, 10:40

To gadanie to taka typowo korpo-gadka bo musieli coś powiedzieć, żeby wyjaśnić niedoróbki czwórki. Tak samo ponoć silnik nie pozwalał kształtować terenu, a jakoś to zrobili. Robienie nastolatków to nic bardziej trudnego niż zrobienie małych dzieci - te też mają inny wzrost i potrzebowały mnóstwa nowych animacji. Ja tam uważam, że prędzej czy później coś z tym zrobią.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości