The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 02 lut 2014, 20:08

Widocznie zmienili zdanie. I dobrze. Dodatek NZTS jest jednym z najlepszych według mnie. Jak ktos chce realna gre to go nie kupi, ale dla takich fanów fantastyki jak ja to gratka :3

A co do czwórki i rozmowy o jej premierze, data została zmieniona ze względów ekonomicznych, przenieśli jej premierę na jesień aby na wiosnę wydać Titanfall.
I to troche dziwne, gdyby TS4 było gotowe na marzec... to czemu obecnie gra jest dopiero w wersji pre-alpha? Możliwe ze skoro zyskali tyle czasu, wprowadzili nowe rzeczy, zaczęli zmieniać dawne itd. Osobiście uważam ze to lepiej, maja więcej czasu wiec może czwóreczka będzie lepiej dopracowana (Larissa dalej marzy...)

Versinn
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Versinn » 02 lut 2014, 21:40

I błąd błędem będzie poganiał. :P A potem jeszcze pierdyliard różnych aktualizacji.
Czym w ogóle 4 ma nas zachwycić? Co ma być tą przełomową rewolucją? W dwójce był to widok 3D, w trójce otwarty świat. A tutaj? Jak na razie naprawdę nic mnie nie przekonuje do tej gry... :/
Na CS od 28.01.2009

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 03 lut 2014, 0:09

Versinn pisze:
Czym w ogóle 4 ma nas zachwycić? Co ma być tą przełomową rewolucją? W dwójce był to widok 3D, w trójce otwarty świat. A tutaj? Jak na razie naprawdę nic mnie nie przekonuje do tej gry... :/
Myślę ze jeśli naprawdę zrobią to tak dobrze jak zapowiadają (Larissa marzy x2) to czymś nowym w simsach mogą byc emocjonalni i "żywi" simowie. Ale tym razem tak naprawdę, posiadający wnętrze. Czyli np. to co bylo w przeszłości nie zostało przez nich zapomniane ale do dzisiaj ma na nich jakiś wpływ jak np. śmierć członka rodziny. I ogólnie, aby byli bardziej naturalni pod każdym względem ( nie koniecznie graficznym ale np, ich mimika czy ruchy).

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 03 lut 2014, 0:37

Mają być żywi ludzie z emocjami oraz zachowaniami zamiast interakcji, myślą, że to będzie kolejna rewolucja na miarę otwartego świata, czy grafiki 3d. Tymczasem zafundują coś podobnego graficznie do trójki z udoskonalonym systemem wykonywania zadań. Jak dla mnie to nie wypali tak, jak sobie to wyobrażają. Będą się tłumaczyć, że stworzyli sztuczną inteligencję, a my zetkniemy się w rzeczywistości ze zbugowanymi ludzikami produkcji EA buggames, które raz coś skumają, zaraz potem jednak się zatną.. Tak to teraz wygląda. Potem wyjdzie, że wielkiego postepu nie ma i będą się bronić tramwajem na środku miasta i innymi bzdetami, które już wcześniej dodali w uproszczonej formie. Chciałbym się mylić, ale widzę, do czego zmierzają kolejne aktualizacje i nowości w tej korporacji. :bored:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 lut 2014, 20:48

Przepraszam bardzo, ale skąd wyssane bzdury z palca Wam się biorą, że rzekomo The Sims mają być realne bo są symulacją życia, a 4 część będzie zaprzeczeniem idei serii? Dlaczego niby, bo mają grafikę inną? W każdej części występowały nienaturalne i absurdalne elementy jak dziwne stwory, nierealne przedmioty itd, więc nie wydaje mi się, żeby jakaś rakieta miała nie pasować tu? Ta gra nigdy nie była realną symulacją i nigdy nie będzie bo służy wyłącznie do zabawy.

Uproszczony tryb budowy? Ale z której strony? W pierwszej części można było jedynie postawić ściany, jeden rodzaj dachu, okna, drzwi i meble. W czwórce wystąpią wszystkie elementy z trójki, plus nowe, czy to ma być uproszczenie? Bo możliwość przenoszenia całych pokoi w żadnym wypadku nie jest uproszczeniem w negatywnym sensie, jest to bardzo pozytywna opcja.

Jedyne z czym się w 100% zgodzę i uważam to za słuszną krytykę - zbyt nachalne narzucanie wszelkich dziwnych stworzeń i zdarzeń w trójce. Nawrzucali tego tyle w TS3, że nie jest to ani ciekawe, ani fajne, szybko się opatrzyło i znudziło. W dwójce spotkanie wampira czy wilkołaka było wydarzeniem.

A co do zwolnień pracowników - wiele z tych osób pracowało przy TS3, więc bardzo dobrze, że wylecieli. Jeśli mają zrobić z czwórki to samo co zrobili w trójce to niech spadają :D Przecież to była banda dziwacznych, nadpobudliwych i przesłodzonych ludzi, jak oglądało się ich na tych czatach to można było zwymiotować od bzdur jakie gadali i od ich infantylnego zachowania.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Sanageyama
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 411
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sanageyama » 03 lut 2014, 22:15

Może i dobrze, że zwolnili tych pracowników, co pracowali przy TS3, może nie będzie wtedy tych błędów.

Te simy wyglądają...tragicznie. Gdzie są rzęsy, bo coś nie widzę? A włosy wyglądają, jakby całe były spryskane lakierem [*]
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 10:09 przez Sanageyama, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 04 lut 2014, 2:18

Absolem, zgadzam sie w dużej części ;)

Przeczytałam właśnie ze nie będzie możliwości wybrania pasemek czy końcówek innego koloru niz reszta włosów. Nie w podstawie i nie wiadomo czy w przyszłości będzie taka możliwość.

Źródło: http://www.edenstyle.it/the-sims-4-inte ... -jill.html

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 04 lut 2014, 13:03

Larissa Avantika pisze:Możliwe ze skoro zyskali tyle czasu, wprowadzili nowe rzeczy, zaczęli zmieniać dawne itd. Osobiście uważam ze to lepiej, maja więcej czasu wiec może czwóreczka będzie lepiej dopracowana
Ludzie jak dostają 2 tygodnie na napisanie wypracowania, to zazwyczaj nie dopracowują i nie poprawiają go przez ten cały czas, tylko bimbają sobie przez 13 dni, a ostatniego dopiero zabierają się do pracy ;D W przypadku TS4 może być podobnie. Może właśnie dlatego nie ma ostatnio żadnych wieści - po prostu nic przez ten czas nie zrobili :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 04 lut 2014, 14:49

Niee... to nie w stylu EA. W stylu EA jest pracowanie żeby zarobić jak najwięcej kasy w krótkim czasie wiec zapewne pracowali juz nad jakimś dodatkiem do czwórki. xD Wciąż jednak nie rozumiem braku informacji o nowej generacji.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 04 lut 2014, 15:08

Dla mnie mogą milczeć aż do wakacji. Bo te ich zapowiedzi ostatnio pokazują wszystko co mogą. Więc po zakupie gry znudzi się nam ona po trzech dniach. :/

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 04 lut 2014, 15:17

Larissa Avantika pisze:Niee... to nie w stylu EA. W stylu EA jest pracowanie żeby zarobić jak najwięcej kasy w krótkim czasie wiec zapewne pracowali juz nad jakimś dodatkiem do czwórki. xD Wciąż jednak nie rozumiem braku informacji o nowej generacji.
Co ty gadasz, pewnie już pracują nad piątką :D
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 04 lut 2014, 17:05

michal136195 pisze:A wy musicie patrzeć na 4 w czarno-białych barwach. Jak ja czytam niektóre posty że to mi nie pasuje albo tamto to mi się coś dzieje. Nudni jesteście
Mam więc wychwalać wszystko co się pojawi? Mam wysławiać pod niebiosa skoro mi się nie podoba? To, że tobie wszystko się podoba nie znaczy, że całemu światu się to podoba. :|

A nowe informacje inne niż zdjęcie sima z CAS dostaniemy tydzień przed premierą. Tak się zachwycimy, że wszyscy kupimy edycję kolekcjonerką w pre-order :haha:

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 04 lut 2014, 17:19

michal136195 pisze:A wy musicie patrzeć na 4 w czarno-białych barwach. Jak ja czytam niektóre posty że to mi nie pasuje albo tamto to mi się coś dzieje. Nudni jesteście
Jeżeli tyle osób narzeka, to raczej znaczy, że to nie my jesteśmy "nudni", ale z grą jest coś nie tak :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 04 lut 2014, 17:21

spoko ts3 bylo podobnie na poczatku :)

a dla mnie ts3 nawet ze wszystkimi jego bledami jest milion razy lepsze niz ts2.

Sadze (uwaga do subiektywna opinia), ze tym razem tworcy skupili sie na nieco innej grupie docelowej.
Dla wielu graczy, simsy to jedynie tworzenie nowych simow (niektorym naprawde piekne rzeczy wychodza), jak na tasmie produkcyjnej. jeden za drugim z tryliardem giga dodatkow z netu. Sama gra dla nich nie ma znaczenia.

Byc moze w tej odslownie tworcom badziej zalezy na tym, aby gra chodzila sprawnie, zeby simy posiadaly nieco wieksza inteligencje, zeby w koncu liczyla sie rozgrywka niz zabawa w sim-dols.

I ja wlasnie znajduje sie w tej drugiej grupie :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 04 lut 2014, 17:28

A ja jestem mieszanką obu. Uwielbiam GRAC pięknymi simami ( i nie potrzebuje do nich miliona CC) i za każdym razem jak rodzi sie nowy podziwiam jego urodę odziedziczoną po simach stworzonych prze zemnie XD
W Ts4 według mnie jest wielkie pole do popisu jeśli chodzi o temat tworzenia simow. CAS jest rewelacyjny. Tylko te włosy i rzęsy... przecież ich zmiana nie wpłynęłaby tak bardzo na działanie gry.


EDIT:
SimGuruSarah ma to zdjęcie na twitterze i z tego co pisze na jednej stronie, dodala je dzisiaj:
Obrazek
Czy mi sie wydaje czy lekko polepszyli teksturę włosów? Skin tez wygląda bardziej naturalnie.
Dla porównania "poprzednia wersja":
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 lut 2014, 1:45

faktycznie :) mi bardzo sie podoba to zdjecie. Widac cienie na twarzy.. :)

Jesli chodzi o wlsoy, to takie mi naprawde odpowiadaja.

Niby widac ze to kreskowka, ale, no ma cos w sobie :) jestem zauroczona
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 05 lut 2014, 8:52

Ja nie wiem ale jeśli kupię 4 to długo po premierze jak będzie promocja. A na razie mam w planach uzupelnić 3. Za mało informacji nam na temat 4 dają. Ciekawe co nam jeszcze pokażą. Ale z 3 było inaczej często były informacje na jej temat a tu cisza.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2014, 10:50 przez simunia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 05 lut 2014, 9:02

rzeczywiscie, włosy nie wyglądają już tak bardzo jak trzy pasma plasteliny. :D czuje się jak jedyna osoba która nie wymaga od czworki nie wiadomo jakiego fotorealizmu. XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 05 lut 2014, 13:58

Poprawiliby trochę mesh włosów, i byłoby naprawdę spoko.

Versinn
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Versinn » 05 lut 2014, 14:17

No, już jest lepiej. Ale i tak bardzo ubolewam, że nie będzie można robić końcówek, pasemek Simom.
btw. to pierwszy screen od chyba dość dawna, ale przydałoby się jakieś info dot. np. nowych możliwości. ;)
Na CS od 28.01.2009


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości