The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 03 cze 2016, 23:23

Niektórzy z Was plują się o tę opcję w aktualizacji tak, jakby Wam ją na siłę wciskali, albo starali się zrobić z Was tolerancyjnych. Nie chcecie korzystać z tej opcji przy wyborze plci i ubrań to z niej kurde nie korzystajcie, gra Was do tego nie zmusi. W grze macie jakąś różnorodność karier do wyboru, ale nikt Wam nie każe wybierać jakiejś określonej. Po prostu jest i tyle, tak samo ta opcja wprowadzona w patchu.

Promocja to inna kwestia, ale nie nazwałbym tego modą. W trójce, wydaje mi się, że technicznie takie coś do zrobienia było trudne, a w czwórce już nie aż tak bardzo, więc to w końcu dodali. Chcecie grać w symulator zycia, to go macie. Myślicie, ze takie cos sie nie zdarza w codziennym życiu, że nie ma osob transseksualnych? To Wy nie widzicie problemu i udajecie, że świat bez nich nie istnieje, a jeśli się pojawią, to nie są ludźmi. Teraz są takie czasy, że ludzie stają sie bardziej otwarci na to i można o tym głośno mowić, ale większość z Was zdaje się tego nie rozumieć, bo żyło w świecie, ktory pozbawiony był rzeczy trudniejszych do zrozumienia. EA poszło z duchem czasu, dodając najnormalniejszą w świecie funkcję do gry, i krzywdy Wam tym nikt nie robi, Wy sami sobie ją robicie. soft1

Jedyny punkt do frustrowania się w tej całej aktualizacji powinien byc taki, ze dodali możliwość, która bądź co bądź nie byłaby az tak przydatna jak wprowadzenie małych dzieci. Trochę im się priorytety przesunęły, co mnie tez razi. Ale chyba na małe dzieci nie ma juz co liczyć...
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 cze 2016, 23:26

Kochanie, po raz kolejny... Nikomu krzywdy nie robią wprowadzaniem tego!!!
Tylko gdzie inne funkcje gry? Bardziej potrzebne! Tyle czasu na to poświęcili, a małe dzieci miały być dla nich priorytetem.. Tymczasem rok niby na to zmarnowali :facepalm:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 03 cze 2016, 23:29

Wydaje mi się, po komentarzach niektórych osob, że jednak jakąś krzywdę robią. Szczególnie, jesli nie na forum, widać to na DOTsim, gdzie komentarze to głownie obraźliwe teksty, a narzekania na ich priorytety we wprowadzaniu rożnych opcji nie ma, albo jest sporadyczne.
Albo ludzie zapowiadający, że nie bedą grać... Oj Boże...
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 03 cze 2016, 23:33

Ba, gdyby jeszcze to dopracowali.
Gdy założymy kobiecie męska bluzkę okazuje się, że ma kwadratowy lub trójkąty biust :facepalm:
Faceci też nie mają dopracowanych ubrań

Zamiana fryzur mi się podoba. Ubrania też przejdą, ale reszta?!
Facet w niekosmicznej ciąży? Kobieta sikająca na stojąco? Kobieta zapłodniająca faceta? To już nie jest kontrowersyjne. To jest po prostu chore! Czuję się jakbym nie grał w symulator życia, tylko w jakąś grę o ... sam nie wiem czym :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
Plamula
Renciści
Renciści
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Plamula » 03 cze 2016, 23:54

Szczerze mówiąc to pomysł średnio mi się podoba, już mówię czemu: simsy jak i wiele innych gier nie będą nigdy dokumentnym odzwierciedleniem rzeczywistości, bo po prostu taki nie jest cel istnienia tej gry. Świat ukazany jest w sposób uproszczony i ma stanowić tło do rozgrywki, zatem gra w ogromnej mierze opiera się na pewnych schematach, archetypach, uproszczeniach. Widzimy to począwszy od specyfiki poszczególnych karier (wiadomo, że praca w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej) przez rozwój sima, który w ramach uproszczenia gry jedynie 'wskakuje' w inną grupę wiekową, a skończywszy, nie wiem, na śmierci w postaci zamiany w ducha, nastrójnika żałoby na kilka godzin. Podejście w tak realistyczny sposób do zagadnienia płci kontrastuje według mnie z pozostałymi elementami gry, które według mojego wywodu, są ogromnie uproszczone. Sytuacja, moim zdaniem, wyraźnie nakreśla, że cały proces nie miał jedynie na celu 'urealistycznienia' gry, która celowo tworzona jest w taki sposób, żeby nie była realistyczna na wielu plaszczyznach. I jednak wyraźnie widać tutaj głębsze dno: walkę o równość przez wywołanie pewnej kontrowersji... bo wprowadzenie takiej zmiany w schemat The Sims, który od 2002 nie uległ zmianie, jest swego rodzaju kontrowersją. Oczywiście bardzo szanuję odważny krok producentów i szlachetną ideę, ale nie do końca czuję, że zmienianie społeczeństwa, co jest niesamowicie wolnym procesem, w taki, odważę się użyć słowa, lekko drastyczny sposób, jest najlepszą ku temu drogą.

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 04 cze 2016, 1:29

O, nawet nie zauważyłem tego, że simowie mogą pić wodę z kranu. Tylko szkoda, że połowę rzeczy muszę się dowiedzieć z samej gry albo z forum bo przecież szanowne Electronic Arts nie poda tej informacji na stronie aktualizacji (że nawet nie wspomnieli słowem o głównej nowości czyli o CAS to też genialnie zrobili). Piękna cenzura. :) Już nawet zauważyłem, że na większości zagranicznych stron The Sims na Facebooku także cisza.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 04 cze 2016, 7:40

Najnowsza aktualizacja mnie zniecheciła do gry w 4. A naprawdę myślałam, że to idzie w dobrym kierunku. Moje simy będą normalne i na pewno nie skorzystam z tych opcji bo wolę normalna rozgrywkę. Aż boję się myśleć co oni jeszcze wymyśla biorąc pod uwagę fakt, że w simsy grają również dzieci i to moim skromnym zdaniem jest przesada co zrobili.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 04 cze 2016, 10:47

Ludzie mają prawo być zdenerwowani, że gra stara się promować ideologię, z którą się osobiście nie zgadzają. Nie usprawiedliwia to oczywiście wulgaryzmów i mocno obraźliwych wypowiedzi, ale to, że się komuś to nie podoba, nie znaczy od razu, że jest nietolerancyjnym potworem.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 04 cze 2016, 12:30

Nie mam i nie gram, ale kurde, ludzie, proszę was, krzywda wam się nie dzieje, tak?
Moim zdaniem super EA postąpiło i jest to krok na przód, nie rozumiem tego wszechobecnego bulwersu.
Myślę że na dzieci jeszcze przyjdzie czas. Jeśli ta aktualizacja kogoś uszczęśliwi to warto, bo osoby transgenderowe jednak są częścią społeczeństwa, tym bardziej w USA. Bądź co bądź, decyzję deweloperów warto uszanować.
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 04 cze 2016, 15:03

Zauważyłem jedną rzecz, którą zepsuła aktualizacja. Gotowe style w CAS-ie są kompletnie wymieszane. Sportowe, wizytowe, codzienne, do snu, do pływania - wszystkie razem. Dlatego jeśli chcemy dać simce jakiś strój z podstawy to musimy przebijać się przez 40 opcji :facepalm: lub odznaczyć codzienny w opcjach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 cze 2016, 20:03

Aktualizacja oprócz większych zmian wprowadziła też kilka fajnych mniejszych:
- możliwość picia wody z kranu
- sim może zastanawiać się nad szklanką wody czy jest do połowy pełna czy do połowy pusta B)
- dodano nową tapetę
- dodano nowe kolory dla niektórych drzwi i okien
- dodano nowe wykładziny
- dodano nową animację wstawania dziecka z łóżka
- dodano nowe kolory dla jednego komina
- dorośli doczekali się więcej zmian na twarzy w porównaniu do młodych dorosłych
- emeryci również przeszli mały lifting i mają teraz więcej zmarszczek oraz bardziej pomarszczone usta
- możemy powiększać obrazy namalowane przez simów
- wizualna zmiana panelu simologii
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 cze 2016, 12:11

Ogólnie chyba nawet jakość potraw jest polepszona. Jakoś ładniej wyglądają na tych talerzach, no chyba że tylko mi się wydaje.

Co do liftingu, nie widzę różnicy. Chyba, że to tylko w CASie, a w trybie życia jak zwykle są w gorszej jakości.

Oświetlenie wygląda ładnie, ale nic poza tym. Simowie nawet jeśli stoją w oświetlonym miejscu to i tak wyglądają jakby stali gdzieś w kącie soft2

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 05 cze 2016, 16:09

NyanCat pisze:Nie mam i nie gram, ale kurde, ludzie, proszę was, krzywda wam się nie dzieje, tak?
Moim zdaniem super EA postąpiło i jest to krok na przód, nie rozumiem tego wszechobecnego bulwersu.
Myślę że na dzieci jeszcze przyjdzie czas. Jeśli ta aktualizacja kogoś uszczęśliwi to warto, bo osoby transgenderowe jednak są częścią społeczeństwa, tym bardziej w USA. Bądź co bądź, decyzję deweloperów warto uszanować.
1. Nikomu nie dzieje się krzywda, ale mimo to ma prawo taka aktualizacja się ludziom nie podobać. Z różnych powodów.
2. "Bulwers" nie jest wszechobecny, wydaje mi się, że przeciwnicy i zwolennicy dzielą się po połowie.
3. Ludzie po obu stronach potrafią zarówno wypowiedzieć się kulturalnie jak i wulgarnie wyzywać stronę przeciwną.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 05 cze 2016, 18:41

Tak ogólnie po aktualizacji zmieniono miniaturki jedzenia i drinków. Ale jedzenia miniaturek zmieniono tylko z podstawy, dania z dodatków, pakietów rozgrywki i akcesoriów są stare. A z miksologii są wszystkie nowe.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 06 cze 2016, 0:09

Zauważyłam też, że simowie którzy rozpoczęli posiłek w danym miejscu, nie przesiadają się na inne nawet jeśli im każemy zmienić krzesło.. No cóż
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 07 cze 2016, 16:27

Ciekawe co wprowadzi kolejna aktualizacja?
Przed akcesoriami o tematyce dziecięcej przydałyby się... małe dzieci! :D

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 09 cze 2016, 10:48

Parę ciekawostek:

> Sims True Life: Małe dzieci nadchodzą? <
> Sims True Life: Dwa pakiety akcesoriów? <

Co do pierwszej, jestem w stanie w to uwierzyć. Pamiętam, że w poprzednich generacjach też w taki sprytny sposób umieszczano zapowiedzi nadchodzących nowości. Miś i butelka z mlekiem są dość jednoznaczne, że małe dzieci nadchodzą. Nareszcie!

Co do drugiej, to kolejny bezczelny skok na kasę. Były akcesoria o patio, o ogrodach, teraz pora na podwórko. Wszystko w podobnej tematyce, powinno być jako jedno...
Obrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 09 cze 2016, 11:00

Chyba dawno mi się tak żadna aktualizacja gry nie spodobała.
Świetnie, że wreszcie jest opcja niestandardowych ustawień płci! Tyle razy łapałem się, że chcę zrobić męskie simki albo kobiecych simów, wreszcie to jest możliwe.
Nie rozumiem Waszych narzekań, gra przecież Was nie zmusza do korzystania z tego, możecie udawać, że tej opcji nie ma :)

Szczerze wątpię w te małe dzieci w aktualizacji, ale zobaczymy. Na tym etapie gry lepiej żeby już ich nie dodawali, coś czuję, że takie dzieci z aktualizacji byłyby bardzo niedopracowane i wszyscy dopiero wtedy by narzekali.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 cze 2016, 11:07

Guuki ja osobiście uważam, że to bardziej żart z tych wszystkich ludzi oczekujących malców niż podpowiedź :P Tzn nie wątpię, że małe dzieci nadchodzą skoro temat o nich został przez sim guru podpięty na oficjalnym forum to znaczy, że będą na 99%. Ale wątpię że zobaczymy je w ciągu najbliższych miesięcy. Skoro zajmowali się przez rok aktualizacją z płciami plus pracowali nad pakietami i dodatkiem to pewnie dopiero teraz będą mieli czas zająć się na poważnie tematem małych dzieci.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 09 cze 2016, 12:55

No to chyba logiczne, że jutro czy za tydzień nie dodadzą ich. Może za kilka miesięcy, o restauracjach wiedzieliśmy też chyba kilka miesięcy przed ich wydaniem..
A co do akcesoriów.. Nie wiem co mogliby dodać w tych podwórkowych...
Ale w trójkowym STORE również tak to rozdrabniali, więc nic dziwnego..
Poza tym, to logiczne że liczą na kasę, nie są przecież organizacją charytatywną i jak każdy, chcą zarobić :P
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości