The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 sie 2014, 0:59

Pod koniec filmiku The Sims 4 Akademia: Zaawansowane bara-bara Gladys trzyma kartkę z tajemniczym numerem telefonu.
Dociekliwi widzowie z USA, dzwoniąc pod podany numer, otrzymują parę wskazówek posługiwania się językiem Simlish:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R1sI_kgKe0Y[/youtube]
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 sie 2014, 1:09

A Empik przecenił Limitowaną na 159 zł, czyżby mniejszy popyt niż zakładano? ^_^
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 27 sie 2014, 1:15

No super, że wydają więcej pieniędzy na marketing niż na samą grę... Krótko mówiąc, więcej kasy i zaangażowania idzie na pudełka niż na ich zawartość.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 27 sie 2014, 8:52

salberg pisze:No super, że wydają więcej pieniędzy na marketing niż na samą grę... Krótko mówiąc, więcej kasy i zaangażowania idzie na pudełka niż na ich zawartość.
Ale tak jest niemal zawsze. bo koszty promocji sa duze. NIe ogladam co prawda telewizji wie cnie wiem cyz reklamy sie pojawily. Ale pamietam jak sweo czasu pracowalam w marketingu. Dla pewnego produktu leciala reklama w telewizji. Chyba w polsacie i tvn tylko wykupilismy czas na wizji. nie pamietam czy w innych tez. W ciagu dnia niemal nie uswiadcyzlo sie tej reklamy, czesciej po 21... wiec tych spotow nie bylo za duzo. Wiele osob mi mowilo ze nawet nie widzialo tej reklamy.

Reklama byla puszczana 1 miesiac. Koszt : 1,2 mln zl. WIec wyobrazcie sobie tera zile moze kosztowac reklama simsow
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 27 sie 2014, 9:49

W tych krótkich filmikach z serii The Sims 4 akademia,
czy wcześniej tworzenia simów podobały mi się grafiki i ogólnie sposób ich wykonania :D
A propos ostatniego filmiku, szkoda że tylko juesowcy mieli szansę poduczyć się simlisha.
W polskiej wersji zamiast numeru jest serducho ._.
Obrazek
Mnie bardziej intryguje co jest pod tą cenzurą :doge:

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 27 sie 2014, 10:06

Pewnie naleśniki :D
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 27 sie 2014, 10:09

Te filmiki są śmieszne. :P Choć niekoniecznie w taki sposób jak twórcy by chcieli. :P
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 27 sie 2014, 10:45

Dawno się tu nie wypowiadałem, także czas coś napisać :3 pomimo tego jak bardzo okroili grę z taksówek, aut, basenów, dzieci (których i tak nie cierpiałem) i całej reszty rzeczy, to nadal nie mogę się doczekać 4. Może jest to spowodowane tym, jak bardzo ta wersja przypomina mi 1 :D a to była jak dla mnie najlepsza część pod względem rozgrywki, bo była właśnie mało życiowa że tak powiem, bardziej zabawna i interesująca. 3 strasznie mnie nudziła bo rozgrywka zbyt bardzo była nastawiona na rodzinę. Co do postępu historii - cieszę się, że zrobili jak zrobili. Ten cały system postępu historii z 3 mi się wgl nie podobał. Jeśli już mam zarządzać moją rodziną to wolę sam wybrać z kim ma być np syn moich simów, a nie że weźmie randomową typkę z otoczenia.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 27 sie 2014, 11:24

Stara-Raszpla pisze:(...)NIe ogladam co prawda telewizji wie cnie wiem cyz reklamy sie pojawily. Ale pamietam jak sweo czasu pracowalam w marketingu.
Pojawiły. Dzisiaj ok 6 rano widziałem tę reklamę na tvn7 :P

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 27 sie 2014, 11:42

Felicja92 pisze:Hej, mam pytanie. Niedawno podali wymagania rekomendowane dla The Sims 4, które dosyć mocno skoczyły w górę i okazało się, że odbiegają od mojego komputera. Teraz trochę się martwię czy w ogóle mi to pójdzie... Nie chciałabym kupić gry, a potem nie móc w nią nawet pograć :O Kiedy pytałam tutaj czy jest możliwość, że gra mi pójdzie na minimalnych to dostałam odpowiedź twierdzącą. Wkurza mnie już to The Sims 4, same problemy ;( Cieszyłam się z tej gry, byłam ciekawa jak to będzie wyglądać mimo wielu negatywnych opinii, ale serio zaczyna mnie drażnić ten temat. Nie ma basenów, niemowlaków i innych przydatnych rzeczy, a wymagania jak z kosmosu :curious: Albo to mój komp jest złomem.
Wymagania minimalne a rekomendowane, to ogromna różnica w pojęciach. Nie ma co panikować.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 27 sie 2014, 12:20

Simka pisze:^ Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że TS3 było głównie nastawione na rodzinę. To raczej w TS2 tak było. Zamknięcie na jednej parceli i przyglądanie się życiu simów, a potem wyprowadzka "dzieci" i historia rodzina zaczynana od nowa. W TS3 było bardzo dużo innych opcji, niektóre z nich dochodziły w dodatkach (wakacje, studia), rozwijanie kariery w rozbudowany sposób, wypełnianie okazji, zdobywanie nagród za umiejętności itp. Oczywiście rozwój rodziny też był rozwinięty ale miało się wiele opcji prowadzenia życia sima do wyboru. Jesli postanawiałam, że mój sim będzie singlem to nie nudziłam się przez całe jego życie. W 2 jeśli sim był singlem to bardzo szybko się to nudziło. Ale każdy gracz miała wielkie pole do popisu i mnóstwo opcji do wyboru. W TS4 to wszystko się cofa i rozgrywka bedzie nudna. Niemowlęta przyssane do kołyski, brak grupy wiekowej która jednak była istotna. Jak patrzę po tych gameplayach, dochodzę do wniosku w TS4 praktycznie nie ma nic do roboty. Tworzenie rodziny okrojone, praca niewidzialna, a ileż można chodzić do parku czy na siłownię? To już nudne po prostu. TS1 było hitem bo było pierwszym symulatorem zycia na rynku. Ale minęło ponad 10 lat i technika poszła bardzo do przodu. Jeśli tworcy dali w logo numerek "4" to nie mają prawa mówić że to odrębna gra.
Jeśli ktoś ma mimo wiedzy o wszystkich brakach kupić grę - ok.
Ale żal mi ludzi, którzy nie mają żadnych informacji o tej grze, obejrzeli ze dwa filmiki i myślą, że świat będzie otwarty, będą postacie nadnaturalne itp, bo po kupieniu srogo się rozczarują.
zgadzam się! :)

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 27 sie 2014, 12:45

Jakby kogoś to jeszcze interesowało Obrazek

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... PIihZpI3sY[/youtube]

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 27 sie 2014, 12:46

develire pisze:http://simstruelife.pl/News:Recenzja_Th ... s_26.08.14
Recenzja od Simply Ruthless, przetłumaczona na język polski :)
Byłam zachwycona poziomem wielozadaniowości. Widziałam dziecko, robiące zadanie domowe i rozmawiające z przyjacielem w tym samym czasie. Raz skupiała się na zadaniu, a raz podnosiła głowę, żeby pożartować. Zdobywała punkty znajomości razem z przyjacielem oraz dokańczała zadanie
Przecież to już było w trójce...ale mi wielka nowość -_-

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 27 sie 2014, 13:23

Pacyfka pisze: Przecież to już było w trójce...ale mi wielka nowość -_-
Dokładnie to samo pomyślałam.

-------
Szczerze bawią mnie wypowiedzi, że twórcom brakło czasu, dodadzą dzieci i baseny w darmowej aktualizacji i w ogóle ta gra ma ukryte kapitalne funkcje, o których dowiemy się po premierze.
Rzeczywistość wygląda tak, rozwiązania z poprzednich części gry wycięte z TS4, znajdą się w płatnych dodatkach.
Prawda jest taka, że w grze podstawowej będzie to co widać na filmach (oprócz reklamy, która może wprowadzać w błąd). Mając te informacje pozostaje zadecydować czy kupić czy nie.
Jeśli o mnie chodzi kusi mnie pełna wersja CAS i tryb budowania (nawet mimo braku kształtowania terenu).
Wygląd tekstur i monotonia rozgrywki - odrzuca.
Swoją drogą po co przy takiej grafice i zamkniętym świecie komputer z i5 i kartą GTX 650? Przecież gra miała działać na tosterach, właśnie dzięki zamknięciu świata między innymi...
Obrazek

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 27 sie 2014, 13:49

Simka pisze:^ Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że TS3 było głównie nastawione na rodzinę. To raczej w TS2 tak było. Zamknięcie na jednej parceli i przyglądanie się życiu simów, a potem wyprowadzka "dzieci" i historia rodzina zaczynana od nowa. W TS3 było bardzo dużo innych opcji, niektóre z nich dochodziły w dodatkach (wakacje, studia), rozwijanie kariery w rozbudowany sposób, wypełnianie okazji, zdobywanie nagród za umiejętności itp. Oczywiście rozwój rodziny też był rozwinięty ale miało się wiele opcji prowadzenia życia sima do wyboru. Jesli postanawiałam, że mój sim będzie singlem to nie nudziłam się przez całe jego życie. W 2 jeśli sim był singlem to bardzo szybko się to nudziło. Ale każdy gracz miała wielkie pole do popisu i mnóstwo opcji do wyboru. W TS4 to wszystko się cofa i rozgrywka bedzie nudna. Niemowlęta przyssane do kołyski, brak grupy wiekowej która jednak była istotna. Jak patrzę po tych gameplayach, dochodzę do wniosku w TS4 praktycznie nie ma nic do roboty. Tworzenie rodziny okrojone, praca niewidzialna, a ileż można chodzić do parku czy na siłownię? To już nudne po prostu. TS1 było hitem bo było pierwszym symulatorem zycia na rynku. Ale minęło ponad 10 lat i technika poszła bardzo do przodu. Jeśli tworcy dali w logo numerek "4" to nie mają prawa mówić że to odrębna gra.
Jeśli ktoś ma mimo wiedzy o wszystkich brakach kupić grę - ok.
Ale żal mi ludzi, którzy nie mają żadnych informacji o tej grze, obejrzeli ze dwa filmiki i myślą, że świat będzie otwarty, będą postacie nadnaturalne itp, bo po kupieniu srogo się rozczarują.
W sumie masz rację ;) Ale nawiązując do pracy ani trochę nie chciał bym, żeby było wprowadzone kierowanie simem w pracy... no chyba, że jako opcja - można, ale nie trzeba, bo jednak chyba trochę ludzi chciało by taką opcję. Jak już ktoś kiedyś pisał jak ma się dużą rodzinę to tylko się czeka na to, że połowa mieszkańców pojedzie do pracy/szkoły i będziemy mogli zająć się tymi pozostałymi.
Co do otwartego/zmakniętego świata w 4 - nie przeszkadza mi ta zmiana. W 3 miałem tak, że owszem na początku chodziłem to tu, to tam, lecz po jakimś czasie poruszałem się bardziej tylko w obrębie domów najbliższych sąsiadów, czyli podobnie jak to będzie w 4 wyglądało.
Jak na razie takie dwie główne rzeczy, które mi się nie podobają w 4 to fakt, że nie można stawiać dowolnie parcel na mapie, oraz brak taksówek/aut do pracy, przez co pojawiła się ta cała teleportacja. Chyba kogoś głowa bolała jak postanowił usunąć taksówki soft9

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 27 sie 2014, 19:37

KLIK :haha:

Albo Empik kłamie, albo polska jest zamieszkiwana przez ludzi o poziomie iq 0 :haha:

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 27 sie 2014, 20:25

jeszcze się wypowiem odnośnie reklamy - jest strasznie sztuczna, jakoś tak robiona na siłę. Twórcy chyba chcieli być "śmieszni" tzn. umieścić tam humor - niestety wygląda to raczej strasznie żenująco. Bez obrazy, ale oglądając to czułam jakby to było kierowane do jakichś przygłupów i ludzi kompletnie pozbawionych rozumu :P Teksty, nawet ten z ciocią, raczej mnie zniesmaczyły niż rozśmieszyły.

Jak dla mnie reklama dwójki była dużo lepsza, taka subtelniejsza i nawet zabawniejsza. Różnica dla mnie jest ogramna:
http://www.youtube.com/watch?v=8x7hi30XH4M

Śmiem twierdzić, że nawet z trójki była lepsza niż ta czwórkowa... :swelol:
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
GlossyGem
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2014, 7:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GlossyGem » 27 sie 2014, 20:58

Hi Bartek pisze:KLIK :haha:

Albo Empik kłamie, albo polska jest zamieszkiwana przez ludzi o poziomie iq 0 :haha:
Dlaczego ktoś ma kłamać? Nakład Edycji Kolekcjonerskiej się kończy i to jest fakt. Nie ma planów na wydanie kolejnej partii, plus wersja ta nie pojawi się "na półkach".

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 27 sie 2014, 20:59

To jest przecież chwyt na zachęcenie potencjalnych do kupna.
Na pewno edycja kolekcjonerska pojawi się na allegro w sprzedaży.

Awatar użytkownika
GlossyGem
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2014, 7:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GlossyGem » 27 sie 2014, 21:05

Jackob pisze:To jest przecież chwyt na zachęcenie potencjalnych do kupna.
Na pewno edycja kolekcjonerska pojawi się na allegro w sprzedaży.
Może i się pojawi, ale w wyższej cenie od osób, które wcześniej kupiły ją w Empiku. W Polsce prawo do bezpośredniej sprzedaży ma tylko i wyłącznie Empik, tak więc wszystko "na allegro" to zwykłe odsprzedanie swojej gry. Był określony nakład na Edycję Kolekcjonerską i to chyba naturalna rzecz, że zapasy się kończą.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości