The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 23 sty 2014, 20:58

Ja nie używam StoryProgression, mam już nie wiem które pokolenie w miastach, i jakoś nie wymierają, wręcz przeciwnie... Przybywa i dzieci, i Simów, i zwierzaki adoptują...

Bardzo mnie właśnie rozczarowało, że włosy nie będą się ruszały podczas chodzenia. Przecież w mnóstwie gier tak jest, to chyba nie jest wielki problem, zrobić coś takiego... ;/

Strasznie mnie ciekawi, jak w tej grafice będą małe dzieci wyglądać... I czy wszystkie niemowlęta będą identyczne, z takim samym kolorem oczu i włosów, jak to jest w Trójce, czy będą się różnic - niczym w Dwójce.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 24 sty 2014, 1:38

Czas narzekań:
-Tez sie rozczarowałam jeśli chodzi o włosy... Przecież to juz czwarta generacja! Tutaj poruszanie się włosów powinno być koniecznością. D: Rozumiem ze to więcej pracy, ze chcą aby gra działała nawet na starszych i słabych komputerach no ale bez przesady... wszystko idzie do przodu, ta seria tez powinna. Dalej ubolewam nad tymi hełmami. CC to ostatnia nadzieja. xD
-Powracając do zwiastuna; simowie baaardzo mi sie podobali. To jak się poruszali, ich mimika... gameplay niestety, taki piękny juz nie był. Zwróciłam uwagę na simow i ruch ich ust podczas mówienia; MASAKRA. A historia mnie nie urzekła. Mogli bardziej sie postarać.
Co do dalszego narzekania; przyglądałam się zdjęcia z gry, otoczeniu. Wszystko jest tak strasznie i mocno kolorowe ze obawiam sie ze TS4 jest tworzone z myślą o najmłodszych graczach -.-' Ta grafika po prostu razi swoją "kolorową dziecinnością". Kolejna rzecz która mnie odrzuca.
-Teraz o tym czym bardzo sie chwalą; Emocje... tych również sie boje a raczej boje sie ze cały ten koncept "duszy" sima zostanie zepsuty. Dadzą nam różne emocje ale nie wiem czy to będzie takie super. Po jakimś czasie grania pewnie będzie w kolko to samo i zamiast duszy otrzymamy simowa dramę, niestabilnych uczuciowo i emocjonalnie simow. XDD
-A najbardziej boje sie powtórki z rozrywki czyli zbugowanej gry. Bo chyba nikt w świecie nie przyzna ze Ts3 jest dobrze zrobiona gra, bo nie, nie jest. Pieniądze wydane w błoto a cala moja rozrywka skupiała sie na naprawianiu coraz to nowszych błędów. Wiec gre pożegnałam tracąc na tym wiele pieniędzy bo nie odzyskałam nawet 1/4 z tego co zapłaciłam za podstawę i wszystkie dodatki... Jeśli mam zapłacić 60 euro to chce coś co będzie porządnie zrobione. Mam dość tego ze EA leci sobie z nami w kulki. Zawsze znajda się wielcy i zarazem głupi fani którzy dadzą im zarobić za prace której dobrze nie wykonali. "Ale eee tam, zawsze można zaserwować im aktualizacje; jedną, dwie... ostatecznie dwadzieścia" :) Wiec podsumowując; pomimo ekscytacji zachowuje rozsądek i wiele po EA sie nie spodziewam.

A na "słodki" koniec to co najbardziej mnie denerwuje czyli trzymanie TS4 pod kluczem... minęło trochę czasu od zapowiedzi a my dalej wiemy tyle co nic. Co jakiś czas napiszą nam o w kółko powtarzającej się juz filozofii TS4;o oczach które są oknami duszy czy jak to tam było, albo poczęstują kolejnym screenem z trybu tworzenia sima. No błagam... D:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 15:25 przez Larissa, łącznie zmieniany 1 raz.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 25 sty 2014, 9:09

Bardzo dobrze mówisz. Zgadzam się ze wszystkim. Im dalej, tym bardziej dziecinnie. Niech mi nie mówią, że to tylko rendery, coś, czego w grze nie zobaczymy. Cała polityka EA Games to robienie gier dla coraz to młodszych userów. Wystarczy spojrzeć na Simcity

Wszystko staje się taką... błązenadą. Stawianie gotowych pokojów jednym kliknięciem. Włoski jak u lalek. Kiedyś trafiali do dzieciaków inteligentnie, a teraz na siłe. A my, dwójkowicze i trójkowicze, swoje już wiemy o simsach i z chęcią zobaczymy krok do PRZODU, a nie w tył... xd

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 sty 2014, 14:50

EA i kasa... ale to ma sens. Młodszym graczom łatwiej wszystko wcisnąć, kupią grę pewnie nie zważając na opinie o niej czy jej marne wykonanie bo przecież biorą pieniądze od rodziców wiec prawdopodobnie, jest im to bardziej obojętne ( nie urażając nikogo).
Narazie jednak i tak jestem pozytywnie nastawiona na ta generacje, w przypadku trojki było na odwrót przez długi czas która według mnie nawet po premierze i dodatkami, nigdy nie dorównywała Ts2. Zawsze brakowało mi klimatu z poprzedniczki który umilał grę.

Ps. Byl tutaj już ten screen?
Obrazek
Na interfejs nie zwracam uwagi, nie jest to końcowa wersja.
Sama nie wiem czemu ale jakoś przypomina mi to sim social a miasto w tle kojarzy mi się z TS2. xD
Meble wydaja się ciężkie i są niezgrabne. Potworka z rozrywki (ts3)
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 15:25 przez Larissa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 25 sty 2014, 14:56

EA poszerza grono odbiorców o młodszych widzów, bo są bardziej naiwni i nie zwrócą uwagę na niedoróby oraz to, że firma wyciąga od nich (a raczej od ich rodziców) pieniądze za mnóstwo dodatków, które wnoszą tyle co nic (nie mówiąc już o Store i punktach, zakład, że to też powróci?). The Sims 3 chociaż coś wnosiło, mimo tego, że ukazało się zabugowane i niedopracowane. The Sims 4 to całkowita powtórka z rozrywki, znowu ukaże się kilkanaście dodatków, a firma będzie sobie doić kasę na dzieciakach. Żadna PR-owa zagrywka nie odwróci uwagi nabywców od działań EA i dopóki ta polityka będzie trwała, będą co roku dostawali "Złotą Kupkę" (nagrodę za najgorszą firmę), no i oczywiście coraz bardziej się bogacili. Bo jak na ironię sprzedaż dodatków do "trójki" wciąż rośnie i zajmuje miejsca na liście bestsellerów Empiku. Dlaczego? Patrz: sam początek.

Bardzo chciałbym, by seria The Sims została zakończona, bo jej wizerunek już został zszargany (wiemy z czym kojarzy się "jedynka" i wiemy z czym kojarzy się "trójka"). Jednak tak się nie stanie, bo seria przynosi korporacji wielkie zyski i będzie je jeszcze przynosiła przez ładnych parę lat. Dodatki jeszcze miały sens, mnóstwo gier miało i ma dalej dodatki (moje jedyne zażalenia to absurdalna ilość - 26 dodatków dla wszystkich części - i powtarzalność). Jednak wydawanie akcesoriów to już przejaw chciwości. Nie wnoszą niemal nic, a wydano ich, policzmy... 18!!! Co daje nam łącznie 44 rozszerzenia!!! Jakby tego było mało, The Sims 3 wprowadza Store - maszynę do produkowania gotówki, która wciska niepotrzebny bubel (i to nawet nie akcesoria, tylko pojedyncze obiekty) w zamian za prawdzie pieniądze. Nie żadne simoleony w grze lub coś. To coś po prostu żeruje na graczach. Nawet, kiedy nie chcemy nawet patrzeć na stronę Store, to coś wchrzania nam się do gry pobłyskując na złoto w trybie kupowania czy tworzenia postaci... Czy to nie jest dostatecznie chore? Tyle sposobów na wyciąganie kasy... Aż boję się wiedzieć co wymyślą w "czwórce".

Ja czwórki nie kupuję, bo twórcy niczym mnie do niej nie przekonali. Nie udowodnili, że jest ona w jakimkolwiek względzie lepsza od poprzedniczki.

I na koniec jeszcze jedno: jestem ciekaw, co myśli sobie Will Wright, człowiek który stworzył to:

Obrazek Obrazek


...gdy widzi to:

Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 sty 2014, 15:16

Masz racje... a Store ( i te ceny ;__;) to juz kompletne przegięcie. Akcesoria tez uważam za zbędne dodatki. One praktycznie nic nowego nie wnoszą, parę brzydkich ciuchów i badziewnych mebli. Wszystkie ciuchy, obiekty powinny być w Dodatkach za które tyle się płaci... Wiecie ze za jeden dodatek w Hiszpanii płaci sie 40 euro? D: Wystarczy pomyśleć ile oni zarabiają.
Największą różnica pomiędzy Ts1, Ts2 a Ts3 to według mnie ta ze TS3 zostało cale stworzone nie z myślą o fanach ( tak Ea, możecie sobie gadać co chceta, nikt wam nie wierzy) ale z myślą o pieniądzach. Wskazuje na to Store, ilość dodatków i akcesoriów wydanych w zaledwie 5 lat i ich wysokie ceny, niedopracowania gry, bugi które gracze sami musza naprawiać... czy na to zasługują simsomaniacy? D:
A Ts4... cóż, nikt z nas chyba nie liczy na cud. Niech sobie wydadzą ta grę, niech ceny będą wysokie. Przecież każdy jest sam odpowiedzialny za to czy kupuje grę czy nie. Ale niech nie będzie w niej tyle błędów bo to już jest dosłownie sprzedawanie nam zepsutej gry. Wstyd dla EA.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 25 sty 2014, 18:39

Najbardziej się boję emocji. Że bardziej twórcy skupią się na emocjach u simów, które będą wyskakiwać co 2 sekundy, niż na rozgrywce. :x
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Versinn
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Versinn » 26 sty 2014, 10:23

Ten Sim, te ściany, te meble, to wszystko wygląda strasznie cukierkowo. Liczyłem na większą realność, a nie robienie z Simów kreskówki.
Na CS od 28.01.2009

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 26 sty 2014, 11:08

@up szczerze to domy wyglądają prawie identycznie jak w 3 :/ Trochę się tego obawiam.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 sty 2014, 20:35

Matko jakie durnoty wypisujecie :P Z jednej strony stawiacie dwójkę za wzór, a w innych postach te same osoby narzekają na cukierkowatość grafiki :| Bo dwójka była taka realna... Ludzie, ta gra ma dawać fun! A nie eksplozje graficzne! Ciekawe co byście gadali jakby odbajerzyli graficznie czwórkę tak, że byście piszczeli od cięć waszego kompa :\ Rozumiem, że każdy ma prawo do własnych opinii, ale chyba z nudów już zawalacie temat wciąż tymi samymi tekstami. Może warto poczekać na kolejne zdjęcia i materiały z gry, a nie wciąż oceniać grę na pierwszych materiałach, jakie się pokazały :|
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 26 sty 2014, 20:45

@up: to, że Ty posiadasz komputer, który ledwo radzi sobie z „The Sims 3”, nie znaczy, że każdy ma taki złom. Stylem graficznym „The Sims 4” przypomina raczej grę na iPada - a nawet gorzej! (polecam zapoznać się z serią –„Infinity Blade” bądź „Real Racing III”). Z innymi grami z hiperrealistyczną grafiką nie ma takiego problemu, nawet ze stacji EA - bo są po prostu porządnie zoptymalizowane, a rozszerzenia są wydawane z głową.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 11:18 przez książę, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 27 sty 2014, 0:03

Absolem, nie narzekam jakoś bardzo na grafikę TS4, przy TS3 narzekałam dużo bardziej a później i tak grałam. Simowie z trojki sa okropni, ci wydaja sie być ładniejsi. Z CC będą cudowni. Chodzi tylko o jej cukierkowość. Nie mam konkretnej opinii na temat tego czy wole mniej czy bardziej realistyczna grafikę. Ale tak jak selberg napisał, to zaczyna przypominać dom dla lalek. XDD Wszystko powinno być robione rozsądnie i mieć swoje granice. W simsy graja tez starsze osoby którym taka dziecinność gry może przeszkadzać wiec maja prawo narzekać bo EA zrzuca ich z planszy...
Tak czy siak najbardziej zależy mi na dobrze działającej grze. Chce mieć rozrywkę i bawić sie dobrze podczas gry. Jeśli po premierze okaże sie ze gra jest dobrze zoptymalizowana( bo o ile sie nie mylę, TS3 juz w podstawie były błędy, z czasem tylko dochodziły nowe) to i tak ja kupie nie zwracając uwagi na resztę

Edit: dodam jeszcze ze oprócz cukierkowości denerwuje mnie ze wszystko jest takie gładkie i brakuje detali. Zauważyliście ze simowie nawet nie maja NORMALNYCH rzęs? ;_;
Obrazek
Chociaz...ta simka jest piękna. Nareszcie widać ze te simy maja jaki charakter i nie maja pustki w oczach (TS3) Brwi <3

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 27 sty 2014, 13:24

Mnie bardzo podoba się zmiana filozofii gry, urealistycznienie natury simów - ale grafika, jak już wcześniej wspomniałem, to nieśmieszny żart. Liczę także na to, że „The Sims 4” na komputery Apple nie będzie mało wydajnym portem jak „The Sims 3”, lecz indywidualnym klientem jak najnowsza odsłona „SimCity”.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 11:52 przez książę, łącznie zmieniany 2 razy.

Versinn
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Versinn » 29 sty 2014, 16:44

Ta Simka faktycznie jest bardzo ładna, ale nie ma brwi i te końcówki włosów są nienaturalne.

Właśnie, a wiadomo coś, czy będzie można farbować włosy na dowolny kolor jak to jest w 3? Bo w czerwcu producenci mówili, że to raczej nie będzie możliwe, ale zastanowią się nad tym.
Na CS od 28.01.2009

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 29 sty 2014, 22:13

Jak to nie ma brwi jak ma? :3

Nie wiadomo chyba nic na ten temat. Ta... nie będzie możliwe. Nie będzie możliwe bo nie chcą aby bylo. Wola aby gra nie miała takich szczegółów a żeby mogła dobrze działać na większej ilości komputerów. Wtedy więcej zarobią.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 30 sty 2014, 10:18

No właśnie! Możliwe, że oni pousuwali lub chcą usunąć lub się zastanawiają nad tym te wszystkie "programy" do robienia własnych stylów itp. by gra miała jak najmniej błędów? W końcu wszędzie tam gdzie każdy może sobie ingerować w co chce może być "niespotykany" błąd. Wiem, że mają od tego testerów itp. no ale...ja to tak próbuje sobie tłumaczyć, prędzej czy później i tak wszystko wyjdzie w praniu.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 30 sty 2014, 14:32

Raczej chodzi im o to, żeby jak najbardziej obniżyć wymagania gry, by jak najwięcej osób ją kupiło. Nie wierzę w ich dobre intencje typu "żeby gra dobrze działała". Poza tym jaki błąd może spowodować wybranie własnego koloru włosów? -.-

Te sklejone rzęsy raziły mnie już od czasu, gdy pokazali nam pierwszą grafikę - oczy trzech simów. Myślałam, że to tylko wersja próbna i jeszcze wiele poprawią, ale teraz już nie jestem tego taka pewna... Natomiast brwi wyglądają jakby były namalowane na skórze. soft2
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 30 sty 2014, 15:24

W dobre intencje EA nikt chyba nie wierzy...
A ponoć tak bardzo obiecują ze TS4 będzie najlepszą grą jaka wyszła z ich studia...
Rozumiem ze Create a Style zostało usunięte w tej generacji, może faktycznie wpływało na wymagania gry. Ale mam nadzieje ze opcje typu wybranie własnego koloru włosów zostaną zachowane. Nie dość ze dali nam hełmy ( w których zmianę juz nie wierze nawet jeśli gra jest w wersji pre-alpha) to jeszcze nie możemy wybrać własnego koloru włosów? :/ I te rzęsy... Dobrze ze istnieje CC. To co psują twórcy musza naprawić fani. Żadna nowość. XD Ale spekulować to my sobie możemy... EA dosłownie zakopało TS4. Zero newsow, zero informacji a tyle czasu minęło.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 30 sty 2014, 16:16

Obrazek

Pamiętacie aspiracje Simów z The Sims 2? Jakiś czas temu Rachel Franklin wspominała kiedyś, że aspiracje wrócą w The Sims 4. Dzisiaj Ray Mazza, producent gry, powiedział iż w grze znajdzie się 5 aspiracji. Rozwijając je (dążąc do ich spełniania bądź spełniając je) będziemy odblokowywali nowe cechy charakteru.
Źródło: DOTsim

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 30 sty 2014, 16:22

Może miesiąc przed premiera pokażą zwiastun z genialną grafika, opcją stwórz styl, animacjami włosów i innymi super bajerami, których chcemy? Może chcą nas zaskoczyć jakością ich nowego produktu? Może Będziemy grać w najlepsza, najładniejszą i najbardziej edytowalną grę świata? :haha:

Fajnie by było... Ale ja tam jestem całkiem dobrze nastawiony. Chociaż po premierze i tak pogram z 2 tygodnie i przerzucę się na trójkę, to samo będzie pewnie z dwoma/trzema pierwszymi dodatkami. Na czwórkę przesiądę się całkowicie dopiero wtedy kiedy będzie wystarczająco dużo opcji, na samej podstawie dużo nie będzie do roboty pewnie... soft2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości