The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 gru 2014, 11:14

Tej grze brak duszy głównie przez brak smaczków, jakie były w jedynce i dwójce, a których w trójce też nie było. W dwójce była jakaś oś fabularna, drzewa genealogiczne, które wzmagały w graczu myślenie "ciekawe kim był ten sim? Ciekawe dlaczego umarł? Jakie było dzieciństwo Mortimera Ćwira? Jakim ojcem był tatko Dona Lotario?" Do tego dochodziły biografie simów, których w TS4 nie ma (jest co prawda miejsce na opis sima, ale bardzo krótki i widać go tylko w Galerii). W jedynce oglądałeś dom Ćwirów i myślałeś sobie "kto pochowany jest na tym cmentarzu?" A potem w nocy nagle trach, widzisz duchy wyłażące z tych grobów co jeszcze bardziej pobudza Twoją wyobraźnię. Do tego w TS2 każde miasto miało swoje tło fabularne, przez co podkreślano jego wyjątkowość. W TS4 tego wszystkiego nie ma. Ale śpieszę wyjaśnić dlaczego - otóż obecnie panuje tendencja w świecie zabawkarskim, aby nie nadawać zabawkom fabrycznie imion czy ich historii, tylko dać dziecku dowolność w tym temacie. Dla przykładu klocki Lego - figurki kiedyś miały własne imiona, a tło fabularne poszczególnych serii czy zestawów były bardziej rozbudowane niż obecnie. W tej chwili takie rozbudowane tło mają tylko zestawy na licencjach filmowych, albo inne w jakiś sposób wyjątkowe. Resztę zostawia się dzieciom, aby one decydowały jak ma się toczyć dana historia. Niestety, ale EA przestałą myśleć o starszych graczach. Ale osobiście uważam, że w TS3 też kompletnie nie było klimatu, simowie bez wyrazu, puste spojrzenia, jakieś tam tło fabularne było w opisach miasteczek, ale bez rewelacji. Prawie żadnych głębszych koneksji rodzinnych etc... Przynajmniej było drzewko genealogiczne i więcej etapów życia :P Choć to drzewko też kompletnie zbugowane...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 gru 2014, 12:24

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 gru 2014, 13:04

Cóż, uważam, że nie ma co dyskutować nad tą TS4 w ten sposób, już chyba wszystko i tak zostało powiedziane ;p Wciąż się powtarzamy pisząc to samo, a i tak niczego to nie zmieni.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 02 gru 2014, 13:56

Gdy zobaczyłem nowy zwiastun to byłem przekonany, że to rzeczywiście będzie coś nowego. soft1
Zmienili trochę tekst i dodali na końcu szalej na święta. soft9

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 02 gru 2014, 14:00

Ciotka znów mnie rozbawiła xD

...
...
...

:haha:

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 gru 2014, 14:03

Jeśli dadzą jakąś darmową aktualizację ze świątecznymi dodatkami (ubraniami, ozdobami) to przejdą samych siebie, bo za czasów dwójki kazali sobie za to płacić... DWA RAZY.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 02 gru 2014, 14:09

Darmowa aktualizacja będzie. Dostaniemy aż jeden świąteczny sweterek. soft9
Co do TS2. To pierwsze nie było czasem darmowe? Wydaje mi się, że dostałem to z jakąś gazetą.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 02 gru 2014, 14:33

Nie, nie było darmowe, ja obydwa kupiłam normalnie w sklepie z grami, i nawet teraz mam przed nosem, na półce z grami nad biurkiem, to pierwsze z lewej to Zestaw Świąteczny z roku 2005, to drugie to zestaw Na Święta z roku 2006, ulepszony o kilka nowych elementów (strojów, obiektów, potraw itd.)
Vid, nie, za dinozaura nie obrażę się :P Poza tym na tym forum są i starsi niż ja ^^
Co do TS4 - to nie dość, że pustka bez atmosfery z poprzednich części, to jeszcze to upraszczanie na każdym kroku - ogólnie ludzkość teraz leniwieje w przerażającym tempie, wszystko chce szybciej, łatwiej, najlepiej w jednym urządzeniu/zestawie, najlepiej jednym klikiem, żeby się nie narobić, nie nachodzić, nie wychodzić z domu, nie wstawać z fotela lub łóżka itd., (i najlepiej bez duszy, imienia, własnej historii, bo na co to komu, skoro niedługo wyjdzie lepszy model i ja sobie wymienię - to, o czym wcześniej wspomnieliście z zabawkami Lego) i to widać właśnie w TS4 - aby się nie spocić przy wciskaniu zbyt wielu klawiszy i nie nadwyrężyć ręki machając myszką przy budowaniu/urządzaniu domu/tworzeniu Sima, aby się nie naszukać podczas budowania/kupowania odpowiednich obiektów (wszystko jest posortowane tak, że już łatwiej nie można, jak dla, wybaczcie, że to powiem, ćwoka) no i żeby szybciej wypuścić na rynek gotową grę, trzeba było wiele uprościć, i dostaliśmy to, co dostaliśmy. Gra w ogóle nie ma klimatu, za to ma ogłupiająco kolorową grafikę, komiksowe buźki, drzewka, kwiatki, wszystko skierowane chyba dla dwunastoletnich fanek słodkości i koloru różowego... o ile kiedyś twierdziłam, że Simy z TS3 mają twarze jak ludziki z filmów o Shreku (tak, mnie się z tym skojarzyły, odkąd zobaczyłam pierwsze wiarygodne zdjęcie), tak twierdzę, że tutaj mają buźki z kiepskich amerykańskich kreskówek. Jedyne, co jest ładne, to niektóre obiekty do urządzania wnętrz, a i to nie wszystkie.
Świąteczny sweterek świątecznym sweterkiem, ale nijak nie da się w tej odsłonie gry obchodzić świąt, skoro póki co nie ma pogody i pór roku, a co za tym idzie - śniegu...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 02 gru 2014, 20:44

Każda aktualizacja jest DARMOWA! :bored:
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 02 gru 2014, 21:00

@Aleks .. czytamy ze zrozumieniem :)

@Aretra .. aktualizacji jeszcze nie ma.. o kasie za kariere dowiemy sie po wyjsciu aktualizacji
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 02 gru 2014, 21:21

^ Wydaje mi się, że jakoś niedługo powinna wyjść, bo zapowiedziano ją jakiś czas temu. :P Ale ręki uciąć nie daję...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 02 gru 2014, 21:38

Pewnie na Mikołajki =>

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 gru 2014, 14:19

Już potwierdzono, że nowa aktualizacja na pewno nie ukaże się w tym tygodniu :P

http://simstruelife.pl/News:Kiedy_grudn ... a_03.12.14
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 05 gru 2014, 9:38

Kosmici, zamrożenie i pranie mózgu - podpowiedzi dotyczące pierwszego dodatku do gry.

http://sims.arhn.eu/2014/12/podpowiedzi-do-dodatku/
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 gru 2014, 10:22

Ja pierniczę, to na bank jakies nowe debilstwo do niczego nie potrzebne, które się znudzi po tygodniu...

Niektórzy twierdzą, że to pory roku.. Ludzie! W życiu..

A o małych dzieciach cicho
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 gru 2014, 13:54

a ja twierdze ze to moglyby byc pory roku...
zamrozenie nie pasuje do niczego innego poza 1... MAGIA i NADNATURALNOSC a na to jest chyba jeszcze za wczesnie. zrobienie 4 por roku jako pierwszego dodatku byloby w pewnym sensie rekompensata za brak malych dzieci....

poza tym.. Ultraviolence widze ze nalezysz do grona stalych hejterow tej czesci. Po co wogole psuc sobie nerwy czytaniem info o seri, ktora ci sie najnormalniej w swiece nie podoba, od grafiki poczawszy. Szczegolnie jesli, nalezysz do fanow ts2.. co dla mnie z koleji jest niezrozumiale....
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 05 gru 2014, 14:27

Niedługo powinna pojawić się nowa aktualizacja. Po niej powinni zapowiedzieć co pojawi się w kolejnych. Nie chcę nawet przewidywać bo raczej nic wielkiego to nie będzie.
Co do pierwszego dodatku to ciężko jeszcze powiedzieć co to będzie. Ale pogoda tak samo jak dzieci potrzebne są od zaraz. :P

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 05 gru 2014, 15:50

za wcześnie na pogodę :P
ja mam tylko nadzieję, że będzie trochę więcej karier w aktualizacji niż 2.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 gru 2014, 16:48

Ja nie mam pojęcia cóż to mógłby być za dodatek z kosmitami, mrożeniem, praniem mózgu, śpiewaniem... :D W pory roku chyba wątpię, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Ja obstawiam prędzej coś związanego ze światem nauki i wynalazków :>

No i liczę na to, że zapowiedzą na styczeń aktualizację, która w końcu doda małe dzieci! Wiecie, pierwszy miesiąc roku, jakaś pompa... ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 05 gru 2014, 17:26

A ja obstawiam dodatek typu Kariera/Własny Biznes.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości