The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Hirooo

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 03 lis 2015, 22:16

Wiecie, tak właśnie oglądam gameplay z The Sims 3 i dwóch rzeczy z tej części mi brakuje w czwórce. Ścielenia łóżek i opcji odpręż się :)

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 04 lis 2015, 12:25

Hirooo ja, mimo że TS3 uważam za najgorszą część, to tęsknię za wieloma rzeczami z trójki. Bardzo mi brakuje tych wszystkich zadań, które mogliśmy wykonywać, związane z karierą, mieszkańcami miasta czy umiejętnościami oraz brakuje mi wyzwań umiejętności (w TS3 każda umiejętność miała różne osiągnięcia i cele do zdobycia). Ehh... fajne to było jak trzeba było iść do sąsiada naprawić mu wieżę, albo szef kazał nam przeczytać książkę do awansu...

A propos nowych obiektów dodanych we wczorajszej aktualizacji: skrzynia, tak jak się spodziewałem, robi za schowek na różne duperele. Można tam włożyć wszystko to, co sim umie trzymać w swoim wyposażeniu: obiekty kolekcjonerskie, drobne przedmioty etc. Fajnie, bo brakowało mi tego i denerwowało mnie, że mój sim ma przeładowany ekwipunek.

A ryba szkielet i tak doszła z aktualizacją, można ją normalnie złowić, natomiast przedmioty z TeamTrick są już do pobrania w necie :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 04 lis 2015, 16:45

Nie wgrywałem jeszcze aktualizacji, wgram prawdopodobnie w sobotę i sprawdzę, ale ciekawi mnie teraz, czy z majstrem można wchodzić w interakcje? Oraz, czy zawsze pojawia się ten sam? Tak jak na przykład listonosz. Można urozmaicić sobie grę, a naszym simom życie, romansując z panem od napraw. :P

Nie podoba mi się wprowadzanie na określony czas, a następnie usuwanie animacji lub obiektów. Powinny one zostać, ponieważ ktoś może będzie chciał urządzić Halloween swoim simom za jakiś czas, a interakcji dawania cukierka i straszenia nie będzie już miał. Pozostają tylko modyfikacje, które przywracają zabrane 'prezenty'.
Levkoni pisze: A ryba szkielet i tak doszła z aktualizacją, można ją normalnie złowić, natomiast przedmioty z TeamTrick są już do pobrania w necie :D
Gdyby ktoś chciał pobrać te obiekty, to znajdują się one tutaj. ;)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 04 lis 2015, 17:13

Pakiet rozgrywki pojawi się zapewne w lutym.. Kolejny dodatek pewnie w lato 2016..
Z kolejnym pakietem na pewno nie dojdą małe dzieci. Osobiście wnioskuję, że będzie to coś w stylu hobby..
Tak więc jeśli małe dzieci mają pojawić się przed dodatkiem, ew. z dodatkiem, to nie będzie ich aż do lata 2016 soft2 <_< ;/
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 04 lis 2015, 17:32

Jackob pisze:Nie wgrywałem jeszcze aktualizacji, wgram prawdopodobnie w sobotę i sprawdzę, ale ciekawi mnie teraz, czy z majstrem można wchodzić w interakcje?
Oczywiście, że można. Ba! Nawet możesz zapytać go o rady na temat majsterkowania i w ten sposób podszkolić się w tej umiejętności :)
Jackob pisze:Oraz, czy zawsze pojawia się ten sam?
Z tego co wiem to kilku simów w mieście zawsze jest w usługach typu pokojówka czy majster, choć zazwyczaj na naszą parcelę przychodzi ten sam od początku. Chyba że umrze, albo stanie się coś innego, wtedy gra go zmienia. W każdym razie złota rączka ma różne kolory strojów, na razie widziałem: niebieski, czerwony i brązowy :)
Jackob pisze:Nie podoba mi się wprowadzanie na określony czas, a następnie usuwanie animacji lub obiektów.
Interakcje "psikus" oraz "przysmak" są cały czas dostępne podczas urządzania upiornego przyjęcia :) Po prostu nie ma ich już poza tym rodzajem imprezy ;)
Shattered pisze:Pakiet rozgrywki pojawi się zapewne w lutym..
Czyli stawiasz, że w styczniu nic nie wyjdzie? Ja myślę, że jeszcze w styczniu czeka nas pakiet.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: diamond5 » 04 lis 2015, 17:50

Shattered pisze: Tak więc jeśli małe dzieci mają pojawić się przed dodatkiem, ew. z dodatkiem, to nie będzie ich aż do lata 2016 soft2 <_< ;/
Oby nie ;/ :(

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator

Postautor: Kapitan Indra » 05 lis 2015, 22:45

Ja trochę nie w temacie: to w końcu która halloweenowa drużyna wygrała i jakie będą obiekty z tych wyzwań? ;)
Tumb-Indr ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
ObrazekObrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019

:indra:

Awatar użytkownika
Cain

Postautor: Cain » 05 lis 2015, 23:03

Wyglądało na to, że wygrała drużyna Treat, czyli ta bardziej "przyjazna". :P Ale obiekty promowane przez tą drugą również są gdzieś dostępne do pobrania.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf

Postautor: Guuki » 06 lis 2015, 9:59

Sprawdziłem wczoraj zawartość najnowszej aktualizacji.
Obiekty z halloweenowego wyzwania nawet okej. Drzwi z głową lwa, na bogato.
Akwarium też ujdzie, pasuje do pokoju dziewczynki. Szkoda tylko, że nic nie da się zrobić, zero interakcji, nawet "oglądaj", o "nakarm" już nie wspominając...
Skrzynia się przyda, ale wielki minus, że nie da się tam wrzucić wszystkiego. Z tego co zauważyłem to tylko warzywa. :unsure: Skrzynie z trójkowych WP o wiele lepsze.
Złota Rączka, dobrze, że to wprowadzili. Teraz czekać na policjantów i włamywaczy, ale prędzej - na małe dzieci.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 07 lis 2015, 20:43

Jestem zawiedziony trochę skrzynią ponieważ nie ma ona animacji otwierania. Wielka szkoda. :/
Ciężko ją również wpasować w wystrój domu, tak już jak widać musi zostać. Przynajmniej mam gdzie trzymać obiekty kolekcjonerskie. :P

Awatar użytkownika
Atax

Postautor: Atax » 08 lis 2015, 14:18

Ta skrzynia to dla mnie wybawienie! Moi simowie zawsze mieli zapchane wyposażenia i podczas śmierci (gdy gra przenosi obiekty do wyposażenia rodziny) gra mi sie zawieszała na amen, a teraz dzięki tej skrzyni mogę te klamoty trzymać w bezpiecznym miejscu :D
Najlepsze jest to, że załadowaną skrzynię można wsadzić do wyposażenia rodziny (trochę sie bałem, że wtedy gra wypakuje wszystko, co w niej było) ;)

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 08 lis 2015, 22:21

Szkoda, że tak jak mówi Jacob, skrzynia nie ma animacji otwierania i zamykania :/ Gdybym wiedział, jakich programów używać to bym sam robił brakujące animacje w czwórce :D

Awatar użytkownika
Mint

Postautor: Mint » 08 lis 2015, 22:48

Levkoni - a w Blenderze się nie da?

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 08 lis 2015, 23:08

Mint nie mam pojęcia. Musiałbym się nauczyć, a że mam smykałkę do tego typu spraw to pewnie bym sobie poradził Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić, jak potem wgrać do gry i w ogóle :P

Awatar użytkownika
Hirooo

Postautor: Hirooo » 09 lis 2015, 1:55

http://sims.arhn.eu/2015/11/09/edycja-terenu-w-drodze/
Co o tym sądzicie? Fake czy jednak nie?
Fajnie by było jakby przywrócili możliwość edycji terenu. Jeszcze wprowadzić możliwość swobodnego stawiania fundamentów i tryb budowania z TS4 będzie (dla mnie) doskonały :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 09 lis 2015, 10:03

Fake czy nie, ten teren na obrazku wygląda jak modyfikacja terenu w jedynce
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
Niebezpieczny

Postautor: Niebezpieczny » 09 lis 2015, 11:00

Nawet jeśli to błąd to widać że silnik gry jednak pozwala na modyfikacje terenu. Tak samo było z basenami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 09 lis 2015, 11:50

Dla mnie modyfikowanie terenu nie jest priorytetem, rzadko tego używałem :P Wolę inne zawartości, szczególnie w darmowych aktualizacjach.

Awatar użytkownika
Neonka

Postautor: Neonka » 09 lis 2015, 15:47

powiem tak: ta opcja jest mi tak potrzebna do szczęścia, że nawet do tej pory nie zauważyłam, że jej nie ma :P

Awatar użytkownika
Cain

Postautor: Cain » 09 lis 2015, 22:31

Na ogromnych parcelach modyfikacja terenu jest jak zbawienie, nie lubię tylko takich prostych, równiutkich powierzchni. Jednak jakoś na brak tego narzędzia nie zwróciłem uwagi. Fajnie by było, gdyby wróciło, ale nieszczególnie mi na nim zależy - już bardziej na możliwości tworzenia stawów.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek