The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 21 cze 2016, 20:10

Ja nie wiem, Ilka, jak Ty czytałaś ten artykuł na DOTsim. :P
Przecież wyraźnie jest tam napisane, że "nie mamy żadnego potwierdzenia, że twórcy pracują nad wprowadzeniem małych dzieci do gry", oraz, że rysunki z artykułu są "stworzone przez fanów".
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 23 cze 2016, 19:30

jakas aktualizacja dzisiaj ?? rano gralam a wieczorem juz sie pobierac zaczelo.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 23 cze 2016, 19:47

Nowością w aktualizacji jest potwór pod łóżkiem :D

Pełna lista zmian:
[spoiler]Co nowego?
Widzieliście to? Tam, pod łóżkiem... Coś przed chwilą spod niego wyjrzało. Nie widzieliście? Najwyraźniej nie jesteście dziećmi!
Docierają do nas plotki o dziwnych hałasach zakłócających spokojny sen dzieciaków. Wiele wskazuje na to, że pod ich łóżkami mogły zamieszkać potwory. Ne ma się jednak czego bać. Wystarczy kilka psiknięć środkiem odstraszającym potwory, by nieproszony gość odpełzł tam, skąd przybył (rzecz jasna odstraszacza można też użyć zapobiegawczo – w końcu do tego tak naprawdę służy).
Z drugiej strony... Po co przepędzać kogoś, z kim można się zaprzyjaźnić? Odważniejsze urwisy mogą próbować zapoznać się z niecodziennym gościem i zaskarbić sobie jego sympatię.
Być może jednak po prostu chcecie, by Wasze Simowe dzieciaki mogły smacznie spać. Jeśli tak właśnie jest, umieśćcie w ich pokojach lampę ścienną „Obrońca Ulala”, która skutecznie zniechęci wszelkie monstra do zakłócania ich spokoju. Pamiętajcie, że potwór spod łóżka boi się światła słonecznego.

Problemy ogólne:
•Rozwiązaliśmy problem sprawiający, że starsi Simowie przypominali czerstwe... zasuszone... zombie. Innymi słowy, ich zmarszczki były naprawdę głębokie. Seniorzy nie będą już wyglądać jak żywe trupy, tylko jak zwyczajni żywi Simowie.
•Informacja „Dni do następnej grupy wiekowej” na panelu Simologii będzie się teraz wyświetlać niezależnie od tego, w której części paska wieku umieścicie kursor. ◦Z lewej... z prawej... prawie na środku... Nic nie zmieni faktu, że dni Waszych Simów są policzone. Myślicie, że Simowie wiedzą o swoim pasku wieku? Może czują się niczym bohaterowie Ucieczki Logana, Terminatora 2 albo Zapłaty... Tego ostatniego filmu pewnie nie powinno się przytaczać, ale wiecie co? Mnie się on całkiem podobał. Stało się. Powiedziałem to.
•Interakcja „Zjedz” nie będzie się już mylnie nazywać „Zjedz potrawę molekularną i naucz się ją przyrządzać” w przypadku dań, które nie należą do kuchni molekularnej. ◦Jak zapewne wiecie, „niepoprawne” używanie cudzysłowu może „dezorientować” czytelników i wywoływać u nich wrażenie, że „to, co autor ma na myśli” ma wydźwięk sarkastyczny.
•Usunęliśmy problem z elementami, które były nieprawidłowo oznaczone jako męskie/damskie lub w ogóle nie posiadały oznaczeń. Oto wprowadzone poprawki: ◦Element „ymhair_Sp05LongFront” został oznaczony jako męski.
◦Element „ymTop_SP05Basic” został oznaczony jako męski.
◦Element „yfAcc_EarScoop” został oznaczony jako damski.
◦Element „yfBottom_EF10SwimBikiniMetalFront” został oznaczony jako damski.
•Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że Simowie nie mogli zatrudnić miksologa do opieki nad barem. Miksologowie powrócili i z pewnością nieźle namieszają.
◦Przyrostek „-olog” odnosi się do osoby, która zajmuje się daną dziedziną nauki lub posiada na jej temat rozległą wiedzę.
◾Zawsze wydawało mi się, że mykolog to osoba, która może mnie nauczyć sprytnych sztuczek... Niestety okazało się to nieprawdą.

Dzień w Spa:
•Simowie biorący kąpiel błotną nie będą już nosić na twarzach losowych malunków.

Zjedzmy na mieście:
•Zlikwidowaliśmy łysy placek z tyłu fryzury „ym_GP03SlickBackWavy”. ◦Przeszczep przebiegł pomyślnie, nowe włosy są w 100% naturalne... Nie dodaliśmy też żadnych substancji chemicznych ani sztucznych słodzików.
•Po otwarciu raportu „Obejrzyj podsumowanie zmiany” w menu restauracji nie będzie się już wyświetlać nieprawidłowa informacja o zysku netto. ◦Naprawiliśmy błąd, który powodował, że kwoty były niepoprawnie dodawane przy każdym wywołaniu okna.
•Usunęliśmy błąd sprawiający, że reklamy restauracji miały niewielki lub zerowy wpływ na liczbę klientów odwiedzających lokal.

Witaj w Pracy:
•Naprawiliśmy błąd interfejsu, który sprawiał, że sklepy wyglądały na otwarte, mimo że Sim opuścił parcelę.
•Pacjenci nie będą się już resetować, gdy lekarz spróbuje ich zbadać lub zmierzyć im temperaturę.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze opinie, zgłoszenia błędów i nieustające wsparcie. To dzięki Wam możemy ciągle doskonalić grę! SimGuruGnome[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 24 cze 2016, 12:24

Czy ktoś z Was zdążył już zauważyć co nowego wprowadza nowa aktualizacja, prócz tych potworów? ;P
Mam na myśli takie smaczki, jak przy poprzedniej aktualizacji (np: dziecko mające nową animację wstawania z łóżka)

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 24 cze 2016, 12:38

Pełną listę zacytowałem w moim poprzednim poście :D
Obrazek

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 24 cze 2016, 14:01

Tyle, że ta "pełna" lista zmian, wcale nie jest pełna :D
W ostatniej takiej liście nie wspominano np: o zmianie czasu trwania interakcji z roślinami ogrodowymi.
Znowuż w aktualizacji poprzedzającej "Dine out" nie wspomniano o zmianach, które wymienił kilka stron wcześniej sam Levkoni :)
Levkoni pisze:Aktualizacja oprócz większych zmian wprowadziła też kilka fajnych mniejszych:
- możliwość picia wody z kranu
- sim może zastanawiać się nad szklanką wody czy jest do połowy pełna czy do połowy pusta B)
- dodano nową tapetę
- dodano nowe kolory dla niektórych drzwi i okien
- dodano nowe wykładziny
- dodano nową animację wstawania dziecka z łóżka
- dodano nowe kolory dla jednego komina
- dorośli doczekali się więcej zmian na twarzy w porównaniu do młodych dorosłych
- emeryci również przeszli mały lifting i mają teraz więcej zmarszczek oraz bardziej pomarszczone usta
- możemy powiększać obrazy namalowane przez simów
- wizualna zmiana panelu simologii

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 25 cze 2016, 13:10

Ty widzisz w ogóle, że nie odpisał Ci nikt od EA?
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 25 cze 2016, 13:47

Ja nie widzę nic, bo obrazek za mały xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 26 cze 2016, 0:49

Tak wygląda lampka, która doszła w aktualizacji. Dostępna w kilku kolorach, ja akurat wybrałam niebieski, bo pasuje do ogolnego wystroju tegoż pokoiku:
Obrazek
A tutaj matka spryskuje łóżko syna środkiem przeciwko potworowi spod łóżka.
Obrazek
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 cze 2016, 1:45

Z tą lampką to się nie wysilili. Jest to zwykła lampka dziecięca, dostępna już od podstawki tylko że zrobili inne tekstury...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 26 cze 2016, 3:14

Ja po przeczytaniu notki o tym potworze byłam przekonaana, że będzie to taka malutka lampka do kontaktu... oczywiście musieli swoim lenistwem coś zepsuć ;p za to sama aktualizacja mi się podoba :) dobrze, że nie wypuścili osobnego pakietu/akcesoriów "Strachy Spod Łóżka" czy coś :P
Obrazek

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 27 cze 2016, 8:42

Ta seria schodzi na psy ;_;

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 27 cze 2016, 15:33

^ Starałem się powstrzymywać od takich ocen, bo przecież seria może (i będzie) się rozwijała... No ale ile można się oszukiwać. Prawie dwa lata gra jest na rynku, a w The Sims 4 nie pojawiło się nic, co byłoby rewolucyjne, co rozbudowałoby rozgrywkę w taki sposób, by zatrzymała nas na dłużej. Mam wrażenie, że tutaj, pomimo dwóch dodatków, trzech pakietów rozgrywki (?) i wielu akcesoriów (bo wyszło ich tyle, że nie wiem już ile), nie ma niczego, co zatrzymywałoby na dłużej przy grze. Przy takiej mnogości nowości coś wyraźnie tutaj nie gra...
Dodajmy ulepszone oświetlenie! Znieśmy ograniczenia płci (bo tak, opcja ta jest na pewno mniej ważna niż uzupełnienie braków typu małe dzieci)! Stwórzmy dodatek, którym społeczność pobawi się przez dwa dni! Już myślałem, że w trójce było tak źle, ale jednak nie - tam już z jednym dodatkiem było więcej zabawy.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 cze 2016, 0:48

Jak na razie najciekawsze są pakiety rozgrywki. Wszystkie trzy dodały fajne aktywności do gry i przy pakietach czuje się, że są na prawdę dopracowane. Z akcesoriami różnie bywa. Jedne ciekawsze inne mniej. Jak na razie większość akcesoriów dodawało obiekty specjalne, które już kiedyś były w serii, więc to takie odgrzewane kotlety. Dopiero te co wyjdą jutro dodadzą coś, czego nie było nigdy.

Najbardziej rozczarowują dodatki. Wydają się puste i nie dodające nic ciekawego do samej mechaniki gry. WwP to taka uboga TS3 Kariera. SS to w ogóle nieporozumienie... dodatek nie dodał NIC oprócz możliwości tworzenia grup. Nowe miasto to zapchajdziura, która tylko ładnie wygląda ale prawie nic nie oferuje...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 28 cze 2016, 8:42

Najlepiej na razie oceniam "Ucieczkę w Plener". Taki wypad w góry to coś czegoś w trójce nie było. A co do reszty pakietów. Mam wrażenie, że parcele, które w TS3 były króliczymi norami tutaj będą normalnymi parcelami w kolejnych pakietach (spa, restauracje).
Witaj w Pracy wprowadziło nowe kariery, biznes (swoją drogą wyjątkowo niedopracowany), ale z tego co widzę w dziale ze zdjęciami gracze często korzystają z tych rzeczy.
Spotkajmy Się dodało piękne miasto i ... właściwie tyle. Grupy są fajne gdy sim jest młodym dorosłym. Natomiast gdy ożeni się, będzie miał dzieci to trochę brakuje na nie czasu :P
Myślę, że najlepiej dla serii by było gdyby teraz wyszły "Pokolenia"

A do tych, którzy twierdzą, że gra się nie rozwija. W aktualizacjach otrzymaliśmy m.in. duchy, baseny, nowe kariery, nowe stroje, potwory pod łóżkiem, nowe interakcje, nowy świat, nowy wygląd map. Gdyby pokazać komuś TS4 we wrześniu 2014 i TS4 w lipcu 2016 to będzie naprawdę duża różnica :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 28 cze 2016, 15:29

Simwood pisze:A do tych, którzy twierdzą, że gra się nie rozwija. W aktualizacjach otrzymaliśmy m.in. duchy, baseny, nowe kariery, nowe stroje, potwory pod łóżkiem, nowe interakcje, nowy świat, nowy wygląd map. Gdyby pokazać komuś TS4 we wrześniu 2014 i TS4 w lipcu 2016 to będzie naprawdę duża różnica :D
Owszem, duża różnica. Ale jakie ma to znaczenie? Jakie to są różnice? Duchy, baseny, nowe kariery - praktycznie uzupełnienie braków, to powinno być w podstawie, a nie dodawane potem. Nie chodzi o funkcjonalność, ale o wykorzystanie całej mechaniki gry dzięki dodatkom w taki sposób, by było to naprawdę zajmujące. A tak - gracze wydają ponad 100 zł na dodatek typu "Spotkajmy się", który nie wnosi nic interesującego poza ładnym miastem... i okazuje się, że nie ma co tam robić.

Czekam tylko na taki dodatek, który faktycznie wyrwie graczy z foteli. Jak skopią takie "Zwierzaki" czy "Cztery pory roku" to będzie to mała smierć serii. Obecnie tej grze brakuje czegoś takiego jak "Pokolenia" - dodatek niby niezauważalny, nic nie wnoszący, ale bez niego byłoby mi dziwnie pusto w trójce - zawsze instaluję go bez względu na wszystko. W czwórce, oprócz wielu rzeczy, brak tego zycia rodzinnego - i wiem, że się powtórzę razem z innymi (miedzy innymi Shattered :P), ale odechciewa się grać już na etapie ciąży, skoro wiadomo, jak to bedzie wszystko wyglądało...

Jestem ciekaw, czy w ogóle odważą się zrobić piątą odsłonę serii. Pewnie tak, żeby ją ostatecznie dobić, jesli dalej bedą tak postępować.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 28 cze 2016, 15:41

Cain, było powiedziane przez EA, że nie będzie 5 części jeżeli czwórka nie zdobędzie sukcesu. Na razie wszystko jest emejzing i bryljant więc raczej już planują 5, która mam wrażenie że przybędzie zdecydowanie szybciej niż trójka do dwójki, czy czwórka do trójki
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 cze 2016, 21:40

Czyżby wraz z którąś aktualizacją doszedł nowy samochód? Nigdy go nie widziałam

Obrazek


Nie wiem jak u was, ale u mnie gra ostatnio wariuje.. Po jakimś czasie nie działa przycisk C robiący zdjęcia... Kontrolowanie czasu również. Kilkam pauzę, a czas jeszcze leci... Kilkam normalną prędkość to pauza jeszcze jakiś czas trwa
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 29 cze 2016, 21:45

Wydaje mi się, że ten samochód juz był, ale w kolorze czarnym. Może recolor zrobili ;/
Też tak mam z upływem czasu. Wciskamy 0, 1, 2, 3 - dalej leci tak samo. Na szczęście tylko dwa razy mi to się do tej pory zdarzyło.
Wynika z tego, że jeśli aktualizacja naprawia np. 10 błędów to tworzy kolejne 20 :facepalm:
No chyba, że robią to celowo by pokazać w następnej aktualizacji dłuższą listę zmian i powiedzieć, że więcej naprawili :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 29 cze 2016, 22:13

Simwood pisze:Wynika z tego, że jeśli aktualizacja naprawia np. 10 błędów to tworzy kolejne 20 :facepalm:
To już u nich normalne od dawna. Zdążyłem do tego przywyknąć. soft9
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości