The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 14 sie 2014, 23:12

Były już pokazane na jakimś filmiku urodziny niemowlaka?
Obojętnie jaka będzie odpowiedź wstawiam zdjęcie na którym dziecko wyskakuje z łóżeczka, czyli inaczej mówiąc - dorasta. :facepalm:

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 sie 2014, 23:28

Moje czepianie się kranów nie dotyczy samych kranów tylko kolejnego uproszczania. Poza tym tak jak ktoś napisał, skoro to kran automatyczny to po co tam kurki?

Akurat dorastanie niemowlaka mi się podoba, takie wyskoczenie z kołyski... Nie podoba mi się tylko, że musi od razu zmieniać się w dziecko soft2

Dziś przypominałem sobie dwójkę, pierwszy raz od zainstalowania Ultimate Collection grałem dłużej... i po prostu ta część była taka urocza, było w niej tyle zachowań simów takich spontanicznych, których nawet w TS3 nie ma... te pocałunki "rosyjskie" na przywitanie, ich animacje i odgłosy, ehhh...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 sie 2014, 23:48

^ tak, te pierdzenie i bekanie przy jedzeniu... Miny <3 Coś wspaniałego

Czwórka dla mnie jest większym wrakiem niż Titanic.....
Naprawdę Ci którzy ją kupią muszą mieć niskie wymagania..
Umrę ze śmiechu jak nigdy nie dadzą małych dzieci..
Ale kupujcie, kupujcie. Oni sobie robią co chcą bo gracze i tak to kupią bo nowe simsy.. Albo dadzą debilne tłumaczenie i gracze jakoś się udobruchają.. Albo zabiorą 10 rzeczy, ale dadzą jedną która będzie się komuś podobać i ten ktoś dla tego kupi :facepalm:

Fajny tryb tworzenia sima? No fakt. To może i fajne. Ale co z tego jak simy w grze wyglądają gorzej niż w CAS? Kolczyki i okulary odstają od ciała.. Zarost jak narysowany w paintcie... Tryb budowania? No to już porażka. Dosłownie chyba na każdym gameplay walą te gotowe pokoje. Nie zdziwię się jak jednakowych ścian nie będzie można postawić..


I ta grafika, komunikaty. Wszystko to jest takie nijakie, takie nie simsowe jak ktoś określił......

Simy nawet na filmach od EA przechodzą przez siebie albo wyją, że nie mogą przejść.. Haha siknę po premierze jak temat z błędami będzie pełny po jednym dniu....

Ja jestem, mam nadzieję, że nie jako jedyna, wielką przeciwniczką tej części i prędzej wezmę ślub z kobietą niż kupię tą grę..
No, ale może ja mam zbytnio wygórowane wymagania :unsure:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 14 sie 2014, 23:56

Powiem wam, że dwójka miała w sobie coś, co zachęcało by w nią grać, miała taki klimat, którego zaczynało brakować w trójce, a w czwórce też go już nie będzie? Skąd wiem? Bo po informacjach o grze można wywnioskować, że czwórka przez swoje braki nie będzie miała klimatu porównywalnego z dwójką. Wszystko jest mało simsowe jak na razie i tłumaczenie, że to całkiem inna gra nie zmienia tego. Póki ta gra ma w nazwie "The Sims" i numerek utwierdzający w przekonaniu, że jest to kontynuacja poprzednich części, to raczej nową grą nie będzie. CAS w tej części gry jest świetny, ale po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, że te ciągłe klikanie i przeciąganie potrafi być upierdliwe i irytujące. :P

Zdjęcie, które pokazał Jackob pokazuje, że ta gra nie ma w sobie za grosz realizmu jak na razie. No sory, niemowlę zamienia się w dziecku i wyskakuje z wózka? Powrót do korzeni ---> czyli The Sims 1. Słysząc o powrocie do korzeni, myślałem, że oznacza to co innego, bo za taki powrót jaki jest to ja serdecznie dziękuję. xD Nie mówię, że w grę nie zagram, bo jestem pewny, że jak będę miał okazję to to zrobię, ale raczej fanem czwórki nie zostanę...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 15 sie 2014, 7:23

Zostało potwierdzone, że w The Sims 4 nie pojawią się drzewa geneologiczne.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 15 sie 2014, 7:44

The Sims 2: funkcje społeczne rozwijane od pierwszego dodatku.
The Sims 3: powiedzmy, że mamy funkcje społeczne.
The Sims 4: nawet nie wiadomo kto jest czyją matką...
:facepalm:

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 15 sie 2014, 9:26

Wypaplałem. :x
Jeszcze pojawią się wyzwania lub dodatkowe punkty za kupno lodówki, lub skorzystanie z toalety na starcie. :doge:
Takie mini misje, które nasz sim będzie przechodził nieświadomie podczas gry. Nie wspominali o tym, ale tak pewnie będzie. :/

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 15 sie 2014, 9:46

CAS jest dość fajny, ale szkoda, że nie ma czegoś w rodzaju tła jak z pracowni malarskiej i że oprócz lepienia Sima jak z gliny nie mamy możliwości malowania mu twarzy pędzlem, wydłużania lub skracania długości włosów poprzez ich przeciąganie, ustalania wzrostu, obracania człowieczka jakbyśmy go rzeczywiście tworzyli... :) Taki Sim ożyłby i wstał dopiero gdy skończylibyśmy jego kreowanie. O tak... Taki CAS byłby z pewnością bardziej efektowny.

Braku drzewa genealogicznego nie skomentuję...

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 15 sie 2014, 9:56

Nie ma drzewa genealogicznego? Czo?!
Jest w ogóle szansa na moda?
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 15 sie 2014, 10:03

Nie wierzę, w to co przeczytałem.
Myślisz sobie- no gorzej być nie może...
A JEDNAK!
Lepiej już nie wywoływać wilka z lasu.

Mistrzostwem są dzieci wyskakujące z kołyski :doge:
10/10 dla EA za pomysł...

Obrazek

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: schwimmen » 15 sie 2014, 10:06

Brak drzewka genealogicznego totalnie mnie zszokowal. Mam nadzieje, ze wyjdzie jakis mod, bo bez tego gry na razie nie zamierzam kupowac.

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 15 sie 2014, 10:18

Column15 pisze:Nie ma drzewa genealogicznego? Czo?!
Jest w ogóle szansa na moda?
Watpię żeby jakiś kreator kupił TS4... Nie są przecież głupi :)

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 15 sie 2014, 10:19

Ale tortów urodzinowych też nie ma?

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 15 sie 2014, 10:21

Są, można nawet robić z każdego torta urodzinowy.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 sie 2014, 10:51

Znowu nie podano żadnego linku, gdzie potwierdzono brak drzewek :P Więc póki nie zobaczę potwierdzenia, nie skomentuję.

A co do EA to jak słusznie zauważyliście, oni dawno przestali myśleć o graczach, a czwórka to już totalny policzek dla stałych fanów. Oni tą częścią powiedzieli "dziękujemy Wam długoletni gracze The Sims, ale teraz wypad stąd bo uproszczamy grę dla nowych pokoleń zgodnie z panującymi trendami uproszczania i przesłodzenia". Tylko, że EA trochę się spóźniło, bo ten trend zaczyna odchodzić do lamusa. SimCity najwyraźniej już umarło śmiercią "ze znudzenia graczy". Powstawanie coraz częściej gier tak zwanych niezależnych pokazało, że ludzie tęsknią za starymi grami, skomplikowanymi i nieprzerysowanymi. Nawet zapowiedziana nowa odsłona Heroes VII wraca do grafiki realistycznej, a przecież dwie ostatnie części miały bajkową oprawę. The Sims 4 też wróżę szybką śmierć z nudów graczy. Dla mnie obecnie najbardziej optymistyczny scenariusz dla tej odsłony, to że po 2-3 dodatkach przestanie się dla EA opłacać je wypuszczać z powodu niskiej sprzedaży i ogłoszą koniec czwartej generacji... Bo sprzedaż podstawki będzie prawdopodobnie duża, bo jednak ludzie będą chcieli się sami przekonać, wielu nowych graczy ją kupie też bo nie grało w poprzedniczki. Dopiero przy dodatkach będzie weryfikacja, czy gra się podoba.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 15 sie 2014, 10:55

Tak trudno jest wejść na pierwszą lepszą stronę żeby się dowiedzieć o nowych tweetach?...
https://twitter.com/SimTimes/statuses/5 ... 1169363968

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 15 sie 2014, 11:21

Absolem, wydaje mi się, że polityka EA jest taka, że pousuwało tyle rzeczy (małe dzieci, baseny, kształtowanie terenu, normalne kariery, itd.) i ma zamiar dodać je w dodatkach, więc osoby które już kupiły podstawę raczej kupią dodatek z basenami, inny z małymi dziećmi, jeszcze inny z karierą nauczyciela, po to, żeby ich gra była w miarę kompletna.

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 15 sie 2014, 11:45

Kolejna nowinka? Brak drzewka genealogicznego? Już myślałam, że więcej braków przed premierą nie wyskoczy a tu proszę...
Zatem już właściwie wysoce prawdopodobne jest jak może wyglądać dodatek Pokolenia.
Dadzą małe dzieci, może jeszcze grupę pośrednią między dziećmi w wieku szkolnym a nastolatkami, do tego dołożą kojce, przewijaki, piętrowe łóżka i wózki (jak dobrze pójdzie).
Może rzucą jeszcze jakąś karierę, opiekunkę do dzieci, adopcje oraz - gwóźdź programu - drzewo genealogiczne. Jaki obszerny dodatek, fani mają się cieszyć, klaskać w rączki i płacić, płacić, płacić.
Obrazek

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 15 sie 2014, 11:46

figa pisze:Kolejna nowinka? Brak drzewka genealogicznego? Już myślałam, że więcej braków przed premierą nie wyskoczy a tu proszę...
Zatem już właściwie wysoce prawdopodobne jest jak może wyglądać dodatek Pokolenia.
Dadzą małe dzieci, może jeszcze grupę pośrednią między dziećmi w wieku szkolnym a nastolatkami, do tego dołożą kojce, przewijaki, piętrowe łóżka i wózki (jak dobrze pójdzie).
Może rzucą jeszcze jakąś karierę, opiekunkę do dzieci, adopcje oraz - gwóźdź programu - drzewo genealogiczne. Jaki obszerny dodatek, fani mają się cieszyć, klaskać w rączki i płacić, płacić, płacić.
To chyba materiał na 3 dodatki od EA.

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 15 sie 2014, 11:52

Faktycznie, sprowadziliście mnie na ziemię :D
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości