The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2016, 18:00

^ no i myślisz, że jakiś trans nagle zechce kupić grę przez to?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2016, 19:12

I nic o przesiadaniu się tych leszczy. O tym diabelstwie pełno.. Ach no światło jedynie ulepszyli

[spoiler]Zmiany oświetlenia:

Ci z Was, którzy ustawili oświetlenie na bardzo wysokie (w menu opcji, w zakładce grafiki), dostrzegą poprawę, kiedy światło słońca (i księżyca) będzie wpadało do pomieszczeń przez okna.



Uporaliśmy się również z kilkoma problemami.



Problemy ogólne

Możecie teraz spiąć… sparować… powiązać… połączyć, tak, połączyć! Możecie teraz połączyć stół z krzesłem – wcześniej możliwe było tylko łączenie krzesła ze stołem.
Zielone obrzeża będą obejmować również podstawy obiektu.
Ee, podstawę… no.
Rachunki, które dotąd pojawiały się w wyposażeniu Waszych Simów jako tajemnicze koperty, będą odpowiednio oznaczane, kiedy przesuniecie nad nie kursor.
Akcje zdalne „Posprzątaj” będą dotyczyć także kałuż.
A teraz… kilka rymowanek (bo dlaczego by nie?):
Z kałuży się nie kurzy, wie to mały Sim i duży.
Posprzątaj sobie zdalnie, a z kałużą będzie marnie.
Kałamarz w kałuży jak kłoda leży, kłębią się kłącza, aż kłos się jeży.
„Kałamarz” pojawił się tu tylko ze względu na brzmienie zbliżone do „kałuży”. Nie jest to żadnego rodzaju zapowiedź, aluzja ani nic podobnego… Chodzi wyłącznie o aliterację. Aligator.
Simowie, którzy nie są członkami rodziny, będą mogli otrzymywać premię „Dziecko odeszło”, kiedy dziecko lub niemowlę zostanie zabrane z powodu zaniedbania – w zależności od ich wzajemnych relacji i odległości od miejsca zdarzenia.
Jeśli Sim otrzyma premię „Dziecko odeszło”, zostanie wyświetlona jej przyczyna.
Nie będzie ona przy tym brzmiała jak słowa typowej wrednej teściowej: „Pozwoliliście opiece odebrać Wam dziecko? Zapomnieliście go nakarmić? Nie pamiętacie nawet jego imienia? Nie mówcie mi, że nie macie wystarczająco dużo miejsca w domu… I Wy śmiecie się nazywać rodziną?”.
„Obejmij” nie należy już do kaprysów romantycznych, lecz tych związanych ze szczęściem.
Simowie będą musieli czekać, aż solenizant zdmuchnie świeczki, zanim wezmą kawałek sernika z SimCity.
To mi przypomina, jak kiedyś miałem czelność wziąć sobie kolację przed mamą w Dniu Matki. Taa, to był błąd…
Obecnie wolę pościć.
Kwiaty śmierci będą teraz obiektem interakcji „Zbierz cały plon”.
Nie będą już poddawane ostracyzmowi z powodu ich bliskiego związku ze śmiercią!
Domyślnym tytułem Księgi Życia nie będzie już „To jest pierwsza książka s-f”, tylko „Księga Życia”.
Simowie smakosze nie będą już otrzymywać premii „Rozczarowujący napój” po wypiciu eliksirów.
Autor jednej z bardziej krytycznych recenzji napisał: „Po wypiciu stu eliksirów młodości nie mogę niestety nikomu polecić tego tak zwanego napoju. 1,5 gwiazdki”.
Naprawiliśmy problem, który sprawiał, że światło pojawiało się na niewłaściwych piętrach. Światło z lamp umieszczonych na niższych poziomach mogło się przenosić na wyższe poziomy przez szklane drzwi.
Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że Simowie w ciąży byli zmuszani do robienia pompek (za pośrednictwem kaprysów), a następnie karceni za ćwiczenia fizyczne w ciąży.
Choć jak sobie pomyślę, jak taka sytuacja mogłaby wyglądać…
– Na ziemię, 20 pompek!
– Co Ty wyprawiasz, nie wiesz, że jesteś w ciąży?!
– A teraz na ziemię i 20 pompek!
Simowie nie będą już otrzymywać premii „Wygodnie” ani „Niewygodnie”, siedząc na brzegu basenu.
Nie jest tam ani za twardo, ani za miękko… tylko w sam raz. A teraz wcinaj swoją owsiankę.
Simowie z cechą „Nie cierpi dzieci” będą teraz otrzymywać premię do szczęścia, kiedy wynik testu ciążowego okaże się negatywny…
…chociaż w tym przypadku powinniśmy chyba mówić o wyniku pozytywnym? Skoro nie lubią dzieci i nie są w ciąży, to znaczy, że spotkało ich coś pozytywnego… prawda?
Naprawiliśmy błąd, którzy sprawiał, że światło przenikało przez sufit. Nie powinno się więc już sączyć przy górnych krawędziach wewnętrznych segmentów.
Gdyby światło faktycznie mogło się sączyć, czy byłoby mokre?
Naprawiliśmy błąd, który uniemożliwiał Simom kontynuowanie montowania ulepszenia „Kojące strumienie” w wannie księżniczki Kordelii.
Simowie nie będą się już resetować przy próbie przywołania tosta z serem, trzymając coś w obu rękach.
Nie resetujcie się na pusty żołądek. Reset nie jest dla każdego. Jeśli Wy lub któryś z Waszych bliskich przestaniecie wyraźnie widzieć po ostatnim resecie, natychmiast dodajcie do kolejki jakąś interakcję.
Obrazy na sztalugach nie będą już przenoszone do wyposażenia rodziny po obróceniu parceli lub przesunięciu bądź obróceniu pomieszczenia, w którym znajduje się obraz.
Simowie będą mogli kupować obiekty z „Letniej” lodówki sklepowej, odwiedzając parcele ze sklepami postaci niezależnych.


Witaj w Pracy

Kod na zmianę rozmiaru obiektu będzie teraz poprawnie działał na zdjęcia.
Babciu, ale ty masz wielkie oczy!


Spotkajmy się

Kaprys „Rozpal ognisko” będzie się teraz pojawiał tylko wtedy, kiedy w pobliżu będzie jakieś ognisko.
„Ławka z Parku Zachodzącego Słońca – edycja kwietna” będzie się wliczać do wymagania związanego z ławkami w przypadku budowania parków.

Ucieczka w Plener

Wygląda na to, że pustelnik miał nosić strój pustelnika, wiodąc swój pustelniczy żywot. Od teraz będzie więc nosił swój specjalny strój.
Choć nie jestem pewny, dlaczego pustelnik miałby się przejmować tym, w jakim stroju zobaczą go niedźwiedzie… dokądkolwiek go los zawiedzie… gdy wypoczywa w jedną z niedziel… siedzi przy obiedzie… gapiąc się na śledzie… które nie wiedzą nic o biedzie… a on biedny siedzi w samocho… w samotności.
Simowie nie będą się już resetować po anulowaniu pieczenia pianek nad ogniskiem w trakcie interakcji z innymi Simami.
Simowie siedzący przy ognisku nie będą już wstawać, żeby posłuchać opowiadanej grupie historii.
Owszem, historia może wywoływać różne emocje. Ale usiądźcie, odprężcie się. Może opowiem Wam o sielankowej wyprawie nad rzekę i nawet nie wspomnę o facecie z hakiem zamiast dłoni.

Dzień w Spa

Simowie, którzy są w ciąży, nie mogą brać kąpieli błotnej. W tym temacie nic się nie zmieniło. Kiedy podejmą taką próbę, zostaniecie o tym jednak poinformowani w opisie niedostępnej interakcji.
Medytujący Simowie będą mogli poznawać takie umiejętności jak zielarstwo, pieczenie i fotografowanie.
Podejmowanie interakcji społecznych w łaźni parowej będzie skutkowało zaliczeniem celu „Usiądź i porozmawiaj ze swoją sympatią” podczas randki.
…pary w łaźniach parowych powinny uważać, żeby się nie poparzyć.
A z innej beczki, lubię gotowane na parze pierożki z wieprzowiną…
…nie żeby to miało coś wspólnego z łaźniami parowymi.
Ale to całe gadanie o parze przypomniało mi, jak bardzo jestem głodny. Przegryzłbym pierożki z wieprzowiną. Gotowane na parze.
Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że Simowie w ciąży byli zmuszani do uprawiania jogi (za pośrednictwem kaprysów), a następnie karceni za... Mam dziwne wrażenie, że to nie pierwszy taki przypadek.

Kuchnia na Wypasie Akcesoria

Od teraz lody w rożku i pudełka lodów będą zaznaczane na żółto, jeśli będą musiały zostać usunięte z parceli w wyniku czynności związanej z budowaniem (np. stworzenia pokoju w miejscu, w którym się znajdują).

Kino Domowe Akcesoria

Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że Sim, który wracał wcześniej do domu z wakacji, wagarował lub brał dzień wolnego od pracy, nie mógł oglądać filmów z innymi Simami do chwili, w której powinien normalnie wrócić.

Romantyczny ogród Akcesoria

Simowie, którzy stają się duchami, korzystając ze studni życzeń, będą się teraz zachowywać i poruszać jak duchy.[/spoiler]

Z polskiej wersji informacji o łatce usunięto wzmiankę o nowościach w Stwórz Sima. Nie pojawił się również blog oraz zwiastun. :haha:

Można w każdej chwili edytować sima w CASie zmieniając jego rysy twarzy :facepalm:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 02 cze 2016, 19:31

"a on biedny siedzi w samocho… w samotności"

A tam nie miało być "w samochodzie"? I teraz w jaki sposób to odebrać? Czyżby jakaś zapowiedź? xD

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2016, 19:35

W oryginale as he sits alone in his soli…tude
Wie ktoś co w angielskim mogłoby to znaczyć?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 02 cze 2016, 19:39

@up: solitude normalnie z angielskiego znaczy "samotność". Więc twórcy po prostu sobie rozdzielili słowo tak samo jak w angielskim. Nic nadzwyczajnego, nie ma co się jarać.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 cze 2016, 19:40

Dowiedziałem się o tej aktualizacji znoszącej ograniczenie między męskimi i damskimi ubraniami i chwilę mi zajęło zanim ogarnąłem, że to nie jest dowcip. Od jakiegoś czasu już się nie wypowiadam w tym temacie, bo brakowało mi już słów na to by opisać, co się z tą serią dzieje... Ale ostatnio to wszystko staje się coraz bardziej absurdalne... EA już od dawna wodzi fanów za nos każąc płacić coraz więcej za coraz mniej, a zawsze doskonała machina marketingowa sprawiała, że ludzie gnali do sklepów niezależnie od jakości produktu. Teraz zaczęło dziać się coś dziwnego. EA zaczyna się samo wkopywać w coraz głupsze marketingowe decyzje. Za czasów trójki dodatki były naprawdę zachęcające, bo sama okładka obiecywała całą masę zawartości (nawet jeśli sama gra pozostawiała sporo do życzenia). Teraz zaczyna się to sprowadzać do dodatków typu "nowe interakcje z przyjaciółmi" i "restauracje". To są dodatki, których można było oczekiwać nawet nie od The Sims 2, tylko od The Sims 1. A nawet nie te późniejsze - mówię o pierwszych dodatkach do simsów jakie wyszły, typu "Światowe życie" i "Balanga". Potem zamknięcie tej niemieckiej strony i wbicie noża w plecy tysiącom fanów... A teraz ta kontrowersyjna aktualizacja. Nie będę mieszał się w żadne dyskusje polityczne, po prostu uważam, że każdy ruch które może potencjalnie zbulwersować sporą grupę fanów, to marketingowy strzał w stopę.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 cze 2016, 20:02

Nie podoba mi się to ani trochę. :(

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=M_jjk474ezg[/youtube]

Świat oszalał. Teraz również Simsy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 cze 2016, 20:24

No tak, rok pracowali nad dodaniem opcji zmiany płci i dopasowywania ubrań i fryzur każdej płci... zamiast wziąć się za to, czego ludzie chcieli od początku to zrobili jakieś gówno, o którym nikt nie myślał i nikomu nie jest potrzebne. Owszem, można zauważyć zalety nowych opcji w CAS bo czasem były fryzury, które pasowałyby obu płciom, ale można to było zrobić kiedyś tam, a najpierw zająć się przydatniejszymi funkcjami, ale po co... co z tego, że fajni od premiery chcą mieć małe dzieci.

Nie ma również wzmianki żadnej o naprawie błędy z przesiadaniem się simów...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 cze 2016, 20:46

Po dzisiejszej aktualizacji podział toalet na damskie i męskie - na ludzika w spódnicy i ludzika w spodniach - jest wysoce niestosowny, nienowoczesny i dezorientujący. :D

Obrazek

Wkurza mnie, że zamiast skupić się na rzeczach naprawdę tej generacji potrzebnych, to dodają takie bzdety, robią wokół tego wielkie halo, oczekują nie wiadomo jakich podziękowań za ich łaskawość. A najgorsze, że większość graczy, Amerykanie głównie, łyka to jak rybki haczyk i jest ze wszystkiego zadowolona. :facepalm:

Jedynie chwała im dzisiaj za poprawę oświetlenia. Sprawdziłem i prezentuje się to naprawdę imponująco! :yes:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 02 cze 2016, 20:51

"Nikomu nie jest potrzebne" a ja znam mnóstwo ludzi którzy kupią simsy 4 dzięki tej funkcji, a ja spróbuję je na nowo zainstalować z tego powodu. W końcu nie będę musiał przekonwertowywać fryzur i ubrań ani używać dziwnych modów aby coś takiego było możliwe. nieważne co o tym uważacie, EA zrobiło dobry krok marketingowy tym.
No i jestem ujarany że w końcu będę mógł zrobić siebie- jestem k/m który nie widzi potrzeby w rezygnowaniu z ładnych rzeczy czy bardziej kobiecego wyglądu czy nawet przechodzeniu przez jakieś operacje, więc mi się to naprawdę bardzo podoba.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 02 cze 2016, 21:12

Ja powiem tak: to, że dodano nowe opcje nie znaczy, że każdy musi ich zaraz używać. Sama sprawdziłam, jak to jest z tymi płciami i po prostu w komodzie/szafie dodano nową opcję Zmień Sima, i po przejściu do niej pojawia się normalny CAS, z okienkiem pod wyborem płci, wyglądającym tak:
Obrazek
Pewnie tak samo jest, kiedy tworzymy nową rodzinę od podstaw.
Przecież nie trzeba ustawiać od razu, żeby Sim stał się tą "trzecią płcią", tylko może nosić ubrania i fryzury obu płci, a wypróbowałam kilka na mojej Simce i niektóre wyglądają całkiem nieźle. Opcja preferowanej odzieży nie oznacza przecież, że CAS zawęzi się tylko do niej, można będzie nadal nosić odzież damską dla kobiet i męską dla mężczyzn, dodano tylko opcję, że kobiety mogą również wybierać męskie ubrania i na odwrót. I przecież SimGuru tłumaczyła, że gra nie będzie automatycznie tworzyć Simów NPC z którąś z nowych opcji, więc nie ma się czego bać, że transki będą nam po mieście brykać ;) I, na litość Wszechwidzącego, aktualizacja nie zniosła podziałów na płcie, tylko dodała opcję tworzenia Sima z określonymi preferencjami jeśli chodzi o płeć, dobór fryzur, ubrań czy zachowań. To tylko gra, w takiej TS3 mamy Simów nadnaturalnych i nikt się z tego powodu nie burzy, a w prawdziwym życiu raczej takiego wampira czy wróżkę trudno spotkać. I od początku, od pierwszej odsłony, Simowie są ze swej przebiegłej natury biseksualni i tez jakoś to nikogo nie gryzie. Dopiero ta dzisiejsza aktualizacja TS4...
Zmodyfikowane tez są filtry w CAS - oprócz opcji filtrowania według zakupionych pakietów, według kategorii Codzienne/ wizytowe itd. pojawił się tez filtr Damskie/męskie.
Nie znaczy to, że zaraz bronię EA, ( bo nie jestem jakąś wielką fanką TS4) ale po części jest tak, jak mówi Jhud - na pewno nieraz zetknęliście się w poprzednich odsłonach gry z tym, że jakaś fryzura czy ciuszek jednej płci Wam się podobała, a nie można go było użyć dla płci przeciwnej bez użycia modów czy poszukiwania konwersji. W TS4 dzięki tej aktualizacji można to zrobić.

Sprawdziłam też to oświetlenie - teraz wygląda o wiele lepiej.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
chloe
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2014, 20:01

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: chloe » 02 cze 2016, 22:09

Oświetlenie super, a te gender zmiany bardzo na plus - świat idzie do przodu to simy też ;) mi się tam podoba i to bardzo, w końcu można będzie robić jakieś rodzinne dramy np. że dziecko chce zmienić płeć i się z rodzicami na śmierć pokłóci XD jestem jak najbardziej na tak, ciekawe i postępowe :)

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 02 cze 2016, 22:11

Guuki pisze:Po dzisiejszej aktualizacji podział toalet na damskie i męskie - na ludzika w spódnicy i ludzika w spodniach - jest wysoce niestosowny, nienowoczesny i dezorientujący. :D

Wkurza mnie, że zamiast skupić się na rzeczach naprawdę tej generacji potrzebnych, to dodają takie bzdety, robią wokół tego wielkie halo, oczekują nie wiadomo jakich podziękowań za ich łaskawość. A najgorsze, że większość graczy, Amerykanie głównie, łyka to jak rybki haczyk i jest ze wszystkiego zadowolona. :facepalm:

Jedynie chwała im dzisiaj za poprawę oświetlenia. Sprawdziłem i prezentuje się to naprawdę imponująco! :yes:
dodadzą nową toalete :D
Obrazek

Mimo wszystko proszę nie dodawać obraźliwych komentarzy i obrazków. //Guuki
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 cze 2016, 23:24

Indra my się nie burzymy, że dodają takie opcje. Burzymy się bo zamiast dodać i pracować od roku choćby nad małymi dziećmi, które chce prawie każdy to pracują nad takimi opcjami, o których mało kto "marzył" i które na pewno można było odłożyć w czasie, aż gra zostanie porządnie połatana :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 cze 2016, 2:02

W grze przecież płci nadal są dwie, więc po co trzecia toaleta niby? Po prostu teraz mogą się ubierać i wyglądać jak chcą. Tak jest nawet w Saints Row III i IV- może być facet w sukience z głosem baby np. nie widzę aby ktoś się pluł na SR. :P
Tacy ludzie są, byli i będą, to że teraz mogą siebie zrobić w simach to super. Chcecie bardziej realistyczne simy to je macie. :P Poza tym szczerze to tylko polska społeczność simów się pluje na nie aby były jak najbardziej realistyczne- w angielskojęzycznych społecznościach tego nie zauważyłem, ale cóż.

Poza tym jest Pride Month, więc nic dziwnego że teraz to dali, mówili że od roku nad tym pracowali. Nie słyszałem za bardzo aby fani z US chcieli małe dzieci jakoś tak namiętnie, więc pewnie dlatego nie mają tego w swoich priorytetach. Poza tym jest to jednak trudniejsze do zrobienia niż coś takiego właśnie.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 cze 2016, 14:18

Jhud, ale gra nie jest robiona tylko dla graczy z USA ;)

Nie wiem czy zauważyliście, ale poprawili wygląd simów dorosłych - teraz wyraźniej widać różnice pomiędzy młodym dorosłym, a dorosłym. Fajnie :)

No i simowie mogą pić wodę z kranu :3
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Dodo » 03 cze 2016, 14:24

Jest też ta opcja z dostosowywaniem krzeseł do stołu - pewnie to ma zapobiegać przesiadaniu się Simów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 03 cze 2016, 16:12

Zalogowałam się na forum po ogrooomnej przerwie, z powodu tej aktualizacji. W simsy (Trójkę, Czwórki i tak nie mam) już nie gram, z powodu braku czasu, jedynie czasem zrobię sobie sima z twarzy podobnego do postaci z moich rysunków, by lepiej zrozumieć jak będzie taka postać funkcjonować w 3D, jak mam ją rysować z innych stron itd.

Aktualka bardzo mnie zbulwersowała. Jak dla mnie to jest oczywista chęć wybicia tej niedopracowanej gry na tym jacy to są "postępowi". Osoby transseksualne to bardzo, bardzo mała grupa, i jak każdemu człowiekowi należy im się szacunek, choć ja np. osobiście idei nie popieram. Ale nie będę na nikogo iść z pochodniami.
To co się dzieje ostatnio w mediach, nie tylko simsach, to dla mnie nie jest walka o tolerancję tylko moda. Ludzie wykorzystują te mniejszości do lansowania się na tym jakie to nowoczesne mają poglądy. Kto pierwszy wprowadzi taką opcję do gry, takie postaci do filmu. I mam nadzieję, ze jak każda moda minie, bo to prowadzi prosto do wizji z filmów science-fiction, gdzie człowiek w pełni sam się kreuje, jest lewitującą świadomością, a ciało to tylko opakowanie dla mózgu. Co mnie przeraża.
Dobrze, że w grze dali to jako zupełnie dodatkową opcję, ale i tak, nie-kosmiczna ciąża u faceta, zapładnianie przez kobietę?? I usunięcie znaczków mówiących o płci sima, bo to w jakiś sposób obraźliwe? Facet noszący sukienkę i szpilki i zainteresowany innymi facetami to wciąż FACET. :facepalm:
Tzw. gender i koncepcja płci psychicznej/duchowej to IDEOLOGIA nie FAKTY BIOLOGICZNE. Jak ktoś ją sobie wyznaje to niech wyznaje, ale ta aktualizacja, w jaki sposób została skonstruowana i jak jest reklamowana podpada pod jej narzucanie.

Jedynym plusem jest na pewno więcej długich włosów dla facetów. Powinni zastopować na odblokowaniu ciuchów i fryzur.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 cze 2016, 17:13

Nowa opcja picia wody z kranu wygląda tak:
Obrazek
Oczywiście szklanka pojawia się z powietrza, Sim napełnia ją i pije, a potem odstawia na pierwsza lepszą nadającą się do tego powierzchnię, czyli teraz trzeba jeszcze zmywać pozostałości po piciu wody z kranu. Jakby mało było sprzątania wszechobecnych talerzy po jedzeniu.

Jak dal mnie któraś kolejna aktualizacja powinna naprawić ten wkurzający błąd, że po przejściu np. z CAS albo trybu budowania/kupowania do trybu życia, czasami nie wyłącza się muzyka z danego trybu i jest tak sobie, w tle.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 03 cze 2016, 22:02

Mi ta aktualizacja nie przeszkadza, niech ci simowie sobie latają po mieście, bo i tak nie gram w 4. Za to wcale nie musieli ogłaszać tego, że robili to aż rok, a małe dzieci, samochody, nic.

Ta woda wygląda jak lód '-'
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości