The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 24 sie 2014, 17:23

Ostatnio wchodząc w The Sims 2 ciężko mi się grało bez stwórz styl, nie wiem jak mogli się z tego narzędzia wycofać, to chyba nie wymaga nowych animacji i blah blah... soft9
Pozbyli się części mniejszych lub większych rzeczy do których gracze trójkowi się przyzwyczaili(niektóre dwójkowe również) i będzie to zapewne postrzegane jako duży brak.
Obrazek


JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 24 sie 2014, 17:26

Może dla tego ich motto to 'Dziwne historie'. Bo jak wyjaśnić, że w mieście nie ma żadnego basenu, a dziecko wyskakuje z kołyski i idzie do szkoły :D? Po prostu weirder stories

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 sie 2014, 18:08

Lilyaa pisze:Hmm... nie wiem czy ktoś to już tu wrzucał, ale bardzo mi się podoba ten filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=gaLDkFybIyo
O rany, meble zanikają po zbliżeniu się do nich kamerą, i to w TABie. :facepalm:
Dla filmowca to tragedia...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 24 sie 2014, 18:25

teaplease. pisze:Ostatnio wchodząc w The Sims 2 ciężko mi się grało bez stwórz styl, nie wiem jak mogli się z tego narzędzia wycofać, to chyba nie wymaga nowych animacji i blah blah... soft9
Pozbyli się części mniejszych lub większych rzeczy do których gracze trójkowi się przyzwyczaili(niektóre dwójkowe również) i będzie to zapewne postrzegane jako duży brak.
Usunęli stwórz styl, bo gryzło się to z "emocjami" ><.
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 24 sie 2014, 19:49

Po czym usunęli opcję związaną z kolorami, która miała na te emocje wpływać, jak czytałam.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
develire
Posty: 55
Rejestracja: 23 cze 2014, 18:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: develire » 24 sie 2014, 20:13

A mi sie ten domek nawet spodobał, sensowniejsze meble niż w podstawie trójki. A co do stwórz styl, to mi go nie brakuje, poniewaz większosc tych wzorow byla brzydka, a jak sie pobieralo z internetu nowe wzory, to zazwyczaj byly jakies bledy typu "Materializacja materiałów" w nieskończoność, wolałem pobierać nowe podlogi jak w dwojce.
You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 sie 2014, 22:07

Mi tam się dom podoba i wnętrza. Są trochę za ciemne i szare, ale ogólnie gra świateł i cieni jest bardzo dobra, przez co wszystko wydaje się takie "przestrzenne".

Stwórz styl nie lubiłem o tyle, że za dużo tego było, za dużo ładowania i za długo trwało wybieranie tego. Odpowiada mi rozwiązanie z TS4, poza tym jest ciekawsze bo będzie trzeba kombinować z ustaleniem kolorystyki i wzorów, tak jak się urządza swoje mieszkanie, gdzie musisz polegać przeważnie na gotowych wzorach producenta ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 24 sie 2014, 22:39

Myślę, że narzędzie Stwórz Styl denerwowało każdego, ale wystarczyło je po prostu poprawić. Albo zrobić coś podobnego do tego, co zrobili teraz fani do CASu. Czyli osobną aplikację do przerabiania tekstur poza grą. Przez to nie ładowałyby sie one tak długo w grze.

Jeśli chodzi o gotowe wzory producenta to ma to sens, tylko trzeba zauważać, że meblując mieszkanie nie jest się zdanym na jeden sklep. Nie mówiąc o tym, że można kupować meble na zamówienie i wybierać wzory samemu.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 sie 2014, 22:56

Z "czwórkowym" Stwórz styl mogli pójść na łatwiznę, zamiast całkowicie usuwać, że byłoby parę wzorków do wyboru, ale bez możliwości ich dowolnego przekolorowywania, i sobie komponujesz zestaw do kanapy - drewniane poręcze, kwieciste obicie, metalowe stópki. I tyle. Naprawdę ciężko będzie grać bez tego narzędzia, już w demo CASu to mocno odczułem.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 24 sie 2014, 23:13

Ja nic nie odczułem. Nie brakuje mi tego. Może dlatego, że jestem zwolennikiem dwójki?

nie piszemy posta pod postem ; ) /teaplease.

Ej pamiętacie ten render z simem trzymającym piłkę do koszykówki. Jakoś nikt z obecnych na Gamescom nie wspominał o obecności sportu w grze... Laleczki Voodoo też nie mieli. Pszypadeg? Nie sondze.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2014, 23:33 przez ollie, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 25 sie 2014, 0:51

Pewnie laleczkę voodoo jak i kosza dadzą w store. Dodatkowej kasy nie odpuszczą. xD
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 0:56 przez Kasim Hazim, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 25 sie 2014, 0:55

^A tam między tym był wcześniej post, tylko ktoś usunął. Jeśli nie, to sory, mam przywidzenia, ale łączę je.

^ Ojć, za późno. Dzięki za wyręczenie mnie herbatko.

Nie, no. Serio dziwne. Na początku tylko o tej laleczce gadali, a teraz?

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 25 sie 2014, 10:04

Wszystko wina silnika gry.
To jestem ciekaw, dlaczego oni wybrali właśnie ten durny GlassBox? :/

IndraEDIT: "Silnika", nie "silniku".

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 sie 2014, 10:40

Ale GlassBox jest w SimCity, w TS4 nie przypominam sobie żeby była o nim mowa, chyba że coś przeoczyłem ;p Bo ten silnik właśnie pozwalał na to, żeby każda akcja, każdy sim itd miały swoje miejsce i czas wykonywania określonych czynności, np. wyjeżdżanie z określonego domu do określonego miejsca pracy, dostarczanie wody do konkretnych domów, a nie na obszar (tak jak w SC4), po prostu każdy mieszkaniec i budynek robiły coś w określonym czasie i w określonym miejscu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 sie 2014, 10:50

develire pisze:[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qmlriKV ... j5f50oBMow[/youtube][/spoiler]
Polska wersja.
Jak patrzę na ten zwiastun i myślę o tym co wiemy o grze to dochodzę do wniosku, że to chyba 2 inne gry.....
Muzyczka faktycznie świetna.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 25 sie 2014, 11:48

Muzyka na + bo już słucham od długiego czasu na replayu. x) W czwórce naprawie podobają mi się animacje, są płynne. Jedynie co kiedy wskakują pod kołdrę kadr się tak dziwnie ruszył? Cały trailer ogólnie na plus, ciekawie nakręcony i zmontowany. Ale nadal mnie nie przekonuje. :P Jak ktoś już wspomniał, zieloni simowie - pierwsza myśl kosmici. Ci co śledzą info na bieżąco wiedzą, że się nie pojawią, ale przeciętny gracz pewnie sobie z tego nie zdaje sprawy.
Obrazek


Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 25 sie 2014, 12:26

Zgodzę się, że animacje są płynne i dopracowane (mieli tylko do zrobienia animacje dla dorosłych i dzieci więc inaczej być nie mogło).
Ale jest ogromna przepaść nad tym co jest w zwiastunie, a co w grze. Jak zawsze simowie w zaaranżowanych scenach. :/ Niby simowie na każdej parceli gdzie się udamy będą zajęci swoimi sprawami ale na pewno w parku nie zobaczymy stowarzyszenia moherowych beretów, które każdego dnia będą plotkować sobie na ławce.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 25 sie 2014, 14:40

Trochę mnie tylko zastanawia to, że na forum tylu jest hejtujących tę grę, a jak się włączy polski filmik promocjny i popatrzy na ocenę to tego nie widać. 1000 łapek w górę i zaledwie 20 łapek w dół. Może rzeczywiście ta gra się dobrze sprzeda... :/

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 25 sie 2014, 14:44

^ Niestety Ci naiwniacy nie śledzą informacji i o grze wiedzą tylko to, co na filmikach powiedzą. Niektórzy nawet nie śledzą informacji z oficjalnej strony The Sims.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 25 sie 2014, 14:51

Trzeba wspomnieć, że wszelkie negatywne komentarze z facebooka lub innych stron zostają usuwane. Przez nie może spaść im sprzedaż. soft1


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości