The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 24 wrz 2015, 20:12

A new interaction “Claim” can now be found on beds. Choosing this interaction will cause Sims to prefer the chosen bed when sleep comes to claim them.
W KOŃCU!

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 24 wrz 2015, 22:50

Ponad rok od premiery a ja dalej nie potrafię w to grać. Gra jest taka okrojona że nie wytrzymuję... A do tego praktyczny brak klasycznych mebli... Ile jeszcze mam wydać czekać? ;_;
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 25 wrz 2015, 14:20

Z nową aktualizacją chyba przybyła cecha 'zazdrosny'.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 26 wrz 2015, 19:25

Przybyła owszem przybyła i fajnie bo takiej jeszcze w historii the sims nie było ;)

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 27 wrz 2015, 2:59

Czy tylko ja nie mogę się doczekać aż w końcu pojawi się dodatek związany z porami roku?
Strasznie mnie nudzi i denerwuje to wieczne lato :/ Ale patrząc na poprzednie serie, taki dodatek nie wychodził rok po premierze :( Pewnie sobie jeszcze poczekam.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 27 wrz 2015, 14:54

Ja jakoś nie czekam na pory roku ja czekam na dodatek który ma wyjść w listopadzie. Bo wieczne lato mi nie przeszkadza nie przeszkadzało mi wcześniej to i teraz mi nie przeszkadza. A co jak nie dadzą w tej generacji takiego dodatku z tym też musimy się liczyć. W 1 nie było pór roku i jakoś nikt nie narzekał a w 2 się one pojawiły dopiero jakoś nie wyobrażam sobie pór roku w 4 gdzie wszystko tak mega plastikowo wygląda to jakby miał wyglądać śnieg.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 wrz 2015, 16:49

Nie mogę pojąć co za pajac zarzadzą The Sims 4. Czy to główny CEO EA czy jakiś inny diabel...
Nie moge zrozumiec dlaczego tak postapili z czworką..

Rok po premierze i co? Z wypowiedzi Rachel można wywnioskować, że małych dzieci w ogóle nie będzie.

Mam nadzieję, że CO zabierze się za symulację życia. Cities Skylines wyszło im świetnie.. I to mnie zadziwia. Małe studio potrafiło zrobić lepszą grę niż wielkie..

Powtarzam się pewnie z setny raz, ale ta gra ma mało z życia rodzinnego.. Jedyne co można robić rodzinnie to urządzać wspólne posiłki.

Oświetlenie w czwórce to porażka.. Wychodząc na parcele publiczne uprzednio muszę pododawać świateł na parcelach, bo wszędzie jest za ciemno..

Tutaj przykład. Chłopiec jest dobrze oświetlony, a dziewczynka jest w cieniu...
Obrazek

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego?

Tak samo ze światłem na granicy parcel. O ile mi się dobrze wydaje, była mowa że będzie przechodzić przez granicę. Tymczasem światło zwyczajnie jak w poprzednich częściach nie wychodzi poza granicę działki..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 27 wrz 2015, 18:20

^ Przy granicach od strony ulicy nie ma tego problemu. Niestety przy reszcie granic już jest. :unsure:
simunia pisze:Ja jakoś nie czekam na pory roku ja czekam na dodatek który ma wyjść w listopadzie. Bo wieczne lato mi nie przeszkadza nie przeszkadzało mi wcześniej to i teraz mi nie przeszkadza. A co jak nie dadzą w tej generacji takiego dodatku z tym też musimy się liczyć. W 1 nie było pór roku i jakoś nikt nie narzekał a w 2 się one pojawiły dopiero jakoś nie wyobrażam sobie pór roku w 4 gdzie wszystko tak mega plastikowo wygląda to jakby miał wyglądać śnieg.
No, nie było w jedynce pór roku bo na nie nie wpadli? :P Dodali okolicę wakacyjną z paroma strefami klimatycznymi i się to ludziom spodobało. Pory roku to był stosunkowo nowy pomysł w drugiej generacji, powtórzyli go w trzeciej, bo uprzednio dobrze się to sprzedało i ludziom taka koncepcja się podobała. Dlatego wątpię, że zrezygnują z tego w czwórce, nie odebraliby sobie świadomie możliwości takiego zarobku. Jestem też niemal pewien, że wydadzą dodatek ze zwierzakami, bo to też jedna z tych rzeczy, które sprzedają się dobrze do Simsów (choć na chwilę obecną nie jestem w stanie sobie wyobrazić zwierząt w czwórkowym uniwersum).
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 27 wrz 2015, 18:34

A ja, coraz bardziej przekonuję się do zakupu TS4. Ma braki, które bardzo mnie rażą, ale...no chcę zagrać, pobawić się tą generacją.

Martwi mnie brak dzieci...ta cisza o nich...

Cztery pory roku, muszą być, bez tego będzie mi dziwnie...
Osobiście lubię ten dodatek :) Zwierzaki już mniej, ale bez tego dodatku? Nie no, musi być...

ALE TE MAŁE DZIECI!!!! ;(

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 27 wrz 2015, 19:01

Też czekam na pory roku, chociaż sobie jakoś nie wyobrażam Willow Creek w śniegu... I faktycznie, mało w tej generacji rzeczy, które mogłaby robić rodzina, mam nadzieję że w Spotkajmy się coś fajnego dodadzą :)

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 27 wrz 2015, 20:03

Co do życia rodzinnego to pewnie planują osobny dodatek o tym, tak jak "Generacje" w trójce. Pewnie też wtedy dodadzą małe dzieciaki (albo przy aktualizacji związanej z takim dodatkiem).

Pory roku i zwierzaki muszą być, tak samo jak jakiś dodatek wakacyjny/podróżniczy oraz coś z magią. Pewnie też jakaś odmiana showtime - to jest w każdej generacji i z tego nie zrezygnują, no c'mon.

Co do Rachel - http://simsvip.com/2015/09/24/maxis-org ... -at-maxis/ - dostała awans, ale to może znaczyć, że jej miejsce zamie ktoś bardziej ogarnięty i SŁUCHAJĄCY fanów.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 27 wrz 2015, 23:23

Ja jakoś nie tęsknię za małymi dziećmi bo z niemowlakami jest sporo roboty. Mnie gra nie nudzi a wręcz przeciwnie fajnie jest pograć i porozwijać simom umiejętności czy też patrzeć jak razem spędzają czas jedząc posiłki tudzież urządzając imprezy. A moja simowa rodzinka liczy sobie 6 simów więc nie jest ona mała i czasami ciężko jest ich wszystkich ogarnąć, zwłaszcza wtedy jak wracają z pracy/szkoły totalnie zmęczeni bez zabawy i z większością potrzeb na czerwono. No i jeszcze mają sporawy ogródek owocowy który, również jest ciężki do ogarnięcia i zazwyczaj zajmuje się nim kilku simów z rodziny i tutaj mi brakuje tych zraszaczy z 3 czy 2 oraz ogrodnika.
Bo nie powiem przydałby się moim simom.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 wrz 2015, 23:32

Co do oświetlenia w TS4 to moim zdaniem jest bardzo dobre, ale faktycznie często bywa za ciemno w pomieszczeniach. Okna powinny wpuszczać więcej światła, no i często bywa tak, że dwa identyczne meble stojące obok siebie są zupełnie inaczej oświetlone...

Małe dzieci mam nadzieję, że w końcu się pojawią. Myślę, że to czyste zagranie marketingowe, że musimy nadal na nie czekać.

Ale na pewno nie uważam, że TS4 jest nudne. To w sumie też zależy, jak ktoś gra. Ale jest mnóstwo ścieżek kariery do odkrycia, mnóstwo kolekcji, dochodzi coraz więcej zajęć dla simów, wydaje mi się, że gra powoli wchodzi na dobre tory. Najgorszy jest moment wychowania dziecka, bo bez etapu malucha odczuwa się niedosyt i czuć tą niepełność. Nie ma tego klimatu, kiedy Twój sim staje się dorosły i możesz wspominać, jak to uczyłeś go chodzić czy mówić. Bo dzieckiem w wieku szkolnym, tradycyjnie już dla serii, nie ma wiele do roboty :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 wrz 2015, 11:00

Co to w ogóle za taniec... Stoją jak grupa taneczna, a w pewnym momencie wszyscy te same ruchy wykonują :facepalm:
Obrazek

Czyście widzieli jakoś tego sernika? Jakby ktoś namazał w Paintcie :facepalm:
Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 wrz 2015, 11:37

Moim zdaniem przesadzasz. Ruchy taneczne nie są złe, takie zwykłe domorosłe tańce. Poza tym w nowym dodatku ma dojść umiejętność tańca, więc pewnie dojdą jakieś bardziej konkretne style. A sernik jest dopasowany do reszty grafiki w grze, nie widzę w tym nic dziwnego i wcale nie wygląda źle, patrząc na wygląd potraw z dwójki czy trójki :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 29 wrz 2015, 14:48

Ten sernik wygląda, jakby był spleśniały :D

Awatar użytkownika
severuska
Posty: 161
Rejestracja: 23 sty 2015, 10:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: severuska » 29 wrz 2015, 15:17

Ja tam zauważyłam, że pewne rzeczy zrobili bardzo ładnie (jedzenie, przedmioty itd), a niektóre to tak jakby im sie spieszyło i nie mieli czasu zrobić czegoś "dokładniej" - nie przeszkadza mi to aż tak bardzo, gorzej z simem jak go przybliżę kamerą ;/...jest okropnie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 wrz 2015, 15:34

Najgorzej wg mnie wygląda kupka śmieci i kupka części po naprawie :D Takie placki nie wiadomo czego.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 29 wrz 2015, 18:26

diamond5 pisze:Ten sernik wygląda, jakby był spleśniały :D
to była moja pierwsza myśl :D

imo, akurat simowie z bliska wyglądają całkiem całkiem, na pewno lepiej niż w trójce, brrrr. ale i tak przydałyby się jakiś mod na tekstury wyższej jakości (tak jak w trójce ;x)

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 29 wrz 2015, 19:24

Taniec to zdecydowanie coś, co powinni poprawić (czyt. zrobić całkowicie od nowa). Może Spotkajmy Się coś tutaj zmieni. Ciekawe czy modderzy potrafią/będą potrafić zmienić animację.
Obrazek
av by teaplease.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości