The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Hirooo

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 14 sie 2015, 16:24

A u mnie na odwrót, to kobiety zawsze szybciej umierają

Awatar użytkownika
simunia

Postautor: simunia » 14 sie 2015, 21:23

Jeszcze dzisiaj zauważyłam, że zaczyna się nieposłuszeństwo simów ja im coś każe a ci robią zupełnie, co innego przez to dwie simki zostały pożarte przez krowokwiata i na całe szczęście je wypluł, ale w końcu same się doproszą o śmierć.
Jeszcze ten brak ogrodnika mnie dobija, bo moim simom by się takowy ogrodnik naprawdę przydał przy ich wielgachnym ogródku warzywno - owocowo -kwiatowym.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 16 sie 2015, 18:07

Straasznie dobijające te autonomiczne siadanie.. Dlaczego ktoś nie stworzy moda, aby simowie nie siadali odruchowo..
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Sebosz

Postautor: Sebosz » 17 sie 2015, 10:33

simunia pisze:Jeszcze dzisiaj zauważyłam, że zaczyna się nieposłuszeństwo simów ja im coś każe a ci robią zupełnie, co innego przez to dwie simki zostały pożarte przez krowokwiata i na całe szczęście je wypluł, ale w końcu same się doproszą o śmierć.
Jeszcze ten brak ogrodnika mnie dobija, bo moim simom by się takowy ogrodnik naprawdę przydał przy ich wielgachnym ogródku warzywno - owocowo -kwiatowym.
Jest mod na ogrodnika, nawet na tym forum. Wystarczy poszukać ;)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 17 sie 2015, 23:37

Naprawdę muszą usunąć te autonomiczne siadanie simów. Każę dwóm simom się kłócić, się pokłócą, a po chwili siadają sobie i buziaczki ślą.. soft2 soft2 soft2 soft2

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 18 sie 2015, 11:55

Sebosz, ten mod na ogrodnika jest już nie aktualizowany przez twórcę i nie działa na nowych wersjach gry. Polecałm ewentualnie mod na szybsze ogrodnictwo z MTS dzięki czemu podlewanie, odchwaszczanie etc trwa krócej.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 18 sie 2015, 22:42

Zaczynałam się przekonywać do czwórki, kolejny raz mnie zawodzi.. JEDNYM ukrzeka, a drugim odpycha

Stoją, każę simowi skrzyczeć drugiego sima, skrzyczy a potem obaj sobie siadają!! No ludzie, jakie słowa się cisną na usta! Na cholewkę oni zaprogramowali ich tak, aby siadali!? I co najgorsze jestem prawie pewna, że tego nie zmienią....
I to ciągle tak, w parku stoję, każę simom zagadać kogoś, zagada a po chwili idą sobie usiąść :facepalm: Wszędze gdzie da się siedzieć, simowie idą siedzieć gdy z kimś rozmawiają..

Nie wspomnę już o tym zmienianiu miejsca przy stole, aby być bliżej rozmówcy, no takie słowa się cisną na usta..
Może ja mam jakąś zepsutą grę czy coś, ale dla przykładu
[spoiler]Gdy każę simce po prawej wykonać jakąś interakcję przy stole z Elizą, przesiądzie się na miejsce obok, a gdy każę jej po przesiadce zagadać do sima, znów wróci na to miejsce :facepalm: No tak mnie to wkurza, że nie mogę opisać tego słowami
Obrazek[/spoiler]

Dodatkowo, czy tylko u mnie niemowlaki są brzydkie? Mają okropne oczy

Awatar użytkownika
Neonka

Postautor: Neonka » 18 sie 2015, 23:27

Tego siadania nie zauważyłam, ale... ja gram przy wyłączonej wolnej woli, bo inaczej szlag by mnie trafił. Akurat wolna wola w TS4 sprawia, że simy są nieziemsko głupie imo.

Co do krzeseł, jest taki mod:
http://modthesims.info/d/541132
Tyle, że nie wiem czy jest aktualny... bo go zainstalowałam i jakoś nie widze różnicy, a też mnie irytuje to zmienianie siedzenia.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator

Postautor: Kapitan Indra » 19 sie 2015, 1:18

Shattered - nie tylko u ciebie tak jest. Po prostu to jest czwórkowa wolna wola i wielozadaniowość, którą tak się zachwalało :facepalm: Moi Simowie też - siedzą i jedzą, jest OK, ale gdy tylko mają siedzieć, jeść i rozmawiać - zaraz zaczynają się przesiadać bliżej siebie i bij, człowieku, głową w ścianę <_<
Tumb-Indr ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
ObrazekObrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019

:indra:

Awatar użytkownika
severuska

Postautor: severuska » 19 sie 2015, 9:33

Mnie także te ciągłe siadania i zmienianie miejsca denerwuje przy rozmowie, raz każe simom rozmawiać - siadają, gadają, potem "przytul się" - wstają i się przytulają, po czym znowu siadają :/
Jeszcze gorsze jest to, że przy wyłączonej wolnej woli, mąż mojej simki zauważył jak pewien sim flirtował z nią i poszedł do jego mieszkania zrobić mu rozróbę - tu się kłócą, walczą, a tu chwilę później...opowiadają sobie dowcipy i się śmieją, chociaż są wrogami :O...

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 22 sie 2015, 0:19

A moi simowie właśnie jak stoją i gadają to nie siadają dopóki im nie każę o_O Dziwne, za to tak jak u Was zmieniają miejsca jak siedzą.

Mnie za to denerwuje to, że jak dam simom złośliwe lub podłe akcje, to jeśli po nich nie wydam innego polecenia, to nawet po kłótni automatycznie zaczną ze sobą normalnie gadać jakby nigdy nic się nie stało.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla

Postautor: Stara-Raszpla » 22 sie 2015, 2:19

Pojawil sie wpis "Jak myslisz o czym myslą simowie" i w dymku jest obrazek.. czyzby wskazywal na kariere polityczna ??
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
Apple MacBook Pro 15" Retina. i7 2.5GHz/16GB/512GB/AMD Radeon R9 M370X w/2GB
oraz
MSI GS65 15"" i7-8750H (6 core) 2.2 / 32GB / 512GB / Nvidia GTX 1070 Max-q - 8GB

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 23 sie 2015, 18:38

Stworzyłam simkę, poznała kogoś, wzięła ślub, urodziła baszki.. I co dalej? Gra zrobiła się taka nudna... Czwórka taka jest, czy przestaje mnie kręcić gra w simsy? :unsure:

Awatar użytkownika
Column15

Postautor: Column15 » 23 sie 2015, 19:03

Shattered pisze:Stworzyłam simkę, poznała kogoś, wzięła ślub, urodziła baszki.. I co dalej? Gra zrobiła się taka nudna... Czwórka taka jest, czy przestaje mnie kręcić gra w simsy? :unsure:
Wydaje mi się że po części to i to. Chyba w każdej generacji bez dodatków po jakimś czasie rozgrywka mogła zacząć się nudzić.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Neonka

Postautor: Neonka » 23 sie 2015, 22:13

Column15 pisze:
Shattered pisze:Stworzyłam simkę, poznała kogoś, wzięła ślub, urodziła baszki.. I co dalej? Gra zrobiła się taka nudna... Czwórka taka jest, czy przestaje mnie kręcić gra w simsy? :unsure:
Wydaje mi się że po części to i to. Chyba w każdej generacji bez dodatków po jakimś czasie rozgrywka mogła zacząć się nudzić.
Zgodzę się z tym.
Niestety okroili strasznie grę i teraz większość rzeczy, która powinna być od razu wciskać będą jako dodatki, o ile w ogóle bedą. No i na razie nie ma za bardzo co robić.

Kolejna rzecz, która mnie irytuje to:
-klikam na kompa, żeby sim coś na nim zrobił to nie idzie do tego kompa na którego kliknęłam, tylko do najbliższego. no co za głupota.

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 24 sie 2015, 1:05

Stara-Raszpla pisze:Pojawil sie wpis "Jak myslisz o czym myslą simowie" i w dymku jest obrazek.. czyzby wskazywal na kariere polityczna ??
Raszpla to samo sobie pomyślałem. Oj jak ja bym chciał pakiet rozgrywki poświęcony karierze politycznej <3

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla

Postautor: Stara-Raszpla » 24 sie 2015, 3:47

Levkoni pisze:
Stara-Raszpla pisze:Pojawil sie wpis "Jak myslisz o czym myslą simowie" i w dymku jest obrazek.. czyzby wskazywal na kariere polityczna ??
Raszpla to samo sobie pomyślałem. Oj jak ja bym chciał pakiet rozgrywki poświęcony karierze politycznej <3

No fajnie by bylo.. aczkolwiek musialoby to byc zrobione w stylu karier aktywnych a w to watpie. Jestem ciekawa czy EA pociagnie ten motyw.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
Apple MacBook Pro 15" Retina. i7 2.5GHz/16GB/512GB/AMD Radeon R9 M370X w/2GB
oraz
MSI GS65 15"" i7-8750H (6 core) 2.2 / 32GB / 512GB / Nvidia GTX 1070 Max-q - 8GB

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 24 sie 2015, 16:03

Pamiętam, że w pierwszych ankietach rozsyłanych do fanów była propozycja dodatku/pakietu poświęconego karierze polityka. Wymieniali tam takie aspekty jak wpływanie na rozwój miasta i pracę w ratuszu :D Fajnie byłoby mieć ratusz, który nie jest rabbithole <3

Awatar użytkownika
Neonka

Postautor: Neonka » 29 sie 2015, 18:02

Nawet nie zauważyłam, że nie ma kariery polityka. Ale to skandal, chyba że planują coś specjalnego z tym związanego. Rozwój miasta byłby ciekawy.

Czy Wam też się nie respią kolekcjonerki? Wyczytałam, że podobno trzeba być przez ileś godzin w danej dzielnicy by wszelkie kamyczki i inne się pojawiły na powrót. Głupota. - -

dzejan

Postautor: dzejan » 29 sie 2015, 18:46

Po dłuższej przerwie od simsów dostałem Zestaw i dałem czwórce drugą szansę i jestem zaskoczony jak mi się fajnie gra :o Co prawda gra ma nadal jakieś luki (nie wybaczę im NIGDY że usunęli modyfikację terenu), ale da się je jakoś przeboleć i grać. Poza tym, Newcrest jest przepiękne :sweet: