The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 20 sie 2021, 12:48

A ja właśnie myślę że nic z tym nie zrobią, tak samo jak z niemowlakami.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 wrz 2021, 9:49

Dobra, wczoraj chwaliłem EA w temacie ze SPA za odświeżenie pakietu, a dziś taka informacja, że podwyższyli ceny pakietów na 89 zł, a dodatków na 169 zł... Co za absurd! Czyli to odświeżenie wcale takie nie za darmo >:(

Źródło: https://sims.arhn.eu/2021/09/03/podwyzk ... ice-serii/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 03 wrz 2021, 15:28

Specjalnie mnie to nie dziwi, teraz wszystko jest okropnie drogie. Szkoda tylko, że teraz podczas wyprzedaży dodatki będą kosztować aż 85 złotych.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 wrz 2021, 19:42

Za to akurat nie obwiniałbym akurat EA, inne gry też podwyższają ceny gier lub mikrotransakcji w innych krajach. Z tego co wiem ceny w dolarach nie drożeją. Poza tym to nie pierwszy raz. Parę lat temu Brazylijczycy obudzili się z podwyżką cen dodatków o 40%.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 20 wrz 2021, 4:03

A ja z innej beczki.
Fajna gra w odgadywanie, jaka to Simowa lokacja (The Sims 4 oczywiście).
Na razie dostępne są tylko światy z podstawy, Ucieczki w plener, Witaj w pracy, Spotkajmy się i Wyprawy na Batuu, ale twórca ma zamiar dodać lokacje z kolejnych rozszerzeń. Do odgadnięcia też jest Sixam, lokacja z posterunkiem policji i szpitalem, a nawet ośrodek naukowy.
Grałam w normalną wersję, i udało mi się odgadnąć wszystkie miejsca (za każdym razem gra liczy pięć rund), ale oczywiście nie oznaczałam idealnie miejsca ze zdjęcia, zawsze kawałek dalej stawałam... a jest jeszcze możliwość zgadywania w skali szarości, co nieco utrudnia grę ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 22 wrz 2021, 14:34

Średnio jestem zadowolony z nowych dodatków. Pakiet inczoński jeszcze jako tako się broni, w końcu nigdy nie jest za mało nowoczesnej casualowej mody (bardzo podoba mi się strój z prochowcem i nowe sneakersy), ale ten Mumbaj? Szokujący recykling dodatku o życiu w mieście.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 03 paź 2021, 20:25

Dzięki za linka, Indra! :brawo2:
Fajna gierka, wciągająca. Oby szybko dodano kolejne światy.


youtu.be/DRzzBo3q96A
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 19 lis 2021, 15:08

W listopadowej aktualizacji dodali scenariusze. Szkoda tylko ze nie ma opcji by je robic w swojej legacy chellange. Zawsze musi byc to nowa rodzina. Jest to o tyle bez sensu ze mozna je spokojnie konczyc kodami... a uzyc istniejacej rodziny juz nie mozna.

Swja droga widzial ktos gdzies jakies Achievementy za te scenariusze ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 22 lis 2021, 15:02

Jeju, ale te dodatki w tym roku są żenujące. N-ty pakiet z ubraniami (do tego wyjątkowo kiepsko przeniesionymi z prawdziwej kolekcji do gry) to ostatnie, czego „czwórka” potrzebuje.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 24 lis 2021, 13:24

Przegapiłam informację o scenariuszach, ale pomysł wydaje się fajny. Sama się łapałam kiedyś na tym, że zaczęłabym jakieś wyzwanie, ale nie chce mi się szukać zasad, które na każdym forum są inne, a potem wklepywać kodów na usuwanie kasy itd. (leniwa się zrobiłam na stare lata!). Tylko... dlaczego oni ZNOWU biorą coś, co zostało wymyślone przez graczy i dodają to do gry z kilkuletnim opóźnieniem? Czemu nie wydają nowych, ciekawych dodatków, tylko kolejny pakiet ciuchów, a poważny budżet pakują w kampanie reklamowe (oj uaktywnili się ostatnio mocno jeśli chodzi o promowanie gry przez influencerów)? Czyżby czwórka się kończyła, więc doją ile mogą, nakłaniając stałych graczy do powrotu i grania w ograniczone czasowo scenariusze? W końcu łatwiej zerżnąć zestaw wytycznych z czyjegoś challenge'u niż stworzyć nowy content do gry. ;)

A propos dodawania po X latach funkcji, które mamy od dawna w modach. :P 30 listopada dostaniemy w aktualizacji story progression: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... od-stories
Nawet ciekawie to rozwiązali, aczkolwiek obawiam się, że szybko będę mieć serdecznie dość codziennych telefonów od 20 przyjaciół rodziny, którzy będą potrzebowali mojej rady. :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 24 lis 2021, 18:12

@Galcia Ja tam akurat sie ciesze na to bo lubie wplywac na otoczenie. MCC jest spoko i wiele spraw zalatwial do tej pory, natomiast jego losowosc bardzo mnie draznila. Pytanie tylko jak czesto te notki beda sie pojawiac. Poniewaz jesli to bedzie 1 -2 dziennie to i tak nie rozwiaze problemow miasta. Dla mnie im wiecej tym lepiej :)

To czego mi nadal brakuje to dodanie do cas opcji predefiniowania strojow. Samemu zeby mozna bylo template'y tworzyc. Wkurza mnie ubieranie simow wiec wolalabym sobie predefiniowac takowe
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 24 lis 2021, 23:45

Mnie się za to nie podoba pomysł "odświeżania" wyglądu Simów, którzy istnieli od początku. Jak popatrzeć na te wstępne propozycje, to zgroza ogarnia, jacy będą ohydni, z Mortimera zrobili pomarszczonego dziada, z Belli jakąś Mulatkę z pieprzykiem, siostrom Caliente pozmieniali nawet kolory oczu z zielonych na piwne, których i tak w grze pełno, ratunku :wat: ... będę chyba musiała skopiować stare rodziny do Biblioteki i je wgrywać przy każdej nowej grze...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 25 lis 2021, 9:28

Kapitan Indra pisze:
24 lis 2021, 23:45
Mnie się za to nie podoba pomysł "odświeżania" wyglądu Simów, którzy istnieli od początku. Jak popatrzeć na te wstępne propozycje, to zgroza ogarnia, jacy będą ohydni, z Mortimera zrobili pomarszczonego dziada, z Belli jakąś Mulatkę z pieprzykiem, siostrom Caliente pozmieniali nawet kolory oczu z zielonych na piwne, których i tak w grze pełno, ratunku :wat: ... będę chyba musiała skopiować stare rodziny do Biblioteki i je wgrywać przy każdej nowej grze...
Podzielam opinie... U mnie jeszcze niektorzy znich zyja.. i nie chcialabym aby weszli do mojej gry pozmieniani. Wybralam np Cassandre na zone mojego sima bo mi sie podobala.. Mortimer wyglada faktycznie lepiej, ale pozostali mi sie nie podobaja.
Swoja droga czy to nie rasizm przyciemniac simow /? :D Wezcie jakby oglosili ze robia odwrotnie i beda tylko odmurzyniac...

NIe podoba mi sie tez opcja dodawania zaimkow dla "niebinarnych simow" ... ja jeszcze jestem w stanie uznac ze ktos sie zle czuje jako kobieta / mezcyzzna i chce zmienic. W zasadzie bardziej wspolczuje, bo to dla mnie troche tak jakby cierpiec ze sie jest czlowiekiem. Czy tez moge uznac ze nie jestem czlowiekiem tylko kotem ? Plec jest nam narzucona przez nature, tak jak to ze jestesmy Homo Sapiens... Ale ok mozna operacyjnie wszystko zmienic. Natomiast uczenie dzieci ze w sumie nie musisz byc chlopcem albo dziewczynka wybierz sobie jedna z 50 plci... jest przegieciem.

To usuwaja z gry kawalerskie ( podobno w nastepnych edycjahc nie bedzie), usuneli tancerki na imprezach i w ogole rzeczy ktore moga "seksualizowac" dzieci... bo to gra dla dzieci., a jednoczesnie mowia.. nie ma podzialu na chlopcow i dziewczynki....
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 28 lis 2021, 3:25

Gdzie można zobaczyć ten nowy wygląd simów?

Niebinarne zaimki EA wprowadziło ostatnio do nowego Battlefield, więc Simsy nie mogą zostać w tyle. ;) Dla mnie to jest przesada z innego powodu - takie coś nie istnieje w języku polskim... To nie są żadne wytyczne Rady Języka Polskiego, nie ma żadnych oficjalnych reguł, ot, po prostu grupa ludzi wzięła sobie słówka z książki sci-fi i teraz wszyscy mamy tak mówić. Nie. :P
Stara-Raszpla nie chcą seksualizować dzieci? Trzeba uważać, bo jeszcze zabiorą nam bara-bara i co wtedy! :D Będzie powrót do jedynki, gdzie simowie dawali sobie całuska i dziecko pojawiało się z powietrza. Ale serio, to jest jedna z najbardziej zboczonych gier, jakie istnieją... :P Simowie zabawiają się dosłownie WSZĘDZIE i usunięcie wieczoru kawalerskiego nic w tym temacie nie zmieni. Chociaż... Przypomniała mi się jedna rzecz, pewnie pamiętacie dość sugestywną interakcję obściskiwania się na kanapie/łóżku w dwójce. Zauważyłam, że czwórka poza samym bara-bara nie ma już takich odważnych animacji, same przytulaski, ewentualnie "hollywood kiss". To może piątka (o ile powstanie) zostanie wykastrowana i z figlowania. :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lis 2021, 15:36

Galcia pisze:Gdzie można zobaczyć ten nowy wygląd simów?
Galciu, TU Glossy pokazuje na DOTSim. Niby to tylko koncepcje wstępne i mogą się jeszcze zmienić, ale, jak dla mnie, paskudne. :no:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 28 lis 2021, 23:59

Dziękuję! Żałuję, że zapytałam. :D Mortimer wygląda fajnie, wreszcie nie jak jakiś młodzik z pierwszym wąsem, ale wszystkie trzy panie są po prostu... brzydkie. soft9 O ile jestem w stanie zrozumieć intencje w przypadku Belli - w końcu ma nastoletnią córkę, więc powoli zbliża się do bycia panią w średnim wieku i lekko zmęczona twarz byłaby na miejscu - to siostry Kaliente są w czwórce młodymi dziewczynami, ledwo co po przekroczeniu progu dorosłości... Czemu wyglądają jak Siostra Kopciuszka ze Shreka? Lepiej by zmienili Dinie tę fatalnie dobraną fryzurę. Najbardziej żal mi Niny, która w dwójce miała wulgarną, ale interesującą urodę, za to w czwórce nie byłam w stanie przerobić jej na nic ciekawego. soft1 A teraz lepiej nie będzie...

No i zapomniałam w poprzednim poście zapytać o opinie na temat nowego pakietu mody męskiej z sukienkami i minispódniczkami dla panów! Żeby nie było, nie mam nic do panów w spódniczkach, ale simsy są pod tym względem i tak bardzo postępowe (w końcu wszystkie ciuchy są dostępne dla wszystkich płci), więc nie rozumiem idei jednoczesnego wprowadzania niebinarnych zaimków i wciskania ubrań jako "męskie" i "kobiece". Nie prościej by było nazwać je... unisex? :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 01 gru 2021, 10:52

Po co oni w ogóle ruszali tych Simów? Nie ogarniam. Przecież było dobrze. Tyle lat wyglądali jak wyglądali i nagle decyzja o zamianie Belli w mulatkę? soft2 Nie zdziwię się jak dodadzą jej jeszcze opcję sikania na stojąco.
Biorą się za rzeczy, które nie wymagają ulepszeń. A multum błędów jak było tak są nadal.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 gru 2021, 0:03

Też nie czaję o co chodzi z tą modą na brak zaimków XD O ile bliżej mi do lewicowych poglądów na tradycje i obyczaje, a do prawicowych baaaardzo daleko, to nie wiem nawet kiedy ten dziwny pomysł na brak zaimków się pojawił. Ludzki gatunek dzieli się na dwie płcie i tyle, tylko tyle. Bardzo współczuję, jeśli ktoś urodził się fizycznie jako jedna płeć, a psychicznie jest płcią inną - kibicuję takim osobom, żeby jak najlżej przeszły psychicznie przez to i żeby udało im się zmienić w sobie to, czego nie lubią i nie chcą i żeby udało im się w końcu zmienić podejście ludzi do tego. Ale nawet w takiej sytuacji, kiedy osoba transseksualna decyduje się na zmianę płci, to jednak wybiera drugą płeć. Nie trzecią, czwartą czy jakąś inną. Skąd pomysł, żeby ludziom nie narzucać zaimków i płci? Jakiś internetowy influencer jeden czy drugi powiedział, że sobie nie życzy określania on/ona, a jacyś durnie to podchwycili. Serio, jak sobie nie życzy to jego sprawa, ale niech nie nagina rzeczywistości xD Na pewno ma układ rozrodczy jednej płci (oczywiście poza jakimiś medycznymi przypadkami typu hermafrodyta).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 15 gru 2021, 20:56

Nie rozumiem tych scenariuszy. :| Z ciekawości odpaliłam ten niby świąteczny, gdzie zaczyna się z dwójką wrogów i trzeba ich ze sobą zaprzyjaźnić albo spiknąć. Zajęło mi to całe dwa simowe dni i koniec. soft1 Nie bardzo czaję też, co to ma wspólnego ze świętami, chyba że jak ktoś ma pory roku, jakoś lepiej to działa. Rozczarowujące.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 18 gru 2021, 1:20

Galcia pisze:
15 gru 2021, 20:56
Nie rozumiem tych scenariuszy. :| Z ciekawości odpaliłam ten niby świąteczny, gdzie zaczyna się z dwójką wrogów i trzeba ich ze sobą zaprzyjaźnić albo spiknąć. Zajęło mi to całe dwa simowe dni i koniec. soft1 Nie bardzo czaję też, co to ma wspólnego ze świętami, chyba że jak ktoś ma pory roku, jakoś lepiej to działa. Rozczarowujące.
Ja znowu nie mam mozliwosci grania w to bo lubie grac tylko jedna swoja rodzinka - Renardami i niestety nie jest to mozliwe bo mozna to tylko robic nowo tworzona. Czekam z niecierpliwoscia na upodate az to zmienia.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości