The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 wrz 2016, 19:44

Wkurza mnie, że, nie wiedzieć czemu, okładka TS4 jest w tym nowym Origin wyblakła w stosunku do pozostałych okładek. Dlaczego? Grze niczego nie brakuje - mam wszystko co na razie wyszło. Też tak macie? soft2

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 wrz 2016, 21:10

Jest nowa latka która nie daje nic ciekawego. Nowy przepis, nowe ciuchy i jakiejś nowe beznadziejne meble
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 wrz 2016, 22:43

Tutaj więcej o dzisiejszej aktualizacji:

> DOTsim: WRZEŚNIOWA AKTUALIZACJA

Masakra. Niby gra dla dzieci, a wprowadzają takie okultystyczne, demoniczne rzeczy. ;/
Szkoda, że nie miałem wyjścia i aktualizacja automatycznie się zainstalowała. Nie chcę czegoś takiego u siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 27 wrz 2016, 23:11

Jak dla mnie to na plus, chociaż strasznie przesadzają z tą różnorodnością kulturową :facepalm: Tu Indie, tam Irlandia, jeszcze Meksyk :P
I jeszcze małe pytanie, bo nie doczytałem: aktualizacja dodaje te nowości na jakiś czas czy na stałe? ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 27 wrz 2016, 23:38

Jak dla mnie to jedna z lepszych aktualizacji, uwielbiam różnorodność kulturową, a do tej pory w simsach ciężko było ją wprowadzić bez użycia cc. :P I nie ma w tym nic demonicznego czy okultystycznego, Guuki, święto ma co prawda "pogańskie" korzenie, ale jest obchodzone przez katolików. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 wrz 2016, 23:40

Jak zwykle downy zamiast dać po prostu cmentarz, to debilstwo dodają. No, ale co się dziwić skoro zaraz ktoś by kłapał, że odgrzewany kotlet
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 wrz 2016, 0:41

Dali całkiem sporo mebli i trochę w CAS. Nawet ładne. ALE mam już dość tych kolorowych pierdół. Jesu, w ostatnich pakietach non stop wzorzyste i kolorowe przedmioty, w najnowszym dodatku to samo i teraz w aktualizacji.

Plus liczyłem, że w tym roku na halloween (czy inne święta zmarłych) dostaniemy przynajmniej opcję wyboru nagrobka dla simów lub po prostu więcej losowo generowanych wzorów. Ale nie, "dajmy jeszcze więcej bezwartościowych pierdół". Ehh... dlaczego im tak ciężko jest dać coś więcej w aktualizacji niż parę bibelotów (pomijam ostatnio dodane postaci NPC bo to nic nowego tylko dodanie czegoś, co powinno pojawić się już od początku.)

Ale ponoć będzie wyzwanie ze zbieraniem czaszek cukrowych i nowymi interakcjami z Kosiarzem.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 28 wrz 2016, 2:31

Całkiem fajna aktualizacja. Bardzo lubię klimaty "multikulti" i fajnie, że twórcy idą w taką stronę. W The Sims 4 o wiele łatwiej i przyjemniej tworzyć różne rasy, więc miło, że można w swojej grze stworzyć rodzinę indyjską, meksykańską, żydowską itp :D

Guuki, nie martw się, Boże Narodzenie i Wielkanoc też bazują na demonicznych, okultystycznych i pogańskich świętach ;P

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 28 wrz 2016, 11:22

Hirooo pisze:Guuki, nie martw się, Boże Narodzenie i Wielkanoc też bazują na demonicznych, okultystycznych i pogańskich świętach ;P
Wiem o tym, dlatego żadnych świąt nigdy nie obchodzę. Ale o ile na kolorową choinkę czy słodkiego króliczka w TS4 mogę jeszcze przymknąć oko, tak jakimś cukrowym czaszkom, składaniu ofiar zmarłym, czy uwalnianiu duchów mówię stanowcze nie. :)
Galcia pisze:I nie ma w tym nic demonicznego czy okultystycznego, Guuki, święto ma co prawda "pogańskie" korzenie, ale jest obchodzone przez katolików. ;)
Wywoływanie duchów czy strojenie ołtarzy ku czci zmarłych nie jest okultystyczne, tylko dlatego, bo czynią tak katolicy? Wystarczy przeczytać parę fragmentów Biblii, by wiedzieć, że takie zwyczaje nie podobają się Bogu (Pwt 18:10-12, 1 Kor 10:20, 21). Ale ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Zwłaszcza te ludy z Meksyku, gdzie pogańskie zwyczaje przesiąknięte okultyzmem na tyle przeniknęły do katolicyzmu, że tamtejszy kościół już nawet z tym nie walczy.

Żeby nie było, nikomu niczego nie zarzucam, nikomu niczego nie narzucam - wyrażam swoje zdanie na ten temat. Co akurat jest niemałym offtopem, więc już przestaję. :)

_________________

W sieci pojawiła się grafika koncepcyjna mapy świata. Wtedy przynajmniej miała jeszcze jakieś kolory (zaraz po premierze gry mapy były białe, dopiero potem w którejś aktualizacji je pokolorowali).


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 28 wrz 2016, 11:52

A mnie tam się aktualizacja podoba, zawsze lubiłam klimat tego meksykańskiego święta, te całe malowanie twarzy i stroje. Ale samych obrzędów nie popieram, i tu się zgodzę z Guukim. Nie bardzo podoba mi się, że dają do gry jakieś składanie ofiar, ale przeżyję to, w końcu kultury są różne, już sama bytność duchów jest niezgodna z religią, so XD To tylko gra.

Ta mapa wygląda jak z jakieś gry online. Pewnie zmienili ją, gdy zrezygnowali z tego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 wrz 2016, 12:59

A ja popieram takie obrzędy bo są ciekawe, a nic i tak nie dają bo to zabobony :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 wrz 2016, 20:32

W sumie... aktualizacja ciekawa, bo ile można tylko halloweenowe zwyczaje w ten dzień w grze celebrować, już mnie nosem wychodzą te dynie, zbieranie cukierków od sąsiadów itd.; raz twórcy poszli w inną stronę i dali meksykańskie świętowanie. A uważam je za ciekawsze niż np. nasze, gdzie nad grobem to tylko płacze i rzewne wspominki, nie daj Boże się uśmiechnąć... Meksykanie świętują radośnie, piją na grobach, puszczają muzykę... i jako symbole mają cukrowe czaszki oraz figury z masy papierowej przedstawiające szkielety :D
Sprawdziłam zawartość aktualizacji. Nowe obiekty są trzy: jedna półka na cukrowe czaszki, ale będzie do odblokowania dopiero podczas wyzwania (cukrowych czaszek będzie dziewięć, bo już się pojawiła odpowiednia kategoria w kolekcjach do zebrania), jeden stolik z obrusem i jedna laleczka- szkielet - Catrina, których to fotkę zamieszczam poniżej. Bardzo meksykańskie w wyrazie - a interesowałam się kiedyś trochę meksykańską kulturą, więc nie dziwią mnie te żywe kolory. No, stolik ma jeszcze kilka opcji, które nie są aż tak krzykliwe ^^
Obrazek
Nowe ubrania są trzy, wszystkie na całe ciało. Dla Simek:
Obrazek
Dla Simów:
Obrazek
Oraz dla dzieci - dla obu płci są takie same, więc tutaj pokazałam na przykładzie chłopca.
Obrazek
Z pewnością dla nastolatków i staruszków są takie same, jak dla dorosłych...
Tym razem muszę się postarać i zebrać te czaszki, kiedy wyzwanie będzie dostępne, bo na przykład z rosnowocami zawaliłam kompletnie, uzbierałam 16 z wymaganych dwudziestu :facepalm:
Oczywiście wyzwanie znów poprowadzi Jasmine Holiday.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 wrz 2016, 21:25

Indra, obiektów jest więcej, na dotce masz wszystkie pokazane. Jest jeszcze ozdoba na ścianę taka duża i świece. Nie pamiętam czy coś jeszcze, oczywiście oprócz cukrowych czaszek, które oficjalnie będą do odblokowania za jakiś czas :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 wrz 2016, 22:06

Hmm... :mysli: To wszystko przez to, że obiekty z aktualizacji nie są oznaczane jako nowe tymi gwiazdkami i po prostu szukając musiałam przeoczyć... Ale patrzyłam w nakryciach głowy i nie znalazłam tych kwiatków ani w makijażach tych malunków na twarz nie widziałam :facepalm:
Karol na DOT-ce pisze też, że w wyniku błędu już można rozpocząć wyzwanie i zbierać czaszki, ale nie można na razie odblokować tej półki na nie ani nowych interakcji z Mrocznym.

EDIT: Dobra, mam, kwiatki są we fryzurach. To taka tradycyjna meksykańska fryzura, z tyłu warkocz przepleciony wstążką, owinięty wokół głowy, z przodu te kwiatki. Frida Kahlo nosiła na głowie coś podobnego.
Obrazek
Kwiatki i ta wstążka są różnego koloru w zależności od koloru włosów.
A oto moja Krystal przebrana w nowe ciuchy ;) Meksykanka pełną gębą ;)
Obrazek
Kapelusik dla panów też znalazłam, pasuje do stroju ^^
Obrazek
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 wrz 2016, 22:31

Simowie z miasta będą mogli zachodzić w ciążę bez naszej ingerencji, jeśli dobrze zrozumiałam. Wnioskuję, że dojdzie to w aktualizacji
NOPE, MÓJ BŁĄD
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2016, 23:25 przez Shattered, łącznie zmieniany 2 razy.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 30 wrz 2016, 23:00

Wspaniała wiadomość. W końcu otoczenie będzie się zmieniać :D Gdyby tylko zrobili to tak jak w trójce, gdzie otoczenie żyło własnym życiem to byłbym zadowolony :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 paź 2016, 19:38

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ehIp9xXBeqk[/youtube]

Co za wieś <_< ;/
Akcesoria jakaś porażka, raptem jakieś szmaty, nawet nie wiadomo jaka tematyka... Srają się z tym wyzwaniem soft2
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 02 paź 2016, 19:56

„Wytworne przyjęcie” 2.0?

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 02 paź 2016, 20:13

pewnie coś pod sylwestra będzie, tak bym stawiała przynajmniej
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 paź 2016, 20:39

Naprawdę brak mi słów... Zamiast dać coś nowego, oni ulepszają zestaw na święta, KTÓRY JUŻ jest oraz dodają wyzwanie na Halloween, podczas gdy MAMY AKCESORIA O TAKIEJ TEMATYCE
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości