The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 02 lip 2015, 22:58

Jeszcze dojdzie przecież biblioteka parcel.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 lip 2015, 0:23

Akurat to czego mi brakowało :P

Nowe pół-ścianki będą imejzing :dotatusia:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 lip 2015, 12:11

A ta biblioteka parcel to po co? Przecież parcele można zapisać w Galerii :P

"Galeria" to w tym wypadku nazwa własna, piszemy z dużej litery. //Guuki
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 04 lip 2015, 0:13

Mi Galeria w ogóle nie zapisuje ani simów ani parceli. Nawet jeśli klikne w udostępnij to ani się nie zapisuje ani się nie udostępnia..

"Galeria" to w tym wypadku nazwa własna, piszemy z dużej litery. //Guuki
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 lip 2015, 14:23

Podejrzewam właśnie, że to problem z filtrem bo ja miałem tak samo. Nie mogłem nigdzie znaleźć tego co stworzyłem, a się okazało że musiałem zaznaczyć zawartość dodatkową czy jakoś tak. A nie używam CC miałem wtedy tylko chyba jakąś tapetę z neta czy coś.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 04 lip 2015, 16:17

Czy to dobrze, że gra po zainstalowaniu na innym kompie nie ma domów i simów, które zapisałem sobie na poprzednim? Niektóre nie publikowałem, więc ich pewnie nie odzyskam.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 lip 2015, 22:35

Chodzi Ci o Galerię? Jeśli chodzi o Twoje prywatnie zapisane domy i rodziny to nie będziesz tego mieć na innym kompie z prostej przyczyny - to się nie zapisuje w internecie tylko w folderze Tray.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2015, 1:12 przez Levkoni, łącznie zmieniany 1 raz.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 04 lip 2015, 22:56

Na miłość boską, ile razy można popełniać ten sam błąd... :P
"Idę do jakiejś galerii sztuki, jest podobno na ulicy Kopernika" - jakaś galeria, nie nazwa własna, po prostu rodzaj obiektu
"Ta Galeria w The Sims 4 to naprawdę fajny pomysł!" - chodzi o galerię, ale konkretną, a to dodatkowo jest nazwa funkcji w czwórce, która jest autorskim rozwiązaniem twórców. Tak samo mówimy CAS (Create A Sim/Stwórz Sima), to też poniekąd nazwa własna. :facepalm:
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 05 lip 2015, 10:11

^ Też mnie to drażni. :P "Galeria" to nazwa własna w przypadku TS4.

_________________

Haha, moderzy znowu pokazali jak bardzo EA jest nieudolne. :haha:

Obrazek

Stworzone przez fana w pełni funkcjonalne leżaki:

Obrazek

Idealne nie są, fakt, ale skoro osobie prywatnej udało się stworzyć leżaki do TS4, zapewne bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, to niech EA się nie wykręca jakimiś marnymi wymówkami! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Eq » 05 lip 2015, 11:37

A ciekawe, jak tam praca nad ich priorytetem - małymi dziećmi.

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 05 lip 2015, 13:01

Eq pisze:A ciekawe, jak tam praca nad ich priorytetem - małymi dziećmi.
Śmiesznie by było jakby moderzy też i te bachory stworzyli. Wtedy to by było całkowite pośmiewisko z EA. :rotfl: :haha:
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 lip 2015, 13:53

Posmiewisko z EA jest z powodu sobo ktore zarzadzaja tym projektem. Bo to oni deycduja ci i w jakiej kolejnosci.. .dla programistow to zaden problem dodac to czy tamto.. no chyba ze zatrudniaja Juniorow na te stanowiska.. to wtedy moze byc klopot... no ale coz...

A te wymowki.. no cos musieli powiedziec.. bo przeciez nie powiedza ze maja budzet taki i taki.. i to sie nie miesci w budzecie.... albo ze jakis "managier" mial swoja wizje....
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 05 lip 2015, 13:57

Leżaki dodadzą pewnie jako super-ekstra-obiekt w dodatku/akcesoriach/pakiecie. Simsy 4 miały swoją premierę 10 miesięcy temu O.o a małych dzieci nadal brak.
Widzę, że półścianki też już ktoś stworzył:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 05 lip 2015, 17:06

Myślę, że w przypadku EA półścianki będą półściankami, a nie jak tutaj - niewidzialnymi oknami. Chociaż przyznam, pomysł ciekawy.

Nawet nie zwróciłem uwagi na to, że w czwórce nie ma leżaków, a tu proszę! Wolę takie, jakie stworzyli simowi kreatorzy, nawet jeśli jest w nich jedna mała wada w postaci "stania" w leżaku. W ogóle to oni powinni je dodać w aktualizacji z basenami, no ale skoro wykonanie animacji do leżaków jest takie drogie, to pewnie pomyśleli, że co się będą przemęczać, skoro aktualizacja była darmowa. soft1 A animacje pływania, wchodzenia do basenu itd. nie były drogie? Nie sądzę.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 06 lip 2015, 1:12

Cain pisze:Na miłość boską, ile razy można popełniać ten sam błąd... :P
Cain do bólu. Piszę to słowo z małej litery bo kompletnie nie kojarzy mi się z nazwą własną, Galeria od EA ma dopiero kilka miesięcy i jest nowym tworem jako nazwa własna, a ja tego słowa na forum użyłem dopiero kilka razy więc mam prawo popełniać błąd, nie pamiętając o tym że trzeba napisać z dużej litery. Więc wolałbym, żebyś zostawił wypominanie mi błędów moderatorom, a sam zajął się tematem ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 06 lip 2015, 20:52

Widziałem już chyba kilkanaście razy, gdy Guuki poprawiał Cię w tym temacie z tą nazwą. Można się chyba tego nauczyć przez taki czas, prawda? To, że nie kojarzy Ci się to z nazwą własną, ale nią jest, nie znaczy, że można popełniać ten błąd w kółko i w kółko, bo to nie zmieni tego, że o Galerii zaczną nagle mówić "galeria". Skoro administrator(zy) wypominal(i) Ci to już tyle razy, to co złego w tym, że zwykły użytkownik zwrócił na to uwagę?
Dyskusje na temat tej nazwy są jak najbardziej na temat, bo to nie galeria w innej grze, ale Galeria w The Sims 4. Swoją drogą, też miałem problem jak parę osób tutaj, w ogóle mi w niej nic nie zapisywało, a o udostępnieniu mowy nie było. :P

Proszę, przenieście tę dyskusję na wiadomości prywatne. //Guuki
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 06 lip 2015, 23:08

Oni chyba jednak nie zamierzaja dodac tych malych dzieci. Zobaczcie ze coraz to nowe obiekty i interakcje dochodza.. Potem beda musieli je pod male dzieci pozmieniac... Aj no nie wiem
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lip 2015, 11:01

Cain ile razy mi to wypominali administratorzy? 2 razy Guuki mnie poprawiał co do tego słowa więc już nie zmyślaj że było tego TYLE razy, skoro nie było. Co więcej, to jedyne dwa upomnienia jakie dostałem w sprawie pisowni na forum. I przestań bawić się w moderatora bo nim nie jesteś, a jak masz coś do mnie to na PW. jestem od Ciebie o 9 lat starszy, więc jak zrobisz przynajmniej magistra z języka polskiego to wtedy pozwolę Ci mnie pouczać.

Levkoni, Guuki wyżej wyraźnie napisał, że dalszą dyskusję możecie sobie prowadzić na PW, nie w temacie! // Jackob

Shattered, ale na razie nie dodają obiektów, z którymi by miały mieć coś wspólnego małe dzieci :P Chyba nie będą się kąpać w jacuzzi czy chodzić do SPA na masaż xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 07 lip 2015, 11:55

Już widzę zapowiedź małych dzieci. :curious: Tak zamydlą wszystkim oczy, że zapomni się o tym jak ea wydało niepełną grę, którą przez dwa lata będzie uzupełniać. Pojawi się pełno komentarzy, jakie to ea jest wspaniałe, dało nam po 10+ miesiącach małe dzieci, za darmo! soft1 (Zdziwię się jeśli każą nam za nie płacić)

Albo małe dzieci nie pojawią się wcale. Ktoś jeszcze o nich pamięta, są komuś potrzebne?

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 07 lip 2015, 13:24

Tak, na razie nie pojawiają się dodatki, w których małe dzieci teoretycznie mogłyby mieć jakieś obiekty z nimi związane. Ale np. w Witaj w pracy mogły się pojawić manekiny dziecięce i ubrania dla nich, w pierwszym pakiecie rozgrywki chociażby strój misia. :P Im więcej dodatków i akcesoriów robią, tym mniej opcji z małymi dziećmi mają do wykorzystania, więc w ich (a raczej naszym) interesie jest, by dodali je jak najszybciej. Przecież to nawet nie musza być obiekty w takich dodatkach - zwykłe ubrania i fryzury by wystarczyły.
Strzelą sobie w kolano, gdy wydadzą tę grupę wiekową w dodatku, bo wtedy będzie ograniczona ilość obiektów dla dzieci, ubrań i interakcji. Jakoś nie wyobrażam sobie, by nagle chcieli potem dodawać aktualizacje z dziećmi do jakiegoś dodatku. soft1 Z drugiej strony, gdyby w innych dodatkach dodawali opcje dla małych dzieci, a ta grupa wiekowa byłaby w poprzednich rozszerzeniach, no to trochę byłoby to w stylu EA :grumpy: Mam nadzieję, że tak jednak nie postąpią.

A o małych dzieciach wciąż pamiętam i ich brak jest jedną z rzeczy, które najmocniej zniechęcają mnie do czwórki.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości