The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 sie 2015, 15:56

Column15 pisze:
Stara-Raszpla pisze:Simunia.. uplyw czasu na danej parceli jest tylko wtedy gdy ty na niej jestes.. to jest troche bez sensu rozwiazane....
Jak to? Gdy byłem na urlopie w Granitowych Kaskadach, gdy powrócę, czas nie zatrzymał się, a jest taki, jaki powinien być, gdybym na urlop nie wyjechał. Co do starzenia się - można wszystko skonfigurować w opcjach, a co do ogródka - nie mam pojęcia, ale chyba po prostu rośliny się nie psują.
Wlasnie to mialam na mysli, nie bylam zbyt precyzyjna. Chodzilo mi bardziej że starzneie sie przemdiotow/ wzrosty roslin jest uposledzony, na parcelach na ktorych nie przebywamy. Dlatego jelsi chcemy zebrac plony musimy czesto odwiedzac dana parcele / dzielnice. O to mi chodziło
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 13 sie 2015, 22:13

No w końcu u Genowefy Krowo-kwiat urósł bo ostatnio byłam u niej swoja simka Zofia i patrzę a tam już duży krowo-kwiat więc tylko czekać na rezultaty jestem ciekawa czy jakiś sim padnie jego ofiarą moje simy też go mają, ale dbają o niego by im nie zdechł. No i wyskoczył mi komunikat, że Edmund zbliża się ku kresowi jestem ciekawa za ile dni przyjdzie po niego mroczny kosiarz.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 13 sie 2015, 23:45

Tego jeszcze nie miałem. <_<
Stworzyłem nową rodzinę, simkę zapisałem w swojej bibliotece, a jej kopię wprowadziłem na parcelę. Wszystko byłoby dobrze, gdyby gra nie postanowiła uczynić tą samą simkę jedną z miastowych. Myślałem, że gra sama tworzy npc, tym razem postanowiła skorzystać z moich gotowych simów. ;/

Simka miała okazję spotkać samą siebie Zdjęcie

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 14 sie 2015, 0:20

Jackob, takie sytuacje zdarzały się już za czasów TS3, niestety. :(
(moje zdjęcia, Elissa spotkała siebie na mieście: 1, 2 )

Nie rozumiem Waszej dyskusji o upływającym czasie na innych parcelach. Z moich obserwacji wszędzie wszystko rośnie w takim samym tempie jak u mnie na parceli. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 14 sie 2015, 7:54

No na przykład w oazie zdrój w tym dużym parku jeżyny nie chcą rosnąć ;( jest krzaczek, ale nie można ich zebrać, bo ich nie ma. To jakiś błąd w grze czy co ? Naprawdę zaczyna mnie to denerwować, bo chciałam żeby moja simka w ogródku miała te jeżyny.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 sie 2015, 10:43

U mnie czas też normalnie płynie o_O A co do warzyw i owoców to one na początku gry przeważnie są niewyrośnięte i dopiero z czasem pojawiają się na nich plony. Potem jak się zerwie to znowu trzeba poczekać aż odrosną.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 14 sie 2015, 12:03

Zauważyłam, że simowie wcześniej umierają niż ich żony. To Simki żyją dłużej nawet w 2 tak miałam w 3 też i teraz mam tak w 4. Nie wiem czy wy też tak macie, ale ja to zauważyłam u sb w grze.

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 14 sie 2015, 16:20

Jeśli tak jest, to jest to nawiązanie do realnego świata. :P Kobiety przeciętnie żyją dłużej lub jest to spowodowane wydarzeniami historycznymi (wojny). Chociaż uważam, że w Simsach i tak powinno być to losowe bez względu na płeć.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 14 sie 2015, 16:24

A u mnie na odwrót, to kobiety zawsze szybciej umierają

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 14 sie 2015, 21:23

Jeszcze dzisiaj zauważyłam, że zaczyna się nieposłuszeństwo simów ja im coś każe a ci robią zupełnie, co innego przez to dwie simki zostały pożarte przez krowokwiata i na całe szczęście je wypluł, ale w końcu same się doproszą o śmierć.
Jeszcze ten brak ogrodnika mnie dobija, bo moim simom by się takowy ogrodnik naprawdę przydał przy ich wielgachnym ogródku warzywno - owocowo -kwiatowym.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 sie 2015, 18:07

Straasznie dobijające te autonomiczne siadanie.. Dlaczego ktoś nie stworzy moda, aby simowie nie siadali odruchowo..
Sky Fits Heaven

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 17 sie 2015, 10:33

simunia pisze:Jeszcze dzisiaj zauważyłam, że zaczyna się nieposłuszeństwo simów ja im coś każe a ci robią zupełnie, co innego przez to dwie simki zostały pożarte przez krowokwiata i na całe szczęście je wypluł, ale w końcu same się doproszą o śmierć.
Jeszcze ten brak ogrodnika mnie dobija, bo moim simom by się takowy ogrodnik naprawdę przydał przy ich wielgachnym ogródku warzywno - owocowo -kwiatowym.
Jest mod na ogrodnika, nawet na tym forum. Wystarczy poszukać ;)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 sie 2015, 23:37

Naprawdę muszą usunąć te autonomiczne siadanie simów. Każę dwóm simom się kłócić, się pokłócą, a po chwili siadają sobie i buziaczki ślą.. soft2 soft2 soft2 soft2
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 18 sie 2015, 11:55

Sebosz, ten mod na ogrodnika jest już nie aktualizowany przez twórcę i nie działa na nowych wersjach gry. Polecałm ewentualnie mod na szybsze ogrodnictwo z MTS dzięki czemu podlewanie, odchwaszczanie etc trwa krócej.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 sie 2015, 22:42

Zaczynałam się przekonywać do czwórki, kolejny raz mnie zawodzi.. JEDNYM ukrzeka, a drugim odpycha

Stoją, każę simowi skrzyczeć drugiego sima, skrzyczy a potem obaj sobie siadają!! No ludzie, jakie słowa się cisną na usta! Na cholewkę oni zaprogramowali ich tak, aby siadali!? I co najgorsze jestem prawie pewna, że tego nie zmienią....
I to ciągle tak, w parku stoję, każę simom zagadać kogoś, zagada a po chwili idą sobie usiąść :facepalm: Wszędze gdzie da się siedzieć, simowie idą siedzieć gdy z kimś rozmawiają..

Nie wspomnę już o tym zmienianiu miejsca przy stole, aby być bliżej rozmówcy, no takie słowa się cisną na usta..
Może ja mam jakąś zepsutą grę czy coś, ale dla przykładu
[spoiler]Gdy każę simce po prawej wykonać jakąś interakcję przy stole z Elizą, przesiądzie się na miejsce obok, a gdy każę jej po przesiadce zagadać do sima, znów wróci na to miejsce :facepalm: No tak mnie to wkurza, że nie mogę opisać tego słowami
Obrazek[/spoiler]

Dodatkowo, czy tylko u mnie niemowlaki są brzydkie? Mają okropne oczy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 18 sie 2015, 23:27

Tego siadania nie zauważyłam, ale... ja gram przy wyłączonej wolnej woli, bo inaczej szlag by mnie trafił. Akurat wolna wola w TS4 sprawia, że simy są nieziemsko głupie imo.

Co do krzeseł, jest taki mod:
http://modthesims.info/d/541132
Tyle, że nie wiem czy jest aktualny... bo go zainstalowałam i jakoś nie widze różnicy, a też mnie irytuje to zmienianie siedzenia.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 19 sie 2015, 1:18

Shattered - nie tylko u ciebie tak jest. Po prostu to jest czwórkowa wolna wola i wielozadaniowość, którą tak się zachwalało :facepalm: Moi Simowie też - siedzą i jedzą, jest OK, ale gdy tylko mają siedzieć, jeść i rozmawiać - zaraz zaczynają się przesiadać bliżej siebie i bij, człowieku, głową w ścianę <_<
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
severuska
Posty: 161
Rejestracja: 23 sty 2015, 10:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: severuska » 19 sie 2015, 9:33

Mnie także te ciągłe siadania i zmienianie miejsca denerwuje przy rozmowie, raz każe simom rozmawiać - siadają, gadają, potem "przytul się" - wstają i się przytulają, po czym znowu siadają :/
Jeszcze gorsze jest to, że przy wyłączonej wolnej woli, mąż mojej simki zauważył jak pewien sim flirtował z nią i poszedł do jego mieszkania zrobić mu rozróbę - tu się kłócą, walczą, a tu chwilę później...opowiadają sobie dowcipy i się śmieją, chociaż są wrogami :O...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 sie 2015, 0:19

A moi simowie właśnie jak stoją i gadają to nie siadają dopóki im nie każę o_O Dziwne, za to tak jak u Was zmieniają miejsca jak siedzą.

Mnie za to denerwuje to, że jak dam simom złośliwe lub podłe akcje, to jeśli po nich nie wydam innego polecenia, to nawet po kłótni automatycznie zaczną ze sobą normalnie gadać jakby nigdy nic się nie stało.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 22 sie 2015, 2:19

Pojawil sie wpis "Jak myslisz o czym myslą simowie" i w dymku jest obrazek.. czyzby wskazywal na kariere polityczna ??
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości