The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 gru 2015, 3:12

tak sie zastanawiam teraz.. ale zauwazylam ciekawa prawidlowosc odnosnie genetyki..

Jezeli damy bara-bara facetem to dziecko bedzie bardziej podobne do kobiety, a jezeli kobieta to do meza... tez to zauwazyliscie ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 13 gru 2015, 10:48

Ja tylko zauważyłem, że zepsuli simsy XD

EDIT: jeżeli ktoś używa modów, to niech lepiej sprawdzi czy są zgodne z aktualizacją. Mi to strasznie popsuło działanie gry, a dokładnie zacinało mi interakcje simów, ale po wyciągnięciu folderu Mods gra zaczęła chodzić jak należy :)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 gru 2015, 1:58

Ehh, faktycznie kijowo wyszło im poprawianie zachowania simów przy stole czy barze. Co prawda jak wszyscy siedzą przy stole i jedzą to jest ok. Ale jak już sim chce porozmawiać z kimś, kto siedzi w innym miejscu, np. na kanapie, to lezie do niego, to samo ze stojącymi simami - jeśli ktoś stoi to sim wstaje od stołu i lezie do stojącego :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 gru 2015, 18:00

Albo w barze sim tańczy, kazałam simowi swojemu zgadać do tego sima, to poszedł usiąść a potem zaczął gadać :facepalm:

Zamówiłam drinki dla grupy, super obaj wzięli, tylko że usiedli i drinki znikły... Widocznie w takim ultra tempie wypili...

Postanowiłam, że rzucam grę dopóki nie naprawią tego.. Może to drobnostki, ale mnie to totalnie wkurza.. Każę simowi gdzieś kogoś zagadać, to czym prędzej lezie dupę gdzieś sadzić...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 17 gru 2015, 3:13

To nieprędko zagrasz znowu w The Sims 4 :P

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 gru 2015, 11:52

Mi tam aż tak to nie przeszkadza, żeby rezygnować z gry, ale ostatnio organizując liczne przyjęcia dla mojego sima (aspiracja) niestety też mnie irytowało okropnie to krążenie simów po pomieszczeniu, przesiadanie się z kanapy, na krzesła, z krzeseł na kanapy, potem znowu na krzesła, a potem na stojąco... Simy nie potrafią ogarniać rozmów z wieloma simami na raz :/ Jeśli mamy więcej niż 2 simów w oknie rozmów to zaczynają się rozłazić, plątać, wpadać w jakiś chaos....
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 17 gru 2015, 20:24

Podobno wyszła aktualizacja do 4 która naprawia niektóre błędy także jak pobiorę 4 to zobaczę czy faktycznie tak jest. Oby tak było, bo to przez te błędy trochę się zniechęciłam do grania w 4.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 gru 2015, 8:45

Nowa łatka, a jedynie naprawili błąd z kibelkiem i systemem 64.. No śmiech na sali..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 18 gru 2015, 9:45

Lepsze to niż nic. Ja tam się cieszę bo mnie te błędy z toaletą działały na nerwy czasami.
Będzie się trochę lepiej grało.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 19 gru 2015, 22:15

Rosalyn z STL znalazła w grze taki obrazek:

Obrazek

Myślicie, że to podpowiedź do kolejnego pakietu rozgrywki lub dodatku? Widać tam simów w łódce i nie wiem czy twórcy aż tak by się starali, żeby zrobić łódkę do gry i pozycję dla simki, która wiosłuje tylko po to, żeby stworzyć obraz do gry...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 21 gru 2015, 16:10

Ale na pierwszym zdjęciu definitywnie jest Winderburg. Twórcy mogli sami przerobić taki obraz, nie musieli robić akurat zdjęcia w grze ;)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 27 gru 2015, 9:48

Wyprzedarz swiadeczna simsow ;D ceny nieziemskie ! :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 27 gru 2015, 12:21

Rzeczywiście ceny bardzo dobre, dwa dodatki do TS3 można kupić w cenie jednego. Niestety jutro się kończy. Chciałem coś kupić, ale kartą nie zapłacę, a po paysafecarda nie mam jak pójść :c
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 28 gru 2015, 18:48

Ilekroć włączam Czwórkę mam ochotę ją wyłączyć, nie wiem w czym tkwi problem, we mnie, czy w grze? :/

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 29 gru 2015, 10:53

Rzeczywiście, simowy Facebook ma się dobrze, ale zauważcie, jaki tam jest poziom. ;/ Co z tego, że post ma tysiąc komentarzy, skoro większość to 7-latki piszące "ale supcio nowy dodatek, a moja simka ma dziecko i nosi różową bluzkę". Na forum może i wypowiada się mało osób, ale przynajmniej są to wypowiedzi na poziomie. :P Tu dochodzimy do kolejnej prawidłowości - im jesteśmy starsi, tym mniej się ekscytujemy nowymi dodatkami, pakietami itp. I następna sprawa: ile razy można podniecać się tym samym odgrzewanym kotletem? Każdy wie, jakie mniej więcej dodatki będą teraz wychodzić i ma jakieś oczekiwania względem nich, a oczekiwania najczęściej prowadzą do rozczarowania. soft1
Na koniec zostawiłam najważniejszy powód, dla którego nic się w tym wątku nie dzieje. Rozszerzenia do czwórki są po prostu słabe. Ucieczka w plener była rewelacyjnym początkiem, ale potem było już tylko gorzej. I o czym tu rozmawiać? "Mój sim był w spa" "Mój też" "No to fajnie". W najnowszy dodatek jeszcze nie grałam, ale widzę po recenzjach innych graczy, że jakiś wybitnie porywający to on nie jest. Brakuje ciekawostek, rzeczy do odkrycia, puszczania oka do gracza, emocji... Po prostu trochę zbyt głupia i oczywista jest ta gra. :P

A jeśli chodzi o ocenianie czegoś, w co się nie grało, według mnie taka osoba jako jedyna ma obiektywne spojrzenie na sprawę, bo my, grający, już się do wielu niedoróbek przyzwyczailiśmy i nie zwracamy na nie uwagi. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 29 gru 2015, 21:05

W Ts4 grałam chwile, zaledwie parę godzin, ale wystarczająco by ocenić. Nie mowie, ze nigdy juz nie zagram w czwórkę. Obecnie wole poczekać na rozwój tej generacji by sie upewnić, ze idzie w dobrym kierunku zanim zacznę inwestować w ta grę jakieś pieniądze. A narazie wydaje sie, ze EA ciągle pogrąża czwórkę. Z tego co mi wiadomo, dodatki są okrojone. Nawet oglądając zwiastun danego dodatku nie odnoszę wrażenia, muszę go miec, by znacząco wzbogacić swoja rozrywkę, bo te dodatki ponoć mało wprowadzają. Mowie ponoć, bo nie, nie grałam, ale czytałam pare opinii i zachwytów nie ma.
Generalnie, panuje cisza w społeczności simowej bo EA milczy. Owszem, pojawiają sie dodatki, ale jak juz napisałam, sa to dodatki które nie wzbudzają zbytniego entuzjazmu a jakby tego bylo mało, fani są po prostu zawiedzeni tym, ze czwórka jest niekompletna. Na myśli przychodzą mi podstawowe wady tej generacji jak brak dzieciaków czy pozbawienie gry otwartego świata na miarę Ts3. EA obiecywało, ze słucha fanów i bierze pod uwagę wszelkie skargi, ale nie wypowiedzieli sie od roku o tym co simowa społeczność ciągle im zarzuca. Ciekawe jak długo będą wydawać dodatki które większości nawet nie interesują. Ale to polityka typowa dla EA i wydaje mi sie, ze dopóki ci nie odsprzedadzą komuś praw do sagi The Sims, nie ujrzy światła dziennego porządna odsłona tej gry.

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Halpuria » 03 sty 2016, 16:00

W nawiązaniu do postu powyżej, to moim zdaniem największym wrogiem gry TS4 jest fakt, że to kolejna odsłona praktycznie tej samej gry wydanej 15 lat temu. Oczywiście Simy są ładniejsze, mądrzejsze i bardziej funkcjonalne, ale pierwotny zamysł pozostał jaki był. Simy chodzą do pracy, awansują i się rozmnażają, zaspokajając w między czasie potrzeby i aspiracje. Gracze oczekują coraz nowych elementów rozgrywki, ale nie oszukujmy się fajerwerków w tej kwestii nie ma i raczej nie będzie. Pewne rzeczy oczywiście można by poprawić, osobiście nie rozumiem np dlaczego przez tyle czasu nikt nie dopracował tworzenia związków, ani nie dodano żadnych elementów wychowywania dzieci.
Jednak mimo wszystko gra sprawia mi dużo przyjemności, nie staram się w niej doszukiwać na siłę niedoróbek i braków. Czekam również na nowe zapowiedzi i ewentualne aktualizacje.

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 03 sty 2016, 16:05

Halpuria pisze:Oczywiście Simy są ładniejsze, mądrzejsze i bardziej funkcjonalne, ale pierwotny zamysł pozostał jaki był.
Niekoniecznie to prawda. W TS4 może są nowe "rodzaje" zachowań simów, ale są tak samo głupie jak w innych częściach (w innym stopniu, w innych kwestiach, ale jednak). Ładniejsze może nie bardzo, chyba że ma się tonę CC dobrej jakości, ale tutaj TS2 raczej nic nie pobije (albo TS3, co kto woli).

Mi natomiast sama TS4 się w miarę podoba, ale jak poprzedniczki, nie do grania, ale tworzenia (domy, simy, zdjęcia). Grać mi się odechciewa po stworzeniu sima i zbudowania mu mieszkania.

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Halpuria » 03 sty 2016, 16:17

kontrowersyjna kaczuszka pisze:Niekoniecznie to prawda. W TS4 może są nowe "rodzaje" zachowań simów, ale są tak samo głupie jak w innych częściach (w innym stopniu, w innych kwestiach, ale jednak).
A ja jednak widzę postęp w stosunku do TS2 (w TS3 nigdy nie grałam). Simy się znaczniej rzadziej blokują w przejściach, potrzebują mniej miejsca by przechodzić między meblami itp. W TS2 jak pobierałam gotowe domy z internetu to ciągle im coś nie pasowało, musiały być odpowiednie odległości i koniec, tu takich problemów nie obserwuję. Ogólnie według mnie same Simy chodzą płynniej.

Co do wyglądu to ja nie mam zastrzeżeń. Podoba mi się też jak działa genetyka, to chyba dla mniej najważniejsze w tej grze.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 sty 2016, 18:55

Dlaczego oni automatycznie siadają gdzie popadnie? No powiedzcie czy was to nie wkurza? :unsure:
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości