The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 01 sty 2014, 16:59

A skąd Empik miałby wiedzieć, kiedy jest data premiery? soft9
Co najwyżej mogą trafić z miesiącem, tyle. Chociaż nadal jestem przekonany, że będzie to wrzesień/październik ;__;

Co do ceny... Szkoda gadać. Co generacja, to wyższa cena! Rozumiem, może ma więcej możliwości, ale takie coś, jak z TS3, czyli podstawa ze 120 zł i dodatki po 80-90 chyba by ich nie zabolało.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 02 sty 2014, 13:29

Czy ktoś mi może napisać, co robi ten super interaktywny kryształ usb? XD
Szanuję, że w którejś tam edycji będzie soudntrack do pobrania, czy w formie fizycznej płyty.
Szkoda tylko, że soundtrack do simsów jest raczej średni i dziecinny ;___;

potato

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: potato » 02 sty 2014, 14:05

Lunon pisze:Czy ktoś mi może napisać, co robi ten super interaktywny kryształ usb? XD
Szanuję, że w którejś tam edycji będzie soudntrack do pobrania, czy w formie fizycznej płyty.
Szkoda tylko, że soundtrack do simsów jest raczej średni i dziecinny ;___;
Obstawiam że ten "super interaktywny kryształ usb" to zwykły pendrive. A co do soundtracku to ehm ehm...
Nie uważam by był aż tak dziecinny, można znaleźć całkiem fajne kawałki ;)

[spoiler][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kzrAfkyq-xM[/youtube][/spoiler]

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 02 sty 2014, 15:43

A ten kryształ to nie miała być jakaś lampka zmieniająca kolor wg. nastroju sima? soft9 Tak gdzieś słyszałem/czytałem. :sweat:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 sty 2014, 0:13

Ciekawe kiedy możemy spodziewać się nowych materiałów na temat TS4. Od premiery ostatniego dodatku do TS3 już minęło sporo czasu, święta za nami i nowy rok również, więc sprzedaż dodatku na pewno jest już po fazie największego zainteresowania, ewentualnie jeszcze tylko przed Dniem Dziecka będzie jakiś mały boom. Spodziewałem się, że będzie niespodzianka w postaci screenów na nowy rok, ale się myliłem :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 03 sty 2014, 14:30

Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Veis
Posty: 69
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Veis » 03 sty 2014, 14:47

Mi też się wydaje że ten kryształ to pendrive.

Co do tych wszystkich dat, po kiego je cały czas zmieniać jak i tak zapewne ta data się nie sprawdzi. Już by lepiej było jakby napisali nieznana albo sam rok ;/
You Better Work Work

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 sty 2014, 22:15

Chyba nigdy nie było dema TS3, a przynajmniej sobie nie przypominam :P No chyba, że uznamy np. Body Shopa za takie demo.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 04 sty 2014, 10:31

Absolem pisze:Chyba nigdy nie było dema TS3, a przynajmniej sobie nie przypominam :P No chyba, że uznamy np. Body Shopa za takie demo.
W sumie to EA kiedyś dawało możliwość grania przez miesiąc w lekko okrojoną wersję The Sims 3 (podstawę) online na ich serwerach, oczywiście grafika tam nie powalała ale można było jako tako przetestować grę, ale jedynie po angielsku. I było to chyba trochę grubo po premierze TS3 więc takie demo dla tych którzy chcą zobaczyć jak to wygląda, w Polsce niestety prawie żaden serwis o tym nie wspomniał, nie wiem czy nawet CS to pominęło :P
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

potato

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: potato » 04 sty 2014, 18:01

A tak ogółem o TS4 to... Na samym początku stwierdziłam że EA podaje nam kreskówkowo-plastelinowy szajs. Gdy zobaczyłam pierwsze screeny z pomyślałam że w życiu tej gry nie kupię. Ale jak tak teraz patrzę to chmm... Trzecia odsłona gry zrobiła na mnie wrażenie pod względem grafiki ale po dłuższej zabawie czułam że brakuje w tym wszystkim realizmu. Nie oczekuję Bóg wie czego, ale brakuje mi banalnych emocji takich jak siadanie po turecku na podłodze czy możliwości chodzenia z simem za rękę. W TS3 simy traktuję jak takie śmieszne małe, robociki. Jeżeli w czwartej odsłonie producenci zaserwują nam realizm nie pod względem grafiki a emocji to kupuję to jak najbardziej.

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 04 sty 2014, 18:43

Z taką grafiką Simowie będą... seksowni. :P To nie jest to, co w TS3 - tam tacy Simowie nie mają swojego charakteru, są puści, a tutaj... Wystarczy tylko spojrzeć na kilka renderów. ^^
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 04 sty 2014, 18:54

Obrazek
Obrazek
concept arty! (źródło: tumblr)

zgadzam się z Cainem, ci simowie mają chociaż duszę, moim zdaniem w przeciwieństwie do płaskich trójkowych XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 04 sty 2014, 20:53

ja tam jakoś mocno nie ufam concept art'om, dopiero jak zobaczę zdj z gry, mogę oceniać :p
Obrazek


Awatar użytkownika
Veis
Posty: 69
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Veis » 04 sty 2014, 22:11

Tak samo jak Teaplease, nie ufam CA, i tak wszystko inne wychodzi w grze. Przeważnie gorsze.
You Better Work Work

Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 04 sty 2014, 22:22

Te szafki jakieś dziwne, łóżka i lampka mi się podobają, salonik też całkiem całkiem, szkoda, że nie w kolorze
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 04 sty 2014, 23:53

teaplease, Veis-no niby w grze wszystko wychodzi gorzej, ale niejednokrotnie było wspominane, że w czwórce dodali ładną grę świateł...promienie słońca w lesie, ładnie błyszcząca woda to czemu i nie połyskująca podłoga?

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 05 sty 2014, 0:10

Mi grafika już jest obojętna... co prawda, te włosy wciąż bardzo mi sie nie podobają ale oczekuje ze w zamian dostaniemy świetna grę, bez takiej ilości błędów jak w TS3 i więcej realizmu pod względem simow (zachowanie, ruchy itd). Wtedy będę zadowolona na 100 %.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sty 2014, 1:10

Co do animacji i rozgrywki, to ja chcę koniecznie więcej uczuć simów w stosunku do dzieci, bo jak na razie to wygląda trochę tak, że sim "hoduje" dziecko jak zwierzaka, byleby wyrosło :P Zero spontanicznej czułości, spacerów za rękę z dzieckiem do sklepu, nachylenia się nad dzieckiem przy odrabianiu lekcji. I chciałbym, żeby to wszystko simowie robili sami z siebie, a nie, że trzeba im kazać. Od taki zaimplementowany instynkt rodzica :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sty 2014, 9:38

Hi Bartek, ale to raczej jakiś wyjątek jest. Żaden zdrowo myślący wydawca tak nie zrobi, bo zależy mu na trafienie do jak najszerszego grona odbiorców :\

A tutaj ciekawostka dla tych, którym nie podoba się grafika TS4:

http://25.media.tumblr.com/69e9ecfe5479 ... o1_500.png

Symulacja tego, jak model sima z czwórki może wyglądać z dodatkami z neta :) Jak dla mnie to idealne połączenie, wygląda naturalnie, a przy tym nie plastikowo! Mimo to, ja nie przepadam za CC, więc nie wydaje mi się, żebym z tego korzystał :) Ale wielu pewnie wykorzysta możliwości.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 05 sty 2014, 10:11

Dethon pisze:Wyszedł dość długi post, ale cóż, starałem się poruszyć wszystkie kwestie. Na początek zacznę dość... rodzinnie :) Jakiś czas temu u 9-letniej córki brata zostawionej u mnie do opieki, w trakcie jak grała na swoim laptopie zaobserwowałem pewną grę, w której ma się stajnie i zajmuje końmi, jednak nawet nie znam tytułu tego niskobudżetowego tworu. Otóż ta gra miała wyjątkowo przesłodzoną grafikę, tylko że pierwsze, co mi przyszło na myśl, to ze zgrozą "The Sims 4!". Później przez prawię pół godziny z poczuciem żalu spoglądałem na ten czwórkowy screen. Doprawdy, było to czarujące podobieństwo, seria zawsze była dedykowana młodszym odbiorcom, ale nigdy dotychczas w tak rażący sposób. Nie jestem jakoś szczególnie uprzedzony do przeciętnych graficznie gier, ale widząc takie screeny z czwórki czuję się traktowany jak taka 9-letnia dziewczynka. Za słodko, za kolorowo, tych drzew nawet nie skomentuję (w sumie chociaż krzewy wypadły przyzwoicie). Jak już drzew nie chcę komentować, to nie wiem jak opisać sytuację z fryzurami. To jest po prostu makabra, wspomniany kucykoland już oferował coś lepszego. A uwierzcie mi, potrafię nawet zachwycać się 6-letnimi grami i nie potrzebuję szału wodotrysków, ale przesłodzone, rażące światy są po prostu moim zdaniem... okropne. Mdłe.
W moim przypadku (wybaczcie powtarzanie ja, moim - unikam wypowiadania się ogólnie, aby nikt nie poczuł się urażony - wszak to tylko indywidualna opinia) The Sims 3 nawet pozbawione dodatków z internetu działa gorzej niż współczesne produkcje. Ma więcej błędów, awarii, zacięć itd.. To działa gorzej niż to (screen mojego autorstwa, nie żadne połączenie conceptu ze screenem). I to właśnie ten drugi screen pokazuje profesjonalną, "komiksową" jak to się czasem określa grafikę pewnej niezwykle popularnej i chwalonej gry z 2012. I gra o dziwo chodzi nawet na nieco słabszych komputerach, nie ma prawie żadnych błędów ani awarii! Magia? Optymalizacja. Electronic Arts nawet nie potrafiło dobrze zoptymalizować Battlefielda mającego budżet wielokrotnie większy od serii The Sims, bedącego flagowym tytułem, nad którym pracują najlepsi specjaliści (a od takowych, flagowych produkcji zależy przestrzeganie marki, jaką tworzy Electronic Arts). Więc osobiście odradzałbym dążeniu w przekonanie, że słaba grafika nadrobi grywalnością TS4, na który przeznaczy się mniej pieniążków i nieco mniej uzdolnionych informatyków i artystów. A Elektronicy nie wydali praktycznie żadnej dopracowanej gry od 2-3 lat (stąd tak powszechna krytyka produktów jak i ich samych), jednak skuteczny marketing i spuścizna, a właściwie czysta kontynuacja dobrych tytułów wydanych 5-8 lat temu robi swoje.
Nie wierzę, aby The Sims 4 było grą dopracowaną. Zastanawiam się, czy w ogóle The Sims 4 będzie potraktowane jak wszystkie współczesne gry wysokobudżetowe i trwale połączone z platformą Origin (coś jak gry na Steamie, którego przecież w pewnym sensie konkurencją jest Origin). Nie muszę chyba tłumaczyć, że do tak "połączonej" gry nie stworzycie sami żadnego DLC? Peggy, Cazy czy Navetsea nie będzie mogła wam stworzyć ładnych fryzurek czy mebelków, bo taką wyłączność miałoby EA. Ale przecież takich rzeczy nie ogłasza się przed premierą... The Sims 3 działa jak działa, bo wszystkie obiekty są osobnymi częściami i są interaktywne? nieprawda. RED Kit, prezent od CD Projectu dla graczy Wiedźmina 2 pozwala na coś zbliżonego do budowania w The Sims, chociaż dużo bardziej złożonego, o niesamowitej grafice. Działa? Działa, i to całkiem dobrze. W przeciwności do naszych Simsów.
A tak na koniec: na SimsVIP znalazłem interesujący screen prawdopodobnie ze wczesnej wersji The Sims 4.. Wstawki z pngs i grupami można odrzucić, to są dane dla programistów, ale widać, jak to się prezentuje. Powtarzam, szału nie ma, wypada nawet bardziej... ubogo. A i zabrano najważniejszą rzecz dla wszystkich budujących w The Sims 3 - a jest to grupa dość spora i sam do niej należę - create a style. W końcu będzie większe pole do popisu w powstającym już STORE ;) Bieda, bieda, jeszcze raz bieda. Zostaję przy trójce i akurat ja nie należę do osób zmieniających zdanie pod wpływem marketingowej perswazji na miesiąc przed premierą gry.
Niedopracowana, uboga słodycz.

Dziękuję za uwagę, zwłaszcza tym, którzy dotrwali do końca tego długiego postu, podkreślam, że to jedynie opinia i szanuję zdanie innych, którym nowa część gry bardzo się podoba, pozdrawiam, Deth.

Oj trochę się mylisz, The Sims 2 potrafili zrobić na tip top, mało w niej błędów w porównaniu do TS3 a gdy gra się bez modów to uświadczyć ich tam naprawdę trudno i rzadko. Piszesz, że nie dajesz się nabrać na sztuczki marketingowe by zmienić zdanie o grze miesiąc przed premierą, ale skąd wiesz jak ta gra będzie? Jeszcze bite pół roku do premiery, jeszcze nikt nie zagrał a ty już ją oceniasz, ja się nauczyłem po TS3 właśnie by ocenić dokładnie grę co najmniej po tygodniu grania. Masz rację co do tego, że EA nie potrafi zoptymalizować dobrze gry ale w dzisiejszych czasach dużo gier ma skopaną optymalizację, zwłaszcza na PC....chociaż w przypadku TS jest to dziwne, bo jest ona robiona na główną platformę PC a nie na odwrót jak w innych grach.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości