The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 07 lut 2015, 11:12

No właśnie polskie imiona i nazwiska mi się podobają o wiele bardziej niż angielskie dobrze, że wrócili do tłumaczenia ich w 4.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 07 lut 2015, 11:41

Każdemu nie dogodzisz. :P
Jest na szczęście mod zmieniający pulę imion i nazwisk na angielskie. Używałem go nawet przez jakiś czas.
Polskie imiona i nazwiska byłby do zniesieni, gdyby nie te Wiaderka, Miotełki, Stanisławy latające po mieście. <_< Zamiast tego ładniejsze imiona i mniej śmieszne nazwiska. :P

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 07 lut 2015, 12:15

Tak teraz dopiero zauważyłam, nowa aktualizacja wprowadziła całkiem trudne osiągnięcia do zdobycia. ;D Podoba mi się, ale żeby to wykonać to będę musiała chyba zmienić czas życia simów na extra długie. ;D
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 07 lut 2015, 12:26

No właśnie, po co są te punkty z osiągnięć?

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lut 2015, 16:19

A ja się pytam, jak w ogóle sprawdzać te osiągnięcia bo nawet nie mam pojęcia gdzie tego szukać, żeby wiedzieć co już mam zrobione :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Eq » 07 lut 2015, 16:20

Wchodzisz ustawienia, a potem tam masz zakładkę Osiągnięcia ;)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 07 lut 2015, 16:21

Menu -> osiagniecia

Obrazek
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 07 lut 2015, 16:32

A mnie nie podobają się polskie imiona i nazwiska w czwórce. Argument, że w ukochanej przez wszystkich dwójce też takie były w ogóle do mnie nie trafia. To nie argument. W dwójce były czasami śmieszne imiona, ale Pelagia Parzygęba czy Stanisław Omatko... no serio? :P Dla mnie to okropne i wcale nie sprawia, że czuję się w grze rodzinnie lub jakbym grał w dwójkę. To mega tandetne jest. Angielskie nazewnictwo wszystkiego w grze jest o wiele lepsze, bo Miotełki i Wiaderka nadają grze takiego charakteru, jakby była ona robiona dla dzieci... Dlatego do tej pory używam nazwy Oasis Springs i Willow Creek zamiast Wierzbowej Zatoczki i Oazy Zdrój. :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 07 lut 2015, 17:25

Mi się pomysł tłumaczenia nazw własnych bardzo podoba, jednak nazwy miejscowości brzmią co najmniej dziwnie. Ogólnie tłumaczenie gry pozostawia wiele do życzenia, co mogłem zauważyć grając w demo. Już nie pamiętam konkretnych przykładów, ale bardzo dziwnie to brzmiało. Choćby ten nastrój flirciarski... Wiem, że jest błąd w tłumaczeniu przy opcjach do wyboru, gdy Sim jest w pracy. Jest napisane, że rozmawianie z kolegami z pracy ZWIĘKSZA potrzebę towarzystwa. Srsly? :D Były jeszcze większe wpadki, ale teraz mi wyleciały :p

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lut 2015, 22:40

Eq, Raszpla, dzięki. Wcześniej tego nawet nie zauważyłem :P

Niektóre osiągnięcia są na prawdę dziwne! Np. doprowadzenie rodziny do 100 pokoleń! :D Przecież to wieki zajmie :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 lut 2015, 22:45

:facepalm: Podczas gotowania w mikrofalówce, szybka się robi biała i nic nie widać.. W dwójce nawet talerz się kręcił...

Ogrom potraw możliwych do przygotowania jest po prostu mega :aww:

Brakuje wg mnie opcji aby zawołać sima do wypicia kawy lub herbaty
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 08 lut 2015, 16:56

Mnie też denerwują te wszystkie Wiaderka, Listki i inne Konewki latające po świecie. : / Przez to sam nazywam simów po polsku bo dziwnie dla mnie by wyglądało, że tu mieszka rodzina Marchewka, a obok jakaś Jones. : /

Lekko się przekonałem do czwórki, ale lekko. Jak dla mnie dalej jest wiele elementów, których brakuje lub są za bardzo uproszczone. :x Mam nadzieję, że naprawią to w aktualizacjach/dodatków. I strasznie odczuwalny jest brak małych dzieci.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 08 lut 2015, 18:13

U siebie pozbyłem się problemu z brzydkimi i tak samo nazywającymi się NPC. Po prostu wszystkich zastąpiłem stworzonymi przez siebie Simów oraz tymi pobranymi z Galerii. Trochę pracy przy tym jest, ale efekt jest zadowalający. ^^ A jeśli jakiś Borowik czy Serducho znowu się pojawi, to bezlitośnie tępię szkodnika.

Sposób na zaludnianie miasta własnymi NPC zawarłem w poradniku Zarządzanie rodzinami na forum, ale odkryłem bardziej skuteczne metody, więc muszę go kiedyś zaktualizować.

Wczoraj postanowiłem zagrać w Trójkę (w wersji bez Store i CC, aby szybciej działała). Nie pograłem długo, ponieważ Simowie byli brzydcy, wszystko i tak długo się ładowało, a żeby stworzyć ładnie urządzony dom konieczne było użycie narzędzia Stwórzy styl... Jakkolwiek to brzmi, ale przez Czwórkę brak tego narzędzia okazał się... atutem. soft9 Szybciej mogę urządzić czwórkowy dom i przyodziać szykownie Sima, gdyż używam gotowych wzorów (a w Trójce gotowe wzory ubrań i obiektów były byle jakie, więc zmiana ich stylu była koniecznością). Poza tym grafika jest piękniejsza, muzyka lepsza... Niestety, żegnam się z Trójką na dobre. :hej:

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 08 lut 2015, 21:35

Jeśli chodzi o stwórz styl to ja już przed premierą TS4 uważałem, że to akurat dobry pomysł. Ktoś kiedyś fajnie to ujął, że style, które EA dało do wyboru w TS3 są chyba specjalnie tak brzydkie, żeby zmusić graczy do korzystania z Narzędzia Stwórz Styl.

Mimo wszystko słabo to wyszło, że bądź co bądź dobre narzędzie pojawiło się w poprzedniej części, a później je odebrano. Wydaje mi się, że lepiej by było jakby dodali to w postaci osobnego narzędzia (coś jak Stwórz Świat), żeby gracze mogli się bawić z teksturami i wzorami i zapisywać je jako recolory. Wtedy gra nie musiałaby ich generować za każdym razem, co na pewno wpływa na optymalizację. Poza tym możliwe, że trochę przedobrzyli z ilością wzorów do edycji i że to narzędzie jest zbyt skomplikowane dla graczy, którzy chcą na szybko urządzić dom. Ja lubię budować w TS3, ale nie cierpię urządzania wnętrz...

Ale ja tak czy siak wolę jednak TS3. Otwarty świat jest naprawdę super, szczególnie gdy gra się w tych porządniejszych miastach niż Sunset Valley.

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 08 lut 2015, 22:42

13 lutego zostanie zapowiedziana jakaś rzecz związana z Bara-Bara. Spekuluje się o.. małych dzieciach. :o

http://ts4news.com/post/110473941937/wo ... his-friday

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 08 lut 2015, 22:42

Pewnie jakieś bara-bara w wieszaku na ubrania albo w celi więziennej. Hehs. :*
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 08 lut 2015, 22:46

^ padłem xD

Nie no, nikt nie wie co dostaną posiadacze TS4. No, oprócz EA. Zgaduje że to jakiś.. content walentynkowy będzie, a nie małe dzieci, aczkolwiek może nas zaskoczą. :P

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 lut 2015, 22:55

Na bank to coś z walentynkami...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 09 lut 2015, 0:12

Gambit pisze:13 lutego zostanie zapowiedziana jakaś rzecz związana z Bara-Bara. Spekuluje się o.. małych dzieciach. :o

http://ts4news.com/post/110473941937/wo ... his-friday
Podejrzewam, że to będzie jednak to walentynkowe łóżko z funkcją wibracji.
Dali je na dziesięciolecie The Sims, to pewnie i na piętnastolecie dadzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lut 2015, 14:08

Też wątpię w maluchy, raczej nie pisaliby, że to związane z bara-bara ;p Tzn wiadomo, dzieci muszą skądś się brać, ale to raczej niemowlaki są bardziej z tym związane, bo to one bezpośrednio są efektem simowych igraszek :)

Tak jak Guuki stawiam na łóżko. Ale również mam inny pomysł - umiejętność bara-bara. Przecież miała się pojawić w podstawie gry, ostatecznie z niej zrezygnowano (prawdopodobnie z powodu ograniczeń wiekowych). Nikt grze chyba nie zmieni PEGI z powodu aktualizacji, ponieważ gra którą się kupuje w sklepie tych aktualizacji nie zawiera =)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości