The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 16 sie 2014, 17:00

Pomysł z ukrytymi miejscami jest świetny. ;)
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 16 sie 2014, 18:52

Grafika jest rewelacyjna! <3

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 16 sie 2014, 18:59

O dziwo te zdjęcia mi się spodobały. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 sie 2014, 19:01

W przypadku tej gry lepiej mówić o stylu graficznym niż o grafice... Kiedyś na nią strasznie narzekałem, ale do postaci jakoś przywykłem. Czasem też gra ładnie wygląda z daleka. Ale nie umiem wybaczać takich detali jak tablica na pierwszym zdjęciu, która wygląda, jakby była z gumy...

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 sie 2014, 19:10

Obrazek

Bez komentarza.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 16 sie 2014, 19:12

^ WTF? XD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 sie 2014, 19:17

Realizm like never before.

V Było, Black. Parę dni temu.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, 19:23 przez salberg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 16 sie 2014, 19:31

Wielozadaniowość jest fajna i jest jednym z plusów gry, jak dla mnie.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 16 sie 2014, 20:01

Hmm The Sims 4...

Nie wypowiadałem się tu jeszcze, ale zaoszczędzę długiej gadaniny =>
CAS jest jest rewelacyjny, właśnie takiego brakowało! =D To nie marne suwaki z The Sims 3, po których i tak Simowie wyglądali podobnie, ani przesadne i udziwniające możliwości The Sims 2, gdzie łatwość stworzenia potwora była tak wielka, jak ekscytacja EA emocjami.
Tryb budowania wydaje się bardzo ciekawy, ale dla mnie bardzo skomplikowany. =o Trzeba będzie uczyć się budowania od nowa...
Nastolatkowie wzrostu dorosłych, o ile faktycznie będą wyglądać młodziej z twarzy, to ok. Dobrze by było, gdyby emeryci byli bardziej zgarbieni, no ale to tylko EA. =)
Szczerze mówiąc myślałem, że ten multitasking to taka obiecanka-cacanka, ale jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie wspominając już o podwójnym zdobywaniu umiejętności =D
Ukryte parcele są świetnym pomysłem, emocje także mi się podobają. Także Krowokwiata ciekawie rozwinęli. =D
Pół-otwarty świat zupełnie mi nie przeszkadza, jednak małe dzieci i inne braki... Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wydanie jako pierwszego dodatku w stylu 'Pokoleń', gdzie umieściliby małe dzieci z kołyskami, przewijakami, wózkami, miśkami, dziwnymi zabawkami, chodzikami, opiekunkami, ubrankami, czapeczkami, fryzurkami oraz zapowiedzianymi pre-teens. Myślę, że dziwnie by było umieszczać maluchy w aktualizacji, ponieważ byłby jakieś niedorobione i pewnie 'na odwal'...

Jednej rzeczy w The Sims 4 się obawiam - że pójdzie ona w ślady trójki i stanie się przygodówką zamiast grą odzwierciedlającą życie... Grając w trójkę miałem dużo frajdy, jednak za dużo tam bajerów, a za mało bardziej życiowych rzeczy.

Kończę mój dziwaczny wywód, bo chyba trochę przesadziłem ^^

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 sie 2014, 20:11

Atax pisze:Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wydanie jako pierwszego dodatku w stylu 'Pokoleń', gdzie umieściliby małe dzieci z kołyskami, przewijakami, wózkami, miśkami, dziwnymi zabawkami, chodzikami, opiekunkami, ubrankami, czapeczkami, fryzurkami oraz zapowiedzianymi pre-teens.
A ja myślę, że to fatalny pomysł i coś, w co właśnie brnie EA... wycinanie podstawowych rzeczy z podstawki, by wcisnąć je ludziom w dodatkowo płatnych dodatkach. To, że są ludzie, którzy sami się na te 50 biednych dodatków rzucają, jest dla mnie trochę straszne. W trójce doszedł do tego Store... W czwórce dzieci i baseny w dodatku. Ta firma ma swoich klientów za idiotów.

Szkoda kasy na okrojony i nijaki półprodukt. Albo na pełen błędów odgrzewaniec, jakim był Battlefield 4 (do którego DLC wciąż wychodzą zresztą)... Albo na przepełnione błędami, nieudolne nowe SimCity... Gry EA to skok na kasę, a jeśli chodzi o serię The Sims, wszystko mówi już samo za siebie...

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 16 sie 2014, 20:15

Pierwszym dodatkiem powinny być pory roku, bez tego ani rusz.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 sie 2014, 20:21

^ Pory roku to powinny być w podstawie. Tak samo jak dzieci, czy baseny... soft1

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 16 sie 2014, 20:22

Atax pisze:Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wydanie jako pierwszego dodatku w stylu 'Pokoleń', gdzie umieściliby małe dzieci z kołyskami, przewijakami, wózkami, miśkami, dziwnymi zabawkami, chodzikami, opiekunkami, ubrankami, czapeczkami, fryzurkami oraz zapowiedzianymi pre-teens. Myślę, że dziwnie by było umieszczać maluchy w aktualizacji, ponieważ byłby jakieś niedorobione i pewnie 'na odwal'...
Nie zrobią tego, tzn. jako pierwszy dodatek, bo zrobią na pewno. Chociaż wątpię żeby wszystkie wymienione funkcje się pojawiły :D Nie są głupi - gdyby wydali to jako pierwszy dodatek to każdy, nawet media, które komentują TS4 jako "hgfdghfdfd awesome! cool! emotions! gfdfdfgfdfg" by się skapł, że lecą na kasę i fani są niczym. Mogą nawet zrobić tak, że rozbiją to wszystko na różne dodatki... tzn. na przykład nocne życie - dodadzą opiekunki żeby dorośli mogli iść na bara bara w windzie soft9 Według mnie idealnym pomysłem na pierwszy dodatek byłyby wakacje. Podstawa daje nam mnóstwo możliwości pracy, przygód i zarabiania, a odpoczynku niestety nie wiele... Ale nadal trzymam się tego że takowy dodatek nie powstanie - mówili, iż silnik gry pozwala simom tylko na chodzenie po prostej drodze, nie ma nawet podwyższania terenu :D, właśnie dlatego ponoć nie ma basenów. Tymbardziej watpię żeby udało im się, a raczej chciałoby się im zrobić funkcjonalną plażę, materace i animacje(!!!ILE BY MIELI ROBOTY?! PRZECIEŻ SĄ EMOCJE, TO BY BYŁO ZA TRUDNE) wchodzenia do wody...

Nadal zachwycam się tymi zdjęciami od Blacka :wub:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 sie 2014, 20:31

Kiedy wymyślili to o tym silniku? Coraz lepiej wychodzi im okłamywanie fanów :doge:

Na pierwszy dodatek mam trzy propozycje:

a) Pory Roku
b) Zwierzaki
c) Studia

Bo na tych mi najbardziej NA POCZĄTEK zależy. Oczywiście chciałbym coś ala Kariera i Własny Biznes razem, ale to wymaga już większego dopracowania ;)

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 16 sie 2014, 20:33

Ostatnio przy ponownym tlumaczeniu się z basenów przed jakąś gazetą :doge: I amerykańscy w to uwierzyli...

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 sie 2014, 20:38

Już prędzej bym im wybaczył zwykłe "Nie chce nam się.", niż to oszukiwanie i maskowanie prawdy XDDD

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 16 sie 2014, 20:43

dzejan pisze: Według mnie idealnym pomysłem na pierwszy dodatek byłyby wakacje. Podstawa daje nam mnóstwo możliwości pracy, przygód i zarabiania, a odpoczynku niestety nie wiele... Ale nadal trzymam się tego że takowy dodatek nie powstanie - mówili, iż silnik gry pozwala simom tylko na chodzenie po prostej drodze, nie ma nawet podwyższania terenu :D
Może jakoś to naprawią, muszą ;-;
Btw. te fontanny to jakiś absurd - basen bez drabinek z brakiem funkcji 'pływaj' o_O
salberg pisze: wycinanie podstawowych rzeczy z podstawki, by wcisnąć je ludziom w dodatkowo płatnych dodatkach.
Tego niestety nie zmienimy, ale skoro aż tak ucinają grę, to powinni to szybko nadrobić :/

Boję się, że zniszczą The Sims do końca... A to przecież taka wyjątkowa gra, jedyna w swoim rodzaju ;-;
Lilyaa pisze: A mi się podoba, że nie są zgarbieni. Przeszkadzało mi to w trójce, bo nie każdy emeryt wygląda jakby miał się zaraz przewrócić. Moje babcie i dziadkowie tak nie wyglądają. Wyglądała tak prababcia, ale to w ostatnim roku swojego życia.
No w sumie racja... Zawsze mogliby zrobić jakieś choroby i dopiero pod ich wpływem emeryci garbiliby się, ale to tylko marzenia...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 sie 2014, 20:58

Atax pisze:Tego niestety nie zmienimy, ale skoro aż tak ucinają grę, to powinni to szybko nadrobić :/
No ja przepraszam, EA nie miałoby takiej polityki jaką ma, gdyby ludzie tego faktycznie nie kupowali. A tak EA wie, że może wyciąć 99999 rzeczy z podstawy, a fani i tak w dniu premiery popędzą do sklepu, jeszcze złożą preorder i kupią droższą wersję premium.

Mam nadzieję, że memy o dzieciach i basenach, które rozprzestrzeniły się w Internecie wpłyną na sprzedaż czwórki, ludzie będą świadomi, co wciska im ta korporacja i EA będzie po prostu zmuszone zmienić politykę do tej serii... Ale niestety większość ich odbiorców to teraz nieświadome takiej polityki dzieci, za które i tak płacą rodzice...

Ja czwórki nie kupuję, ci złodzieje nie dostaną pieniędzy ode mnie... soft1

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 16 sie 2014, 21:07

Niestety z takimi korporacjami bywa tak, że ludzi interesują tam tylko statystyki. Myślę, że jest większa szansa, że będą obwiniać swoich pracowników niż że sami dopatrzą się błędu u siebie. Albo po prostu stwierdzą, że gra już nie cieszy się popularnością, ale pewnie nie przyjdzie im do głowy że sami zabili ten tytuł żałując kasy i dając pracownikom nierealne terminy ;)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 sie 2014, 21:10

^ Na EA działa jedno - wyniki sprzedaży. Jeśli wszyscy ich gry nienawidzą, krytykują za niedopracowanie, bugi i wypuszczanie jej jak najwcześniej, to OK. Polityka się sprawdza. Wyniki sprzedaży są ogromne. $uper.

Natomiast jeśli jakieś studio zawodzi i ludzie gry nie kupują, korporacja dostrzega, że musi zmienić strategię. Problem w tym, że ta strategia się zawsze sprawdza i tak będzie i tym razem. ;/


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości