The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 02 paź 2016, 20:52

Nie ma co się dziwić. W trójce twórcy co rok dawali jakieś elementy na halloween czy Boże Narodzenie, ale elementy te trafiały do store i nie trzeba było ich mieć. Tutaj natomiast wciskają je do aktualizacji...
Znakiem zapytania są dla mnie te akcesoria. Na tym zwiastunie nie było to coś imponującego ani ładnego. Ale coś mi wygląda to na modę za czasów wojennych czy coś w ten "desejn". Mogli by zrobić jakieś akcesoria o tematyce weselnej. Prócz dwóch zestawów do store, które wprowadzały mało co i akcesorium do TS2 nigdy nic nie powstały żadne akcesoria dotyczące tylko wesel i ślubów..
Hanka Milanka - nie sądzę, że będzie to coś pod sylwestra, a szkoda, fajnie by było gdyby takie coś dodali... Albo aktualizację dot. tego święta XD

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 02 paź 2016, 21:09

Teaser jest dosyć... żałosny. soft9 Kolejny zestaw świąteczny? Naprawdę? Intrygują mnie tylko te nowe akcesoria. Zgaduję, że będzie to moda dla wyższych sfer, trochę art deco, żaboty, smokingi i koszule zapięte pod samą szyję. Może jakieś eleganckie biblioteczki i pianino. W każdym razie nic dla nizin społecznych, bo przecież w simsach wszyscy są bogaci i zadowoleni z życia. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 02 paź 2016, 21:35

Nie no, serio? :facepalm:
A liczyłem na pakiet z wampirami soft1 Liczyłem na chociażby pakiet rozgrywki dla uratowania tego makabrycznego roku 2016. Kompletnie nie wiem po co robić powtórkę ze świąt sprzed dwóch lat. Te ich "wyzwania" tylko pokazują grupę docelową - podjarane internetami dziesięcioletnie dziewczynki.
Jedynie te akcesoria na końcu mnie zaciekawiły. Ostatnio wychodzą im całkiem, całkiem, więc jeżeli przepowiednie pani Galciowicz się sprawdzą to jestem za.
Mimo wszystko liczę, że w grudniu zapowiedzą jakiś pakiet lub dodatek na pierwsze miesiące 2017
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 paź 2016, 16:23

Simwood pisze:Mimo wszystko liczę, że w grudniu zapowiedzą jakiś pakiet lub dodatek na pierwsze miesiące 2017
Na dodatek za szybko będzie po listopadowym ;) Już prędzej jakieś akcesoria albo pakiet rozgrywki.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 03 paź 2016, 18:27

Kapitan Indra pisze:
Simwood pisze:Mimo wszystko liczę, że w grudniu zapowiedzą jakiś pakiet lub dodatek na pierwsze miesiące 2017
Na dodatek za szybko będzie po listopadowym ;) Już prędzej jakieś akcesoria albo pakiet rozgrywki.
No wiadomo, że nie w styczniu, ale może marzec lub początek kwietnia :D Staram się być optymistą, więc może czas na zwierzaki, pory roku lub studia :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 06 paź 2016, 0:17

Wyzwanie Dnia Nieumarłych jest już dostępne. Gra losowo przebiera miastowych Simów (choć dotychczas spotkałam tylko trzy Simki) w ubrania i makijaże z aktualizacji i pozwala wypraszać u nich te cukrowe czaszki. Pograłam pół godziny i już mam dwie - Antka i Gawła - widocznie każda z nich ma imię :) Oczywiście moja Simka porozmawiała z Jasmine i odblokowała przez to tę nieszczęsną gablotę. W lewym górnym rogu ekranu pojawił się też panel z informacją o czasie trwania wyzwania i ilości zebranych czaszek.
Aby móc wyprosić u uczestnika wyzwania czaszkę, trzeba go znać i nie być jego wrogiem - wystarczy znajomość. Czyli, moi drodzy, dużo przyjaznych interakcji trzeba stosować :P
Jestem ciekawa tej dziesiątej, złotej czaszki, którą dostaje się po uzbieraniu dziewięciu tych "zwykłych".
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 06 paź 2016, 11:43

Te wyzwania zaczynają być coraz ciekawsze. Jeszcze tylko ta okropna Jasmine Holiday... gdyby ją jakoś przerobili! Bo tak to jest zwykła simka, taka ciocia-klocia, nijaka i byle jaka.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
GlasgowSmile
Posty: 27
Rejestracja: 06 paź 2016, 11:39

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GlasgowSmile » 06 paź 2016, 17:22

Wyzwanie jest super, a najbardziej podoba mi się, że na prawdę wszyscy mogą mieć te czaszki :D Nie powiem jakim zdziwieniem było, gdy podczas uroczystej kolacji okazało się, że bratanek mojej simki może mi dać jedną :O Jeden problem jest taki, jeśli oczywiście dobrze zrozumiała, simsy, które miały mieć te czaszki miały być w przebrane w nowe stroje pod tą okazję... Niestety z moją ilością modów to nie działa xD :(
_________________
Levkoni pisze:Te wyzwania zaczynają być coraz ciekawsze. Jeszcze tylko ta okropna Jasmine Holiday... gdyby ją jakoś przerobili! Bo tak to jest zwykła simka, taka ciocia-klocia, nijaka i byle jaka.
Zgadzam się z przedmówcą. Ona jest strasznie nijaka ;-;

Nie piszemy posta pod postem. Połączyłem. //Guuki

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 paź 2016, 23:28

Uruchomiłam grę na starym komputerze, na którym nie grałam od 1,5 roku. Uruchomiłam w takim stanie w jakim zostawiłam, jedynie zainstalowałam aktualizację.
Nie mogę grać, bo gra jest niegrywalna, mianowicie tak się tnie, że przewijanie trwa kilkanaście sekund...
A to wszystko za sprawą aktualizacji...
To co będzie jak dojdzie więcej dodatków, pakietów?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 12 paź 2016, 7:57

Ja nie mam nic do zarzucenia grze jeśli chodzi o "płynność" :) Mam wszystkie rozszerzenia zainstalowane, gram na ustawieniach średnich i gra chodzi tak samo jak wtedy kiedy jest zainstalowana sama podstawa. A nie gram na jakimś wybitnym sprzęcie, bo na laptopie, który ma prawie 3 lata i nie był kupowany z myślą o grach ;P

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 paź 2016, 11:45

U mnie też z płynnością nie ma problemów. Nie zauważyłem też, żeby ekrany ładowania się wydłużyły, może dlatego że mam simsy na dysku SSD.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Paulinx
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2013, 10:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Paulinx » 14 paź 2016, 21:04

U mnie również problemów z płynnością nie ma ;) Jest spoko. Szczególnie w porównaniu do trójki xD
"Kocham zwierzęta bo tylko one nie są zakłamane."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 26 paź 2016, 3:00

Uff, zrobiłam to Wyzwanie Dnia Nieumarłych. Oto czaszki:
Obrazek
A tak się prezentują w gablocie:
Obrazek
Po uzbieraniu, w opisie każdej z czaszek można przeczytać fragment historii. Oto ona w całości:
[spoiler]Mieszkańców Oazy Zdrój zaczęły niepokoić doniesienia o pojawieniu się tajemniczej istoty.
Według doniesień była wielkości wieprza i pokryta szczurza skórą, a z grzbietu, od głowy aż do ogona, wyrastał jej grzebień z ostrych kolców.
Nawiedzała okolicę coraz częściej, więc dziesięciu nieustraszonych poszukiwaczy przygód wyruszyło na pustynię w poszukiwaniu bestii.
Członkowie ekspedycji wkrótce zauważyli, że nocami dopada ich poczucie niepokoju i dziwne wrażenie, że są obserwowani.
Podczas ósmej nocy grupę obudziły krzyki z oddali. Ktoś zniknął z jednego z namiotów.
O świcie dwóch członków ekspedycji zdecydowało się zostać w obozowisku, licząc, że ich zaginiony towarzysz powróci. To był jednak ostatni raz, kiedy ktokolwiek ich widział.
Mając coraz mniej wiary w powodzenie misji, pozostali członkowie grupy postanowili się rozdzielić, odkrywszy rozbiegające się ślady na piasku.
Połowa członków wyprawy podążyła opuszczonym szybem kopalnianym. Pogrążając się w głębinach, nie mieli pojęcia, że widzą słońce już po raz ostatni.
Druga połowa członków ekspedycji zdecydowała się zbadać pobliski kanion. Niektórzy twierdzą, że po prostu zmyła ich rzeka. Inni sądzą jednak, że zostali schwytani.
Tylko jedna ocalała osoba powróciła do miasta. Była to dziewczyna, która zaginęła jako pierwsza. Dopadło ją pustynne szaleństwo. Powtarzała jedynie w kółko dwa słowa...El Chupacabra!
[/spoiler]
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 paź 2016, 19:08

Jest I Nowa aktualizacja.. ciekawe czy dodaje coś ciekawego
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 27 paź 2016, 23:03

Sprawdziłam. W menu zarządzania światami aktualizacja dodała San Myshuno, ale na razie jest zablokowane. W CAS i trybie budowania/kupowania nie widziałam nic nowego, za to są dodane cechy parceli, można dodać je nawet w obecnych miastach. Cech jest póki co osiem, wiadomo, że nie dadzą wszystkich w aktualizacji, coś musi zostać dla dodatku, są przecież cechy stworzone specjalnie do niego.
Te cechy to:
- domowa atmosfera - sprzyja rozwijaniu umiejętności gotowania, miksologii, ogrodnictwa, majsterkowania;
- szybkie łącze - pomaga rozwinąć programowanie, granie w gry video, umiejętności literackie;
- doskonała akustyka - pomaga rozwinąć umiejętności muzyczne wszelkiego rodzaju;
- centrum badawcze - pomaga rozwijać logikę i nauki kosmiczne;
- towarzyska atmosfera - sprzyja wzrostowi umiejętności komediowych, złośliwości oraz charyzmy;
- naturalne światło - pomaga rozwijać malarstwo i fotografowanie;
- orzeźwiająca atmosfera - sprzyja ćwiczeniom i rozwijaniu sprawności fizycznej;
- lokal prywatny - ta cecha odstrasza wszelkich gości, nawet tych najbardziej uciążliwych i namolnych.

Podobno jeszcze ta aktualizacja naprawia jakieś błędy - to na pewno, ale na razie całej listy wprowadzonych nowości się nie dokopałam.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 27 paź 2016, 23:56

Szczerze mówiąc to nie wiem czy sam z siebie będę używać cech pomagających w zdobywaniu umiejętności... W The Sims 4 i tak bardzo szybko podnosi się ten pasek umiejętności... Po co to przyśpieszać?

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 28 paź 2016, 10:41

Tutaj jest przegląd nowości z aktualizacji:

> Sims True Life: Październikowa aktualizacja - przegląd nowości

Czerwony kolor skóry, hmm, czyżby planowali jakąś postać nadnaturalną? Albo po tych pikantnych papryczkach zjedzonych na festiwalu z "Miejskiego życia" Sim będzie tak wyglądał.
Bardzo się cieszę z tych cech parcel, że dodali parę do podstawowej gry.
Opcja kopiowania pomieszczeń, a także dachów, schodów, fontann i basenów - na pewno przyda się budowlańcom. Szkoda, że ja kompletnie nie czuję 'czwórkowego' Trybu Budowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 paź 2016, 11:58

Guuki, kolor skóry chyba związany jest z tą sziszą do baniek. Tam niektóre smaki powodują zmianę koloru skóry ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 31 paź 2016, 20:38

Odnoszę wrażenie, że po nowej aktualizacji gra jakby się zepsuła.
Simowie jak w trójce zastanawiają się przed interakcją albo interakcja się anuluje.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 paź 2016, 20:48

Ja mam ścinki, co jakiś czas na chwilę wszystko się zawiesza, dosłownie na chwilę po czym wraca do normy. Ale czytałem, że to wielu osobom się pojawiło po aktualizacji :/ Może jest to spowodowane tym, że zwiększyli limit simów w świecie? Bo wiem, że limit miał zostać powiększony wraz z dodatkiem, więc pewnie teraz to zrobili. Jeszcze nie ma niestety pełnego wykazu zmian z łatki :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości