The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Halpuria » 05 sty 2016, 20:13

Samochody będą, albo i nie. Natomiast w małe dzieci już nie wierzę. Kilka miesięcy po premierze, jeszcze przed "Witaj w pracy" miałam jeszcze nadzieję. Ale dzisiaj po dwóch pełnych dodatkach i dwóch pakietach rozgrywki nie mam złudzeń. Do końca w TS4 zostanie tak jak jest, bo inaczej to tego czasu już byłyby chociaż jakieś plany czy zapowiedzi.
Poza tym według mnie, żeby postęp pokoleń był w miarę rzeczywisty powinni dodać nie jedną, ale trzy grupy wiekowe. Oprócz małych dzieci, jeszcze wspomnianych wyżej gimnazjalistów oraz starszych seniorów. Obecni seniorzy nie są źli, mogą pracować i tak naprawdę oprócz wyglądu wiek w żaden sposób ich nie ogranicza (może jedynie o śmierć łatwiej). Można powiedzieć, że są odpowiednikami ludzkich 60-latków. Według mnie przydaliby się jeszcze 80-latkowie, którzy by już nie mogli pracować i np gotować (skłonność do podpaleń czy tym podobne).
Z tego co na pewno mogą zrobić i co powoli następuje, to dodawanie więcej ciekawych przedmiotów i grupowych interakcji dla dzieci, bo obecnie ta grupa wiekowa jest mocno ograniczona w działaniach.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sty 2016, 23:56

Fajnie jakby właśnie była ta dodatkowa grupa emerytów, i dożywaliby jej tylko simowie, o których się dba ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 07 sty 2016, 20:05

Pojawiła się styczniowa aktualizacja:

Sims True Life - Styczniowa aktualizacja!

Plakaty filmowe, które zostały w niej dodane, reprezentują prawdziwe filmiki opublikowane w YouTube.

Obrazek
zdjęcie: Krzylo98

[spoiler=": simowe filmy"][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zE3BJGFtD8w[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sHMHRf825s4[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VR6U2XU60iA[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=V9Ho-Argcj0[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Gry82h4VZBA[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_VY_HinErfE[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nOs2M49sqEI[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aI5UezBdGE8[/youtube][/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 08 sty 2016, 4:40

czy u was tez w newcrest nie mozna organizowac spotkan Bractw ?? wlasciwie to mi sie nawet miejscówki z NewCrest nie pojawiaja aby moc zrobic jakakolwiek impreze

@Edit
Zauwazylam ze wraz z nowa aktualizacja, simowie zaczeli mi sie dziwnie blokowac. Np kaze kjesc a ni jedza tylko czekaja na zmilowanie, podobnie z odrabianiem lekcji.. czy graniem w szachy. Jakby animacje sie blokowaly...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 08 sty 2016, 20:49

A ja się zastanawiam co tak naprawdę wpłynęło na decyzję, że między parcelami mają być ekrany ładowania. Przecież sąsiednie budynki są całkowicie załadowane, w środku też mają meble (Można je zobaczyć przez okno albo wchodząc do budynku z tabem)... Jaki mógłby być ten powód dla którego nie ma otwartych dzielnic? Bo zamknięty świat to jeszcze przeżyję, ale no błagam, to co mamy teraz praktycznie niczym się nie różni od The Sims 2 :/

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sty 2016, 23:50

Ja myślę, że chodziło o życie na tych parcelach. Gdyby się nie ładowały, to krzątaliby się po nich simowie, robiliby różne rzeczy itd tak jak w trójce. A tak na prawdę to właśnie to "życie" zżera najwięcej zasobów. Bo gra musi generować wtedy masę zadań dla tych wszystkich simów.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 09 sty 2016, 12:47

No nie wiem, przecież sąsiedzi wychodzą z domu, chodzą do pracy i spacerują po okolicy (czyli w jakimś stopniu "żyją" i zżerają zasoby komputera). W domach i tak ich nie widać, dopóki się ich nie odwiedzi, więc równie dobrze mogliby stać pod drzwiami i się nie ruszać, wiele mocy obliczeniowej do tego nie potrzeba. :P Wydaje mi się, że chodzi bardziej o to, że teraz dom wraz z wyposażeniem są tylko grafiką, nieruchomą atrapą, a przy otwartym świecie każdy element musiałby być wczytany jako interaktywny, co mogłoby powodować problemy przy bardzo dużych i wypełnionych dużą liczbą sprzętów parcelach oraz gdyby ktoś zechciał odwiedzić różnymi simami wszystkie 5 parcel jednocześnie. soft1
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 09 sty 2016, 15:01

W "Trójce" z tym nie ma problemów, a jeśli już jakieś są (wczytywanie tekstur, itd.), w nowszej generacji oczekuje się udoskonalenia tego systemu. Tymczasem "Czwórka" cofnęła się w postępie i mamy to co było w "Dwójce". soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 09 sty 2016, 17:50

Galcia pisze:No nie wiem, przecież sąsiedzi wychodzą z domu, chodzą do pracy i spacerują po okolicy (czyli w jakimś stopniu "żyją" i zżerają zasoby komputera). W domach i tak ich nie widać, dopóki się ich nie odwiedzi, więc równie dobrze mogliby stać pod drzwiami i się nie ruszać, wiele mocy obliczeniowej do tego nie potrzeba. :P Wydaje mi się, że chodzi bardziej o to, że teraz dom wraz z wyposażeniem są tylko grafiką, nieruchomą atrapą, a przy otwartym świecie każdy element musiałby być wczytany jako interaktywny, co mogłoby powodować problemy przy bardzo dużych i wypełnionych dużą liczbą sprzętów parcelach oraz gdyby ktoś zechciał odwiedzić różnymi simami wszystkie 5 parcel jednocześnie. soft1
NIe zupelnie.. przyjzyjcie sie dobrze waszym miastom.

W the sims 3, to czego nie widac ( nie obejmuje kamera) dzieje sie w trybie tekstowym, czyli gra losuje i dodaje modfikacje. Zycie gdzie je tam gdzie najedziemy kamera, wtedy mozna zobaczyc, że simowie nagle zbiegaja sie na parcele, dlatego tez laduja sie parcele.


Guuki ma racje, w nowej generacji oczekiwalibysmy ulepszenia dziurawego systemu z the sims 3. A zamiast tego twórcy najwyrazniej nie mogac poradzic sobie z problemem, postanowili calkowicie usunac opcje otwartego miasta....
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Grzyby

Postautor: Shattered » 09 sty 2016, 19:15

Ale tutaj jest to samo. Wczytuje klub, to pełno simów pod klubem i dopiero po wczytaniu lezą coś robić..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 sty 2016, 21:14

Shattered nie zgodzę się. U mnie po wczytaniu parceli zawsze już kilku ludzi jest w środku, a po chodnikach chodzą jakieś randomy. Ale czasem faktycznie coś grze się pomiesza i po wczytaniu parceli wszyscy simowie stoją w kupie w jednym miejscu, po czym się rozchodzą. U mnie to rzadkie przypadki.

The Sims 4 to przykład wspierania gier we wczesnych fazach produkcji... skoro ludzie kupują niedokończone gry na Steamie to dlaczego niedopracowane Simsy mają się nie sprzedawać? soft2

A jeszcze co do przesiadania się simów - czy oni w ogóle jakkolwiek to naprawiali?! Przecież ja już rzygam tym przesiadaniem się w trakcie rozmowy! Jest jeszcze gorzej niż przed ich poprawkami, mój sim w barze zanim usiądzie obok simki, z którą chce rozmawiać to potrafi obejść większość krzeseł i kanap w pomieszczeniu... Nieraz ze dwie simowe godziny mu zajmuje rozpoczęcie akcji rozmowy tylko dlatego, że nie może znaleźć dobrego miejsca do siedzenia... DRAMAT!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 11 sty 2016, 21:38

po nowwej aktualizacji simowie u mnie stracili mozliwosc multitaskingu. Gdy graja w szachy, albo w lame.. ale w cos innego nie moga jednoczesnie rozmawiac, u was tez tak jest ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 sty 2016, 13:10

U mnie wszystko ok, nie zauważyłem takiego problemu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 12 sty 2016, 17:22

Moi simowie od samego początku nie mogli rozmawiać w trakcie gry w lame :/

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 12 sty 2016, 18:17

Opublikowano bardzo ciekawe zdjęcie, na którym Amber i Janusz robią sobie selfie na tle plakatów filmów, w których wystąpili: "Oto Amber - Szalone historie" oraz "Kochany Krowo-kwiat".

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 sty 2016, 12:12

Błąd z pikantnym jedzeniem naprawią w łatce... w następnym miesiącu.. Czyli wcyhodzi na to, że w tym miesiącu nie dostaniemy żadnej nowej zawartości w aktualizacji typu. baseny czy piwnice.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 13 sty 2016, 21:12

Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, ale ta zmiana jaką wprowadzili zaszła mi dość mocno za skórę i postanowiłam wylać tutaj gorzkie żale :P

Uwielbiam umiejętność fotografii w czwórce jak i robienie samych screenów z gry we wszystkich częściach. Jednak kiedy ostatnio mój Sim zaczął się uczyć robienia zdjęć (a żeby to poszło jak najsprawniej zawsze robię ich całe mnóstwo) i po zakończonej rozgrywce chciałam pooglądać screeny to po otworzeniu folderu przeżyłam szok. A później dobre dziesięć minut zajęło mi oczyszczanie go z bezużytecznych powtórek zdjęć zrobionych przez Sima, pomiędzy którymi oczywiście były moje screeny, które chciałam zachować. Nie wiem, teraz chyba najlepiej żebym po każdej sesji od razu minimalizowała grę i je usuwała... <_<

Off-top: Shattered - na chwilę pisania przeze mnie tego posta miałaś nietuzinkową liczbę wszystkich wpisów na forum - 1939 :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 sty 2016, 13:56

Shattered, przecież w styczniu już była aktualizacja, dodali plakaty i ulepszyli reakcje na bójki :P A przeważnie jest tylko jedna na miesiąc, dwie jeśli jest jakiś poważny błąd.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Halpuria » 21 sty 2016, 17:07

Lepiej niech za często nie aktualizują, bo najczęściej jest tak, że jedną rzecz naprawią a dwie popsują.
Ale mogliby już zapowiedzieć co nowego nas czeka w lutym.

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 26 sty 2016, 1:28

Jak myślicie, o co chodzi?

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości