The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 22 paź 2019, 19:12

No zwiastun wygląda zachęcająco jak to zwykle, ale pewnie w praniu wyjdzie nuda. Wygląda na to że zajęcia znów będą króliczą norą gdzie sim znika.
Na rowerze też pewnie rower wyjdzie z wyposażenia, sim się przeteleportuje na niego i jazda.
Lachy ładne, szkoda że brak łóżek piętrowych i łóżka składanego ale chociaż jest lodówka mała, fajnie gdyby wreszcie mogłabyć zabudowana w szafki jak zmywarka
Tenis, beczka soku szkoda że brak bilardu.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 22 paź 2019, 20:37


youtu.be/VtPy-71fkSc

Co tam studia, ważne że będą ROBOTY! Ja jestem kupiona! xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 lis 2019, 10:38

Podobno do gry wraca komornik
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 12 lis 2019, 11:12

Shattered pisze:
12 lis 2019, 10:38
Podobno do gry wraca komornik
Trzymajmy kciuki aby ta informacja byla prawdziwa :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 lis 2019, 12:44

Wraca, ale tylko w ograniczonej postaci. Tzn. przybędzie wyłącznie do simów, którzy nie spłacają regularnie kredytu studenckiego. Ci, którzy nie płacą rachunków nadal będą mieli odcinany prąd i wodę :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 lis 2019, 13:32

Levkoni pisze:
12 lis 2019, 12:44
Wraca, ale tylko w ograniczonej postaci. Tzn. przybędzie wyłącznie do simów, którzy nie spłacają regularnie kredytu studenckiego. Ci, którzy nie płacą rachunków nadal będą mieli odcinany prąd i wodę :P
mam nadzieje ze w MCC to zostanie poprawione.

A tak poza tematem uniwersytetu. Nie wiem czy zauwazyliscie.
Mam 2 grupy ktore sie nie lubie Slytherin i Gryffindor. Oczywiscie Slytherin ma w akcjach dodana opcje zlosliwosci na Gryffindorze. W praktyce, simowie nie kontrolowanie przeze mnie, w zasadzie nigdy z tych akcji nekorzystaja. Nie bija sie.. nie kloca,... tylko normalnie rozmawiaja. Natomiast akcje przyjazne sa zawszewykonywane.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 lis 2019, 1:16

Raszpla, to chyba niedopracowanie gry. Bo ogólnie domyślne zachowania niegranych simów są w kodzie gry ustawione na przyjazne i oni nie podejmują sami z siebie negatywnych interakcji. Spróbuj wgrać moduł MC Commander o nazwie Tuner, o ile go nie masz (lub sprawdź, czy masz go włączonego w grze). On sprawia, że simowie mają odblokowane wszystkie typy zachowań. Może to coś wskóra :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 lis 2019, 11:31

Czy działają wam interakcje przy stole po nowej aktualizacji?
Nie mogę wykonywać żadnych interakcji przy stole miedzye simami
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 lis 2019, 13:27

Mi działają, mogą ze sobą gadać etc.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 lis 2019, 0:28

Brak mi słów aby wyrazić jaka zbulwersowana jestem, że gra usuwa simów z drzewa genealogicznego. Gram na tym samym zapisie od lipca 2016, 5 pokolenie a moja simka w drzewie genealogicznym ma tylko siebie i dziecko... Po huk oni w ogóle dodali drzewa genealogiczne skoro brak w tym sensu?

Kolejna rzecz. Co to w ogóle jest z tymi małymi dziećmi? Każę simowi wykąpać małe dziecko, a on co? Lezie na sofę, dziecko lezie na sofę, siadają sim gada do dziecka po czym idzie je kąpać.. Chcę dać dziecku jedzenie.. Tak samo, lezą usiąść, potem bierze dziecko i wkłada do krzesełka. Nie wspomnę już o tym, że dziecko nie zdąży zjeść a oni już lecą żeby je wyciągać. Ludzie..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 18 lis 2019, 0:43

Shattered pisze:
18 lis 2019, 0:28
Brak mi słów aby wyrazić jaka zbulwersowana jestem, że gra usuwa simów z drzewa genealogicznego. Gram na tym samym zapisie od lipca 2016, 5 pokolenie a moja simka w drzewie genealogicznym ma tylko siebie i dziecko... Po huk oni w ogóle dodali drzewa genealogiczne skoro brak w tym sensu?

Kolejna rzecz. Co to w ogóle jest z tymi małymi dziećmi? Każę simowi wykąpać małe dziecko, a on co? Lezie na sofę, dziecko lezie na sofę, siadają sim gada do dziecka po czym idzie je kąpać.. Chcę dać dziecku jedzenie.. Tak samo, lezą usiąść, potem bierze dziecko i wkłada do krzesełka. Nie wspomnę już o tym, że dziecko nie zdąży zjeść a oni już lecą żeby je wyciągać. Ludzie..
A grasz z MCC ? Bo ja mam ustawiona opcje by nigdzy przenigdy nie usuwac simow i od tego momentu nie mam problemu ze znikajacymi simami w drzewie.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 lis 2019, 0:51

Również mam tą opcję i gram z MCC od niepamiętnych czasów. W polskiej wersji ta opcja nazywa się Zachowuj simów, prawda?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 18 lis 2019, 12:15

Dziwne, bo oni naprawili ten problem jakiś czas temu. To wyglądało tak, że gra czyści duchy i przez to usuwane były również z drzewa genealogicznego. Potem zrobili tak, że nawet po usunięciu ducha, portret w drzewku nadal widniał.

Ale widzę, że ludzie znowu mają ten problem i nie wiem, czy to bug czy co. Zastawiam się również, czy to nie MCC właśnie koliduje z tym co jest w grze po naprawieniu tego. Bo MCC nadal oferuje opcję nieusuwania simów, a przecież taka opcja jest również w samej grze, w ustawieniach rozgrywki. Dodatkowo możliwe, że te wszystkie ustawienia populacji etc. stwarzają błędy. Ja już dawno z tego nie korzystam bo nie wierzę, że jeden człowiek, który robi tego moda, jest w stanie go ogarniać tak, żeby nie kolidował z plikami gry.

Ogólnie to polecam koniecznie zgłoszenie sprawy tutaj: https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/N ... -p/7287642 Ostatnim razem jak nazbierało się zgłoszeń to właśnie to naprawili.

Ja Wam powiem, że niepotrzebnie portrety w drzewku są powiązane z simami w grze. Powinno być tak, że gra robi portret simowi i dodaje go do drzewa i jest to wyłącznie grafika bez powiązania, z możliwością wstawienia własnego zdjęcia do portretu. Wtedy nie byłoby problemu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 19 lis 2019, 4:13

Gram sobie w uniwersytet i naszla mnie taka refleksja. Niby fajnie ze w koncu mamy starzenie w trakcie studiow (porpawcie mnie jesli sie myle.. ale w 3 chyba tego nie bylo...).
Chociaz przez to starzenie mam wrazenie ze studia sa nieco jakby za dlugie. Ja i tak sobie troche wydluzylam czas zycia sima, bo orginalnie to by chyba mojemu simowi zajelo to cala mlodosc. NIeco zdaje mi sie ze te dlugosci nie do konca sa dobrze wyskalowane.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 19 lis 2019, 4:26

Na normalnej długości życia studia mają zajmować dokładnie cały etap młodego dorosłego. Jak dla mnie zupełny bezsens xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 19 lis 2019, 17:48

Ja mam moda i używam 40 dni życia dla młodego dorosłego, a studia robię w 4 semestry, czyli 28 dni. Dużo bardziej logiczne jak dla mnie. Plus wgrałem moda, który sprawia, że trzeba zdać 8 kursów, a nie 12, bo przy 12 zrobienie studiów w 4 semestry jest mega ciężkie i nie ma czasu na inne aktywności. I jest git, studia nie lecą mi za wolno bo zawsze jest tam coś do roboty :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 19 lis 2019, 17:56

@levkoni a nie lepiej MCC nie dosc ze masz story progression to jeszcze sam ustalasz sobie dlugosci zycia ? Ja mam chyba obecnie 35 na mlodego doroslego i 45 na doroslego
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 19 lis 2019, 22:04

Raszpla, ja własnie w MCC mam ustawioną długość życia na 40 dni.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mikowey
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:03

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikowey » 16 gru 2019, 13:27

Zupełnie szczerze przyznam, że mam jakiś problem z Czwórką. Co prawda seria The Sims miała największy udział w moim życiu w czasie dzieciństwa, ale wracam do poszczególnych części co jakiś czas...za to z tą serią jakoś nie mogę się zaprzyjaźnić. Trójka, Dwójka, mimo, że czasem nieco "kanciate" w różnych tego słowa znaczeniach jakoś bardziej są dla mnie przyjazne.
Czwórka jakby trąci... albo i nie trąci niczym, brak mi w niej jakiejś duszy, klimatu. Ktoś też myśli w ten sposób, czy to tylko ja? A może też tak kiedyś mieliście i w końcu się jakoś przekonaliście? :o

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 16 gru 2019, 16:00

Mikowey pisze:
16 gru 2019, 13:27
Czwórka jakby trąci... albo i nie trąci niczym, brak mi w niej jakiejś duszy, klimatu. Ktoś też myśli w ten sposób, czy to tylko ja? A może też tak kiedyś mieliście i w końcu się jakoś przekonaliście? :o
No ja cały czas uważam, że czwórka to absolutnie najgorsza część i nie da się w nią grać na dłużej, sama gram tyle co tydzień-dwa z nowym dodatkiem żeby odkryć wszystko i papa. Fajna zabawa na chwilę ale na dłuższą metę ta gra jest zwyczajnie nudna xD Co do klimatu, hmm, wydaje mi się że czwórka jednak ma jakiś tam swój własny klimat, problem w tym że brak w niej zawartości i jest strasznie ograniczona.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości